FoE Soccer Cup 2020 - komentarze

Mark R

Wójt
rywal ma 2 N 2O 1P - u mnie gra podpowiada układ przeciwny czyli 2O 2P 1N daje mi to 29% szans. Przy zmianie kart robię układ 3N i 2O, % pokazuje mi taki sam czyli 29. NIe wiem już co decyduje o wygranej i czy dobór kart ma jakiekolwiek znaczenie.
 

DeletedUser22071

Guest
Jak dobrze rozumiem to jestem na liście graczy i ktoś może zemną rozegrać mecz ?
 

Blade1984

Książę
Te mecze sa po prostu durne, jak dla mnie totalny przypadek, zgadzam sie ze na boisku slabsza druzyna moze wygrac z silniejsza ale na zywo jedna i druga druzyna ma na to wplyw, wykorzystuje bledu przeciwnika i na nie reaguje a tutaj nie mamy zadnego wplywu, wybieramy karty i mozemy jedynie trzymac kciuki. To po pierwsze a po drugie nie bylo jeszcz ventu tak bardzo nastawiknego na gre za diaxy i nie chodzi mi o to zeby byc w top 10 ale o zebranie pelnego kompletu budynkow eventu.
 

DeletedUser9827

Guest
Nie czaję tego eventu - co mi właściwie daje silniejsza drużyna w turnieju? Po co miałbym kupować karty zawodników, skoro i tak w tych trzech przedziałach (mecz łatwy, średni i trudny) zawsze mam mniej więcej takie same procenty wygranej?

I w ogóle ten turniej jest średnio interesujący. Nie wiem też jak działa algorytm, bo czasami szansa zwycięstwa w idealnym zestawieniu kontrującym na zasadzie kamień, papier, nożyce jest mniejszy niż jak dam np. napastnika na napastnika, ale za to z większym poziomem.
 

Arox

Baron
Nie czaję tego eventu - co mi właściwie daje silniejsza drużyna w turnieju? Po co miałbym kupować karty zawodników, skoro i tak w tych trzech przedziałach (mecz łatwy, średni i trudny) zawsze mam mniej więcej takie same procenty wygranej?
Im większy poziom zawodnika tym większy procent szansy na podwojenie nagród za kopanie piłki w treningu(nie wiem czy nagrody z turnieju też mają szanse na podwojenie).
Jeśli chodzi o wygrywanie/przegrywanie meczów to już jest widzimisię systemu. Niektórzy będą mieli szczęście inni pecha.
 

Blade1984

Książę
Dokładnie, niestety w tym evencie duzo zależy od szczęścia. A wystarczylo nie dodawac tych meczy tak jak to bylo wcześniej.
 

Vladkristof

Szlachcic zagrodowy
Jedno InnoGames muszę przyznać, kiedy myślę że już gorszego eventu niż ostatni nie mogą zrobić, oni za każdym razem udowadniają mi jak bardzo się myliłem. Nie dość, że jak zwykle randomowe są nagrody podstawowe (i zwykle algorytm losowania daje jakiś chłam), to jeszcze dorzucili randomowe mecze, dzięki którym aby zdobyć nagrodę główną po prostu trzeba zapłacić realną gotówką, albo mieć ekstremalne szczęście. Naprawdę nie rozumiem czy aż tak trudne jest zrobienie eventu, w którym gracze zdobywaliby jakiś rodzaj eventowej waluty, za którą mogliby zakupywać wybrane nagrody. Z drugiej strony obawiam się, że nawet gdyby coś takiego zostało wprowadzone, to nagrody w tymże sklepie byłyby równie atrakcyjne jak w u handlarza antyków, gdzie cokolwiek wartego uwagi pojawia się raz na kilka tygodni. Wstyd Inno, schodzicie na psy.
 
Ostatnia edycja:

Leandere

Szlachcic zagrodowy
Marzył mi się portret seksownej blondynki (:haha:), ale niestety nie ma chyba szans na złotą ligę z moim "szczęściem" i bez inwestowania diamentów- SZKODA :(
 

DeletedUser9827

Guest
Tak, w tym evencie już przekombinowali. Losowość co wpadnie w treningu, losowość co wpadnie w turnieju, a tam dodatkowo losowość czy w ogóle coś wpadnie. Można kupić straszne ilości tych kart, ale po co, skoro one właściwie nic nie dają. Algorytm w turnieju niby działa na zasadzie kamień, nożyce, papier, a jednak czasami procentowo lepiej wychodzi zaatakować napastnikiem w napastnika. Słyszałem też, że jedni w śmieciach koło miasta znaleźli 10 biletów, ale to jakaś rzadkość. Średnio udany ten event.
 

OliverJr.

Hrabia
Szansa rzędu 1% na wygranie podwójnej nagrody też jest świetna. Dobrych kilka razy udało mi się te mecze w turnieju wygrać, tylko na środkowym gram, ani razu nagroda dnia nie wpadła... Dobrze że nagroda główna prosto do handlarza idzie to się nie irytuje aż nadto
 

midh

Wójt
ja to widze tak, im event jest trudniejszy, im bardziej trzeba kalkulowac, im bardziej myslec kiedy robic dziennie, jakie nagrody wybierac, jak oceniac szanse na wygrana tym bardziej ludzie niezadowoleni :) dla mnie ten event jest genialny, w koncu cos ciekawego a nie nudne robienie zadan w dowolnym momencie najlepiej najszybciej i czekanie z calym dobytkiem na wymarzona nagrode dnia
co do nagrod - jeszcze takiego powera chyba nie bylo, ale skoro dla Was kilkadziesiat procent bonusu do armii atakujacej nadaje sie do handlarza to serio nie mam pojecia z czego byscie byli zadowoleni, no naprawde nie wiem :/
 

OliverJr.

Hrabia
Kto Ci napisał że jest trudny? wymarzona nagroda? Bez przesady z potęgą % obrony dla armii atakującej, od tego są wieże a nie takie kaszaloty jak te budowle
 

midh

Wójt
Kto Ci napisał że jest trudny? wymarzona nagroda? Bez przesady z potęgą % obrony dla armii atakującej, od tego są wieże a nie takie kaszaloty jak te budowle
wybacz wszystkie nagrody rozpatruje z punktu widzenia gracza z topowej gildii, ktory robi kilka tysiecy walk na gpch a do tego obrona armii atakujacej jest niezbedna, moze dla kogos innego lepsze sa inne rzeczy, np ..jakies wieże ? cokolwiek masz na mysli
 

midh

Wójt
posterunek wartownika polecam sprawdzić
tia a posterunek wartownika czeka w sklepie jak przyjdziesz i mozesz go sobie kupic 20 sztuk kiedy masz ochote :)) bo w tym evencie zakladajac srednio optymistycznie ze zgrabnie podzielisz swoje podejscia i trafisz powiedzmy 10 nagrod dziennych i zakladajac ze ten posterunek w ogole bedzie zarowno podstawa jak i ulepszenie to uzyskasz 5 posterunkow na 2 poziomie czyli 20 % obrony w ataku ..przy rou tracku i 10 dziennych masz 60 % ale dosyc tych wykladow z dodawania, nauczyc sie grac musisz sam, ja tego za Ciebie nie zrobie
 

Blade1984

Książę
Nagroda co prawda jest calkiem fajna ale tu nie chodzi o trudnosc czy nagrody bo trudny nie jest. Jesli dla Ciebie Midh jest genialne to ze majac 80 procent szans wygrania, przy zawodnikach powyzej 10 a przeciwnik ma po 6 do tego jeszcze przewage w pozycjach i przegrywa sie mecz to sorry ale dziękuję za taki geniusz algorytmu. No chyba ze ktos leci za diaxy, bo ten event jest ewidentnie na to nastawiony.
 

midh

Wójt
Nagroda co prawda jest calkiem fajna ale tu nie chodzi o trudnosc czy nagrody bo trudny nie jest. Jesli dla Ciebie Midh jest genialne to ze majac 80 procent szans wygrania, przy zawodnikach powyzej 10 a przeciwnik ma po 6 do tego jeszcze przewage w pozycjach i przegrywa sie mecz to sorry ale dziękuję za taki geniusz algorytmu. No chyba ze ktos leci za diaxy, bo ten event jest ewidentnie na to nastawiony.
ale widzisz, mylisz sie juz w kwestii zasadniczej, za zwyciesto przy Twoich 80 % dostaniesz z 11 pkt ligowych i smieszna szanse na dzienna, tego sie po prostu nie robi, wybierasz zawsze lepszych rywali i ustawieniem probujesz zmniejszyc przewage, dla przykladu jesli masz 30 a rywal 80 i zgrabna podmiana zawodnikow osiagniesz 40 % szans na wygrana to per saldo bedzie to dla Ciebie korzystniejsze bo nawet gdybys wygral tylko 1 na 4 bitwy to dostaniesz tych pkt ponad 100 i duza szanse na nagrode dzienna
 

DeletedUser18253

Guest
Chciałbym zapytać grzecznie czy system prawidłowo podaje wyniki meczów (czy aby algorytm działa)?
1 mecz 56% na wygraną - przegrałem;
2 mecz 48% na wygraną - porażka;
3 mecz 52% na wygraną - wpierdziel
4 mecz 65% na wygraną - Inno 10 ja 0...
5 mecz 55% na wygraną - znów algorytm górą;
Ja rozumiem że nie gram za diamenty i jestem graczem drugiej kategorii, gorszego sortu, ale czy ktoś nie robi sobie jaj w tym evencie? Ile potrzeba procent żeby wygrać mecz skoro 50% to za mało, to zacznę takie mecze rozgrywać gdzie szansa będzie wynosić 70% czy dla algorytmu to jak dla normalnych ludzi wtedy jest 50% do 50%? Czy 80% daje dopiero szansę na wygraną?

Mam pomysł na następny event zróbcie ruską ruletką strzał to nagroda, mimo że rewolwer ma tylko 6 miejsc na pocisk to w evencie nagroda będzie nawet wpadać co 10 czy 15 strzał tak zakrzywiają rzeczywistość programiści,

Na usta od wczoraj ciśnie się wiele nieprzyjemnych słów, jednak to ma być tylko zabawa i dodatek do życia... więc machnijcie tam magiczną różdżką i sprawcie żebym też zaczął wygrywać. Dziękuje...
Mialam ponad 90 % i też przegrałam
 

Blade1984

Książę
ale widzisz, mylisz sie juz w kwestii zasadniczej, za zwyciesto przy Twoich 80 % dostaniesz z 11 pkt ligowych i smieszna szanse na dzienna, tego sie po prostu nie robi, wybierasz zawsze lepszych rywali i ustawieniem probujesz zmniejszyc przewage, dla przykladu jesli masz 30 a rywal 80 i zgrabna podmiana zawodnikow osiagniesz 40 % szans na wygrana to per saldo bedzie to dla Ciebie korzystniejsze bo nawet gdybys wygral tylko 1 na 4 bitwy to dostaniesz tych pkt ponad 100 i duza szanse na nagrode dzienna
to chyba nie gramy w ten sam event, po pierwsze opisany przeze mnie przypadek dotyczył środkowego gracza, gdzie dostaje srednio ponad 40 pkt, po drugie raz wziąłem najsłabszego i też przegrałem, każdy tutaj pisze że algorytm jest beznadziejny.
 

midh

Wójt
to chyba nie gramy w ten sam event, po pierwsze opisany przeze mnie przypadek dotyczył środkowego gracza, gdzie dostaje srednio ponad 40 pkt, po drugie raz wziąłem najsłabszego i też przegrałem, każdy tutaj pisze że algorytm jest beznadziejny.
pisza ze algorytm jest beznadziejny tylko Ci co nie maja zielonego pojecia o rachunku prawdopodobienstwa, a co do madrosci.....to nie ja narzekam, bo widzisz prawda jest taka, ze ten event wcale nie jest latwy, przynajmniej w porownaniu ze wczesniejszymi a druga prawda jest taka ze niektorzy nie to ze maja pecha tylko bardziej ze ten event ich przerasta
 

Blade1984

Książę
w meczach czy boksie też liczy się rachunek prawdopodobieństwa? po drugie rachunek prawdopodobieństwa ocenia szanse trafienia czegoś, a nie na tym powinien polegać event, to tak jakbyś robił zadanie i miał 50 na 50 czy ci je zaliczy, rozumiem prawdopodobieństwo przy losowaniu nagród. grałem w niejednego managera piłkarskiego i tam liczby twardo mówiły o wynikach, i tylko zdarzenia losowe mogły zmienić wynik meczu, owszem zdarzały się mecze w plecy ale 1 na 10 a nie co trzeci, liczenie nie ma tu nic do rezultatu meczu owszem trzeba odpowiednio wybrać zawodników, ale podam Ci kolejny przykład, średni gracz bo jak już pisałem zawsze takich wybieram, ma słabsze karty ode mnie, wybrałem te same karty co on, chodzi mi o napastnicy obrońcy pomocnicy miałem ponad 60 procent szans na wygrana i co? Przegrałem. zgadzam sie że miałem 40 % szans porażki ale to jednak świadczy o losowości. Rachunek prawdopodobieństwa określa tylko szanse trafienia a tą szanse masz podaną w grze. A z ciekawości ile twoi zawodnicy mają overalli?
 
Ostatnia edycja:
Do góry