FoE Soccer Cup 2020 - komentarze

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Nie wiem dlaczego, ale większość Graczy, narzekając na losowość, podaje tylko skrajne przypadki, gdy im "nie pykło". Pomijają fakt, że na 10 podobnych przypadków wygrywali 7-9 z nich.

Idąc tym tokiem rozumowania, skoro na wylosowanie Nagrody dnia jest 15% szans, a niebywałym się wydaje przegrana, gdy szans na zwycięstwo było 60%, to dlaczego część graczy oczekuje, że tę Nagrodę dnia wygrają? Przecież przy 15% szans na porażkę w meczu (ba, powyżej nawet przy 40% szans na porażkę), nie przyjmują do świadomości, że można przegrać mecz. Prawdopodobieństwo nie działa "na korzyść" losującego.. działa, o zgrozo, losowo. Raz się wygra, raz się przegra. Raz się dostanie, raz się nie dostanie. To jak często będzie na plus zależy od tego, jak wielka szansa na wygraną jest przy każdym podejściu.

grałem w niejednego managera piłkarskiego i tam liczby twardo mówiły o wynikach, i tylko zdarzenia losowe mogły zmienić wynik meczu

Widzisz... są gry, w których jest to główny element rozgrywki i na tym opiera się ich działanie. Jeśli u nas miałby powstać działający na tej samej zasadzie event, to byłoby to nieekonomiczne. Stworzenie managera piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia dla wdrożenia go do gry na 3 tygodnie w roku byłoby nieopłacalne. U nas masz z kolei, przy każdym meczu obliczoną i podaną szansę na wygraną - nie powinno być zatem zaskoczenia, że możesz to przegrać (o ile szansa na wygraną nie wynosi 100%) i do tego nie trzeba wielkiej filozofii - jak masz 80% szans na wygraną, to z 20%-owym prawdopodobieństwem ten mecz przegrasz. Po wybraniu zawodników nie ma znaczenia, czy są oni 2, czy 20 poziomów lepsi od przeciwnika - jeśli szansa na wygraną w obu przypadkach będzie jednakowa, to z równym prawdopodobieństwem możesz przegrać zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku.
Oczywiście, jest mało prawdopodobne, aby przy podanych przeze mnie różnicach w poziomach zawodników szansa na wygraną była jednakowa, ale to tylko przykład, który mam nadzieję, oświeci Cię, dlaczego podajemy procentową szansę na wygraną przy każdym meczu.
 

Blade1984

Książę
Nie wiem dlaczego, ale większość Graczy, narzekając na losowość, podaje tylko skrajne przypadki, gdy im "nie pykło". Pomijają fakt, że na 10 podobnych przypadków wygrywali 7-9 z nich.

Idąc tym tokiem rozumowania, skoro na wylosowanie Nagrody dnia jest 15% szans, a niebywałym się wydaje przegrana, gdy szans na zwycięstwo było 60%, to dlaczego część graczy oczekuje, że tę Nagrodę dnia wygrają? Przecież przy 15% szans na porażkę w meczu (ba, powyżej nawet przy 40% szans na porażkę), nie przyjmują do świadomości, że można przegrać mecz. Prawdopodobieństwo nie działa "na korzyść" losującego.. działa, o zgrozo, losowo. Raz się wygra, raz się przegra. Raz się dostanie, raz się nie dostanie. To jak często będzie na plus zależy od tego, jak wielka szansa na wygraną jest przy każdym podejściu.



Widzisz... są gry, w których jest to główny element rozgrywki i na tym opiera się ich działanie. Jeśli u nas miałby powstać działający na tej samej zasadzie event, to byłoby to nieekonomiczne. Stworzenie managera piłkarskiego z prawdziwego zdarzenia dla wdrożenia go do gry na 3 tygodnie w roku byłoby nieopłacalne. U nas masz z kolei, przy każdym meczu obliczoną i podaną szansę na wygraną - nie powinno być zatem zaskoczenia, że możesz to przegrać (o ile szansa na wygraną nie wynosi 100%) i do tego nie trzeba wielkiej filozofii - jak masz 80% szans na wygraną, to z 20%-owym prawdopodobieństwem ten mecz przegrasz. Po wybraniu zawodników nie ma znaczenia, czy są oni 2, czy 20 poziomów lepsi od przeciwnika - jeśli szansa na wygraną w obu przypadkach będzie jednakowa, to z równym prawdopodobieństwem możesz przegrać zarówno w pierwszym jak i drugim przypadku.
Oczywiście, jest mało prawdopodobne, aby przy podanych przeze mnie różnicach w poziomach zawodników szansa na wygraną była jednakowa, ale to tylko przykład, który mam nadzieję, oświeci Cię, dlaczego podajemy procentową szansę na wygraną przy każdym meczu.
Niczym mnie nie oswiecisz, zroboliście zwykla LOTERIE a wystarczylo nie dodawać tych meczy. Niby jak mialbym uzyskac przewage 100? A już wiem wydac diamenty. ŻYLETA bronisz bo takie twoje zadanie. A naszym prawem napisac co o tym evencie sadzimy. Pierwszy z event w ktory uwazam za durny, we wczesniejszych wiedzialem że to czy zdobędę cala nagrodę głowną zależy ode mnie a tu czuje, że nie mam kontroli, co z tego że zzadania robie jestem na codziennych jak nie wiem czy bedzie mi dane wygrac mecz. Probujesz nam wytłumaczyć jak to działa a my wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, co nie zmienia faktu że wyszła wam z tego LOTERIA. Poszliscie na diaxy i tyle.
 
Ostatnia edycja:

Bizon55

Szlachcic zagrodowy
85% szans na wygraną i pudło.
Kto ma lepszy wynik ?

FoE powinno zainwestować w alkohole wysokoprocentowe-szybko się zwraca :)
 

w1020

Szlachcic zagrodowy
event zrobić umią ale naprawić błąd zamykania okna to nie umią

a co do eventu to taki słaby że aż się brać udziału nie chce

pozdrawiam
 

DeletedUser23452

Guest
dołączam się do wcześniejszych negatywnych komentarzy, 4 próby ponad 60% prawdopodobieństwa i wszystkie przegrane, jestem w amatorskiej i cud żebym tu został i dostał zestaw, nie rozumiem co robie źle ale nie zdobędę kompletu, wg obliczeń, żeby jak najdalej zajść trzeba na treningu kopać jak najdalej ale jakbym nie liczył nie da rady skompletować, to większym prawdopodobieństwem jest fakt że wygra Biedroń w drugiej turze
 

midh

Wójt
podsumujmy wstepnie ten event, choc jeszcze troche do konca: mam 10 rou trackow, 3 ulepszenia wartownika i kilka mniej istotnych nagrod, ktore zdobylem kiedy musialem pozbywac sie biletow pojawiajacych sie co 8 godzin, jestem w srebrnej lidze z dosc bezpieczna poki co przewaga nad brazowa, na 100 % uzyskam 2 glowne budynki na 6 poziomie, moze wydam troche diamentow, ktore inno nam daje w sporej ilosci, zeby miec nawet jeden kawalek wiecej , wtedy ten ostatni set z zadan wymienie sobie na 11 rou tracka, tak to wyglada poki co.....i teraz.... w grupie osob z ktorymi rozmawiam jak podejsc do eventu i ustalamy jak go robic wypadam srednio, sa troche lepsi, sa troche gorsi, ale podkreslam TROCHE , wiec z pelna swiadomoscia tego co pisze uwazam, ze ten event po prostu trzeba umiec robic, jesli nie potraficie ? nie kazdy ma do tego smykalke to uwaznie czytajcie co pisza inni, radzcie sie kolegow z gildii itd przestancie narzekac ! poza incydentalnymi przypadkami ludzi, ktorzy faktycznie mogli miec skrajnego pecha wiekszosc powinna go zrobic bez problemow
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
mi tam event dobrze idzie . raz , na początku miałem problem z monetami ale mam już zrobione 34/55 zadań (tyle nigdy nie miałem) a jeszcze się nie skończył
a mecze są dziwnie zrobione , to prawda - miałem 46 % szans wygrałem a potem 58 % i porażka . powinno być chyba odwrotnie
 

Blade1984

Książę
midh, Inno daje nam diamenty w sporej ilosci? Chyba jak masz pól miasta w studniach. Powiedz ile diamentow wydales do tej pory. Po drugie nie mala ilosc potrzeba, bo jeden bilet kosztuje 80, a 100 butelek 200. Na swiecie C nie spotkalem sie z ani jednym pozytywnym komentarzem na czacie, no ale coz tylko ci pozazdroscic ze nalezysz do 1% ludzi ktorzy zrozumieli ten event.
 

chemik12

Wicehrabia
Ja wyciągam co najmniej 500 diamentów na tydzień - a nie mam ani jednej studni. Przepis prosty - 3 światy, wszędzie WG 64/48 - tylko atakiem, do tego GPCh...A co do evantu - spora losowość: Na F (główny) - tylko 2 posterunki, E - 4, H - 7. Wszędzie wydane 3800 butelek i ani 1 diamentu.
 

chemik12

Wicehrabia
Ja to wiem, tylko chciałem pokazać że nie trzeba pół miasta lub praktycznie całe zawalać studniami by mieć diamenty ile tylko się chce. Mój sposób czyli aktywny udział na wszystkich pobocznych nie każdemu pasuje, sposób z studniami jak dla mnie jest dla leniwych ;)
 

midh

Wójt
Chemik nie pisalem do Ciebie tylko do do midha ;)
wiec tak, gdzies mi przemknelo ze grasz 1.5 roku , zalozmy ze tak jest wiec po 1.5 roku odpowiedniego rozwoju i nie szastania na prawo i lewo diamentami to mysle ze te 20 000 minimum mozna uzbierac, bez wiekszego problemu, mozna nawet duzo wiecej ale juz potrzeba do tego swiatow pobocznych
 

Blade1984

Książę
No tu akurat sie zgodze ;) wczesniej nie gralem na pobocznych, dopiero teraz zaczalem drugi swiat. Ale zdania o evencie nie zmienie:p
 

Merkan

Szlachcic zagrodowy
Coś z tymi procentami w meczach turnieju jest zepsute. Przeliczyłem sobie na szybko. Biletów miałem już około 70 (z zadań, codziennych i około 10 wygrałem ze zdarzeń losowych). Mecze rozgrywam tylko i wyłącznie przy przewadze 50% + (często jest to 60%, czasami 70%, raz czy dwa miałem 48%). Statystycznie rzecz biorąc powinienem mieć co najmniej 50% wygranych. A z ilości punktów (i z tego co sobie podliczam) to nie sądzę, żebym 40% meczów wygrał. Zdarza się, że 3 pod rząd z przewagą 60% przegrywam. Albo miałem 5 biletów (ze zdarzeń losowych) i wygrałem 1 mecz, ostatni - a wszystkie 55% (grałem rewanż za każdym razem).
Wniosek - albo gra źle pokazuje % szans wygrania w meczu, albo to co jest wyświetlane ma się nijak do faktycznego losowania. Ewentualnie mam cholernego pecha, w co też mogę uwierzyć. No ale przez większość rozgrywek?
 

Hrehory

Szlachcic
Re: Żyleta1991

To nie jest losowość - Inno oszukuje - jeżeli się pisze 50%, to odwołujemy się do rachunku prawdopodobieństwa, a algorytm meczów nie ma nic z nim wspólnego
mogę się zgodzić, że przy pojedynczym zdarzeniu, różnie bywa - ale jak jest ciąg meczów, to mamy do czynienia z ciągiem zdarzeń niezależnych - jeżeli więc zrobiłem kilkadziesiąt meczów, grałem wyłącznie, gdy szanse były powyżej 50%, a wygranych było góra 1/3 - to prawdopodobieństwo takiego układu jest bardzo niskie - po prostu algorytm gry dla jednych jest łaskawy, dla innych zdecydowanie mniej
gdybyście po prostu wstawili czystą ruletkę, byłoby sprawiedliwiej - a wy jedno obiecujecie, a co innego robicie
 

piotresz

Hrabia
Nie napisano chyba tego ale ci z którymi przegrywamy mecz to raczej nie otrzymują nagrody ?
To byłby ciekawy element, nagle człowiek dowiaduje się, że wygrał jakieś nagrody i awansował w klasyfikacji bo z kimś tam wygrał zaocznie mecz
 

Traian

Szlachcic zagrodowy
Ten turniej to są jakieś jaja. Niezależnie od prawdopodobieństw wygrywam 1 mecz na 10. Świetna robota. Nie gram może za długo, ale jedno mogę powiedzieć. Najgorszy event jaki grałem,
 

DeletedUser20843

Guest
Te nagrody w tym evencie to jest jakiś żart, nic konkretnego aż do dnia dzisiejszego.
 

Traian

Szlachcic zagrodowy
O proszę, jednak psioczenie na forum pomaga. Nagle wypadło mi 10 biletów ze śmieci i o dziwo połowę meczy wygrałem:D I nawet tor przytuliłem:D
 

Helenkor

Szlachcic zagrodowy
Tak, algorytm działa prawidłowo... miałeś pecha. Z losowością tak już jest... raz możesz na zmiane wygrywać i przegrywać... a raz możesz kilka razy pod rząd przegrać... tak już bywa
Wszystko rozumiem, ale rzeczywiście powinni zrobić ruletkę, skoro mój trud w układaniu drużyny nie ma żadnego sensu. Losowość losowością, ale skoro zawodnicy mają jakąś siłę i skoro pozycje zawodników mają jakieś znaczenie, to ta losowość też powinna mieć jakieś granice. Wiem, że moje narzekanie niczego nie zmieni, ale odechciewa mi się ta zabawa w układanie drużyny i we wzmacnianie zawodników, które kompletnie niczego nie dają.
Wiem, że w prawdziwych meczach też zdarzają się niespodzianki, ale gdyby tam praca nad drużyną, jej wzmacnianie miało taki wpływ na wynik, jak tu, to wszystkie gwiazdy siedziały by na bezrobotnym, bo nic z nich by drużyna nie miała, a piłkarze, zamiast na trening chodzili by do knajpy- jedno i drugie dawało by tyle samo.
 
Ostatnia edycja:

Hrehory

Szlachcic
Wzmacnianie zawodników nie ma kompletnie sensu:
1) niezależnie jak wzmocnimy, i tak algorytm "losuje" nam konkurentów - jednego silniejszego, jednego podobnego i jednego słabszego...
2) wzmocnieni zawodnicy przeciwko "słabszemu" konkurentowi też nie są gwarancją sukcesu - zrobiłem 4 mecze przeciwko słabszemu, co najmniej 75% szans zwycięstwa - 4 porażki... zdarzenia niezależne, szansa przegranej 25% (nawet mniej, ale 1/4 łatwiej się liczy) - liczy prawdopodobieństwo 4 porażek to 1/4 do czwartej potęgi, czyli 1/256, przekładając na ułamek dziesiętny 0,00390625, przekładając na % - 0,39065% czyli 4 promile... można pójść siedzieć, jak się jako kierowca ma tyle alkoholu we krwi - niektórzy nawet mogą zaliczyć zgon ;))

nie jestem matematykiem, uprzejmie proszę więc specjalistów o weryfikację

support uprzejmie proszę o napisanie, że właśnie tak działa prawdopodobieństwo - i algorytm jest zupełnie prawidłowy :D

PS. Zapomniałem, że wzmocnieni zawodnicy dają szansę na podwójną wygraną... 1%, może nawet 2% :D :D :D
 

midh

Wójt
Wzmacnianie zawodników nie ma kompletnie sensu:
oby nikt nie uwierzyl w ta bzdure

im wyzszy poziom zawodnikow tym latwiej nadrabia sie roznice miedzy toba a przeciwnikiem, przy odpowiednim ukladzie juz przy wartosci 10 zawodnikow mozesz miec wiekszy procent szans na wygrana z przeciwnikiem 2 razy mocniejszym ..im wyzszy poziom tym latwiej
 
Do góry