Ranking globalny gildii a Pola Chwały

Blade1984

Książę
Oczywiście są gracze, jak @Agatonka59, którzy poprzez walki dla gildii chcą zdobywać punkty do własnego rankingu i im może brakować przeciwników.

A to źle, że komuś zależy na rankingu? To po pierwsze, a po drugie im więcej gracz ugra dla siebie tym jest silniejszy, szybciej się rozwija i może więcej dać gildii. Jestem w małej gildii która nie ma większych szans na walkę z dobrymi gildiami, ale rozumiem ambicje i chęć walki a także to, że zwykłe klepanie sektorów, nie sprawia przyjemności, owszem fajnie, że się zajmuje pierwsze miejsce, ale co to za wygrana jak przeciwnik nie podejmuję walki. No ale do tego trzeba ducha walki żeby to zrozumieć.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Teoretycznie jest rozwiązanie wszystkich waszych problemów.
Wystarczy znieść ograniczenie 1000 PL, ale żeby nie było łatwo, by zapobiec gromadzeniu PL na zapas, jeśli gildia nie zdobędzie wzrostu punktów licznik LP resetuje się jej do 1000. Wszystkie pozostałe parametry pozostają bez zmian.

Ale...
Trzeba uważać z życzeniami, bo nagle może się okazać, że nie wyjdziecie z sektorów startowych. :)
 

sir tatar

Baron
Trzeba uważać z życzeniami, bo nagle może się okazać, że nie wyjdziecie z sektorów startowych. :)

to jest mniejszy problem niż marazm......

rozwiązaniem jest też wprowadzenie rozgrywek coś w stylu wypraw, gdzie są gildie z róznych serwerów
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
GPC daje dużo do rankingu co mocno widać jak się zaobserwuje gildie które raz są w platynie a raz w diamencie ,a że można znaleźć gildie z platyny w top to znaczy że dzięki gvg jest w stanie przewyższyć różnice rankingową jaka jest pomiędzy platyną a diamentem . Jeśli chcecie zwiększyć różnice dzielącą platynę a diament to w diamencie musiałby być gildie które ciągle mają top 1-3 . Jakby może nie było tego limitu i gildie były dobierane w sposób taki jak gracze w ligach w ewencie czyli x% diament x%platyna itd to wtedy mierzyłyby się gildie o takich samych siłach . Tylko też się wtedy pewnie znajdą osoby , które nie będą szczęśliwi z takiej zmiany ...
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
a że można znaleźć gildie z platyny w top to znaczy że dzięki gvg jest w stanie przewyższyć różnice rankingową jaka jest pomiędzy platyną a diamentem
Właśnie to spostrzeżenie było przyczyną powstania tej dyskusji :D
Jakby może nie było tego limitu i gildie były dobierane w sposób taki jak gracze w ligach w ewencie czyli x% diament x%platyna itd to wtedy mierzyłyby się gildie o takich samych siłach .
Przyznam, że tego nie rozumiem. Siła GvG, a siła GPC to dwa zupełnie inne pomysły na gildię i wymagają spełnienia zupełnie innych warunków, jeżeli chodzi o skuteczność walki. Spotkanie 8 gildii z top 10 nie gwarantuje równowagi sił. Gildie nastawione głównie na GvG nie istnieją na Polach. Dotarły do ligi diamentowej nie ze względu na własną siłę, ale ze względu na coraz słabszych przeciwników w platynie. Na moim głównym serwerze tylko 2 gildie z top 10 podejmują (z sukcesem lub bez :p) równorzędną walkę z kilkoma gildiami z drugiej dziesiątki.
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Przyznam, że tego nie rozumiem. Siła GvG, a siła GPC to dwa zupełnie inne pomysły na gildię i wymagają spełnienia zupełnie innych warunków, jeżeli chodzi o skuteczność walki. Spotkanie 8 gildii z top 10 nie gwarantuje równowagi sił. Gildie nastawione głównie na GvG nie istnieją na Polach. Dotarły do ligi diamentowej nie ze względu na własną siłę, ale ze względu na coraz słabszych przeciwników w platynie. Na moim głównym serwerze tylko 2 gildie z top 10 podejmują (z sukcesem lub bez :p) równorzędną walkę z kilkoma gildiami z drugiej dziesiątki.
Widać ,że nie zrozumiałaś ;) chodziło mi o zniesienie limitu pkt ligowych tak jak ktoś wcześniej tu zasugerował . Wtedy by gildie ciągle zdobywały pkt i mogły się mierzyć z gildiami ,które w gpc mają podobną siłę. A dla 3 gildii które mają najwięcej pkt byłyby dodatkowe pkt rankingowe . A z x% chodziło mi że np. 5 % gildii z największymi wynikami jest w diamencie .
Właśnie to spostrzeżenie było przyczyną powstania tej dyskusji :D
skoro ma być gpc na 1 miejscu pod względem rankingowym to albo w gpc niech zabiorą nagrody za walki albo niech do gvg dodadzą nagrody . Ciekaw jestem czy jakby była tak podstawiona sprawa przez inno ,czyli albo nagrody albo ranking dla gpc to ile osób by wybrało ranking ;) A i ciekawe o ile ich siła na gpc by zmalała ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
x% diament x%platyna
chodziło mi o zniesienie limitu pkt ligowych
Wtedy by nie było platynowych gildii w topce rankingu. ;)
skoro ma być gpc na 1 miejscu pod względem rankingowym to albo w gpc niech zabiorą nagrody za walki albo niech do gvg dodadzą nagrody .
... i zablokują dostęp do Pól z komputerów :haha:
Tak już bardziej serio, to GvG (w porównaniu do GPC) nie daje pożytku gildii, tylko miejsce w rankingu. Właśnie te nagrody, o których piszesz, przyspieszają rozwój gildii. Czy konieczne jest zwiększenie udziału GPC w naliczaniu prestiżu? Już widać, że nie. ;)
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Wtedy by nie było platynowych gildii w topce rankingu.
coś źle zacytowałaś , ale rozumiem chodziło ci ,że po podwyższeniu różnicy nie będzie gildii w topie ranku , w 1-3 raczej nie ale w top10 jest możliwe nawet jeśli wzrośnie do 10 tys pkt różnica .
... i zablokują dostęp do Pól z komputerów :haha:
Tak już bardziej serio, to GvG (w porównaniu do GPC) nie daje pożytku gildii, tylko miejsce w rankingu. Właśnie te nagrody, o których piszesz, przyspieszają rozwój gildii. Czy konieczne jest zwiększenie udziału GPC w naliczaniu prestiżu? Już widać, że nie
myślę ,że dużo osób ,które korzystają z komputera też grają na telefonie ...
GvG w porówaniu do GPC daje tylko pożytek gildii , czy mniejszy czy większy to zależy od tego jak się walczy . Nie chodziło mi o statue a o nagrody indywidualne typu pr ,towar itd. ,które się dostaje za walki . Bez nich większość graczy by nie robiła tylu walk na gpc ...GPC daje już ogromnie dużo pod każdym kontem a dla was nadal to za mało :p
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
GvG w porówaniu do GPC daje tylko pożytek gildii , czy mniejszy czy większy to zależy od tego jak się walczy .
Też mogę stwierdzić, że GvG to nabijanie rankingu, głównie własnego. Tylko to tak samo, jak Twoja wypowiedź, nie do końca jest zgodne z prawdą. ;)
Już raz prosiłam o konkretną informację, co oprócz miejsca w rankingu GvG daje gildii. Potencjał? Brak porównania. Im niższa epoka miasta, to właśnie SH daje więcej potencjału. Nawet GS nie wytrzymuje porównania. Rozwój miast, to też zwiększenie możliwości gildii. Spokojnie siedźcie sobie w sektorach bazowych na GPC i zużywajcie zasoby skarbca (generowane przez wszystkich członków gildii) na bezinteresowne działania kilku graczy na rzecz gildii. Spokojnie czekam na efekty. :p
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Im niższa epoka miasta, to właśnie SH daje więcej potencjału.
ty wiesz co ty piszesz ? Im wyższą ma się epokę tym SH więcej potencjału
Nawet GS nie wytrzymuje porównania.
Wszystko zależy od tego ile GS masz lub ile walisz , po za tym skoro tak wychwalasz a GvG jest takie słabe to czemu jeszcze chcesz odebrać według ciebie jedyną rzecz dla której gildie walą czyli ranking i ulepszać gpc skoro już dla ciebie jest najlepsze ?
Spokojnie siedźcie sobie w sektorach bazowych na GPC i zużywajcie zasoby skarbca (generowane przez wszystkich członków gildii) na bezinteresowne działania kilku graczy na rzecz gildii. Spokojnie czekam na efekty. :p
Wolę robić kilka rzeczy na raz żeby był większy rozwój gildii niż ograniczać i skupiać się głównie na jednej ,która daje mi samemu najwięcej :p mi tam już na rankingu gildii tak bardzo nie zależy więc ta zmiana by mi była obojętna , tylko wszystkie twoje wypowiedzi potwierdzają że gpc już nie trzeba ulepszać bo już jest najlepsze ;)
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
ty wiesz co ty piszesz ? Im wyższą ma się epokę tym SH więcej potencjału
Możesz mi wierzyć, wiem co piszę :haha: W porównaniu do sektorów GvG i GS z niskiej epoki daje nieporównywalnie więcej potencjału. Im niższa epoka, tym korzystniejsze jest SH.
gpc już nie trzeba ulepszać bo już jest najlepsze
Masz absolutną rację. Nie trzeba go ulepszać. Tylko czasem dobranie gildii w grupy na 2 tygodnie bywa uciążliwe ;)
Wolę robić kilka rzeczy na raz żeby był większy rozwój gildii niż ograniczać i skupiać się głównie na jednej
Chyba wychodzi Ci to jednak słabiej niż nam :haha: Może jednak zbytnie rozpraszanie sił nie jest aż tak korzystne?
 
Ostatnia edycja:

Legenda wojownika

Wicehrabia
Masz absolutną rację. Nie trzeba go ulepszać. Tylko czasem dobranie gildii w grupy na 2 tygodnie bywa uciążliwe ;)
dlatego to na początku napisałem ;)
Jakby może nie było tego limitu i gildie były dobierane w sposób taki jak gracze w ligach w ewencie czyli x% diament x%platyna itd to wtedy mierzyłyby się gildie o takich samych siłach .
Chyba wychodzi Ci to jednak słabiej niż nam :haha:
może nie jesteśmy jeszcze bardzo mocni tak jak topy z gpc ,ale do tego dojdziemy spokojnie z czasem ,a tylko musisz patrzeć na mój główny świat a nie poboczny :p
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Jeżeli się nie mylę to masz główne miasto na A? Gildie rankingowo są porównywane (ze wskazaniem na naszą), a GPC ... cóż, każdy ma to, co lubi. :p
Ranking zmienia się ciągle , nasz świat akurat jest bardziej dynamiczny niż wasz (może dlatego chcesz żeby zmieniono sposób rankingowy bo gvg dużo się nie dzieje ;) ) a w gpc tak jak napisałem spokojnie dojdziemy z czasem do lepszych wyników , narazie nam na rękę być w słabszym diamencie i sobie normalnie bić niż mieć silny diament i bić się z topami które są ze sobą w sojuszu tam faktycznie byłoby trudno się utrzymać ;) A jak będziemy mieli taki staż jak wy to będziemy na pewno dużo silniejsi , wszystko kwestia czasu ;) Taka drobna rada jakbyś chociaż 5-10 min poświeciła na gvg dziennie bez problemu byście byli w top 10 i mieli dodatkowy potencjał (mały nie mały zawsze to coś więcej )
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Z największą przyjemnością. Niestety najczęściej nie mam możliwości. Jestem w sytuacji dwuboisty klasycznego, którego nie wpuszczono na skocznię na biegówkach ;)
To może popytaj u siebie w gildii nawet nie o 20 tylko kiedy ma czas , niektórzy nawet z tego co widziałem nie obstawiają seków więc tylko na oblegi wojsko mu pójdzie ;)
 

sir tatar

Baron
co do dyskusji w temacie GVG - mieli zrobić przeliczenie co 4h a przynajmniej tarcze miały tyle wisieć, to by choć trochę uzdrowiło ten bałagan - w obecnej formie wręcz patologię .....

jeśli w największym stopniu na pozycję gildii wpływa poświęcenie przez kilku graczy 10 min dziennie o 20, to otwarcie należy nazwać to patologią

my w tym nie będziemy brali udziału .....
 
Do góry