FoE Soccer Cup 2020 - komentarze

W algorytmie turnieju zaskakujące jest to, że do tej pory próbowałam rozgrywać mecze z graczami najsłabszymi lub średnimi, mając szanse rzędu 55-78% i wygrałam nie więcej jak 10% z wszystkich rozgrywek. Za to ostatnio z ciekawości zaatakowałam najsilniejszych, gdzie mam szanse typu 28-33%. Efekt? Wygrałam 8-10 turniejów. Dziwne to...
 

mastika

Wicehrabia
jak Kamerun na mundialu w Italii w 1990 roku, też mieli niskie oprocentowanie szans, a zaszli daleko :)
 

mayder

Baronet
W algorytmie turnieju zaskakujące jest to, że do tej pory próbowałam rozgrywać mecze z graczami najsłabszymi lub średnimi, mając szanse rzędu 55-78% i wygrałam nie więcej jak 10% z wszystkich rozgrywek. Za to ostatnio z ciekawości zaatakowałam najsilniejszych, gdzie mam szanse typu 28-33%. Efekt? Wygrałam 8-10 turniejów. Dziwne to...

Cały czas gram tylko na najsilniejszych i z reguły mam po równo wygranych i przegranych nie przekraczając 35% ale dzisiaj jak do tej pory mam 5/6 wygranych.
 

Midi

Baronet
Nie wiem jak ten system meczów, jest ustawiony ale od kilku dni nie wygrałem żadnego meczu, bez względu czy mam 40%, 50%,60% czy 70% szans.
Można to nazwać pechem :) ale niestety to zniechęca do gry - grałem w Elvenar - IG zamęczyło część graczy - widzę że tutaj robi się to samo.

Chwaliłem event ze sterowcem - ten jednak wraca do korzeni IG i grania w kulki z graczami...
 

Blade1984

Książę
no w końcu trafiłem dzisiaj dwa razy darmowe bilety, raz jeden i raz dwa, no i wskoczyłem do złotej, nie wiem czy się utrzymam ale w srebrnej powinienem skończyć, wiec raczej uda się cały zestaw budynków na max zrobić ;)
 

Arctus Hubertus

Szlachcic zagrodowy
Ile potrzeba diaxów aby zrobić jeden poziom treningu ? Albo ile metrów zawodnicy muszą przebiec ? Trochę olałem na początku ewent i nie będę niestety w srebrnej lidze.
 

Balart

Szlachcic zagrodowy
Jedno boisko to ok 900 energetyków czyli pakietem za 1995 diaxów przebiegniesz jakieś 1 i 1/3 boiska.
 

Azulena

Baron
Dla mnie ten event to porażka do A do Z.

Nie zależy mi na szczęście dla mnie na głównej nagrodzie i nie muszę sobie nerwów szarpać w tych idiotycznych "Turniejach" gdzie podawany procent szans na wygraną zawsze jest odwrotny do wyniku.
Kalkulator się komuś tam zepsuł czy może liczydła?

Zależy mi na zwykłych nagrodach - planach i PR, oraz niektórych nagrodach dnia. I szlag mnie trafia !!!!! - jak zamiast PR i planów dostaję te durne karty!!

Dla mnie, zdecydowanie NAJGORSZY EVENT od 3 lat - tyle gram w FoE. :(
 

smerfova

Baron
Też mi ten event nie pasuje. Tym bardziej, że raczej jestem typem pechowca i jeśli coś mogę to przegrać, to zapewne przegram. Zdecydowanie wolę eventy, które zależą bardziej ode mnie i od mojego zaangażowania zamiast od szczęścia, którego mi brak.
Nagrody też mnie na kolana nie rzuciły. Trochę prków wpadło, ale bez szału. Surki mi nie brak. Medale to jakieś śmieszne ilości... Zdecydowanie jestem na nie.
 

DeletedUser23076

Guest
Jeszcze jeden taki turniej i kończę grać. Gra nie może być łatwa, ale też nie powinna irytować, bo to ma być przyjemność i odskocznia od codziennych stresów.
Ale ludzie od Foe się chyba już za bardzo zakręcili.
 

Pyrus ŚWO

Szlachcic zagrodowy
Według mnie nie warto patrzeć na % szans na wygraną.
Kliknąłem żeby rozegrać mecz system dobrał mi graczy i pokazał, że mam 70% na wygraną, ale przegrałem. Zrobiłem rewanż z tym samym przeciwnikiem, ale tym razem sam wybrałem sobie zawodników system pokazał 53% szansy na wygraną i wygrałem.
Tak więc proponuję dobierać samemu zawodników.
System z automatu sugeruje najbardziej rozwiniętych graczy nawet jeśli by to byli sami np. obrońcy i nie ma to nic wspólnego ze strategią bo mając nawet 80% na wygraną to jak wygrać samymi obrońcami? ;)
 

HuanMing

Książę
Muszę przyznać, że event mi się nie podoba. Pisałam już wielokrotnie przy okazji innych eventów, że nagroda główna powinna być do zdobycia dla każdego kto ukończył wszystkie zadania i trochę pomyślał wydając energetyki (nie mówię tu oczywiście o ligach, które są dodatkiem). U mnie całkowita loteria, przez cały event dostałam chyba 2 dodatkowe bilety (na dwóch światach), energetyków też poskąpiło, a turnieje bez względu na szansę procentową przegrywam i chyba po raz pierwszy odkąd gram, a gram długo, nie będę miała nagrody głównej (wymaksowanej) na żadnym ze światów i skończę zabawę w lidze brązowej. Przesadnej losowości mówię zdecydowane nie.
 

Boba Fett

Szlachcic zagrodowy
Event SOCCER CUP wydaje się być kompletnie BEZNADZIEJNYM: od zasad począwszy na nagrodach skończywszy. :mad: W związku z tym chciałbym uzyskać odpowiedź na kilka pytań...
1. Co ma wspólnego piłka nożna z gonitwami rydwanów ??? (to tak jakby główną nagrodą za zdobycie mistrzostwa świata w piłce nożnej był Puchar Sześciu Narodów w Rugby !) :o
2. Jeśli ktoś nie ma na podorędziu kilku tysięcy diamentów lub jeśli kogoś nie stać na ich zakup - skąd taka osoba ma wziąć odpowiednią ilość Energy Drinków, aby w efekcie uzbierać na tor w wersji podstawowej ??? ;/
3. Jak utrzymać się w Złotej lub Srebrnej Lidze rozgrywek - zważywszy na problem wym. w pytaniu nr 2 ??? ;/
4. Na czym właściwie polega dobór drużyny podczas rozgrywek, bo kierowanie się regułą "złotego trójkąta" (napastnicy przeciwko - pomocnikom / pomocnicy przeciwko obrońcom / obrońcy przeciwko napastnikom) z uwzględnieniem wyższego poziomu każdego z zawodników niż u przeciwnika i przy posiadaniu większej procentowo szansy na - sukces zapewnia wygraną w około 2 meczach na 10 ??? :idiot:
Tak czy inaczej - Event wybitnie spaprany !!! Raczej zniechęca do udziału niż przyciąga.
 

Blade1984

Książę
Ja też dużo krytykowałem ten event w tym wątku, ale dzięki temu, że Midh zwrócił mi uwagę na to, że najwidoczniej popełniam błąd w rozgrywaniu meczy, zastanowiłem się co robię źle i teraz wygrywam z najsilniejszymi przeciwnikami średnio 8 na 10 meczy mimo że pokazuje mi 30 albo mniej % szansy na wygranie. wystarczy policzyć ile punktów zdobędą moi zawodnicy a ile przeciwnik, tzn. najprostszy przykład jeśli mam 5 napastników a przeciwnik ma 5 pomocników to jest 25 do 0 dla mnie, oczywiście to tylko przykład który ma zobrazować o co chodzi. byłem w brązowej z duża strata do srebrnej teraz mam ok 1000 zapasu w srebrnej, wiec gdyby nie moje błedy na początku pewnie byłaby złota, i to bez wydania ani jednego diaxa. Jeszcze raz dzięki Midh.
 

midh

Wójt
Ja też dużo krytykowałem ten event w tym wątku, ale dzięki temu, że Midh zwrócił mi uwagę na to, że najwidoczniej popełniam błąd w rozgrywaniu meczy, zastanowiłem się co robię źle i teraz wygrywam z najsilniejszymi przeciwnikami średnio 8 na 10 meczy mimo że pokazuje mi 30 albo mniej % szansy na wygranie. wystarczy policzyć ile punktów zdobędą moi zawodnicy a ile przeciwnik, tzn. najprostszy przykład jeśli mam 5 napastników a przeciwnik ma 5 pomocników to jest 25 do 0 dla mnie, oczywiście to tylko przykład który ma zobrazować o co chodzi. byłem w brązowej z duża strata do srebrnej teraz mam ok 1000 zapasu w srebrnej, wiec gdyby nie moje błedy na początku pewnie byłaby złota, i to bez wydania ani jednego diaxa. Jeszcze raz dzięki Midh.
hm drobiazg, ale tu musiala sie wydarzyc jeszcze jedna istotna rzecz, trzeba miec drobinke szczescia, a przynajmniej nie miec pecha, ktory moze sie przytrafic kazdemu, zdarzaja sie serie zle lub dobre i to tak naprawde odroznia faktyczna losowosc od naszych oczekiwan, ja miewalem serie po 8 wygranych na 10 przy 50 % szans a ostatnio nie wygrywam wcale przy podobnej szansie, nie narzekam, tak juz jest , moze gdyby event trwal dluzej Ty bys trafil na fatalna passe
 

mayder

Baronet
2. Jeśli ktoś nie ma na podorędziu kilku tysięcy diamentów lub jeśli kogoś nie stać na ich zakup - skąd taka osoba ma wziąć odpowiednią ilość Energy Drinków, aby w efekcie uzbierać na tor w wersji podstawowej ??? ;/
3. Jak utrzymać się w Złotej lub Srebrnej Lidze rozgrywek - zważywszy na problem wym. w pytaniu nr 2 ???

Nie mam tysięcy diamentów (nie mam nawet 300) i kupować ich tym bardziej nie mam zamiaru. Do gry wchodzę kilka razy w przeciągu dnia żeby pozbierać i nastawić nową produkcję. Mam dwa główne budynki na 4 poziomie które ulepsze na 6 po evencie do tego 11 torów. Jestem w srebrnej lidze na głównym świecie i na pobocznym na którym event zacząłem dopiero tydzień temu. Nie trzeba wydawać diamentów ani na drinki ani na bilety do turnieju żeby móc zebrać cały budynek który jest maksymalnie rozwinięty.
 

hddk

Hrabia
Inno urozmaica eventy o nową mechanikę. W evencie zimowym dodali renifery, które generalnie nie spodobały się graczom, teraz dodali te idiotyczne turnieje. Gdyby nie to, event byłby po prostu taki jak rok temu i nie byłoby powodów do narzekań :) Lepsze wrogiem dobrego :) Ja nie narzekam, bo tak jak olałem renifery w zimie, tak olałem mecze teraz. Klikam jedynie by jakoś w srebrnej lidze się utrzymać, ale bez emocji.
 

hddk

Hrabia
Powinna być, ale w porównaniu z listą z Bety, brakuje tylko paczki medali za trening i Areny Zwycięzców za turniej.
 
Do góry