Gildyjne Pola Chwały - komentarze

hddk

Hrabia
Tzn. chodziło mi, że jeśli na danym świecie nie ma diamentowej ligi, to znaczy że żadna nie osiągnęła poziomu MMRów :) Skróciłem myślowo do jednego świata :)

Ale tu też nieco dziwna sprawa, bo np. na E są porównywalne gildie do tych ze screena, prestiżu nawet więcej, w WG też dające radę, ale mające mniej ludzi. I żadna nie awansowała do diamentowej. Tak jakby liczebność gildii miała decydujący wpływ na bazowy ranking, a cała reszta to pikuś.

Albo inny przykład, gildia 52 lvl, zero GvG, w WG pucharki 4/3/13, czyli słabo, ale 80 osób i z miejsca platyna. Nawet po przegranym turnieju i tak tam zostali. Za nimi w rankingu była podobna gildia, 51 lvl, zero GvG, w WG dużo lepiej, 39/78/36, ale 77 osób i dostali złotą.
 
Ostatnia edycja:

sir tatar

Baron
bo te przeliczniki były z czapy - wystarczyło mieć duuuużą gildię eventową, która ma obowiązek zrobienia 1 poziomu wypraw (a tak naprawdę byle czego... przez dużą ilość osób)

o kant d... to całe liczenie .... powinni jakoś te ligi (może i na tej samej zasadzie) przydzielić i każdy w lidze powinien być równy

bo się cyrk z tego zrobił - a całości dopełnia support, który omija ten temat, jakby parzył ....
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Początkowe przydziały, to już historia. Jutro startuje kolejna edycja GPC, a w dalszym ciągu nie wiadomo jakie są kryteria awansu/spadku z aktualnej ligi.
 

DeletedUser16965

Guest
ktoś może dokładnie wyjaśnić czym są te słynne punkty MMR ?
 

kasia2389

Arcyksiążę
ktoś może dokładnie wyjaśnić czym są te słynne punkty MMR ?
Przeczytaj ogłoszenie.
Nic wielkiego, wskazują jak bardzo ambitna jest gildia, im ma więcej punktów tym jest w wyższej lidze i ma lepsze nagrody. Podczas rozliczenia za górne (1,2) miejsca w lidze dodają, za dolne (7, 8) odejmują.
Wyżej o tym pisałem.
 

hddk

Hrabia
Na Becie pojawiła się taka tabelka:


Same wartości nie są rzeczywiste, autor przyjął założenie że MMR mieści się w przedziale 0-1000. Skąd wziął wartości - nie wiem. Ale z tabelki można mniej więcej pojąć jak te punkty są przydzielane. Im dalej od środkowej lokaty tym większy zysk/strata. I różnice między Polami z różną ilością gildii.

Natomiast faktem jest, że poziom MMR nigdy nie przekroczy pewnej górnej granicy, żeby topowe gildie nie nabiły sobie zapasu, który potem chroniłby je miesiącami przed spadkiem.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Same wartości nie są rzeczywiste, autor przyjął założenie że MMR mieści się w przedziale 0-1000. Skąd wziął wartości - nie wiem. Ale z tabelki można mniej więcej pojąć jak te punkty są przydzielane. Im dalej od środkowej lokaty tym większy zysk/strata. I różnice między Polami z różną ilością gildii.
Nie do końca to wyjaśnia dlaczego w jednej grupie do "platyny" awansowały gildie 1 - 4, a w innej nawet 1 miejsce nie dało awansu.
 

hddk

Hrabia
Teraz to bardziej zależało od bazowego rankingu, a ten, jak widać, został wyliczony dość dziwnie ;) Jak na Polu trafiły się 4 gildie z MMRem blisko progu awansu, to widać mogły być takie cuda, że czwarte miejsce dawało awans.
 

DeletedUser9827

Guest
1. Dalej brakuje listy, który gracz wykonał jaką akcję i gdzie.
2. Dalej brakuje informacji o zdobytym prestiżu.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Najnowsza wiedza jest tam:

Prestiż=18*MMR


1. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością można założyć, że nigdy takiej listy nie będzie.
2. Ilość zdobytego prestiżu jest podana w rankingu gildii i pewnie tak zostanie, Mogło by być to umieszczone w komunikacie po zakończonym sezonie, jest tam dużo miejsca.
1574955213129.png
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser9827

Guest
GPC to raczej niewypał. Mimo, że na J zajęliśmy pierwsze miejsce będąc jedyną gildią w najwyższej lidze już widzę, że w drugiej edycji zainteresowanie spadło, również u innych gildii na mapie.
1. Za szybko zmienia się sytuacja na mapie, a to zniechęca to akcji długofalowych.
2. Nagrody indywidualne dość słabe w porównaniu np. do WG, gdzie trzeba mniejszego zaangażowania.
3. Nagrody dla gildii to w ogóle jakiś żart, różnica między 1 a 5 miejscem są praktycznie niezauważalne.
 

kasia2389

Arcyksiążę
1. Macie za mało ambicji.
2. wiele zależy od ligi.
3. 200 punktów ambicji (MMR) (co daje różnicę 3600 prestiżu) to mało?
 

Margo Margo

Szlachcic zagrodowy
Czy jest już ostatecznie wiadomo, jakie jest minimum wymagane, aby gracz otrzymał nagrodę indywidualną ze skrzyni?
 

DeletedUser16874

Guest
Nie wiem czy było to już poruszane. Myślałem, że gildie są dobierane nie tylko wg lig, ale tez mniej więcej liczebnie. A tymczasem my mając 26 czlonków trafiliśmy na dwie gildie, które mają prawie 80. I oczywiście one dominują na mapie. Sa w stanie zrobic trzy razy więcej walk od nas. Co to ma byc?
 

schwimmen

Wójt
Juz sa jakies tabelki ile tych punktow mmr sie dostaje. Nie można takiej informacji w grze dodać? Plus ile ich aktualnie mamy? Jakiś pasek postępu ile do kolejnej ligii itp. Bo aktualnie to zgaduj zgadula, co sie stanie jak bedziesz na x miejscu i nawet nie wiadomo ile prestizu sie za to dostanie.
 

Markiz.

Książę
"Walcz - nie żałuj podłogi
Walcz - niech niosą Cię nogi
Walcz - niech ludzie się gapią
Walcz - aż skurcze się złapią
Walcz - na pełnych obrotach
Walcz - bo minie ochota
Walcz - nic nie myśl na razie
Walcz - jak gazda w ekstazie
Walcz"
a w przyszłości ilość MMR na pewno doprowadzi twoją gildię do ligi diamentowej.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser13695

Guest
w tej edycji zle nalicza walki. mam tak na kilku swiatach. Osobisty licznik pokazuje co innego niz to co jest pokazywane na sektorach, wszystkie walki wygralem a roznica jest znaczna. wczoraj na jednym swiecie przy 24 walkach na osobistym pokazywalo 24 a na sektorze 19. Wszystkie walki robilem tylko na jedym bo sam zacząłem go atakowac. sytuacja powtarza sie dzisiaj znowu. Prosze o wyjasnienie co sie dzieje z licznikiem.
 

DeletedUser13695

Guest
ten na pierwszym obrazku pokazuje normalnie ile walk zrobilem . Na tym drugim juz innaczej i to co pokazuje na drugim pokazuje na sektorze. przez 2 dni tylk o na jednym swiecie roznica juz wynosi ponad 12 walk. odswiezanie i odczekanie tez nic nie daje.
 

hddk

Hrabia
Ten na pierwszym obrazku to licznik oporu, a nie walk. Opór normalnie skacze o 1 pkt. za każdą wygraną walkę lub negocjacje. Ale może też wzrosnąć o 2 pkt., jeśli podbijasz sektor, na którym są np. pułapki/dywersje lub nie wzrosnąć w ogóle, jeśli podbijasz z sektora na którym masz obóz oblężniczy albo strażnicę.

Rzeczywistą ilość konfliktów w danym turnieju masz pokazaną w tabeli rankingowej.
 
Do góry