Ranking globalny gildii a Pola Chwały

DeletedUser18997

Guest
Zoltar64 trudno Cie nie poprzeć dobór gildi do ligi jest naprawede chory pisałam kiedys w tej sprawie do supportu przedstawiłam wyliczenia jakie sa potencjalne szanse małej gildi z gildia 2 -3 krotnie wiekszą ale nie dotarło, dostałam odpowiedż ze dobiera sie na podstawie MMR zdobytych przez gildie i wszystko w tym temacie a czy taki dobor ma jakis sens chyba nie chce im sie zastanawiac nawet . Moja gildia jest średnnią liczebnie gildią w Platynie nie mamy co bic bo cała mapa nasza w diamencie nie mampy co bić bo aktywne gildie liczne powyzej 70 graczy przejmuja od siebie sektory nawzajem i tak wygląda ta super zabawa ,moze gdzyby to były gildie o podobnej liczebości mieli byśmy szanse pograc lige diamentowa zachowamy ale taka gra nieco zniecheca ludzi
 

Fatherland

Książę
A problemu w swojej gildii nie widzicie? Tylko w tym, że algorytm źle dobiera, tak? Bo jeśli tak to faktycznie nie wiele się zmieni u Was. Dobra rada: zacznijcie od siebie, a uwierz mi że będziecie też się wymieniać w diamencie na środku i nie tylko. Tylko trzeba przestać narzekać, a szukać rozwiązań. System jest bardzo dobry, zmusza do rozwoju i aktywności i dlatego jest to jedno z lepszych dodatków, które do FoE wprowadzono. Ktoś to bardzo dobrze przemyślał, co się rzadko zdarza w FoE ostatnio. Jeśli chcecie mieć 40,60,20 ludzi to jest to Wasz wybór. W wyprawach macie wtedy większą szansę. Tak samo jak gildia 70-80 to ich wybór, w wyprawach mają trudniej wtedy. W GPC jest odwrotnie i jest w końcu narzędzie, które zmusza do rozwoju Gildii, w przeciwieństwie do GvG. Trzeba się rozwijać i do tego służy GPC. Jeśli jesteście za silni na platynę, a za słabi na diament, to trzeba usiąść i pomyśleć, co zrobić aby było lepiej i rozwojowo. System dobiera to bardzo dobrze. Nie ma siedzenia na czterech literach.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
uwierz mi że będziecie też się wymieniać w diamencie na środku i nie tylko. Tylko trzeba przestać narzekać, a szukać rozwiązań.
Cały czas szukam rozwiązania występującego od czasu do czasu problemu. Uwierz mi, że czasem nie mamy z kim się wymieniać sektorami.
 

DeletedUser18997

Guest
Fatherland
problemem jest liczebność gildi ,na zdrowy rozum 40 kontra 80 osób to raczej słabe sznase , system dobierania do mapy jest poprostu lipny. I to jest twoim zdaniem "bardzo dobry system"? Ilosc zgromadzonych PL i liczebośc gildi powinno miec wpływ na dobor . ostatnio mielismy za przeciwników gildie 80 osobowe i gildie 11 osobowa czy to tez uważasz za dobry dobór gildi na mapie GPC ? No to gratki temu komus przemyslen :D

Bzdura kompletna ze w wyprawach maja trudniej , w wyprawach sa takie same szanse poprostu te 133,3 dzieli sie na liczbe członków gildii i poszczsgólny gracz przynosi tyle zeby w efekcie koncowym było 133,3 % wiedze potrafisz krytykowac jedynie mając wiekszego pojecia .

Co do liczebnosci gildi to prosze Cie bardzo daj mi tych graczy bo ja przyme nawet poczatkujacego i ma u mnie kazdą pomoc a i tak o ludzi trudno , glownie masa kont "altów" jak na kazdym swiecie a tacy nie są aktywni
 

kasia2389

Arcyksiążę
Co do liczebnosci gildi to prosze Cie bardzo daj mi tych graczy bo ja przyme nawet poczatkujacego i ma u mnie kazdą pomoc a i tak o ludzi trudno , glownie masa kont "altów" jak na kazdym swiecie a tacy nie są aktywni
To tylko Twój wybór, że jesteś w mało licznej gildii, jest wiele licznych gildii, zapewne w jakiejś są wolne miejsca.
To liczność pierwszej dziesiątki gildii serwera C, w każdej jest miejsce:
1594820990929.png
 
Ostatnia edycja:

Markiz.

Książę
Bzdura kompletna ze w wyprawach maja trudniej , w wyprawach sa takie same szanse poprostu te 133,3 dzieli sie na liczbe członków gildii i poszczsgólny gracz przynosi tyle zeby w efekcie koncowym było 133,3 % wiedze potrafisz krytykowac jedynie mając wiekszego pojecia .
Do WG gildie dobierane są według liczebności. Nie jest możliwe, żeby się spotkały gildie z 10 i 80 osobami. Tzn. prawdopodobieństwo jest, ale znikome.
 

DeletedUser18997

Guest
sebba przeczytaj dobrze prosze o czym mowa i post Fatherlanda i mój a co do liczebnosci w wyprawie to bywaja nie duże roznice są przedziały liczbowe graczy od - do i tak powinno być w GPCh zeby wyrownac szanse

To tylko Twój wybór, że jesteś w mało licznej gildii, jest wiele licznych gildii, zapewne w jakiejś są wolne miejsca.
To liczność pierwszej dziesiątki gildii serwera C, w każdej jest miejsce:
View attachment 4930
Kasia2389 jestesmy młoda gildia ok poł roku istniejemy liczymy 43 osoby i też moja gildia jest w top 10 świata G i to nie od wczoraja c nie chcesz mi powiedziec ze powinnam rozwiazac taka gildie tylko dlatego że dobór w GPCh na rozgrywke jest bezsensowny
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
liczymy 43 osoby i też moja gildia jest w top 10
waga567 napisał:
Moja gildia jest średnnią liczebnie gildią w Platynie nie mamy co bic bo cała mapa nasza w diamencie nie mampy co bić bo aktywne gildie liczne powyzej 70 graczy przejmuja od siebie sektory nawzajem i tak wygląda ta super zabawa
I to jest najlepszy komentarz do pierwszych postów tego wątku :p
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Właśnie, każda gildia już zajmuje określone miejsce, s a diamentowe, platynowe, złote itd, ale są i gildie pograniczne, wyższa liga jest dla nich za trudna a nizsza za łatwa, ale co zrobić "c'est la vie ":
To też prawda, chociaż autorowi tematu niezupełnie o to chodziło. ;)
 

Zoltar64

Szlachcic
A problemu w swojej gildii nie widzicie? Tylko w tym, że algorytm źle dobiera, tak?.....ciach
Problem nie jest w naszej Gildii tylko innych Gildiach. Zdobywamy całe pole w 1 góra 2 dni i nuda, bo nikt nie chce odbierać sektorów, a swoich nie możemy atakować. Może teraz rankingowcu zrozumiesz. Nie chodzi Nam że system ma nam dać TOP1, ale ma dać nam dobrą zabawę, za którą woła kasę.

To tylko Twój wybór, że jesteś w mało licznej gildii, jest wiele licznych gildii, zapewne w jakiejś są wolne miejsca.
To liczność pierwszej dziesiątki gildii serwera C, w każdej jest miejsce:
View attachment 4930
Toś pojechała :( A jak już zapełnisz te 10 Gildii do 80 ludków, to co poradzisz? Napiszesz że w 4 dziesiątce są jeszcze wolne miejsca. Jak nie możesz nic zrobić, to przynajmniej nie bądź adwokatem diabła.
 

Fatherland

Książę
Może teraz rankingowcu zrozumiesz. Nie chodzi Nam że system ma nam dać TOP1, ale ma dać nam dobrą zabawę, za którą woła kasę.

Nigdzie nie napisałem, że chodzi mi o ranking i Top1, a wręcz przeciwnie ;)

Skoro nie macie ruchów na sektorach, to trzeba zmienić strategię i podejście do innych ;)
 

DeletedUser11629

Guest
Skoro nie macie ruchów na sektorach, to trzeba zmienić strategię i podejście do innych ;)
O, to to. Święta prawda, słuchaj miszcza stosunków interpersonalnych :D Zawsze istnieje szansa, że każe ci... zaszczekać, a to bardzo rozrusza mapę :D
 

Fatherland

Książę
Płaczki zawsze się znajdą, bo to łatwiejsze od wzięcia się za robotę ;) Minął 18 sezon, gildie się wymieniają ale niektóre dalej płaczą... ale fakt, jak pies zaszczeka to czasami na sukę może nie zadziałać. Więc wbrew sugestii, nie polecam szczekać na sukę.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Płaczki zawsze się znajdą, bo to łatwiejsze od wzięcia się za robotę ;) Minął 18 sezon, gildie się wymieniają ale niektóre dalej płaczą...
Odkrywcze... Cóż, żeby się wymieniać sektorami, to trzeba mieć przeciwników, którzy też mogą. Trafiliśmy na edycję, w której żadna z gildii w naszej grupie, nie dała rady przejąć więcej niż 4-5 sektorów na dobę. Pisałam do wszystkich, zostawialiśmy obozy, w końcu zostawialiśmy "wyspy" (żeby nie nabijali wyczerpania na codzienne wychodzenie z bazy). Na mapie wiało nudą. Nie wspomnę już nawet o możliwości walki o sektor...
Na szczęście tylko raz mieliśmy tak fatalne losowanie. Ostatnia edycja była wzorcowa. ;)
 
Ostatnia edycja:

sir tatar

Baron
Nie wiem, jak na innych światach. Widzę co się dzieje na B

na tym serwerze w lidze diamentowej powinno być maxymalnie 8 gildii. To by było z korzyścią dla wszystkich .... by była rywalizacja. Liga diamentowa by coś znaczyła. Obecnie w lidze diamentowej są dziesiątki gildii z MAX MMR ... większość z nich nie wychodzi praktycznie przez całe pola ze sztabu ....

Ani to zabawa dla nich, ani to zabawa dla gildii silniejszych ...

Sama ilość osób ma spore znaczenie, jednak nie może być kluczem ... bo są i duże gildie 70+ które nie zdobywają nic ....

Sam ranking gildii to jedna wielka ściema i temat na osobną dyskusję.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Obecnie w lidze diamentowej są dziesiątki gildii z MAX MMR ... większość z nich nie wychodzi praktycznie przez całe pola ze sztabu ....

Ani to zabawa dla nich, ani to zabawa dla gildii silniejszych ...
Trzeba jednak przyznać, że w jakiś sposób się one tam znalazły, i zdobyły te 1000 PL.
Zdobyli 18K prestiżu i teraz tylko pilnują, aby nie wypaść z ligi, A główne siły kierują na GvG.
Albo znaleźli się w diamentowej przypadkowo bo akurat tak korzystnie wypadły walki w poprzednim sezonie.

Oczywiście są gracze, jak @Agatonka59, którzy poprzez walki dla gildii chcą zdobywać punkty do własnego rankingu i im może brakować przeciwników.
 

sir tatar

Baron
kasia - Ty jak zwykle wiesz wszystko najlepiej ....

Trzeba jednak przyznać, że w jakiś sposób się one tam znalazły, i zdobyły te 1000 PL.

Ty widziałeś kiedyś mapkę platyny ?? jedna osoba walcząca w gildii na spokojnie da radę wejść w diamenty .... jak się znajdą dwie, które dłubią codziennie kilka walk, to i MAX MMR nakulają......

większość gildi z MAX MMR nie wie co to GVG ....
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Oczywiście są gracze, jak @Agatonka59, którzy poprzez walki dla gildii chcą zdobywać punkty do własnego rankingu i im może brakować przeciwników.
To już pojechałeś :haha: Nigdy nie myślałam, że użyję tego sformułowania... ale Ty naprawdę nie masz pojęcia o czym piszesz. Punkty do rankingu nabija się na GvG. Na Polach Chwały grają wszyscy członkowie gildii, zyskują miasta i gildia.
 

kasia2389

Arcyksiążę
kasia - Ty jak zwykle wiesz wszystko najlepiej ....
Wreszcie ktoś to zauważył, dziękuję za celne spostrzeżenie.
Ty widziałeś kiedyś mapkę platyny ?? jedna osoba walcząca w gildii na spokojnie da radę wejść w diamenty .... jak się znajdą dwie, które dłubią codziennie kilka walk, to i MAX MMR nakulają......
Dokładnie to napisałem wyżej.
Każda gildia, podobnie jak każdy gracz, gra tak jak chce, i nikogo to nie powinno obchodzić.

Ty naprawdę nie masz pojęcia o czym piszesz

Albo dla rankingu gildii, ale wtedy wystarczy zdobycie pewnej ilości sektorów i pilnowanie tego.
Albo dla ilości walk do rankingu i/lub zdobywania indywidualnych nagród.
No jeszcze jest możliwość, ale mało to prawdopodobne, ale z kronikarskiego obowiązku wspomnę, że lubisz/lubicie walczyć, ale zawsze jest ponad 70 sąsiadów to tam można się realizować, wiem, że to nie to samo bo wielu ma tylko włóczników, ale to zawsze coś, tak wiem, brzydzisz się plądrowaniem, ale to nie jest obowiązkowe.
 
Do góry