Gildyjne Pola Chwały - komentarze

DeletedUser19275

Guest
System nagród i przydzielania punktów jest do opracowania i to jeszcze przed kolejną turą GPC. Na J jest taka sytuacja, że na całym świecie jedna gildia została przydzielona do złotej ligi, ok. 10 do srebrnej, a reszta niżej. W tej edycji GPC ta jedna złota gildia na mapie jest z czterema srebrnymi, niemniej nagrody (czyli potencjał i fragmenty budynków) dla wszystkich są obliczane tak, jakby znajdowali się w złotej lidze. W związku z tym najsłabsza gildia na mapie, która de facto jest srebrna, za 5 miejsce zdobędzie 200k potencjału, natomiast gildia prowadząca (złota), która zdominowała mapę, dostanie za 1 miejsce 270k potencjału...
Oraz: czy ktoś z ekipy FoE może powiedzieć, jak dokładnie te liczby przełożą się na prestiż oraz ranking?
Własnie zastanawiam się, jak będzie wyglądał końcowy wynik, gdy przykładowo mam w posiadaniu mojej Gildii 23 sektory na mapie "Pola Chwały"
 

DeletedUser17535

Guest
Jak już słusznie zauważono, nagrody są zależne bardziej od ligi, niż od miejsca na mapie. Przy 5 ligach większość dobrych i średnich gildii będzie w najwyższej (docelowo ma być wszak ok. 10%) i w zasadzie tracimy sens walk. Każdy dostanie podobną nagrodę, indywidualne są mizerne, jest się i tak już w najwyższej lidze.
Dużo bardziej motywujące byłoby, aby w najwyższej rozstrzał nagród był dużo większy, lub było dużo więcej lig. I w najwyższej maksymalnie kilka gildii.
 

DeletedUser19275

Guest
Za pierwsze miejsce na mapie, to do tej skrzynki dorzucili by choć 100 diamentów, była by większa motywacja do walki, a tak, to trochę mizernie. Koszty przewyższają nagrody ;)
 

DeletedUser15227

Guest
Na becie wprowadzili przyznawanie prestiżu za udział w Polach. Niestety nic więcej nie wiadomo.
 

DeletedUser19613

Guest
Ok, poczytalem troche i argument "najnizsza nagroda w lidze nie moze byc nizsza niz najwyższa w niższej lidze" do mnie przemawia.
Zakładając że od nastepnej tury w wyższych ligach nie będzie już leserów ma to sens.
Brakuje tylko jasnego podania wysokości nagród w poszczególnych ligach i kryteriów przydziału do lig.
Ale to pewnie jakiś tajemny algorytm i go nie poznamy.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Brakuje tylko jasnego podania wysokości nagród w poszczególnych ligach i kryteriów przydziału do lig.
Wszystko co chciałbyś widzieć, a boisz się zapytać.


A przydział do lig, jak wyżej napisałem zależy od punktów ambicji (MMR)

Liga gildii zależy od oceny gildii (MMR - Match Making Rating, jak nazywa ją Inno). Gildia gromadzi (lub traci) punkty oceny co sezon. Jeśli gildia znajdzie się na środku pola bitwy, nie zyskuje ani nie traci, a im dalej znajduje się od środka, tym więcej zyskuje / traci. Za każdym razem, gdy ocena gildii przekroczy określony (dolny lub górny) próg, gildia zostanie awansowana lub zdegradowana ...
 

Busterion

Baronet
I możliwość zaznaczenia/odznaczenia gildian którzy dostaną nagrodę po zakończeniu rundy aby nieaktywne nie dostawali nagród za nie branie udziału :)
 

DeletedUser19613

Guest
na zwyklym wiki jeszcze nic nie ma
dziekuję

"Jeśli gildia znajdzie się na środku pola bitwy, nie zyskuje ani nie traci, a im dalej znajduje się od środka, tym więcej zyskuje / traci "
Tu raczej chodzi o srodek tabeli niz o srodek pola bitwy...
 

DeletedUser14438

Guest
Nie lubię dyskusji na forum, ale się wypowiem.
Po kilku dniach twierdzę, że powinno to się nazywać "pola chały".
1 - Nie widzę możliwości obrony zdobytych prowincji.
2 - Cała rozgrywka jest nastawiona na gildie o dużej liczbie graczy.

Odnośnie pkt. 2 powiem to tak. Mamy 3 osoby w gildii. Aktywne osoby, a mapa została zdominowana przez gildie mające po 70-80 osób.
I gdzie tu sprawiedliwy dobór gildii?
 

Tuti Tururu

Szlachcic zagrodowy
Mi najbardziej dokucza brak logów w danych polach. Znacie na pewno przykłady osób, które wchodzą do gildii i wbijają w łańcuszki swoje perły ale PR swoich nie wpłacają. W przypadku pól chwały jest to samo. Ustalamy taktykę a ktoś się wyłamuje i atakuje nie te pola lub nie te gildie. Próbowałam go wyłapać robiąc zrzuty ekranu, wpisując liczbę ataków i się nic nie zgadza. Już się zastanawiam czy na pewno punkty dobrze się naliczają. Przybyły 4 punkty np. a gildian zrobił 1 walkę i 1 negocjacje czyli - 3 punkty. Brak logów strasznie utrudnia grę. Niektórzy w ogóle przestali walczyć bo się boją że będzie na nich. <bezradna>
 

Fatherland

Książę
a.... czyli na razie to było tylko i tak w planach ten prestiż? heh... kiedy oni w końcu zrobią coś do końca i wtedy wprowadzą na live...
 

Fatherland

Książę
Nie lubię dyskusji na forum, ale się wypowiem.
Po kilku dniach twierdzę, że powinno to się nazywać "pola chały".
1 - Nie widzę możliwości obrony zdobytych prowincji.
2 - Cała rozgrywka jest nastawiona na gildie o dużej liczbie graczy.

Odnośnie pkt. 2 powiem to tak. Mamy 3 osoby w gildii. Aktywne osoby, a mapa została zdominowana przez gildie mające po 70-80 osób.
I gdzie tu sprawiedliwy dobór gildii?

czyli same zalety - ten balans akurat Inno Games wyszedł
 

DeletedUser9827

Guest
1. Czy powie ktoś w końcu z tego pożal się Panie Boże zespołu, jaki jest podział prestiżu w tych Polach?
2. Podział pozostałych nagród jest słaby i demotywujący.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Durnych komentarzy też nie trzeba zamieszczać, a jednak widzę, że to Twoja specjalność.
Widzę, że to nie tylko moja specjalność.

"Jeśli gildia znajdzie się na środku pola bitwy, nie zyskuje ani nie traci, a im dalej znajduje się od środka, tym więcej zyskuje / traci "
Zachęcam do przeczytania oryginalnego artykułu w podanym linku.
Wbrew obiegowej opinii Wujek Google nie jest nieomylny.
 
Ostatnia edycja:

Ridali

Szlachcic zagrodowy
Mam pytanie co bo budynków 'dywersja' oraz 'pułapki'. Czy szansa na podwójne wyczerpanie się sumuje czy są tak jakby dwa losowania i w każdym jest szansa zwiększenia wyczerpania, np:
1. Mam dwa budynki pułapki które dają: 2 x 45% = 90% szansy na podwójne wyczerpanie
2. Następują dwa losowania i w każdym jest szansa 45%
3. Jeżeli są dwa losowania to co jeśli w obu trafi się podwójne wyczerpanie? zostanie odjęte 4 pkt? 1 x 2 x 2 ??
 

Hrehory

Szlachcic
Czy po zakończeniu cyklu, wszyscy członkowie gildii dostaną nagrody, czy też jest wymagany jakiś poziom aktywności, poniżej którego ospali nic nie dostaną? :)
 

DeletedUser20273

Guest
Podział nagród jest beznadziejny.
Nagroda powinna być za cokolwiek zrobionego.
A za ostatnie miejsce ni powinno być nagrody.
 

DeletedUser9827

Guest
Czy powie ktoś w końcu z tego pożal się Panie Boże zespołu, jaki jest podział prestiżu w tych Polach?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Obecnie, prestiż nie jest przydzielany gildiom za Pola, działa to tylko na serwerze testowym.

Nie ma żadnych oficjalnych informacji, prawdopodobnie jest to nadal dostrajane.
Na serwerze testowym, zgodnie z badaniami graczy, jest obecnie przydzielany w przedziale 0 - 18000.
Przydzielany jest podobnie jak prestiż za sektory.
Przykładowo gildia w której jestem, jest w złotej lidze obecnie na 3 miejscu i ma około 8500 prestiżu za Pola.
 

DeletedUser19275

Guest
Względny, sprawiedliwy podział nagród : za 1 miejsce na mapie 100% bazowej nagrody, 2 miejsce 50%, 3 miejsce 25%, 4 miejsce 12,5%, 5 miejsce 6,25%. Pozostałe miejsca na mapie, to symboliczny prezent, tak aby choć trochę zmotywować, tych co marudzą i nic nie robią ;) To tylko moja subiektywna propozycja :)
 
Do góry