Ranking globalny gildii a Pola Chwały

Witam, czy twórcy gry podwyższa ranking (prestiż) za zdobycie 1,2 miejsca w walkach GPC. Nie ukrywam, że dużo gildii jest cały czas w top 1,2 przy polach chwały ale nic się praktycznie nie zmienia w rankingu na serwerze. Gvg może i jest ważna częścią gry, ale nie oddaje tak bardzo trudu, zaangażowania i siły gildii w GPC.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
To wszystko zależy od tego, co ma odzwierciedlać ranking gildii. To prawda, że w tej chwili nie świadczy o sile gildii, ani militarnej, ani ekonomicznej. Nic też nie mówi o możliwości rozwoju miast. Od dawna jest plebiscytem popularności gry na komputerach w relacji do gry na telefonach. 8>
 

kasia2389

Arcyksiążę
Witam, czy twórcy gry podwyższa ranking (prestiż) za zdobycie 1,2 miejsca w walkach GPC.
Nie. Prestiż za PCh w małym stopniu zależy od zdobytego miejsca (maksymalnie przy zmianie pierwsze/ostatnie to plus minus 350*18=6300)
tu jest tabelka:
Prestiż za PCh kolejnych sezonów nie sumuje się, dodawany do rankingu jest zawsze prestiż za ostatni sezon.
Gdy w kolejnym sezonie masz to samo miejsce, pozostaje taki sam, gdy wyższe nieznacznie rośnie, niższe maleje.
Generalnie zmiana o jedno miejsce to różnica 900 prestiżu.
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie. Prestiż za PCh w małym stopniu zależy od zdobytego miejsca (maksymalnie przy zmianie pierwsze/ostatnie to plus minus 350*18=6300)
tu jest tabelka:
https://forum.pl.forgeofempires.com/index.php?threads/gildyjne-pola-chwaly-komentarze.17268/post-210709 Prestiż za PCh kolejnych sezonów nie sumuje się, dodawany do rankingu jest zawsze prestiż za ostatni sezon.
Gdy w kolejnym sezonie masz to samo miejsce, pozostaje taki sam, gdy wyższe nieznacznie rośnie, niższe maleje.
Generalnie zmiana o jedno miejsce to różnica 900 prestiżu.
Chodzi mi o to, że podajesz informację, jak jest w tej chwili, a to nie jest głos w tej dyskusji. :haha:
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czy należy przez to rozumieć, że wysiłek walki w Wojnach gildii i wysiłek w podnoszenie poziomu gildii powinien mieć mniejszy wpływ na ranking?
Jak sobie wyobrażasz ten większy wpływ?
Bardziej zrównoważony? W dalszym ciągu aktywność na GvG, niedostępna dla dużej części graczy, decyduje o prestiżu gildii.
Uważam, że nie jest prawidłową sytuacją, gdy niektóre gildie z top 1-5 nie radzą sobie z gildiami z top 10-20. ;>
 

kasia2389

Arcyksiążę
Co znaczy "Bardziej zrównoważony?"
Obecnie prestiż równy jest 18 krotności "punktów ambicji", proponujecie aby było ile? razy 25, 50,100, 1000 a może milion?

A na czym polega, że "niektóre gildie z top 1-5 nie radzą sobie z gildiami z top 10-20"?
Skoro są na wyższym miejscu to chyba raczej bardziej sobie radzą niż nie radzą, a może o czymś nie wiem.

To najlepsza dziś gildia na C
1586523220083.png

zapewne ma maksymalną ilość prestiżu za PCH 18000 więc za wojny i poziom zostaje 17 tysięcy, więc PCh stanowią większość prestiżu, chcielibyście, żeby to było jeszcze więcej?
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Skoro są na wyższym miejscu to chyba raczej bardziej sobie radzą niż nie radzą, a może o czymś nie wiem.
13 gildia serwera - 188,7 pkt GPC
2 gildia serwera 95,7k pkt GPC
Chyba 2 bardziej sobie nie radzi, niż radzi ;>
zapewne ma maksymalną ilość prestiżu za PCH 18000 więc za wojny i poziom zostaje 17 tysięcy, więc PCh stanowią większość prestiżu
13 gildia też ma max. ilość prestiżu za Pola
 
Ostatnia edycja:
Bardziej zrównoważony? W dalszym ciągu aktywność na GvG, niedostępna dla dużej części graczy, decyduje o prestiżu gildii.
Uważam, że nie jest prawidłową sytuacją, gdy niektóre gildie z top 1-5 nie radzą sobie z gildiami z top 10-20. ;>

Właśnie o to mi chodzi, że kilka razy spotykaliśmy się jako gildia z top 1 i zawsze w walkach GPC ta top 1 była na 3,4 miejscu, więc coś jest nie tak w rankingu globalnym bo ta gildia dalej jest 1 tak jakby na nią wogole nie działało GPC. Do tego mam zastrzeżenia, że pomimo wysiłków, masę surki że skarbca, aktywności całej gildii (nie tak jak w gvg kilku graczy) nic się nie zmienia w zestawieniu rankigu
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Problem polega na tym, że w diamentowej lidze prawie wszystkie gildie mają maksimum punktów za PCh i nie ma najmniejszego znaczenia czy w grupie 8 gildii zajmie 1 czy 4 miejsce - prestiż ani drgnie. Dlatego pisałam, że ranking
w tej chwili nie świadczy o sile gildii, ani militarnej, ani ekonomicznej. Nic też nie mówi o możliwości rozwoju miast. Od dawna jest plebiscytem popularności gry na komputerach w relacji do gry na telefonach
Dodatkowo nie ma potrzeby bycia w diamentowej lidze, żeby być w top 5 rankingu serwera.
 

kasia2389

Arcyksiążę
To dowodzi tylko tego, że gildie z górnych miejsc nie zaniedbują też Wojen gildii.
Same PCH nie wystarczą, to maksymalnie tylko 18k trzeba mieć drugie tyle z WG.

Właśnie o to mi chodzi, że kilka razy spotykaliśmy się jako gildia z top 1 i zawsze w walkach GPC ta top 1 była na 3,4 miejscu, więc coś jest nie tak w rankingu globalnym bo ta gildia dalej jest 1 tak jakby na nią wogole nie działało GPC.
Jest 1 bo jest najlepsza i zdobywa najwięcej prestiżu. Chcesz by Twoja gildia była pierwsza, zdobądź więcej prestiżu niż oni.

13 gildia serwera - 188,7 pkt GPC
2 gildia serwera 95,7k pkt GPC

Widocznie 2 gildia działa również intensywnie w WG a 13 nie, jasno z tego wynika, że 2 lepiej sobie radzi, bo chcąc być najlepszym trzeba dobrze rozkładać siły.

ranking w tej chwili nie świadczy o sile gildii, ani militarnej, ani ekonomicznej.

Ranking pokazuje tylko aktualne ilości prestiżu, a ten wynika z zaangażowania członków w walkę, czyli świadczy o sile członków gildii, zarówno militarnej jak i ekonomicznej. Gildia sama w sobie nie ma żadnej siły.

Dodatkowo nie ma potrzeby bycia w diamentowej lidze, żeby być w top 5 rankingu serwera.
To akurat oczywiste jest.
Jak ładnie poprosicie to Wam napiszę dlaczego gildie z topu nie walczą w PCh o 1-2 miejsce. Ale to powinniście wiedzieć. w końcu "@kasia2389, to wszystko jest jasne. "
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ranking pokazuje tylko aktualne ilości prestiżu, a ten wynika z zaangażowania członków w walkę, czyli świadczy o sile członków gildii, zarówno militarnej jak i ekonomicznej. Gildia sama w sobie nie ma żadnej siły.
Właśnie o te ilości prestiżu chodzi :haha: Świadczy on tylko o tym ilu graczy jest o godz. 20:00 na komputerach, a nie o sile miast gildii. :p
ak ładnie poprosicie to Wam napiszę dlaczego gildie z topu nie walczą w PCh o 1-2 miejsce.
Nie ma potrzeby. Jeżeli ranking (nic nie mówiący o faktycznej sile) jest głównym celem, a nie rozwój miast zrzeszonych w gildii, to zajmuje się 3 - 4 miejsce. Jak ładnie poprosisz, to Ci to wytłumaczę. Chyba, że nie ma potrzeby, bo @kasia2389 wszystko wie. ;)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Nie mam pojęcia co jest celem jakiejkolwiek gildii.
Ale z tego co piszecie to chcielibyście, aby pozmieniano zasady tak, aby Wasze gildie były w top 1.

@kasia2389, to wszystko jest jasne. Dyskusja ma chyba dotyczyć potrzeby ZMIANY proporcji aktualnych czynników naliczania prestiżu.

Ponownie zapytam, jakich konkretnie zmian byście oczekiwali.
 
Chciałbym żeby nie tylko i aż gvg miało taki wpływ na ranking globalny. Skoro inne elementy gry są ważne typu wyprawy gildyjne, GPC to powinno być bardziej docenione, bo w przyszłości wszystkie gildie grające w GPC będą graly asekuracyjnie skoro zajęte miejsce nie ma wielkiego wpływu na pozycję rankingowa. Moja gildia jest 10,12 zależy od dnia a każdorazowo zajmujemy w każdej edycji GPC 1,2, 3 miejsce a mimo to nic się w naszym rankingu nie zmienia na globalu. To jest poprostu niesprawiedliwe, bo gildia grająca w GVG i to zaledwie kilka osób ma miejsce nie odpowiadający sile, zaangażowaniu każdego członka gildii
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Chciałbym żeby nie tylko i aż gvg miało taki wpływ na ranking globalny. Skoro inne elementy gry są ważne typu wyprawy gildyjne, GPC to powinno być bardziej docenione, bo w przyszłości wszystkie gildie grające w GPC będą graly asekuracyjnie skoro zajęte miejsce nie ma wielkiego wpływu na pozycję rankingowa. Moja gildia jest 10,12 zależy od dnia a każdorazowo zajmujemy w każdej edycji GPC 1,2, 3 miejsce a mimo to nic się w naszym rankingu nie zmienia na globalu. To jest poprostu niesprawiedliwe, bo gildia grająca w GVG i to zaledwie kilka osób ma miejsce nie odpowiadający sile, zaangażowaniu każdego członka gildii
nikt ci nie broni walczyć w GvG , powalcz sobie trochę to zobaczysz dlaczego ma większy prestiż niż GPC . W GPC też wystarczy kilka osób i sztaby . Niesprawiedliwe jest wasze myślenie to że zamiast bardziej się zaangażować i walczyć tu i tu wolicie dostosować zasady pod siebie . Ciekawe czy jeśli by to zrobili i ci z GVG przeszliby bardziej na GPC i byś przegrywał to byś pisał na forum ,żeby przywrócili po staremu żebyś był chociaż w wyższej lidze...
 
nikt ci nie broni walczyć w GvG , powalcz sobie trochę to zobaczysz dlaczego ma większy prestiż niż GPC . W GPC też wystarczy kilka osób i sztaby . Niesprawiedliwe jest wasze myślenie to że zamiast bardziej się zaangażować i walczyć tu i tu wolicie dostosować zasady pod siebie . Ciekawe czy jeśli by to zrobili i ci z GVG przeszliby bardziej na GPC i byś przegrywał to byś pisał na forum ,żeby przywrócili po staremu żebyś był chociaż w wyższej lidze...
OK wsz
nikt ci nie broni walczyć w GvG , powalcz sobie trochę to zobaczysz dlaczego ma większy prestiż niż GPC . W GPC też wystarczy kilka osób i sztaby . Niesprawiedliwe jest wasze myślenie to że zamiast bardziej się zaangażować i walczyć tu i tu wolicie dostosować zasady pod siebie . Ciekawe czy jeśli by to zrobili i ci z GVG przeszliby bardziej na GPC i byś przegrywał to byś pisał na forum ,żeby przywrócili po staremu żebyś był chociaż w wyższej lidze...
Ja nie chcę zasad pod siebie poprostu gvg jest nadmiernie premiowane. W GPC tez się dużo walk robi, więc nie rozumiem dlaczego to gvg ma być wyjątkowe tylko dlatego że się w nie gra na komputerze?
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Nie wierzę że ktoś z was nie ma laptopa /komputera w domu . Ja gram głównie na telefonie a o 20 na te parę minut można wejść na laptopa . A na GvG idzie dużo woja jak nie walczy przynajmniej kilkanaście osób i dlatego np . trochę mniej walą w GPC . Aha i najważniejsze w GvG nie ma zysku osobistego . Osoby walczące w GvG nie mają żadnych nagród a w GPC idzie wyciągnąć 100-200 pr dziennie + fragmenty statuy + 100 towarów + wojo + diamenty , napisałem takie wartości ale na pewno można o wiele więcej wyciągnąć

Gdyby GPC było tak jak w GvG czyli walenie za nic to byłoby trzeba tak jak mówicie zmienić punktowanie w rankingu , ale nawet patrząc pod kontem gildyjnym to gildia też zyskuje więcej potencjału z GPC oraz dodatkowo można zdobyć statuę . Jeśli macie potrzebę bycia w top 5 walcie w gvg jeśli macie potrzebę szybkiego rozwoju gildii wybierzcie gpc . Oczywiście można te 2 rzeczy pogodzić tylko trzeba się bardziej postarać .
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie wierzę że ktoś z was nie ma laptopa /komputera w domu . Ja gram głównie na telefonie a o 20 na te parę minut można wejść na laptopa .
Grają ludzie na permanentnych delegacjach, mają małe dzieci (o 20:00 zupełnie inne zajęcia). Zazwyczaj siadam do lapka w okolicach 23:00 i wierzę, że ludzie z mojej gildii też nie mogą wcześniej lub wcale w ciągu tygodnia. Fakt, że komputer jest w domu nie oznacza, że o dowolnej porze można przy nim usiąść bo można być kilka setek kilometrów od niego.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Chciałbym żeby nie tylko i aż gvg miało taki wpływ na ranking globalny.
A konkretnie w jaki sposób?
Niesprawiedliwe jest to, że duża grupa graczy jest wykluczona z GvG i nie może zaangażować się na GvG. Z niecierpliwością czekam też na wyższą ligę :p
1586637485522.png
Wiele niesprawiedliwości jest na świecie, ale jakby nie tego dotyczył temat tylko, ze zacytuje:
Witam, czy twórcy gry podwyższa ranking (prestiż) za zdobycie 1,2 miejsca w walkach GPC. Nie ukrywam, że dużo gildii jest cały czas w top 1,2 przy polach chwały ale nic się praktycznie nie zmienia w rankingu na serwerze. Gvg może i jest ważna częścią gry, ale nie oddaje tak bardzo trudu, zaangażowania i siły gildii w GPC.
Oczywiście, że nie, ale to już w pierwszym poście napisałem.
Ponownie podkreślam. że prestiż nie zależy bezpośrednio od miejsca zajętego w PCh.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oczywistym dla każdego jest, że jedyny sposób to zdjęcie ograniczenia na maksymalna ilość punktów ambicji obecnie to 1000 co daje 18k prestizu.
Oczywistym dla każdego jest, że po zdjęciu tego ograniczenia gildie topowe rzucą się na PCh i zaczną "dawać radę" i zajmować 1-2 miejsca a wasze gildie zepchną na wybrzeże a potem do niższych lig i tak się skończy reformacja.
 
Ostatnia edycja:
Do góry