Ranking globalny gildii a Pola Chwały

DeletedUser15227

Guest
O sile gildii świadczy możliwość gry na komputerze, na dokładkę o określonej godzinie? Ty tak na poważnie?
A co w tym widzisz niepoważnego? GvG jest tylko na komputerze wiec jego posiadanie jest wymagane by brać w nim udział, podsumowanie odbywa się takze o określonej godzinie. Mało tego im „mocniejszy” komputer tym lepiej się gra na GvG. W wielu grach tak jest ze o którejś godzinie gildie się biją. Podobnie jest WoT ze o 20 odbywają lądowania na mapach jak wystawisz pełen skład to choć masz szanse coś zrobić. Podobie jest w FoE. Jeśli w gildii X są 3 osoby o 20 a w gildii Y 15 no to chyba świadczy o sile gildii na GvG w trakcie podsumowania i tuż po nim. Mówię naturalnie o sile gildii jeśli chodzi o GvG. Wydaje mi się ze to nie jest takie skomplikowane...
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Więc pozostaje mi tylko zacytować swój własny post:
To wszystko zależy od tego, co ma odzwierciedlać ranking gildii. To prawda, że w tej chwili nie świadczy o sile gildii, ani militarnej, ani ekonomicznej. Nic też nie mówi o możliwości rozwoju miast. Od dawna jest plebiscytem popularności gry na komputerach w relacji do gry na telefonach.
 

DeletedUser15227

Guest
Kiedyś mój profesor coś powiedział o ludziach którzy cytują samych siebie. Pozwolę sobie nie przytoczyć :). Natomiast mogłabyś rozwinąć co masz na myśli mówiąc o sile militarnej lub ekonomicznej gildii. Perly? A ekonomia to kto ile do skarbca wrzuci? :)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Skoro jesteśmy przy wspomnieniach, to mój zalecał niektórym studentom czytać tyle razy, ile trzeba aż zrozumieją. :)
Jeżeli chodzi o perły i wrzutki do skarbca, to zaledwie potencjał militarny i ekonomiczny gildii. Myślę, że wiesz o tym równie dobrze, jak ja. 8>
 

Rafal.77

Rycerz
W 100% zgadzam się z Agatonka59, nie wiem z czym Wy macie problem.
Obecny ranking gildii niczego nie odzwierciedla, udział GVG w prestiżu i rankingu gildii powinien być znikomy, taki jak udział graczy biorących w udział w GVG.
Trudno żeby funkcjonalność gry, w którą można pograć 15 minut dziennie i która nie jest dostępna dla wszystkich odzwierciedlała pozycję gildii w rankingu.
Udział w GPC wymaga większego zaangażowania graczy, jest dostępny dla WSZYSTKICH i żeby utrzymać wysoką pozycję w najwyższej lidze, trzeba walczyć praktycznie cały dzień, a nie, że o 20 wejdzie kilku graczy, zajmie pół mapy i gildia jest wysoko w rankingu, przecież to jest jakieś nieporozumienie.
Dlatego Pola Chwały powinny mieć znaczący wpływ na prestiż gildii i pozycję w rankingu.
Według mnie prestiż powinien być ustalany tak:
80% za udział w GPC
15% za wyprawy
5% za GVG.

Taki podział byłby w miarę sprawiedliwy.
 

DeletedUser22154

Guest
Ciekawe jakby sie czuli, gdyby byl 1 reset na dobe w GPC, gralo w to 5% graczy i to ta rywalizacja miala olbrzymi wplyw na ranking.

Obstawiam, ze przerzuciliby sie na to :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
Według mnie prestiż powinien być ustalany tak:
80% za udział w GPC
15% za wyprawy
5% za GVG.
Dokładnie, problem tylko w tym, ze to by nic nie zmieniło.

Jeżeli chodzi o poziomy pereł i dzienne wpływy do skarbca, to jest to zaledwie potencjał militarny i ekonomiczny gildii.
A jakie jeszcze są w/g Ciebie jeszcze potencjały w gildii, nie pisz tylko, że ludzki, bo to jest elementarne, a dowodziło by mojej tezy, że gildie są tak silne, jak ich członkowie.

Jeśli chcesz być w topowej gildii, sprawdź jaka jest aktualnie najlepsza i przystąp do niej, tacy świetni gracze jak Wy nie powinni mieć z tym problemu.
Jest inna droga, przewerbujcie najlepszych graczy i innych gildii i przejmijcie top.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
A jakie jeszcze są w/g Ciebie jeszcze potencjały w gildii, nie pisz tylko, że ludzki, bo to jest elementarne, a dowodziło by mojej tezy, że gildie są tak silne, jak ich członkowie.
Przeczytaj jeszcze raz, to do czego się odwołujesz. Może pomogę: potencjał, czyli zasoby. Żeby przekształciły się w siłę, muszą zostać odpowiednio użyte.
Jeśli chcesz być w topowej gildii, sprawdź jaka jest aktualnie najlepsza i przystąp do niej, tacy świetni gracze jak Wy nie powinni mieć z tym problemu.
Jest inna droga, przewerbujcie najlepszych graczy i innych gildii i przejmijcie top.
Znowu jakieś tezy "od czapy". Gdzie Ty to wyczytałeś? Cały czas chodzi mi o równe szanse dla WSZYSTKICH graczy. To takie trudne do zrozumienia?
Ktoś wcześniej użył porównania sportowego. Posłużę się innym przykładem. Aktualny ranking przypomina ocenę drużyn w dwuboju klasycznym, w którym spora część zawodników nie została wpuszczona na skocznię.
 

Arox

Baron
Czy tylko ja mam w poważaniu te wszystkie statystki... te rankingi tylko dla chyba szpanu o jacy to my jesteśmy super... większość graczy gra raczej dla przyjemności i raczej ma gdzieś to czy jest pierwszy, drugi czy 54...
Jedyny dla mnie słuszny argument jaki pada w tej dyskusji to że nie ma GvG na komórkę.... i rzeczywiście jest to dziwne że funkcja dostępna na komputerze nie jest osiągalna na urządzeniu mobilnym(a jest to ta sama gra)... ale jak widać bardzo mało graczy z tego korzysta i nie opłaca się deweloperom przenosić to na komórkę... i raczej każdy powinniem mieć przy sobie laptop w tych czasach... nie mówię że jest to urządzenie które bez niego nie da się żyć... ale jednak ułatwiające bardzo nasze życie...
 

kasia2389

Arcyksiążę
Żeby przekształciły się w siłę, muszą zostać odpowiednio użyte.
A do tego są potrzebni odpowiednie zasoby ludzkie.
Aktualny ranking przypomina ocenę drużyn w dwuboju klasycznym, w którym spora część zawodników nie została wpuszczona na skocznię.
Bo nie przywieźli ze sobą sprzętu do skakania.
Cały czas chodzi mi o równe szanse dla WSZYSTKICH graczy. To takie trudne do zrozumienia?
Wszyscy gracze maja dokładnie taka samą grę, cena diamentów tez dla każdego gracza jest też taka sama.
Wszyscy gracze maja dokładnie taka samą, szansę na grę w czołowych gildiach, oczywiście wymaga to dużego zaangażowania w grę, bo tam raczej nie trzymają
darmozjadów.
i raczej każdy powinniem mieć przy sobie laptop w tych czasach... nie mówię że jest to urządzenie które bez niego nie da się żyć... ale jednak ułatwiające bardzo nasze życie...
Mądre wypowiedzi to aż przyjemnie się czyta.
 

Enkidu

Rycerz
Niesprawiedliwości w grze jest sporo, mobilni nie mogą zbierać produkcji za diaksy, i co z tego? i nic. GvG to nie tylko zadbanie o duże ilości surowców (przy zaciętej obronie atakujący spali więcej sury, niż kosztuje obstawienie obozami dwóch-trzech sektorów), to także palenie ogromnych ilości woja (które przepada głównie na oblegi i podkładaną obronę) bez jakichkolwiek korzyści dla gracza. GvG to aktywna gra na kilkunastu mapach (potencjalnie) z całym serwerem, a nie z kilkoma wylosowanymi gildiami. To konieczność posiadania woja z kilku epok niżej, które w dodatku pada przy wysokich bonusach do ataku i obrony (a nie jak np. w EP, gdzie kinetyk plus łotry daje 70 walk jednym zestawem) i za walkę nie masz żadnego zwrotu (w GPC to i towar, i wojo i PRki wpadają jak szalone). Więc nie, GPC nie powinno być żadnym priorytetem, bo nie porównuje gildii globalnie, a jedynie w małym gronie. I jedna aktywna gildia mająca "przedszkole" nie ma szansy równać się z siedmioma aktywnymi gildiami dzielącymi jedno pole (a tak by się przesuniecie ranku w GPC skończyło)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
aktywna gra na kilkunastu mapach (potencjalnie) z całym serwerem, a nie z kilkoma wylosowanymi gildiami.
To losowanie odbywa się między gildiami o (teoretycznie) zbliżonych możliwościach. Przynależność do ligi nie jest przypadkowa. Tak więc jest gra z całym serwerem.
Cała reszta, to prawda, ale
mobilni nie mogą zbierać produkcji za diaksy
nie ma to żadnego wpływu na ranking
przy zaciętej obronie atakujący spali więcej sury, niż kosztuje obstawienie obozami dwóch-trzech sektorów
jeżeli ktoś upiera się wtedy atakować, to tak - jednak obstawienie obozami dwóch-trzech sektorów daje możliwość zdobycia kilku sektorów na 4h i z pewnością nie przełoży się na wysoką pozycję, nie pozwoli na utrzymanie się w diamentowej lidze, nie będzie miało wpływu na ranking
(w GPC to i towar, i wojo i PRki wpadają jak szalone
a to umożliwia szybszy rozwój miast - członków gildii
Ta dyskusja zmierza w kierunku sporu na temat wyższości Świąt Wielkanocnych nad Świętami Bożego Narodzenia. :)
 

Zoltar64

Szlachcic
To ja z innej beczki. Gildia miała 999PL, w kolejnych Polach zajęła 1 miejsce przy 8 gildiach czyli zyskała teoretycznie 175PL dopisano jej jednak tylko 1PL, bo maksymalnie może być 1000PL, w kolejne edycji trafiła na bardzo silne Gildie i zajęła 7 miejsce też przy 8 Gildiach straciła tym razem praktycznie 125PL i spadła do Platynowej ligi.
Czy nie powinno być tak że PL powinny się sumować, a do prestiżu może być brane tylko 1000PL (choć to i tak mało sprawiedliwe).
Dlaczego jest ważne w jakiej lidze gramy - a ze względu na jakość nagród.

i kolejne pytanie: rozumiem że te 703 w 703/901 to aktualna liczba PL, a co oznacza to 901?
 
Ciekawe jest, że obecnie jest sporo gildii w diamentowej lidze na polach, z jednej strony każdy ma szansę ugrać coś więcej a z drugiej losowość w grupach to jakieś skrajności np. jest gildia na 1 miejscu, na 2 wielka przepaść z połową potencjału tej pierwszej, na 3 znów gildia z połową możliwości tej drugiej a reszta nawet nie próbuje wychodzić ze sztabu. Efekt taki, że ta pierwsza po nocy zagarnia całą mapę, druga połowę po nich, trzecia coś skubnie a reszta coś tam może po 1/2 sektory koło sztabu przejmie - nie powinno być tak, że te silne gildie powinny lądować w jednej grupie a słabsze w kolejnych? Czy taki misz masz jest wg Was ok, że jedna gildia absolutnie rządzi a 5 od końca zastanawia się co w ogóle robi w tym diamencie? :)
 

midh

Wójt
Ciekawe jest, że obecnie jest sporo gildii w diamentowej lidze na polach, z jednej strony każdy ma szansę ugrać coś więcej a z drugiej losowość w grupach to jakieś skrajności np. jest gildia na 1 miejscu, na 2 wielka przepaść z połową potencjału tej pierwszej, na 3 znów gildia z połową możliwości tej drugiej a reszta nawet nie próbuje wychodzić ze sztabu. Efekt taki, że ta pierwsza po nocy zagarnia całą mapę, druga połowę po nich, trzecia coś skubnie a reszta coś tam może po 1/2 sektory koło sztabu przejmie - nie powinno być tak, że te silne gildie powinny lądować w jednej grupie a słabsze w kolejnych? Czy taki misz masz jest wg Was ok, że jedna gildia absolutnie rządzi a 5 od końca zastanawia się co w ogóle robi w tym diamencie? :)
ale tak jest , silne gildie walcza tylko ze soba, schemat dobierania w grupach jest dosc prosty i uzalezniony od mmr zwanych ostatnio Pl - ami , w pierwszej grupie najlepszych 8 , w drugiej kolejne 8 itd, niestety ze wzgledu na totalnie zepsuty ranking doszlo do paradoksalnej sytuacji ze maksymalna ilosc mmr ma mnostwo gildii, skad system ma wiedziec , ktora jest lepsza, dla niego 20 czy 30 jest rownych
 

Blade1984

Książę
Walczysz kogo Ci wylosuja wg punktów, logiczne i normalne, jak w każdym turnieju, mozesz trafic w grupie słabych albo silnych i tyle.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Zastanawiam się, dlaczego większość głosów w dyskusji dotyczy tego jak i dlaczego graja inne gildie, i jak tu by im utrudnić grę, a przecież Wszą troską powinno być to jak gra Wasza gildii i żeby była najlepsza.. Nie ma to przecież żadnego wpływu na Was, jeśli jesteś w ambitnej gildii to : "po nocy zagarniacie całą mapę", jeśli w leniwej to: " zastanawiasz się co w ogóle robisz w tym diamencie".
Nie odpowiada Ci styl gry Twojej gildii, możesz spróbować wpłynąć na kierownictwo gildii i członków, aby zmienili go, lub przejść do innej gildii.
Byle narzekać bo inni maja lepiej bo coś tam coś tam, nie, oni mają dokładnie tak samo, a miejsce w jakim są, sobie wywalczyli.
 
Do góry