Gildyjne Pola Chwały - komentarze

DeletedUser19613

Guest
System nagrod bez powiazania ze zdobytymi pkt chwaly jest do bani i nie zachęca do aktywności.
Przyklad
moja gildia zdobytych 120k pkt - nagroda 165k koron
2 gildia ok 60k pkt -nagroda 140k koron
ostatnia gildia moze miec 0 pkt - nagroda 110k koron
punkty chwaly kosztuja i to niemalo, system promuje negocjacje.
Przy takim systemie nagrod po 2 turach nikt sie nie bedzie chcial w to bawic.
 

OliverJr.

Hrabia
Proszę o screen dowodowy, bo nie wierzę. Na mojej mapie zarówno na B(srebrna liga) i C(złota liga) nie ma takich rzeczy.
Przez to że nie da się pomniejszyć mapy ciężko o screena ale prędzej czy później sam się z tym spotkasz. U mnie sojuszu nie ma z nikim a na mapie dominują 2 kolory

Ja mam za to aktualnie problem u siebie taki sam jak kilka osób już wymieniło. Nie ma podglądu kto co atakuje i się lekka anarchia urodziła. Nie mam z tym większego problemu bo te pola to traktujemy głównie do szybkiego/łatwego zrobienia bonusu z Zamku Himeji, ale jednak jakby kiedyś chciało się powalczyć na poważnie to pasowałoby funkcje podglądu, albo dać liderom decydować, które sektory atakują. Co mi z tego że zagadam z czerwonym o nieagresji jak zaraz jeden czy drugi pacjent mu podjebie sektor i nie wiadomo nawet który :D Robić screeny z aktywności bez sensu strata czasu. Pozdro ekipa
 

DeletedUser9827

Guest
Jaki jest podział nagród, jeżeli w ramach jednych zawodów ekipy są z różnych lig?
Czy tabelka na mapie uwzględnia wówczas to, że są różne gildie z różnych lig czy nagrody są rozdawane tak, jakby wszystkie gildie były z ligi najwyższej?
 

LEGI

Wicehrabia
W Wyprawach też robicie sojusze?
I tak zaraz będą w złotych i platynowych ligach bo spotkają się gildie które się lubią i np. walczą wspólnie na GvG na przeciw innej silnej z którą się biją . Mi chodzi bardziej o funkcje zaufanego ze względu na to żeby skupiać się w danym momencie na tylko danej prowincji
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Mi chodzi bardziej o funkcje zaufanego ze względu na to żeby skupiać się w danym momencie na tylko danej prowincji
To mi pachnie wymuszaniem ;)
Nie ma żadnego powodu (i sensu), żeby uniemożliwiać udział w GPC osobom, które mają przed 24:00 zapas możliwości i logują się tylko na chwilę, a na mapie gildia nie organizuje akurat żadnej wspólnej akcji. Wystarczą logi, zebrane w historię sektora, podobnie jak na GvG.
 

hddk

Hrabia
Opcja 2, zdecydowanie i tylko. Kwestia skuteczności organizowanych akcji powinna pozostać po stronie graczy, a nie wspomagana rozwiązaniami systemowymi.
Zgadzam się. Wystarczy pełniejszy log, a reszta to kwestia organizacji. Jak gildia nie będzie potrafiła się zorganizować, a liderzy zaprowadzić ładu, mając do dyspozycji log, to już ich problem. W takim turnieju gildia ma być gildią, a nie zbieraniną przypadkowych graczy :)

Z tego, co czytałam, to wszystkie gildie konkurujące na jednej mapie są z tej samej ligi...
Jeśli do wyższej ligi awansuje mniej gildii niż potrzeba do zapełnienia mapy, to dokładają gildie z niższej ligi. Ale z czasem rzeczywiście na mapie będą już tylko gildie z tej samej ligi.
 

DomLuk

Wójt
Zgadzam się ze nagrody za miejsca powiny być zmienione, ale zapominamy o jednym o nagrodach za walki bo nie są jednakowe np. silver jest 3 pr i 10 diamentów, platynowej 7 pr i 25 diamentów.
 

Rafal.77

Rycerz
Mnie zastanawia tylko jedno, jak to jest, że przez 5 miesięcy było to testowane na becie, a nikt nie zwrócił uwagi na proste błędy i rzeczy, które należy usprawnić?
1. Wyświetlanie się nazwy po najechaniu na prowincję (było to już pisane kilka razy), naprawdę nikt przez te kilka miesięcy nie zwrócił na to uwagi??
2. Co jak gracz zmieni gildię w trakcie sezonu? Może brać udział w walkach w nowej gildii czy tak jak w wyprawach musi czekać do następnej edycji?
3. Po co to zmęczenie/wyczerpanie/poziom oporu (czy jakkolwiek to nazwać), wprowadzenie tego powoduje to samo co w gvg, że po kilkunastu/kilkudziesięciu konfliktach trzeba czekać 24H żeby znowu móc walczyć, a podobno zamysł był tak żeby na mapach był ciągle ruch. To albo trzeba zlikwidować tę opcję albo niech się resetuje też co 4 godziny tak jak blokada sektora wtedy to będzie miało jakiś sens.
4. Czemu przy okazji wprowadzenie tego modułu nie zostały zmienione zasady rankingów?? Przecież od dawna wiadomo, że są złe, można to było poprawić wprowadzając GPC. W sumie udział w GPC oprócz potencjału nie daje gildzie nic, a chyba powinien mieć duży wpływ na ranking gildii.
5. Nagrody dla graczy za rozwiązane konflikty również są słabe, przy oporze 100 do negocjacji potrzeba 20 towarów, czyli trzeba stracić 100 lub więcej towarów i w zamian za to otrzymać np. 5PR w złotej lidze? To chyba nie jest zbyt zachęcające do angażowania się? Może niech nagrody indywidualne rosną wraz z oporem?
6. Problem z odświeżaniem, coraz częściej zdarza się, że walcząc o prowincje postęp stoi w miejscu i nie wiadomo ile zostało do końca i czy gildia z którą walczymy o prowincję jest bliżej przejęcia czy dalej,
 

kasia2389

Arcyksiążę
2. To jest oczywiste, ze musi czekać. Zaliczyć z 50 gildii w jednym dniu i nazbierać worek nagród, bardzo interesująca koncepcja.
3. Jak wyżej tylko bez zmiany gildii.
4. Gildia otrzyma również prestiż.
 

DeletedUser19613

Guest
Nie mam zastrzeżeń do tego że negocjacje są wyceniane wyżej, ani do systemu wzrostu trudności.
Chodzi mi o nagrode końcową dla gildii, tą którą widać w skrzynkach rzy każdej gildii.
Gildia która zrobi kilka walk i zdobędzie kilkaset pkt otrzymuje ok 60% nagrody gildii która nabije kilkanaście tysięcy pkt.
Najlepiej byłoby gdyby w tej nagrodzie ilość koron równała się ilości zgromadzonych pkt chwały
I wtedy miałoby to sens
 

DeletedUser17126

Guest
Dokładnie, system nagród bez powiazania ze zdobytymi pkt jest do kitu i nie zachęca do aktywności. A raczej skutecznie zniechęca tych aktywniejszych graczy. Inną kwestią jest możliwość zakładania oblegów przez każdego kto ma ochotę. Może to ograniczyć ? np. tylko budowniczy/zaufany mógłby mieć takie uprawnienia ? Oprócz tego fajna zabawa :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Dokładnie, system nagród bez powiazania ze zdobytymi pkt jest do kitu i nie zachęca do aktywności.
Rozumiałabym postulat powiązania nagród z zajętym miejscem, ale z ilością zdobytych punktów? Jak spotkają się równorzędne gildie, to nikt nie zdobędzie dużej ilości, bo podzielą je między siebie. Mają być ukarane? Nagrodzone natomiast gildie, które nie mają równorzędnego przeciwnika?
Inną kwestią jest możliwość zakładania oblegów przez każdego kto ma ochotę. Może to ograniczyć ? np. tylko budowniczy/zaufany mógłby mieć takie uprawnienia
Wraca ciągle temat ograniczenia możliwości atakowania i specjalnych uprawnień. Inicjator ataku nie zużywa żadnych zasobów gildii. Dużo lepszym (koniecznym i jedynym wg mnie) jest zapis logów w historii poszczególnych sektorów. Reszta to sprawa liderów gildii.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Nie rozumiecie tego systemu, tu nie chodzi o te nędzne nagrody, jakie gildie dostana za kilka dni, ale o punkty "ambicji" za poszczególne miejsca w ligach, ambitni awansują do wyższych lig, a nieambitni spadną do niższych i tak przez kolejne sezony walk i wtedy okaże się, że nagrody są adekwatne do zaangażowania w walkę. Dokładnie tak samo jest w GvG.

Niestety wydawca w żaden sposób nie zdradził, jak punkty ambicji będą naliczane.

Co do specjalnych uprawnień, to możemy być pewni, ze w ambitnych gildiach liderzy znajdą sposób na dyscyplinowanie członków, a w nieambitnych będą mieć to wiecie gdzie, albo jeszcze głębiej.
 

sir tatar

Baron
ja sie zastanawiam co oni tam brali, jak ustali numeracje tych sektorow

po kiego diabla jest kilka sektorow, ktore maja te same oznaczenie ??? za malo liter w alfabecie czy jak ??? cza te chinskie nazwy czytac by zlokalizwoac
 

hddk

Hrabia
ja sie zastanawiam co oni tam brali, jak ustali numeracje tych sektorow
Prowincje ułożone są w 4 kręgi, literami oznaczono ćwiartki mapy, a cyframi sektory w kolejnych kręgach. Niby logiczne, ale dla mnie też średnio przejrzyste. Każda litera ma przez to jeden sektor z "1", dwa sektory z "2", cztery z "3" i osiem z "4". O tyle dobrze, że w każdej ćwiartce nazwy są na inne litery, więc podając dane do ataku można pisać np. B2T, B2S, C3X, itp.

Osobiście pasowałoby mi bardziej, gdyby wewnętrzny krąg miał oznaczenia od A1 do A4, drugi B1-B8, potem C1-C16 i D1-D32.

Oczywiście dużo prościej byłoby, gdyby nazwy były wyświetlane od razu na mapie. Nie wiem jak byłoby z czytelnością na apce, ale jeśli jest do zrealizowania to jestem za :) Na marginesie, na testach na początku były tylko same nazwy, więc w ogóle nie szło niczego znaleźć :)
 

DeletedUser9827

Guest
System nagród i przydzielania punktów jest do opracowania i to jeszcze przed kolejną turą GPC. Na J jest taka sytuacja, że na całym świecie jedna gildia została przydzielona do złotej ligi, ok. 10 do srebrnej, a reszta niżej. W tej edycji GPC ta jedna złota gildia na mapie jest z czterema srebrnymi, niemniej nagrody (czyli potencjał i fragmenty budynków) dla wszystkich są obliczane tak, jakby znajdowali się w złotej lidze. W związku z tym najsłabsza gildia na mapie, która de facto jest srebrna, za 5 miejsce zdobędzie 200k potencjału, natomiast gildia prowadząca (złota), która zdominowała mapę, dostanie za 1 miejsce 270k potencjału...
Oraz: czy ktoś z ekipy FoE może powiedzieć, jak dokładnie te liczby przełożą się na prestiż oraz ranking?
 
Do góry