Gildyjne Pola Chwały - komentarze

DeletedUser17126

Guest
Mamy o 110k pkt więcej zdobyte... ale oni dostali awans do Złotej a my nie ? co jest grane ??
 

hddk

Hrabia
Algorytmu który wyliczał bazowy MMR to pewnie nie poznamy, bo posłużył tylko raz, do pierwszego obliczenia. Wiadomo że brał pod uwagę aktywność gildii w WG, GvG i liczebność i na pewno był mocno niedoskonały. Jak na jednym polu spotkały się gildie z dużą różnicą MMRów, to rzeczywiście może się zdarzyć, że ta z 1 miejsca nie awansuje, bo miała niższy ranking i do progu wciąż brakuje MMRów, a ta z 2 tak, bo na start miała dużo wyższy ranking.

Liczy się lokata końcowa oraz ilość gildii na mapie. Do tego wygrana wśród 8 gildii jest bardziej premiowana niż wśród 5. W kolejnych turniejach MMRy będą już doliczane tylko na podstawie GPC, więc z czasem ligi będą lepiej odzwierciedlały stan rzeczywisty.

Trzeba się też liczyć z tym, że świeżo po awansie gildia może być tuż nad progiem i nawet jak w następnym turnieju nie zajmie ostatniego miejsca, tylko którekolwiek w dolnej połówce tabeli, może spaść.
 

Bezio95

Baronet
Musieliście mieć mniej pkt na początku.
Teoretycznie zasada MMR jest dosyć prosta, choć nie wiadomo jak to INNO zrobiło i może być kompletnie nielogiczne :)

Przykład złota liga jest od 120 pkt MMR, do 180 pkt. 119 pkt to jest srebrna a 181 pkt już platynowa.

Jedna z gildii dostała 130 pkt czyli dolna granica złotej ligi, druga natomiast dostała 170 pkt, czyli bliżej awansu. Teoretycznie ta 1 gildia wygrywając dostaje np 40 pkt i ma razem 170, czyli do awansu brakuje jeszcze 11 pkt. Ta druga gildia zajmuje drugie miejsce, i dostają 20 pkt. Ale te 20 pkt dodane do ich 170 daje razem 190 i tym samym awansowali właśnie do platyny.

Wszystkie liczby oczywiście są przykładowe, i fajnie jakby inno się ustosunkowało do tego jak to wygląda tutaj dokładnie.
 

sir tatar

Baron
Z naszych obserwacji wynika, że największą wagę miała ilość osób i nawet marna aktywność sporej gawiedzi w wyprawach...

Czy nie można zrobić prostego paska postępu, który pokaże gdzie się gildia znajduje ?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Z naszych obserwacji wynika, że największą wagę miała ilość osób i nawet marna aktywność sporej gawiedzi w wyprawach..
Wydaje się, że masz rację co do wagi ilości osób. Nie wiem tylko dlaczego obrażasz gildyjne społeczności - chyba, że określenie "gawiedź" uważasz za co najmniej neutralne.
Wreszcie zaczęła się liczyć ilość aktywnych członków gildii i umiejętność współpracy, a nie możliwości kilku graczy z dostępem do komputerów o godz. 20:00. ;)
 

sir tatar

Baron
Nie uważam by to miało negatywny wydźwięk

Ale czy bardziej aktywna jest gildia, gdzie 70 osób robi kilka podejść, czy ta, która ma 35 i od zawsze wszyscy robią komplet ?
 

hddk

Hrabia
Z naszych obserwacji wynika, że największą wagę miała ilość osób i nawet marna aktywność sporej gawiedzi w wyprawach...
Na świecie E do platyny została przypisana 80-osobowa gildia, ale z 54. miejsca w rankingu, która w GvG nie robi nic. I co ciekawe, utrzymała się w platynie po tym turnieju, choć na Polu dostała same topowe gildie.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ale czy bardziej aktywna jest gildia, gdzie 70 osób robi kilka podejść, czy ta, która ma 35 i od zawsze wszyscy robią komplet ?
Tego nie wiem, ale skąd wniosek że gildia 70 osób nie robi kompletu podejść w wyprawach? Skąd pewność, że robi tylko kilka podejść?
60 osób, duża aktywność w wyprawach, mniej niż średnie zaangażowanie na GvG, 2 miejsce w GPC i mamy platynę. Podobnie 1, 3 i 4 gildia z naszej grupy.
 
Ostatnia edycja:

Azulena

Baron
Wprowadźcie jak najszybciej informacje o tym, kto wykonuje ataki. Proponuję osobną zakładkę w logach, zaraz pod logami o samych prowincjach.
Gdziekolwiek i jakkolwiek - byle bym widziała, kto z mojej Gildii atakuje daną prowincję!
To początek, więc zrozumiałe, że panuje "radosna twórczość" i zabawa w ataki bez ładu i składu. ;) Ale w przyszłości bardzo chcę to wiedzieć!
 

bartekmod

Książę
Nie śledziłem całego wątku na bieżąco a teraz nie chce mi się sprawdzać, pewnie było... nazywanie sektorów A2 cośtam, A2 ktośtam... gdzie początki są takie same jest kiepskie. Najlepiej żeby jednak każdy sektor dało się rozróżnić poprzez A numerek od A1 do A25 czy ile tam ich będzie potrzeba, niż tak jak jest
 

sir tatar

Baron
Było..

Jednak support mocno omija ten wątek...

Ani o prestiżu, ani o magicznych punktach mmr ...

Ani pocałują wy nas wszystkich...
 

DeletedUser9827

Guest
JAKI JEST NALICZANY PRESTIŻ ZA POLA CHWAŁY? PONAWIAM PYTANIE!!!!!!!!!
 

DeletedUser18245

Guest
Ktoś wie dlaczego nie została dodany potencjał gildii chodź moja 1 osobowa gildia zajęła top 1 ?
 

kasia2389

Arcyksiążę
To jak to jest liczone ???
Przeczytaj ogłoszenie, link jest w pierwszym poście.
W krótkich żołnierskich słowach: "macie za mało punktów ambicji (MMR)", ale starajcie się to może i w diamentowej będziecie.
Nie, ilość punktów ambicji jakie maja gildie nie jest obecnie dostępna dla graczy.
Można to policzyć dzieląc prestiż otrzymany z Pól przez 18

Nie, ilość punktów ambicji jakie otrzymuje się lub traci za miejsca w ligach również nie jest obecnie dostępna dla graczy.
Wysoce prawdopodobne:

1574957455562.png


Nie, ilość punktów ambicji jakie gildia potrzebuje dla bycia w określonej lidze również nie jest obecnie dostępna dla graczy.

Wysoce prawdopodobne, podane ilości należy podzielić przez 18

1574956711155.png

Nie, to również nie jest obecnie dostępne dla graczy.

Wszystkie informacje jakie graczom udało się zdobyć są na stronie fanowskiej wiki https://forgeofempires.fandom.com/wiki/Guild_Battlegrounds

Tak myślę sobie, ze dużo lepiej było by dla wydawcy gry, gdyby wszystkie gildie rozpoczynały w tej samej lidze, w sumie to nieważne w jakiej, ale miedziana była by najodpowiedniejsza, mając na starcie zero punktów ambicji. Wtedy wszystko co osiągną zawdzięczały by sobie, a nie jakiemuś mitycznemu przeliczeniu. zresztą wszystkie te tajemnice..., pewnie rozdzielili punkty między znajomych i przyjaciół Kubusia Puchatka.

JAKI JEST NALICZANY PRESTIŻ ZA POLA CHWAŁY? PONAWIAM PYTANIE!!!!!!!!
Po uważaniu, Dostaną ci co powinni dostać, a reszta obejdzie się smakiem.
 
Ostatnia edycja:

sir tatar

Baron
Tak myślę sobie, ze dużo lepiej było by dla wydawcy gry, gdyby wszystkie gildie rozpoczynały w tej samej lidze, w sumie to nieważne w jakiej, ale miedziana była by najodpowiedniejsza, mając na starcie zero punktów ambicji. Wtedy wszystko co osiągną zawdzięczały by sobie, a nie jakiemuś mitycznemu przeliczeniu. zresztą wszystkie te tajemnice...


dokładnie tak powinni to zrobić
 

DeletedUser9827

Guest
Dobra, naliczyło się po godz. 20. Widać teraz, że pod kątem gildii GPC są pozbawione sensu. Wystarczy siedzieć sobie w swojej lidze i się z niej nie ruszać. Naliczony prestiż w porównaniu do nakładów i zaangażowania całej gildii jest żenująco niski, natomiast potencjał prawie dla wszystkich taki sam. A ten budynek, no cóż...
Owszem, indywidualne nagrody są fajne, więc całość powinna się nazywać Indywidualne Pola Chwały, bo dla Gidlii to tam niczego nie ma.
 

sir tatar

Baron
jaki prestiż

musiało być go tyle, że nawet nie odnotowałem .....

-----edit

jakie indywidualne nagrody ?? bo chyba macie inne ... na te chwile indywidualnych nagród w przeliczeniu nakład/uzysk to nawet nie ma ten wynalazek co startować i się równać z wyprawami .....

co do uzysku dla gildii ... no cóż ... tylko GVG

twór, który miał zrewolucjonizować świat ....
 
Ostatnia edycja:
Do góry