Ranking globalny gildii a Pola Chwały

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czy taki misz masz jest wg Was ok, że jedna gildia absolutnie rządzi a 5 od końca zastanawia się co w ogóle robi w tym diamencie?
Gwarantuję, że w tej najsilniejszej gildii też się nad tym zastanawiają.
Zastanawiam się, dlaczego większość głosów w dyskusji dotyczy tego jak i dlaczego graja inne gildie,
Przejęcie całej mapy i potem przyglądanie się jej przez kolejne godziny, to dość nudne. Dlatego problemem staje się dobór gildii w jednej grupie.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Przejęcie całej mapy i potem przyglądanie się jej przez kolejne godziny
Pokaż mi mapę gdzie wszystkie sektory oczywiście bez startowych, należą do Twojej gildii.

Z tego wynika, że jedyny rozsądny i możliwy do realizacji postulat to skrócenie sezonu walk GPC do jednego tygodnia (5-6 dni), jednocześnie oczywiście nagrody za ligi powinny być odpowiednio dostosowane.
Lub
Wprowadzenie możliwości zwalniania sektorów, ale to było by przegięcie.
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Z tego wynika, że jedyny rozsądny i możliwy do realizacji postulat to skrócenie sezonu walk GPC do jednego tygodnia (5-6 dni), jednocześnie oczywiście nagrody za ligi powinny być odpowiednio dostosowane.
To może też by było jakieś rozwiązanie.
W tej edycji zostawiamy wszystkim gildiom tyle obozów, ile sami potrzebowaliśmy postawić. To jednak było za mało do ożywienia mapy. Teraz zostawiamy im też "wyspy", "w nagrodę" za jakąkolwiek aktywność. Niestety, i tak przez większość dnia nie ma co robić.

Pokaż mi mapę gdzie wszystkie sektory oczywiście bez startowych, należą do Twojej gildii.
Na początku tej edycji mogłabym 2-krotnie wstawić taki screen. W tym może 1 - 2 sektory z kłódką (nasze). Jeszcze dzisiaj ok. 11:00 były 34 sektory w wolnej ofercie ;)
 

Zoltar64

Szlachcic
.... Nie ma to przecież żadnego wpływu na Was, jeśli jesteś w ambitnej gildii to : "po nocy zagarniacie całą mapę", jeśli w leniwej to: " zastanawiasz się co w ogóle robisz w tym diamencie".
niestety nie ma to nic wspólnego z ambicją :( Jeżeli jest gildia która ma 70 osób w tym 50 graczy z TOP 1000 i 1000PL i jest Gildia która ma 70 graczy w tym 10 z TOP 1000 i też ma 1000PL to dla Was są to równe gildie. Nieważne dla Was jest że pierwsza zajmuje cały czas 1 lub 2 miejsce na polach, a druga dopiero do niej weszła - one są równe bo mają po 1000PL. i dlatego jest jak jest. Dlatego pola są dla silnych, aby byli jeszcze silniejsi. W poprzednich byliśmy na 7 lokacie bo 2 Gildie zdominowały pola - i było nudno. Teraz jesteśmy na 2 i też jest nudno. Bo jak my nie odbijemy czegoś Gildii z 1 lokaty to nic się nie dzieje.
Dlatego przyjmijcie na klatę że spieprzyliście to i brać się szybko do roboty. Bo inaczej na Polach będą walczyły tylko Gildie z TOP 10 a reszta będzie patrzyła na skład i podejmowała decyzję czy brać udział. Obecnie po 2 dniach lokaty rozdane i nuda, nuda...nuda.
Nie odpowiada Ci styl gry Twojej gildii, możesz spróbować wpłynąć na kierownictwo gildii i członków, aby zmienili go, lub przejść do innej gildii.
Byle narzekać bo inni maja lepiej bo coś tam coś tam, nie, oni mają dokładnie tak samo, a miejsce w jakim są, sobie wywalczyli.
To odblokujcie te 80 miejsc. Powstaną molochy 300 - 400 osób i pół dnia motywacji :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dlatego przyjmijcie na klatę że spieprzyliście to i brać się szybko do roboty. Bo inaczej na Polach będą walczyły tylko Gildie z TOP 10
Obecność w top 10, jeżeli piszesz o rankingu serwera, nie jest miernikiem jakości gry na GPC. Faktem pozostaje, że są zbyt duże różnice sił między gildiami mającymi 1000 pl i zgadzam się, że założenia punktacji ligowej są chybione.
 

Blade1984

Książę
To zróbcie coś zeby wasza gildia byl silniejsza. Jak w zwyklym sporcie, awansujesz do lepszej ligii musisz sie liczyc z tym że bedziesz rywalizować ze lepszymi. Zrobia wiecej lig to tez bedziecie tak pisac jak wejdziecie do najlepszej.
 
No właśnie te punkty PL powinny się sumować i indywidualnie naliczać każdej gildii za zajęte miejsca i na podstawie tych punktów powinien być podział na grupy. A nie sztywno 1000 dobiło 50 gildii i wszyscy są w diamentowej traktowane jak równe a rzeczywiście na arenie mrówki walczą ze słoniami :) Wtedy gildie botów pilnujące sektorów 24 godziny na dobę rywalizowałyby ze sobą mając cały czas co robić a słabsze byłyby tam gdzie ich miejsce w słabszych grupach diamentu lub w niższych ligach.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
To zróbcie coś zeby wasza gildia byl silniejsza. Jak w zwyklym sporcie, awansujesz do lepszej ligii musisz sie liczyc z tym że bedziesz rywalizować ze lepszymi. Zrobia wiecej lig to tez bedziecie tak pisac jak wejdziecie do najlepszej.
Z przyjemnością powitam kolejną ligę, bo teraz już nie mamy gdzie awansować. ;)
 

Zoltar64

Szlachcic
Jeszcze nigdzie nie widziałem takiej rywalizacji, wygrywasz ale my ci już pkt. nie dopisujemy. Oświećcie mnie gdzie taka rywalizacja jest praktykowana. To chyba jeszcze na kurnik jest tak że jak słaby wygra z silnym to dostaje masę pkt, ale jak wygra silniejszy to nic nie zyskuje. Ale i tam wtedy musi walczyć goliat z mrówką :)
 

Zoltar64

Szlachcic
Dla mnie wniosek jest prosty :) aby "słabsze" Gildie mogły grać w diamentowej (wiadomo lepsze nagrody) nie wolno dopuścić do uzyskania 1000PL. Trudne do osiągnięcia, bo bardzo wąskie widełki.
 

Mirko69

Rycerz
Pisałem już wielokrotnie do Supportu na temat Rankingu. Nadal uważam, ze to najgłupszy sposób z możliwych. Odejmowanie, dodawanie nie wiadomo kiedy, nie wiadomo ile, nie wiadomo komu i nie wiadomo za co.
Wczoraj 20 tys pkt dziś 10 tys. Dlaczego? Kto? Kiedy?
Jeden totalny bałagan.
Wystarczy popatrzeć na rankingi sportowe omijając szerokim łukiem te wynaturzone np tenis ziemny i będzie dobrze.
Pytałem ile pkt dostaje Gildia i za co? Pytałem czy więcej dostaje się za GvG ale tam nie wiem za co bo się nie daje tego wygrać czy za Pola, które się wygrywa?
Odpowiedziano mi sposobem wróżki,, pijak Pan nie jesteś ale w towarzystwie mucha nie siada,,. Zasłaniając się tajemnicą handlową i innymi tajemnicami.
Mnie g... obchodzą tajemnice. Ja chce wiedzieć dlaczego wygrywając Pola moja Gildia spadła w rankingu? Dlaczego nie mam informacji, że za wygranie dostaliśmy tyle a tyle i dlaczego tego nie widać bo zrobiło się pkt mniej a w/g mnie powinno być więcej? Dlaczego GvG gdzie nie wiadomo kiedy, kto i co wygrał jest połączone w jeden ranking z Wyprawami i Polami gdzie jest widoczny wygrany? Czy warto graczom wygrywać wyprawy za które dostaje się jakieś pkt a których za następną wygraną się nie dostaje ale za przegrana traci? Dla obowiązującego rankingu to można 100 razy przegrać i raz się traci potem raz wygrać i znowu się ma to co się 100 razy straciło? Dlaczego nie ma rankingu osobnego za pola? A jeśli jest a podobno miał być to go nie widać?
Skoro jest w rankingu ilość zwycięstw dlaczego jest chaotyczna? Dlaczego nie ma rankingu zwycięstw graczy na Polach globalnie i gildyjnie.
Ludzie kochają rywalizacje ale chcą widzieć swoje osiągniecia.
O nagrodach litościwie nie będę tu pisał bo to osobny temat jedynie napiszę, że są żenujące.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Twoje przemyślenia wynikają z niewiedzy i nie mają nic wspólnego ze stanem faktycznym
Odejmowanie, dodawanie nie wiadomo kiedy, nie wiadomo ile, nie wiadomo komu i nie wiadomo za co.
Jest dokładnie odwrotnie, być może tylko Tobie nie jest to wiadome, więc Ci wyjaśnię, jak to jest z tym rankingiem, żebyś więcej nie fatygował Suportu.

Odejmowanie, dodawanie wiadomo kiedy, w każdy co drugi poniedziałek po zakończeniu PCh,
wiadomo ile, to wynika z poniższej tabeli gdzie pokazana jest ilość otrzymanych lub zabranych PL za miejsce w lidze, z zastrzeżeniem, że nie można mieć mniej niż zero i więcej niż tysiąc PL
wiadomo komu, dotyczy to każdej gildii.
i wiadomo za co, za zajęte miejsce w lidze.

Na tym forum wiele księżyców temu opisane zostało, jak są przyznawane PL za co się je zyskuje a za co traci.
index.php

(Tabela nie uwzględnia ewentualnego bonusu za grę w grupie z wyższej ligi.)

Obecnie można w profilu gildii sprawdzić ile ma PL:
1594114039938.png
Tu jest to 616 wystarczy to pomnożyć przez 18 i otrzymasz ilość prestiżu jaki otrzyma gildia na czas do kolejnego rozliczenia PCh.
Tu daje to 11088
1594114232607.png
Za bonus do prestiżu za 47 poziom gildii jest 1175 to daje razem 12263.
Po odjęciu tak wyliczonego prestiżu od tego pokazanego w rankingu otrzymamy prestiż za GvG, tu wynosi dokładnie zero.

Wczoraj 20 tys pkt dziś 10 tys. Dlaczego? Kto? Kiedy?
Nie jest to możliwe, bo za zajęcie ostatniego miejsca w lidze maksymalnie można stracić 175 PL co daje stratę 3150 prestiżu, a mało prawdopodobna jest strata
z dnia a dzień blisko 7 tys prestiżu w GvG.

Dlaczego? Bo tak.
Kto? Ja.
Kiedy? W poniedziałek, tak pod wieczór.

Jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz, zapytaj chętnie wyjaśnię, nie jestem z suportu więc żadne tajemnice mnie nie dotyczą.
 
Ostatnia edycja:
1594114039938.png

Tu jest to 616 wystarczy to pomnożyć przez 18 i otrzymasz ilość prestiżu jaki otrzyma gildia na czas do kolejnego rozliczenia PCh.
Tu daje to 11088
1594114232607.png

Za bonus do prestiżu za 47 poziom gildii jest 1175 to daje razem 12263.
Po odjęciu od tak wyliczonego prestiżu od tego pokazanego w rankingu otrzymamy prestiż za GvG, tu wynosi dokładnie zero.
o co w tym chodzi?
 

DeletedUser18997

Guest
temat poruszył Jarko Wspaniały otoż znam tą gildie , nasatwieni na łapanie nagrod w GPC nie robia nic zeby rozwijac swoją gildie nawet GS polikwidowane w GVG nie ma ich prawie wcale i teraz narzekania ze gildia nisko stoi w ranku. Na rankimg gildii powinno składac sie wiele czynników . jak sie gra pod siebie nie pod rozwoj gildi to tak to własnie wyglada , nie mozna miec wszystkiego .
Rafał 77 za aktywny udział w GPC dostaje nagrody i gildia i indywidualni gracze wiec moze starczy ? W gvg nic nie dostajesz tarcisz jedynie mase wojska tylko dlatego zeby gildia cos z tego miała ,a o 15 min co piszesz to chyba jakis zart :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
nasatwieni na łapanie nagrod w GPC nie robia nic zeby rozwijac swoją gildie nawet GS polikwidowane w GVG nie ma ich prawie wcale
Nie wiem, jak działa gildia gracza Jarko Wspaniały, za to wiem, jak działa moja. Niezależnie od tego, jak rozumiemy pojęcie "gildia" i co oznacza rozwijanie gildii, to:
Moje miasto ma (jeszcze, póki nie podzieli losu pozostałych) 1 GS, a generuje blisko 3900 potencjału. Skarbiec zasilam w ilości powyżej 3100 towarów codziennie. To wszystko liczone bez losowego wzmocnienia Galaktyką. Skarbiec ma wpływy ok. 100k (z tendencją wzrostową) przy liczbie 74 zrzeszonych graczy. Osiągnęliśmy 71 poziom gildii, choć bonusy z tego tytułu stały się czysto symboliczne. Jesteśmy nastawieni głównie na GPC i dobrze się bawimy, WSZYSCY.
W gvg nic nie dostajesz tarcisz jedynie mase wojska tylko dlatego zeby gildia cos z tego miała
A konkretnie co? Oprócz miejsca w rankingu, oczywiście.
 
Ostatnia edycja:
W gvg nic poszczególni członkowie nie zyskują oprócz rankingu gildii, więc sporo osób w tym nie uczestniczy bo indywidualizm i swój interes przeważa. Duże znaczenie ma też dostępność gvg, które ze względu na to, że jest jedynie na komputer zniechęca spora liczbę graczy, którzy cenią sobie szybkość, prostotę i niezawodność. Gvg jest więc dla kilku graczy w gildii, którzy dzięki "skladkom" wszystkich arek maja fan zabawę co wg.mnie jest też niesprawiedliwe. Są bowiem gildie, które żałują surki na grę w GPC tylko dlatego, że GVG jest u nic priorytetem. Podjąłem ten temat, gdyż uważam, że GPC jest nisko ocenianym aspektem gry patrząc na ranking bo ilość graczy jaka się w nich angażuje w porównaniu do GVG gdzie są to jednostki w gildii nie jest odzwierciedleniem siły gildii.
 
Ostatnia edycja:

Azzie

Baron
Co do GPC, to obecna formuła dla większości jest raczej mało atrakcyjna i męcząca. Oczywiście poza topami, którym ciągle mało. Do tego dochodzi sławetny system oparty na 1000 PL, który totalnie rozwala zabawę mniejszym, a także , jak można tu przeczytać tym większym.
Najprostszy sposób na naprawę systemu, to przejście na klasyczny system ligowy, czyli o poziomie rozgrywek nie decydują tu punkty ligowe, ale miejsca. Najwyżej byłaby liga diamentowa grupa 1, potem grupa 2 i tak powiedzmy do 40 pozycji. Potem na podobnej zasadzie Liga platynowa i grupy. Każda grupa 8 gildii. 2 awansują, 2 spadają (poza najwyższą, tu tylko spadki i najniższą, tylko awans). W ten sposób każdy będzie mógł się pomłócić na odpowiednim poziomie, a koksy zyskają pole do hardkorowych naparzanek na szczycie. Wszyscy zadowoleni.
Pozostaje jeszcze czas rozgrywki. Pewnie top będzie miał inne zdanie, ale cykle 5 dniowe i 2 dni przerwy wg mnie rozruszałyby rozgrywkę. Obecnie w wielu przypadkach po 5 dniach jest wszystko jasne i gra toczy się leniwie jak Wisła w Tczewie. Intensywność na początku jest dużo większa niż później.
 

Fatherland

Książę
i znowu płaczki płaczą że nic nie umieją zrobić ;) ... GPC to jeden z lepszych elementów wprowadzonych do FoE, stokrotnie przewyższający pod każdym względem inne dodatki, a kto uważa że GPC nie przyczynia się do rozwoju Gildii, to nie dziwne że jego gildia stoi ;) Dopiero będziecie płakać wszyscy, jak zmienią coś i ustalą sumę punktów ligowych i na tej podstawie dodawanie do ligii i wg punktów - dopiero będziecie wszyscy płakać :) Zamiast próbować psuć to co dobre, weźcie się za robotę a najlepiej zmieńcie gildie z tej, w której dowodzący uważa, że GPC nie rozwija Gildii i uważa miejsce w lidze za coś istotnego:) bo jak się to czyta, to aż chce się śmiać :) GvG to jedno, a ranking jest do niego proporcjonalny - była to zmiana wprowadzana kilka lat temu i tego nie zmienią. Chcesz rankingu, rób gvg. Chcesz rozwoju, rób GPC ; ) Skoro trafiacie na silne grupy, to trzeba coś zrobić i zmienić w Gildii, żeby było większe przebicie na GPC, albo pogodzić się z okresami na plus i na minus w GPC. I po to jest to właśnie wprowadzone, system jest bardzo prosty i jest wręcz idealny w swojej budowie, do tego oddziałuje bezpośrednio na najważniejsze bodźce gracza w kontekście interakcji z grą i diamentami, więc to strzał w dziesiątkę. Sprowadzenie tego do zwykłej sumy punktów rankingowych i wychodzenie ponad 1000MMR jest totalną bzdurą, dopiero będzie płacz. Nikomu nie będzie się chciało nawet w to bić, surowce też znikną, więc powodzenia życzę tym mniejszym gildiom jak chcą wprowadzenia klasycznego systemu ligowego :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Chcesz rozwoju, rób GPC ; )
Święte słowa Jegomości :) Tylko obecny sposób dobierania gildii do jednej grupy jest kaleki. Muszą być minimum dwie mocne gildie, bo w przeciwnym wypadku edycja jest po prostu nudna. Trafisz 7 słabych, to możesz sobie pooglądać własne, wiszące przez cały dzień, sektory bez kłódek.
 

Blade1984

Książę
Może wystarczy dodać jeszcze jedną ligę, np Brylantową, zamiast zmieniać cały system ligowy. Wrzucić większą liczbę PL wymaganych do awansu do niej, np. 2000 po to żeby utrudnić wejście. W tej chwili między Platynową a Diamentową ligą jest spora przepaść.
 

Zoltar64

Szlachcic
Piszę to nie żeby płakać ale pokazać że system doboru Gildii jest chory do potęgi.
Zacznijcie dopisywać PL powyżej 1000 i od tej liczby odejmujcie i w ten sposób dobierajcie zestawy. Możecie do prestiżu brać tylko 1000. Jeszcze lepiej jak zrobicie więcej lig i za konkretną ligę stała liczba pkt do prestiżu
Zestaw Pola w diamentowej
lokata w/g prestiżu - punkty ligowe - ilość graczy

6 - 975 - 50 - odjęto 25 od 1000
15 - 950 - 78 - odjęto 50 od 1000
23 - 950 - 44 - odjęto 50 od 1000
41 - 966 - 32 - nie osiągnęli jeszcze 1000
43 - 971 - 22 - nie osiągnęli jeszcze 1000
45 - 975 - 35 - odjęto 25 od 1000
47 - 966 - 11 - nie osiągnęli jeszcze 1000

Gdybyście sumowali wszystkie pkt, to nigdy Gildia z poz 47 z 11 graczami nie trafiłaby na Gildię z 15 miejsca z 78 graczami.
Ale według waszych zasad Gildia z 11 graczami ma równe szanse z Gildią 78 osobową

Kolejny zestaw tzw TOP1 czyli z 1000 PL

1 - 1000 - 65
4 - 1000 - 69
7 - 1000 - 80
16 - 1000 - 61
19 - 1000 - 61
27 - 1000 - 67
35 - 1000 - 34
37 - 1000 - 26

Ciekawe jakie według was mają szanse 2 ostatnie Gildie na tle 3 pierwszych?

Na naszym świecie jest 29 gildi z 1000PL
oczywiście wszystkie są równe :)))

I dlatego jest tak że średnie Gildie po awansie nie walczą bo silniejsze im wszystko zabierają, a z kolei po spadku nie walczą bo wszystko jest ich. Czyli zabawa trwa 2-3 dni i po zawodach
 
Do góry