Wyprawy gildyjne - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

Rafal.77

Rycerz
29 konflikt zaliczonych, 6 poziom świątyni reliktów i jeszcze nie znalazłem ani jednego reliktu w tych wyprawach?? Dwa tygodnie temu miałem to samo i myślałem że mam pecha ale teraz to już przesada. Komuś też świątynia nie działa?

Również mam to samo, świątynie mam na 6 poziomie, a w tym tygodniu miałem na 4 etapach tylko chyba 4 relikty!!!! Na czwartym etapie miałem 0 (słownie zero) reliktów, uważam, że to jest jakieś przegięcie. Na 4 etapie traci się sporo towarów i czasami diamentów, a nawet nie pojawia się relikt żeby to jakoś zbilansować.
 

DeletedUser18949

Guest
Ja w tym tygodniu na pierwszym poziomie z reliktów miałem plac tubylców, 100 i 20 pr. Świątynia na 4 lvl.
Dwa poprzednie tygodnie to były porażki.
 

DeletedUser16730

Guest
Robię co tydzień 4 poziomy na 7 światach i co tydzień są relikty, są złote po 100 pr, są srebrne po 20 pr. Tyle, że... są bo robię na 7 światach. Potrafi nawalić na jednym, a na drugim nic. Czasem mam na jednym 3 złote po 100 pr, a na reszcie ani jednego. Czasem na jednym świecie przez miesiąc ani jeden nie wpadnie. Więc średnia jest jakaś tam, ale grając na jednym świecie można faktycznie albo się mocno irytować, albo uważać, że jest super bo wpadają jak głupie.
 

DeletedUser15836

Guest
Ja na 11 poziomie mam na każdym poziomie relikt co najmniej jeden, do 4 na poziom
 

DeletedUser17038

Guest
Jak dla mnie te cale te wyprawy to walka z samym sobą każdy sojusz mysli ze bedzie full a nagrody słabe, zaczynam zastanawiać się czy ma to jakiś sens szczegolnie ze tydz/ w tydz jest to samo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19130

Guest
4 poziomy - 5 srebrnych i 1 złoty (rytualny płomień, buhahaha). I tak od dłuższego czasu.
Ale ja kiedy miałem 4poziom świątyni też znajdowałem mnóstwo reliktów. Ale teraz mam 6 poziom i relikty wyskakują co dwa tygodnie po dwa max na poziom.
 

DeletedUser11629

Guest
Robię co tydzień 4 poziomy na 7 światach i co tydzień są relikty, są złote po 100 pr, są srebrne po 20 pr. Tyle, że... są bo robię na 7 światach. Potrafi nawalić na jednym, a na drugim nic. Czasem mam na jednym 3 złote po 100 pr, a na reszcie ani jednego. Czasem na jednym świecie przez miesiąc ani jeden nie wpadnie. Więc średnia jest jakaś tam, ale grając na jednym świecie można faktycznie albo się mocno irytować, albo uważać, że jest super bo wpadają jak głupie.
A ja mam na różnych światach Świątynie na różnych poziomach... taaa... ale głównie na 1-2. Na głównym świecie wywaliłam se na 12 poziom, bo od pół roku nędza większa z reliktami, niż na pobocznych. I co? I pstro, żadnej poprawy. W zeszłym tygodniu wywaliłam i postawiłam od nowa na 1 poziom. I co? I dokładnie tak samo... Ta sama nędza, no może zabrakło zielonego smoka z małym wiaderkiem, ale nie szlocham za nim. A na innych światach po dwa razy 100 PR, święte obserwo z zielonego smoka, łotry ze złotego (na pobocznych światach bardzo pożądane). Te procenty rosną tak powoli, że nie warto podnosić Świątyni, chyba że od razu na 40-70 poziom, to może czynić jakąś różnicę.
 

kasia2389

Arcyksiążę
A ja mam na różnych światach Świątynie na różnych poziomach... taaa... ale głównie na 1-2. Na głównym świecie wywaliłam se na 12 poziom, bo od pół roku nędza większa z reliktami, niż na pobocznych. I co? I pstro, żadnej poprawy. W zeszłym tygodniu wywaliłam i postawiłam od nowa na 1 poziom. I co? I dokładnie tak samo...
Główna przyczyna to mizeria naszego szkolnictwa, uczą biedne dzieci całek i różniczek, liczb zespolonych, teorii kwantowej, budowy pantofelka a nie potrafią nauczyć prostego obliczania procentów.
Posiłkując się informacjami z wikii http://forgeofempires.wikia.com/wiki/Temple_of_Relics

mamy:
poziom 1 szansa na relikt to 12% co daje na jeden poziom czyli 16 konfliktów ok. 2 relikty a na cztery poziomy czyli 60 konfliktów ok 7 reliktów;
poziom 10 szansa na relikt to 16,25% co daje na jeden poziom czyli 16 konfliktów ok. 2-3 relikty a na cztery poziomy czyli 60 konfliktów ok 9-10 reliktów;
poziom 52 szansa na relikt to około 29% co daje na jeden poziom czyli 16 konfliktów ok. 4-5 relikty a na cztery poziomy czyli 60 konfliktów ok 17-18 reliktów.

Oczywiście średnio statystycznie w dłuższym okresie czasu, albowiem przy stosunkowo małej próbie mogą występować znacznie odchylenia od oczekiwanych wartości.

Oczywiście muszę zakładać, ze nad wszystkim czuwa Głowna Komisja Gier Losowych przy Głównym Komitecie Kultury Fizycznej i Turystyki na czele z jej przewodniczącym Stefanem Glinką i kości są uczciwe. Bo jeśli kości są, jak sugerują piszący posty wyżej, nieuczciwe to wszystkie te procenty można wrzucić do piekła.
 

DeletedUser16730

Guest
z jej przewodniczącym Stefanem Glinką

I Edmundem Parzyszkiem.

Bo jeśli kości są, jak sugerują piszący posty wyżej, nieuczciwe to wszystkie te procenty można wrzucić do piekła.

Mnie od dłuższego czasu interesuje tylko jedno, oczywiście pomijając to, że granica błędu w 90% procentach przypadków działa na moją niekorzyść. Skąd wiadomo, że te procenty są takie jak w ustawieniach skoro prawie zawsze po wprowadzeniu aktualizacji coś się skisi innego.
Wierzę szczerze w dobre intencje, ale po ostatniej akcji ze skryptem mieliśmy czarno na białym pokazane to jak się przenosi teoria programisty na praktykę w grze.
 

DeletedUser11629

Guest
Główna przyczyna to mizeria naszego szkolnictwa, uczą biedne dzieci całek i różniczek, liczb zespolonych, teorii kwantowej, budowy pantofelka a nie potrafią nauczyć prostego obliczania procentów.

A ja nie mówię o tym, jakie mam szanse na wypadnięcie reliktów. Pomijam procentowość i szansę wypadnięcia. Porównuję poziomy świątyni - różnica między 1 a 12 jest taka, że przy 1 mam więcej reliktów... od pół roku... to co za sens podnoszenia ŚR, jeśli nie robi się tego od razu na 70 poziom? Imho żaden. A przed "balansowaniem" ŚR... uwaga, niespodzianka... była. Ta różnica. Gołoocznie dostrzegalna.

Co ciekawe, Kraken ma u mnie 38% szans na wypadnięcie, a wypada w 50%. Też go zaraz zbalansują i będzie wypadał tak, jak relikty...
 

DeletedUser18949

Guest
Prawie cały 4 poziom wypraw (pozostała ostatnia brama) i 0 (słownie: zero) reliktów...
 

DeletedUser15836

Guest
Ja fragment pierwszego i już chyba 4, a nawet połowy nie zrobiłem etapu
 

DeletedUser18273

Guest
Ja nie rozumiem dlaczego, żeby odblokować 2 etap wypraw moja gildia musi dać surowce z epok w których nikt z członków gildii nie jest. W przypadku 3 i 4 już tego problemu nie ma. Błąd jakiś czy co?

EDIT. Na wiki znalazłem tylko info takie, że z epok graczy potrzebne są towary.
 

DeletedUser18273

Guest
Błąd pobierania zgłaszałem do supportu - dostałem odp. że przyjrzą się temu. Po miesiącu temat zamknięto. Cała odpowiedź.
 

DeletedUser17038

Guest
Zastanawiam się po co został wprowadzony 4 etap skoro powyżej przyszłości przejście go wojskiem jest nie realne, jak jest jakiś artysta który wie jak to zrobić to gratulacje, zastanawiam się czy to jest gra dla ludzi która ma przynosić przyjemność czy raczej rąbanka dla masochistów z dwoma falami po prawie 200% perfidnym ułożeniem terenu itd. Jeżeli mam być szczery to przechodzenie wypraw przyjemne nie jest raczej monotonne i złośliwe, gdyby nie wymagania gildi to bym nawet do tego nie zajrzał. Pozdrowienia dla producenta i czekamy na 5 poziom dla frustratów i masochistów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry