Ranking globalny gildii a Pola Chwały

A konkretnie w jaki sposób?

Wiele niesprawiedliwości jest na świecie, ale jakby nie tego dotyczył temat tylko, ze zacytuje:

Oczywiście, że nie, ale to już w pierwszym poście napisałem.
Ponownie podkreślam. że prestiż nie zależy bezpośrednio od miejsca zajętego w PCh.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oczywistym dla każdego jest, że jedyny sposób to zdjęcie ograniczenia na maksymalna ilość punktów ambicji obecnie to 1000 co daje 18k prestizu.
Oczywistym dla każdego jest, że po zdjęciu tego ograniczenia gildie topowe rzucą się na PCh i zaczną "dawać radę" i zajmować 1-2 miejsca a wasze gildie zepchną na wybrzeże a potem do niższych lig i tak się skończy reformacja.
Jakoś ciągle dajemy radę z tymi z top 1,2 dla mnie to takie gildie nie mają startu w GPC co potwierdzają każdorazowo cykle GPC. Gdyby chcieli udowodnić swoją wyższość to by z raz zajęli 1 miejsce. Takim tokiem myślenia to też mogę powiedzieć o gvg, że też byśmy zajeli mapę cała ale poco poprostu nam się chwilowo nie chce.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Już próbowali, jakoś daliśmy radę. ;) Niektórzy nawet doszli do wniosku, że nie warto przeginać. :haha:
Jakoś ciągle dajemy radę z tymi z top 1,2 dla mnie to takie gildie nie mają startu w GPC co potwierdzają każdorazowo cykle GPC. Gdyby chcieli udowodnić swoją wyższość to by z raz zajęli 1 miejsce. Takim tokiem myślenia to też mogę powiedzieć o gvg, że też byśmy zajeli mapę cała ale poco poprostu nam się chwilowo nie chce.
Znaczy dajecie radę, i żadne zmiany nie są potrzebne? To po co cała ta dyskusja o niczym?
Nadal nie podaliście konkretnych rozwiązań jakich oczekujecie.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Znaczy dajecie radę, i żadne zmiany nie są potrzebne? To po co cała ta dyskusja o niczym?
Na PCh dajemy radę. Dyskusja nie dotyczy mechaniki PCh, ale zmiany proporcji naliczanego prestiżu w relacji do GvG.
Nadal nie podaliście konkretnych rozwiązań jakich oczekujecie.
To nie jest dział pomysłów, ale miejsce na dyskusję czy w ogóle potrzebne. Dyskusja polega na wymianie zdań i opinii. Mile widziane rzeczowe argumenty. Czasem pozwala na wypracowanie właśnie lepszych rozwiązań.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Czy wreszcie dowiemy się jakiej zmiany oczekujecie?
Na moim głównym serwerze są 3 gildie, z którymi nie dajemy rady na PCh. 2 z nich działają również ostro na GvG i uznaję ich bezwzględną wyższość (chociaż delikatnie mówiąc, nie jestem ich entuzjastką). Oczekiwałam zmian, które pozwolą na ocenę jakości i siły gildii na podstawie ich miejsca w rankingu. Jak to zrobić? Nie wiem. Chodzi mi raczej o zwrócenie uwagi na temat.
Całkowicie zbędne, żadne zmiany nie są potrzebne.
Po przemyśleniu przyznaję Ci rację. Czas zweryfikuje to bez żadnych zmian w naliczaniu prestiżu. Nie ma chyba zbyt wielu graczy, którzy chcą pełnić rolę mięsa armatniego (zaopatrzeniowców skarbca), żeby kilku(nastu) graczy mogło faktycznie pograć. Bez pełnego skarbca nie poszaleją na GvG. Pozostanie tylko medalowa, a to za mało na top 1.
 
Na moim głównym serwerze są 3 gildie, z którymi nie dajemy rady na PCh. 2 z nich działają również ostro na GvG i uznaję ich bezwzględną wyższość (chociaż delikatnie mówiąc, nie jestem ich entuzjastką). Oczekiwałam zmian, które pozwolą na ocenę jakości i siły gildii na podstawie ich miejsca w rankingu. Jak to zrobić? Nie wiem. Chodzi mi raczej o zwrócenie uwagi na temat.

Po przemyśleniu przyznaję Ci rację. Czas zweryfikuje to bez żadnych zmian w naliczaniu prestiżu. Nie ma chyba zbyt wielu graczy, którzy chcą pełnić rolę mięsa armatniego (zaopatrzeniowców skarbca), żeby kilku(nastu) graczy mogło faktycznie pograć. Bez pełnego skarbca nie poszaleją na GvG. Pozostanie tylko medalowa, a to za mało na top 1.
A no właśnie kilka osób gra w gvg korzystając z zasobów pozostałych bawiąc się przy tym świetnie a resza ma tylko dostarczać surki do skarbca. GPC bardziej rozkłada możliwość walki na wszystkich. Ranking po tej edycji znowu nie drgnie chociaż zajęliśmy 2 miejsce w GPC a inne przed nami 4,5,6 miejsce. Aktywność całej gildii nie kilku osób jak przy gvg, masę zużyte surki i co wszystko pozostanie bez zmian? Czy to jest sprawiedliwe?
 

DeletedUser22776

Guest
Czy to jest sprawiedliwe?
Oczywiście. Skoro startujecie tylko w jednej konkurencji to się nie dziw, że przegrywacie całe zawody. Gdyby Pudzian dominował tylko w kulach a do reszty konkurencji nie podchodził nie zostałby 5-krotnym mistrzem świata strongman.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Skoro startujecie tylko w jednej konkurencji
Temat został poruszony, bo udział w GvG bez zaangażowania w PCh, to też start tylko w jednej konkurencji. :haha: Poza tym nikt nie ma chyba wątpliwości w odniesieniu do gildii, biorących udział w OBU konkurencjach.
 
Ostatnia edycja:

Azzie

Baron
Ciekawa dyskusja. Osobiście uważam, po jako takim zapoznaniu się z tematem, że zmiany w naliczaniu nie są potrzebne, bo i tak nic nie zmienią. Po zmianie zasad, ci, którzy są na topie zmienią priorytety i nadal na topie będą. Niewiele zmieni też większe drążenie skarbca, bo top i tak kupuje walutę premium i nią zasypuje dziury. Jedyne co się w tym temacie zmieni to to, że Inno będzie więcej zarabiać. I generalnie w całej tej zabawie tylko o to chodzi.

Z rzeczy, które mają znaczenie (nie dla rankingu, ten jest drugorzędny, a dla przyjemności gry) to mimo wszystko info w GPCh kto - co (o czym Kasia pisze, że nie będzie). I na koniec, poza infem o dodanym/odjętym prestiżu, wycinek tabeli globalnej. Teraz zajmuję, powiedzmy 6 miejsce i spadam, innym razem 8 i zostaję. Wiem, że globalnie zająłem miejsce takie, które dawało utrzymanie lub nie. A chciałbym wiedzieć które i ile mi zabrakło. Np niech podadzą, że awansowało tylu, spadło tylu, a ja jestem np 35 na 40. I tu wycinek tabeli (jeżeli problemem jest dać całą) trzech wyżej i trzech niżej z punktami. Tak, żeby na kolejnych PCh widzieć trendy. Oczywiście ideałem byłoby "widzieć" aktualną pozycję, ale to mogłoby doprowadzić do grubo szytych układów, które są i teraz, jednak bez 100% pewności i czasami nic nie dają ;)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Oczywiście ideałem byłoby "widzieć" aktualną pozycję, ale to mogłoby doprowadzić do grubo szytych układów, które są i teraz, jednak bez 100% pewności i czasami nic nie dają ;)
Będzie wkrótce:
1586779150325.png
1586779512500.png

To te 950 LP, wraz z tabelkami jakie podałem wcześniej stanowi komplet.
 

midh

Wójt
Po zmianie zasad, ci, którzy są na topie zmienią priorytety i nadal na topie będą.
to nie takie proste, niektore gildie z topu rankingu globalnego sa za slabe zeby dyktowac warunki na gpch, to calkiem inny rodzaj rywalizacji

Z rzeczy, które mają znaczenie (nie dla rankingu, ten jest drugorzędny, a dla przyjemności gry) to mimo wszystko info w GPCh kto - co (o czym Kasia pisze, że nie będzie). I na koniec, poza infem o dodanym/odjętym prestiżu, wycinek tabeli globalnej. Teraz zajmuję, powiedzmy 6 miejsce i spadam, innym razem 8 i zostaję. Wiem, że globalnie zająłem miejsce takie, które dawało utrzymanie lub nie. A chciałbym wiedzieć które i ile mi zabrakło. Np niech podadzą, że awansowało tylu, spadło tylu, a ja jestem np 35 na 40. I tu wycinek tabeli (jeżeli problemem jest dać całą) trzech wyżej i trzech niżej z punktami. Tak, żeby na kolejnych PCh widzieć trendy. Oczywiście ideałem byłoby "widzieć" aktualną pozycję, ale to mogłoby doprowadzić do grubo szytych układów, które są i teraz, jednak bez 100% pewności i czasami nic nie dają

troche nie rozumiem, tej wypowiedzi :/ wszystko co chcialbys wiedziec o polach chwaly jest dostepne, potrzeba tylko troche policzyc
 

Azzie

Baron
@midh może i jest dostępne i wystarczy policzyć, ale uczciwie mówiąc chcę sobie w tę grę pograć, a nie zamienić w nią życie. Nie zamierzam wyciągać statystyk gildia po gildii, członek po członku, dodawać odejmować itp. A zresztą pokaż mi, gdzie znajdę info, które miejsce w całej lidze zająłem w ostatnich PCh? Nie w mojej grupie danej ligi ale w całej lidze. Bez żmudnego i nudnego łażenia po całej grze?
Co do topu, to oczywiście masz rację, że przy całkowitej zmianie reguł te "niektóre gildie" wypadną, bo są za słabe. Ale to tak, jak byś chciał zrobić całkowitą rewolucję. W GvG nie gram, odkąd gram w FoE nie było okazji ani woli zacząć, zresztą za mała i słaba gildia, żeby jeszcze na to tracić czas. Ale one były i są. Weszły do kanonu. Ty chcesz je wywalić, bo Ci nie pasują. Jesteś w jakiejś, w Twoim mniemaniu mocnej gildii i uważasz, że reguły trzeba zmienić. Ja uważam, że jest sposób prostszy. Dostosuj się i swoją 70-80 osobową ekipą zdominuj GvG. Jeżeli jesteście mocni, to dacie radę to zrobić. No chyba, że jesteście mocni tylko w GPCh. To trochę tak, jakbym ja się domagał, żeby o kolejności w rankingu decydowały WG. Bo zostawiłbym sobie 3-4 osoby i w pierwszym dniu robił 100%. Tylko jaki to ma sens?
 

midh

Wójt
Ty chcesz je wywalić, bo Ci nie pasują. Jesteś w jakiejś, w Twoim mniemaniu mocnej gildii i uważasz, że reguły trzeba zmienić. Ja uważam, że jest sposób prostszy. Dostosuj się i swoją 70-80 osobową ekipą zdominuj GvG. Jeżeli jesteście mocni, to dacie radę to zrobić. No chyba, że jesteście mocni tylko w GPCh
eeeee a Ty jakis jasnowidz jestes ? bo zglupialem troszke, gdzie napisalem ze chce cokolwiek zmieniac ..
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@ Azzle, bardzo chętnie bym to zrobiła, ale nie przewidziano dostępu do GvG z telefonów. W moim mniemaniu gildia, gdzie 28 osób ma powyżej 1000 walk (oprócz negocjacji) na koncie, to nie jest słaba gildia. :haha:
Poza tym na wadliwość reguł zwróciłam uwagę nie ze względu na gildię, do której należę. Obserwowałam z ciekawością zmiany w top 10. ;>
 
Ostatnia edycja:

Azzie

Baron
Ok, @midh tak zrozumiałem Twoją wypowiedź. Ale to, co z niej wynika jest faktem i teraz. Jest inna rywalizacja i niektóre sobie na PCh nie radzą tak, jak na GvG. I ok. Wg mnie to wyrównuje szanse.

@Agatonka, tu muszę się z Tobą zgodzić. W zasadzie brak dostępu do GvG z telefonu jest jedynym problemem. Ale faktycznie poważnym. I, mimo oporu Inno ten temat powinni zainteresowani drążyć z uporem maniaka.
 

midh

Wójt
Ok, @midh tak zrozumiałem Twoją wypowiedź. Ale to, co z niej wynika jest faktem i teraz. Jest inna rywalizacja i niektóre sobie na PCh nie radzą tak, jak na GvG. I ok. Wg mnie to wyrównuje szanse

fakt jest taki ze pch jest dla mocnych gildii zarowno pod wzgledem wojskowym jak i ekonomicznym, jesli gildia jest slabsza skupia sie na gvg zeby nadrobic
profity z pch sa ogromne z gvg zadne, zadna normalna gildia nie odpusci pch jesli ma mozliwosci zeby w nich cos osiagac
 

kasia2389

Arcyksiążę
Wszyscy macie rację,
Czy będą zmiany w naliczaniu rankingu gildii?
Nie.
Czy będzie GvG w aplikacji?
Nie.
Czy wprowadzą ._____________?
Nie.
A może chociaż ____________?
Nie.
Czy wydawca gry ma jakikolwiek interes w tym aby gra była SPRAWIEDLIWA?
Nie, on chce by gra była DOCHODOWA.


"Daremne żale - próżny trud,
Bezsilne złorzeczenia!"
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie, on chce by gra była DOCHODOWA.
To chyba naturalne. :haha: IG nie jest instytucją charytatywną.
Zauważyli, że rynek graczy "komputerowych" się kurczy, zainwestowali w apki. Wydali masę kasy na reklamy i przyciągnęli sporo nowych, głównie "telefonicznych". I co? Teraz pokazują im środkowy palec, nie udostępniając jednej z ważniejszych funkcjonalności gry? Co się nagle stało, stracili instynkt? Przecież to głównie nowi gracze kupują diamenty.
Pomijam już zupełnie fakt, że najwięcej diamentów zostawiamy właśnie na Polach.
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
To, że GvG nie będzie na telefonach, to faktycznie wiadomo od dawna. Natomiast to, że coś, co nie dla wszystkich jest dostępne, będzie na stałe w głównej mierze decydować o prestiżu, to zauważyłam niedawno. Cóż, może jestem mało spostrzegawcza. ;)
 

DeletedUser15227

Guest
To, że GvG nie będzie na telefonach, to faktycznie wiadomo od dawna. Natomiast to, że coś, co nie dla wszystkich jest dostępne, będzie na stałe w głównej mierze decydować o prestiżu, to zauważyłam niedawno. Cóż, może jestem mało spostrzegawcza. ;)
Nie zauważyłaś ze GvG daje prestiż? To jest chyba logiczne ze jeśli Twoja gildia jest w platynie na Polach ale nie macie żadnych sektorów na GvG to będziecie niżej w rankingu od gildii która tez jest w platynie ale ma sektory na mapach.
O sile gildii decydują jej członkowie szczególnie jeśli chodzi o GvG. Im więcej potrafią się zmobilizować by być o 20 tym więcej mogą mieć sektorów na mapie GvG, a im więcej sektorów tym więcej prestiżu czyli wyższy ranking.
Widzę z dyskusji że niektórzy chcieliby być top1 w rankingu tylko dlatego ze klepią dużo bitew z obozów :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie zauważyłaś ze GvG daje prestiż? To jest chyba logiczne ze jeśli Twoja gildia jest w platynie na Polach ale nie macie żadnych sektorów na GvG to będziecie niżej w rankingu od gildii która tez jest w platynie ale ma sektory na mapach.
O sile gildii decydują jej członkowie szczególnie jeśli chodzi o GvG. Im więcej potrafią się zmobilizować by być o 20 tym więcej mogą mieć sektorów na mapie GvG, a im więcej sektorów tym więcej prestiżu czyli wyższy ranking.
Widzę z dyskusji że niektórzy chcieliby być top1 w rankingu tylko dlatego ze klepią dużo bitew z obozów
Jak często wyciągasz wnioski z czegoś, co NIE zostało napisane? Sugerowanie, że ktoś chce czegoś niewłaściwego, dezawuacja czyjegoś zdania na podstawie własnych domysłów, nazywa się insynuacją. GvG daje prestiż od początku gry. Od wprowadzenia apek wiadomo, że GvG nie będzie na telefonach. Waga GPC w liczeniu prestiżu jest dość nową sprawą, podobnie jak same Pola.
Akurat Ty powinieneś doskonale wiedzieć, jak gramy na Polach ;)
Gdybyś uważniej przeczytał moje posty, to pewnie zauważyłbyś, że nie mam żadnych wątpliwości co do gildii silnych i na Polach, i na GvG. Akurat moja gildia jest w diamentowej lidze i weszliśmy tam tuż po Twojej. Natomiast fakt, gildie w platynie są wyżej. :p Drażni mnie widok gildii które nie dają sobie rady na Polach, a swoją pozycję zawdzięczają TYLKO lub GŁÓWNIE GvG, bo ta konkurencja nie jest dostępna dla wszystkich.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15227

Guest
GvG jest dostępne dla wszystkich którzy maja komputer, a to ze nie maja czasu o 20 to już inna sprawa świadcząca właśnie właśnie o sile gildii. Pola są jedna z trzech wartości branych pod uwagę jeśli chodzi o ranking. Ja mogę powiedzieć ze drażni mnie widok gildii które na GvG nic nie znaczą a swoją pozycje w rankingu zawdzięczają tylko GPC ;).

ps. Jeśli o mnie chodzi to nie mogę się doczekać kiedy zlikwidują GvG, ale wtedy prestiż z GPC wymagałby przebudowy.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Jeśli o mnie chodzi to nie mogę się doczekać kiedy zlikwidują GvG, ale wtedy prestiż z GPC wymagałby przebudowy.
Wtedy wreszcie będą równe szanse. Nie wiem, jak wtedy nam będzie szło, ale to będzie zależało tylko od nas, a nie od sprzętu na jakim gramy.
GvG jest dostępne dla wszystkich którzy maja komputer, a to ze nie maja czasu o 20 to już inna sprawa świadcząca właśnie właśnie o sile gildii.
O sile gildii świadczy możliwość gry na komputerze, na dokładkę o określonej godzinie? Ty tak na poważnie?
 
Do góry