FoE Soccer Cup 2020 - komentarze

Helenkor

Szlachcic zagrodowy
im wyzszy poziom zawodnikow tym latwiej nadrabia sie roznice miedzy toba a przeciwnikiem, przy odpowiednim ukladzie juz przy wartosci 10 zawodnikow mozesz miec wiekszy procent szans na wygrana z przeciwnikiem 2 razy mocniejszym ..im wyzszy poziom tym latwiej
Żeby jeszcze ten większy procent cokolwiek dawał. U mnie to działa w ten sposób, że im mam większą przewagę w procentach szansy na zwycięstwo, tym częściej przegrywam. Przy takiej losowości event musiałby chyba trwać z parę lat, żeby te różnice procentowe zaczęły cokolwiek dawać.
Jeśli w skrzynce jest pięćdziesiąt kulek żółtych i pięćdziesiąt niebieskich, a w drugiej skrzynce są pięćdziesiąt dwie kulki żółte i czterdzieści osiem niebieskich, to wyciągając losowo te kulki przy pojedynczych wyciągnięciach ta różnica jest praktycznie niezauważalna, tak samo możemy trafić na żółtą kulkę, jak i na niebieską. Dopiero przy bardzo dużej ilości wyciągnięć ta różnica zacznie mieć faktyczne znaczenie i rzeczywiście z tej drugiej skrzynki, w której zawsze będzie 52 żółtych i 48 niebieskich, tych żółtych kulek wyciągniemy kilka procent więcej. Ale ten event nie trwa aż tak długo, żeby to zaczęło działać.
 
Ostatnia edycja:

midh

Wójt
Żeby jeszcze ten większy procent cokolwiek dawał. U mnie to działa w ten sposób, że im mam większą przewagę w procentach szansy na zwycięstwo, tym częściej przegrywam. Przy takiej losowości event musiałby chyba trwać z parę lat, żeby te różnice procentowe zaczęły cokolwiek dawać.
Jeśli w skrzynce jest pięćdziesiąt kulek żółtych i pięćdziesiąt niebieskich, a w drugiej skrzynce są pięćdziesiąt dwie kulki żółte i czterdzieści osiem niebieskich, to wyciągając losowo te kulki przy pojedynczych wyciągnięciach ta różnica jest praktycznie niezauważalna, tak samo możemy trafić na żółtą kulkę, jak i na niebieską. Dopiero przy bardzo dużej ilości wyciągnięć ta różnica zacznie mieć faktyczne znaczenie i rzeczywiście z tej drugiej skrzynki tych żółtych kulek wyciągniemy kilka procent więcej. Ale ten event nie trwa aż tak długo, żeby to zaczęło działać.
oczywiscie, ale jesli chcesz skonczyc w dobrej lidze musisz zdobywac duzo pkt, a im mocniejsza druzyne pokonasz tym tych pkt wiecej , wiec lepiej jak masz 50 % szans z kims 2 razy lepszym za co zgarniesz 110 pkt np niz 70 % z rownym sobie albo troche slabszym gdzie zgarniesz 40 -60 pkt
 

mayder

Baronet
Ja jeszcze żadnego biletu w zdarzeniach losowych nie trafiłem ;/

Ja dzisiaj miałem dwa zdarzenia że słoniem na tratwie obok siebie, z jednego 2 a z drugiego 5 biletów. Grałem na najtrudniejszego przeciwnika i wygrałem 6 na 7 gier, nie miałem więcej niż 32% szansy. Szkoda tylko że to świecie pobocznym na którym zacząłem grać wczoraj :/
 

Blade1984

Książę
jeszcze jest 8 dni to może i mi coś się trafi, przydałaby się srebrna to wtedy oba budynki bym na maxa zrobił.
 

Borisel

Hrabia
Taak - piszą ludzie by pokonywać silniejszych ludzi mając 50% szans na wygraną . Szkoda że większość zapomina , że tych biletów tyle co kot napłakał - i uwierzcie mi , że boli strata 3 biletów z całego dnia nie wygrywając nic ...

EDIT :przy okazji - pomóżcie mi to ogarnąć :
mecz.jpg

Jak widać ten skład daje mi taki % zwycięstwa mimo , że jest 1 napastnik niepotrzebny , więc zamieniłem na najwyższego obrońcę zgodnie z zasadą papier , nożyce , kamień :

mec.jpg

Tadam !! Cud logiki
 
Ostatnia edycja:

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Napastnika Twojego "ogrywa" tylko jeden obrońca, a Twój napastnik "ogrywa" dwóch pomocników.

Zmieniając napastnika na obrońcę, ten jest "ogrywany" przez dwóch pomocników, sam "ogrywa" też dwóch napastników.

Zatem przewagę masz, wystawiając napastnika, zamiast obrońcy.
 

Hrehory

Szlachcic
oby nikt nie uwierzyl w ta bzdure

im wyzszy poziom zawodnikow tym latwiej nadrabia sie roznice miedzy toba a przeciwnikiem, przy odpowiednim ukladzie juz przy wartosci 10 zawodnikow mozesz miec wiekszy procent szans na wygrana z przeciwnikiem 2 razy mocniejszym ..im wyzszy poziom tym latwiej

to co piszesz, zgadzałoby się, gdy system działał tak, jak to opisują - nie tylko ja, ale sporo osób to kwestionuje
sam wydałem sporo diaxów na wzmocnienie zawodników, po czym z szokiem przekonałem się, że:
1) algorytm automatycznie podwyższył siłę konkurentów, przez jakiś czas byli nawet relatywnie silniejsi niż wcześniej,
2) prawdopodobieństwo wygranej podawane przez system nijak się ma do faktycznej ilości wygranych - przy niewielkiej liczbie meczy jest to możliwe, przy kilkudziesięciu - baaardzo mało prawdopodobne...
można oczywiście wierzyć w fatum - ale dużo bardziej prawdopodobne jest, że jakiś informatyk bawi się w bożka, i zmienia algorytmy, lub, co bardziej prawdopodobne, prawdopodobieństwa podawane przez Inno są lipne
dzisiaj miałem serię 3 meczy - prawdopodobieństwa wygranej 54%, 57%, 64% - dwie wtopy, jedna wygrana - oczywiście 3 mecze to za mała seria, ale w kontekście wcześniejszym - potwierdza postawioną tezę

Właścicielem gry jest Inno. Ma więc prawo ustalać takie zasady, jakie chce. Jeśli jednak ustaliło jakieś zasady i podało je publicznie, to powinno się ich trzymać. Jeżeli tego nie robi, to moim zdaniem oszukuje.
 

Helenkor

Szlachcic zagrodowy
Sprawiedliwsze by było, gdyby to było losowanie zwycięstwa bez tej całej zabawy w procenty zwycięstwa. Moja rekordowa seria, to 7 porażek z rzędu mając 6 razy ponad 50% szans na zwycięstwo (52%-67%), a raz 50/50. Po tej serii spadłem ze srebra do brązu. Gdyby było to całkiem losowe mniej by denerwowało, a jeśli tracisz czas na układanie drużyny, zwiększanie szans, a potem raz za razem i tak przegrywasz, to tracisz ochotę na tę zabawę, a w końcu, dla mnie przynajmniej, gry są dla zabawy, a nie tracenia nerwów. Głupi mechanizm wprowadzili niestety.
 

Blade1984

Książę
A ja muszę zwrócić honor midh, ponieważ faktycznie błędnie zrozumiałem zasady, teraz nie patrzę na te procenty, powiem więcej gram z przeciwnikiem z najwyższej półki i wygrywam, tak więc przyznaję się do swojego błędu i sorry midh, mea culpa, mea maxima culpa;) jestem w srebrnej, nie wiem czy przez te błędy z początku uda mi się utrzymać, przydałoby się znaleźć jakieś bilety w zdarzeniach losowych.
 
Ostatnia edycja:

Bezio95

Baronet
Oczywiście galerie na poziomie 2 nie mają priorytetowej motywacji no bo jak 1 poziom ma to 2 nie musi :p
 

DeletedUser4614

Guest
beznadziejnie niezbalansowany event. dla tych, którzy przemielą swoje darmowe czy tez oby zakupione za real kaske diamenty, na niewymierne nagrody. Żal po całosci , kolejny taki event, i jeszcze mniej klientów na FOE. szrot siega mułu, bo dno juz dawno osiągniete
 

hddk

Hrabia
Drużyna pasuje mi do zespołu zawodników. Przez graczy chyba rozumie się nas. Tylko jak poziomo wpiszę "drużynę" to pionowo nie mam już pomysłu. Gdyby pionowo była "drużyna" to na poziomo miałbym jeszcze pomysł :p
 

Evort01

Baronet
nie bede sie wypowiadal na temat eventu bo kazdy ma swoje poglady ale mam jedno pytanie.. Co za q to projektowal ze jesli jest minimum 2-3 jednakowych zawodnikow to trzeba dac 5 przeciwienst? A co ta 2-3 co zostala? po co w takim razie sa te bonusy? skoro i tak musisz dac 5 jednakowych zawodnikow? Tak samo nie rozumiem o co chodzi z tymi zawodnikami niby sie ulepszaja z kart ale gdy nie damy zawodnikow do pola walki to wychodzi nam ze jakby 2 afro mam ale gdy juz chce ich dodac to nagle 1 wyparowuje sobie tak o chyba mu sie grac odechcialo jak zobaczyl event?
 

Markiz.

Książę
Drużyna pasuje mi do zespołu zawodników. Przez graczy chyba rozumie się nas. Tylko jak poziomo wpiszę "drużynę" to pionowo nie mam już pomysłu. Gdyby pionowo była "drużyna" to na poziomo miałbym jeszcze pomysł :p
Zespół graczy i zespół zawodników - i tu i tu pasuje mi drużyna. W diagramie też się mieszczą ;)
czyli i pionowo i poziomo
 

damianp6

Szlachcic zagrodowy
Czy próbował ktoś podłączyć dwa takie same tory? W opisie event'u w jednym miejscu jest napisane, że można wiele torów a w innym miejscu, że max 3. Jednak czy musza być różne?
 
Do góry