Wyprawy gildyjne - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Zalezy od szczescia ;p Ale ten z wczesnego mial wiecej konfliktow czyli wiecej szans na ciekawe fanty
przyznam szczerze , że wątpię głęboko w uczciwość schematu doboru gildii do rywalizacji jak również w walory świątyni , jednak jest to dla mnie dalszoplanowa kwestia ponieważ uwielbiam walczyć i nawet gdyby w piramidzie nie było wogóle nagród to też bym tam prał z dziką radochą :haha:
 

DeletedUser16762

Guest
Ja w tym tygodniu mialem mase reliktow. Niestety same ozdobki xD
 

DeletedUser13591

Guest
Czy istnieje jakaś lista, jakie nagrody można otrzymać z poszczególnych rodzajów reliktów? Kilka z nich sam miałem już przyjemność odkryć, jednak chciałbym wiedzieć, co tam jeszcze czeka.
A na marginesie, dzisiejsze sypanie reliktów to po prostu miód malina, chcę tak mieć codziennie :D Wystarczy odrobina farta i nie ma co narzekać. Jak zaczynałem, to przy pierwszych 8 konfliktach pojawiły się dwa srebrne i dwa złote, z czego z jednego złotego 100PR i z jednego srebrnego 20PR, w sumie 120PR w 5 minut :o A teraz przy szansie 14% na relikt i 3% na typ rzadki, pojawiły mi się dwa jadeitowe posążki pod rząd, jazda na ostro bez trzymanki xD Z jednego wypadła oaza, złomik, ale cóż, nie może zawsze być wesoło. Drugi jest na końcu mapy, trzymajcie kciuki!
Druga oaza, no nie ,_,
Tez mam piramidę na takim poziomie ale jadeitu moje oko jeszcze nie zobaczyło. Za to dekoracji mam na całe miasto.
 

DeletedUser15836

Guest
Drugi tydzień mam pecha z reliktami - w ostatnim około 5 za 47 konfliktów, w tym na razie jeden za 13 :( ŚR lvl 9... (wiem, nie do końca na temat, ale liczę, że to nie wynik zmian żadnych :p )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16762

Guest
Drugi tydzień mam pecha z reliktami - w ostatnim około 5 za 47 konfliktów, w tym na razie jeden za 13 :( ŚR lvl 9... (wiem, nie do końca na temat, ale liczę, że to nie wynik zmian żadnych :p )

To wynik zmian rzutu kostka....
U mnie po 4 walkach juz zloty relikt 200 towaru :D
Po 5 walce srebry z 25 sztukami towaru
Po 6 srebrny 2 plany
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15836

Guest
1/24 :( Jak zawsze broniłem % w FoE, tak teraz się martwię... :(

2/25, jadeitowy, pod chmurką... Ciekawi mnie, co to...


Swoją drogą... Jest możliwość, że z jadeitu wypadnie 200 PR? Bo słyszałem takie głosy.
 

DeletedUser16965

Guest
a czy nie dało by się ograniczyć tych planów swiatyni relitów dla kogos kto juz ma tą swiatynie postawioną?? dla takich osob mozna by pozmieniac zawartosc skrzyń albo chociaz zmniejszyc procenty szans na dostanie planu swiatyni..??
 

DeletedUser14757

Guest
Chciałem złożyć reklamację.
Dzisiaj 2 razy pojawił mi się rzadki relikt i dwa razy bazar dostałem. Nie ma świątyń w magazynie?
 

DeletedUser16730

Guest
Nie jest to moje zdanie wyłącznie, nie moja fobia, nie moja paranoja. Świątynia reliktów szoruje po dnie, z tygodnia na tydzień coraz mniej dóbr przynosi, coraz rzadziej daje premie, zdycha. W tym tygodniu równia pochyła daje efekt, pierwszy etap - jeden złoty (medale), drugi etap - NIC.
Tak się dzieje w całej gidii i trudno mi uwierzyć, że u innych nie. Wiem, zaraz ktoś wpadnie i napisze, że zdobył 100PR i prawie nie umarł z radości. Wiem też, że na samym początku było za dużo i było to przykręcane. Rozumiem też, że w takim przypadku należało przykręcić kurek. Wszystko to dla mnie jest logiczne.

Nastaje tylko pytanie na jakiej podstawie jest twierdzone, że mam X% szans. Skoro jest ustawiane na tyle % na ile pokazuje program i okazuje się, ze jest za dużo, i jest przykręcane, i jest znowu przykręcane, i znowu przykręcane... To jak to jest? Ktoś w ogóle wie jaki jest procent, czy ustawia się na pałę, patrzy i koryguje na oko, tak jak pasuje producentowi?
Mam X%, pokazuje mi ten X%, jest to korygowane n razy. To jak ma wierzyć, że mam ten X% skoro wychodzi na to, że sam support nie wie ile w rzeczywistości mam?
 

DeletedUser

Guest
świątynia "przekrętów" perła tak kontrowersyjna jak żadna inna , jej kapryśne zachowanie potrafi gracza do szału doprowadzić z uwagi na to ile posągów można znaleźć podczas wypraw oraz co się będzie znajdowało w nich ?

perła niedopracowana pod każdym względem począwszy od walorów estetycznych , rozmiaru i tego co daje
ale sama rozgrywka mistrzostw gildii a dokładniej dobór konkurentów jest bardzo kontrowersyjny i też niedopracowany , wszyscy o tym wiemy :p

czy są prowadzone jakieś prace , które mają na celu poprawę systemu doboru gildii ?
bo świątyna ... no cóż , już chyba pozostanie bublem na zawsze :mad:
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Nastaje tylko pytanie na jakiej podstawie jest twierdzone, że mam X% szans. Skoro jest ustawiane na tyle % na ile pokazuje program i okazuje się, ze jest za dużo, i jest przykręcane, i jest znowu przykręcane, i znowu przykręcane... To jak to jest? Ktoś w ogóle wie jaki jest procent, czy ustawia się na pałę, patrzy i koryguje na oko, tak jak pasuje producentowi?
Mam X%, pokazuje mi ten X%, jest to korygowane n razy. To jak ma wierzyć, że mam ten X% skoro wychodzi na to, że sam support nie wie ile w rzeczywistości mam?

Nie mogę Ciebie, ani nikogo innego zmusić do zmiany zdania, ani udowodnić że wszystko jest tak jak opisane, ponieważ ta gra nie jest Open-Source'owa, czyli kod gry nie jest upubliczniany. Mogę tylko zapewnić, że ani nam, jako polskiemu Teamowi, ani tym bardziej producentom nie jest na rękę oszukiwanie graczy, wprowadzanie ich w błąd poprzez zaniżanie pewnych statystyk bez uprzedniej informacji ani tym bardziej ukrywania tego pod większymi liczbami.

świątynia "przekrętów" perła tak kontrowersyjna jak żadna inna , jej kapryśne zachowanie potrafi gracza do szału doprowadzić z uwagi na to ile posągów można znaleźć podczas wypraw oraz co się będzie znajdowało w nich ?

Podobne zdanie występuje w przypadku eventów ze skrzynkami, czyli ogólnie "przekrętem" nazywa się procentową szansę na wygraną tego czego chcemy. W takim wypadku dodałbym tu jeszcze Arktyczną Oranżerię, bo również i w niej występuje procentowa szansa na wystąpienie pewnego zdarzenia - co prawda daje również pewny bonus w postaci Punktów Rozwoju, więc możliwe że z tego powodu pominąłeś ją.

perła niedopracowana pod każdym względem począwszy od walorów estetycznych , rozmiaru i tego co daje

Byłbym rad, gdybyś rozszerzył tę wypowiedź, w którym aspekcie jest nieestetyczna, co według Ciebie można w niej poprawić.
Dlaczego uważasz że jej rozmiar i bonus jest niedopracowany? Któraś perła jest w stanie dać Ci świątynię wiedzy, studnię życzeń czy też 100 Punktów Rozwoju w tym samym czasie co Świątynia Reliktów na takim samym, niskim poziomie? Chyba że mówisz tu o zaniżonym rozmiarze.

bo świątyna ... no cóż , już chyba pozostanie bublem na zawsze

Buble zazwyczaj się wyrzuca, jeśli nie ma na nich gwarancji. Polecam tę drogę, jeśli rzeczywiście takie jest Twoje zdanie, ja jak najbardziej cieszę się z posiadania tego "bubla".

ale sama rozgrywka mistrzostw gildii a dokładniej dobór konkurentów jest bardzo kontrowersyjny i też niedopracowany , wszyscy o tym wiemy

Ostatnio zauważyłem, w swoim przypadku, poprawę w tym aspekcie - dobierane są gildie, owszem, sporo mocniejsze, ale podobnie liczne i walka o pierwszą trójkę stanowi świetne wyzwanie, mobilizuje gildian do działania. Owszem, są gildie odstające, ale ten element, jak mnie wcześniej ktoś uświadomił, jest niezbędny, bo jednak muszą one gdzieś się znaleźć i nie mogą trafiać na sobie podobne, bo wstydem byłoby, gdyby gildia zdobywała złoty medal mając 10% (albo i mniej) rozwiązanych konfliktów.

Jeśli mógłbyś i tu również szerzej wypowiedzieć się, w którym miejscu dobór konkurentów jest kontrowersyjny, jak to wygląda u Ciebie że jesteś niezadowolony.

czy są prowadzone jakieś prace , które mają na celu poprawę systemu doboru gildii ?

Prace w celu ulepszania gry są prowadzone non-stop. Opinia graczy, zwłaszcza bardziej rozbudowana, przedstawiająca w sposób konkretny niedociągnięcia tylko przyspiesza ten proces, więc zachęcam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
 

DeletedUser15643

Guest
perła niedopracowana pod każdym względem począwszy od walorów estetycznych [...]

podobno o gustach się nie dyskutuje, ale Świątynia Reliktów jest najbardziej estetyczną Perłą, jaką dotąd nam zaprezentowano

rozgrywka mistrzostw gildii a dokładniej dobór konkurentów jest bardzo kontrowersyjny i też niedopracowany , wszyscy o tym wiemy :p

dobór przeciwników w Mistrzostwach bardzo mnie (i mojej Gildii) odpowiada :haha:

świątynia "przekrętów" perła tak kontrowersyjna jak żadna inna , jej kapryśne zachowanie potrafi gracza do szału doprowadzić z uwagi na to ile posągów można znaleźć podczas wypraw oraz co się będzie znajdowało w nich ?

pal licho posągi, ale żeby po 48 walkach dostawać w kółko 2 plany? szczyt szczytów ;/
 

bartekmod

Książę
lepiej dostać raz na dwa tygodnie bazar/studeni/świątynie czy nie dostać?
lepiej dostać raz w tygodniu 100 PR czy nie dostać?
lepiej dostać 2, 3 porcje medali tygodniowo czy nie dostać?
lepiej dostać ze 400 towaru tygodniowo czy nie dostać?
lepiej dostać kolejne 20, 40 PR tygodniowo czy nie dostać?

mi te nagrody absolutnie nie przeszkadzają

nawet głupią altanke kwiatową użyję w evencie do zdobywania zadowolenia :p postawie i skasuje i gites zadanie wykonane za darmo, miast wydawać na ozdóbki własne pieniądze i zaopatrzenie :D
 

DeletedUser6543

Guest
Pomyślcie, zasypują nas nagrodami z eventów, świątynia też dodaje swoje, gdyby każdy co tydzień dostawał super nagrody, miejsca w mieście by zabrakło:)
A na ozdoby nie ma co marudzić, przyjdzie zadanie: zdobądź ileś tam zadowolenia, każdy bez problemu wciśnie tych kilka ozdóbek i zadanie ma od ręki z głowy;)
 

DeletedUser16730

Guest
Nie mogę Ciebie, ani nikogo innego zmusić do zmiany zdania, ani udowodnić że wszystko jest tak jak opisane, ponieważ ta gra nie jest Open-Source'owa, czyli kod gry nie jest upubliczniany. Mogę tylko zapewnić, że ani nam, jako polskiemu Teamowi, ani tym bardziej producentom nie jest na rękę oszukiwanie graczy, wprowadzanie ich w błąd poprzez zaniżanie pewnych statystyk bez uprzedniej informacji ani tym bardziej ukrywania tego pod większymi liczbami.

Nigdzie nie napisałem, że ktoś świadomie oszukuje, lub jest komuś na rękę wprowadzanie w błąd.
Napisałem natomiast, że te procenty to puste liczby ustawiane empirycznie. Tak jak się ustawia głośność w radiu, przycisza, przycisza, aż ma się subiektywne wrażenie, że jest w sam raz.

O planach na koniec wyprawy nawet nie piszę, bo już tyle osób wylało na to żale, że mam wrażenie iż są za karę dawane.
 

DeletedUser8110

Guest
Wśród twórców gry jedno z najważniejszych zadań należy do Game Designerów - to oni kombinują jak ustawić różnego typu liczby w taki sposób, żeby gra była ciekawa, aby można było coś w niej zdobyć, jednak by nie było to zbyt łatwe, aby Gracze wciąż cieszyli się ze zdobyczy. Osoby, które się tym zajmują nie robią tego "na oko"", wręcz przeciwnie - kierują się królową nauk (matematyką) i sporo czasu zajmują im obliczenia właściwych proporcji. Oczywiście może się zdarzyć, iż coś pójdzie nie tak jak planowano (tu przykładem może być początkowy nadmiar pojawiających się reliktów, związany z faktem, iż mogły pojawić się one po każdej walce, a nie jedynie jak pierwotnie planowano, po walkach wykonanych na mapie wypraw), jednak nikt nie ingeruje w ustawione raz prawdopodobieństwo, bez informowania o tym Graczy. :)

Oczywiście, zawsze gdy przez dłuższy czas dopisuje nam pech, mamy skłonność do zastanawiania się, czy przypadkiem nic się nie zmieniło. Tego typu rozważania towarzyszą nam od początków FoE. Do dziś, raz na jakiś czas, Gracze zastanawiają się, czy przypadkiem nie zmniejszyliśmy prawdopodobieństwa wylosowania planów Pereł Architektury przy motywacji. Tymczasem od pojawienia się w grze Pereł Architektury, nikt nie ingerował w ten system. Rozumiem jednak, iż w głowie pojawiają się inne przemyślenia w momencie, gdy tak bardzo, ale to bardzo poszukujemy tego ostatniego, upragnionego planu. ;)
 

DeletedUser16730

Guest
Wśród twórców gry jedno z najważniejszych zadań należy do Game Designerów - to oni kombinują jak ustawić różnego typu liczby w taki sposób, żeby gra była ciekawa, aby można było coś w niej zdobyć, jednak by nie było to zbyt łatwe, aby Gracze wciąż cieszyli się ze zdobyczy.

Vide plany na koniec wyprawy? To na prawdę nie tylko ciekawe, ale i fascynujące doświadczenie dostać 2 plany po 48 walkach.

Osoby, które się tym zajmują nie robią tego "na oko"", wręcz przeciwnie - kierują się królową nauk (matematyką) i sporo czasu zajmują im obliczenia właściwych proporcji. Oczywiście może się zdarzyć, iż coś pójdzie nie tak jak planowano (tu przykładem może być początkowy nadmiar pojawiających się reliktów, związany z faktem, iż mogły pojawić się one po każdej walce, a nie jedynie jak pierwotnie planowano, po walkach wykonanych na mapie wypraw), jednak nikt nie ingeruje w ustawione raz prawdopodobieństwo, bez informowania o tym Graczy. :)

Proporcje nie są zbyt trudne do policzenia, to zadanie na poziomie szkoły podstawowej.
Ale tutaj nie chodzi tylko o to, że jest mniej reliktów globalnie, jest mniej dobrych i mniej dobrych nagród. I dalej na upartego byłbym to przyjął na klatę, ale nadal jest tendencja spadkowa. Jest zwyczajnie z tygodnia na tydzień gorzej.
Można oczywiście iść w zaparte i tłumaczyć jak wszystko dotąd pechem...


Oczywiście, zawsze gdy przez dłuższy czas dopisuje nam pech, mamy skłonność do zastanawiania się, czy przypadkiem nic się nie zmieniło. Tego typu rozważania towarzyszą nam od początków FoE. Do dziś, raz na jakiś czas, Gracze zastanawiają się, czy przypadkiem nie zmniejszyliśmy prawdopodobieństwa wylosowania planów Pereł Architektury przy motywacji. Tymczasem od pojawienia się w grze Pereł Architektury, nikt nie ingerował w ten system. Rozumiem jednak, iż w głowie pojawiają się inne przemyślenia w momencie, gdy tak bardzo, ale to bardzo poszukujemy tego ostatniego, upragnionego planu.

...ale to zbędna i słaba psychoanaliza. Bo dopuszczam do siebie możliwość pecha, dopuszczam u kolegi też, a nawet u trzech kolegów. Ale nie u piętnastu? Pisałem już kiedyś, probabilistyka działa tak, że jeśli jeden ma pecha to drugi ma szczęście, a średnia z wielu osób powinna oscylować koło prawdopodobnej wielkości.

Zatem jeśli się mylę to muszą być dla osiągnięcia średniej osoby które zamiatają nagrody na pułapie zbliżonym do 100%. Czy jest ktoś taki na sali kto od 3-4 tygodni zbiera nagrody po każdej walce? Dobra, niech będzie co drugą walkę czyli 50%.
 

DeletedUser14757

Guest
Ale tutaj nie chodzi tylko o to, że jest mniej reliktów globalnie, jest mniej dobrych i mniej dobrych nagród. I dalej na upartego byłbym to przyjął na klatę, ale nadal jest tendencja spadkowa. Jest zwyczajnie z tygodnia na tydzień gorzej.
Można oczywiście iść w zaparte i tłumaczyć jak wszystko dotąd pechem...

A u mnie jest odwrotnie. 3-4 tygodnie do tyłu bieda straszna. W zeszłym tygodniu 2 x 100 pr. A w tym na dzień dobry 100 pr a wczoraj 2 x rzadki relikt. Szkoda tylko, że 2 x bazar :D
 

DeletedUser

Guest
nazbierało się tego trochę ;) więc postaram się sprostać :)

Zyleta1991
faktycznie z AO cię trochę poniosło i się zreflektowałeś ;)
dowodem na brak zainteresowania "reliktem" jest to że gracze raczej nie chętnie otwieraja poziomy 10+ pomimo posiadania pierdyliona kompletów planów , które to tak namiętnie wpadają podczas wypraw :p
6 x 6 jak na tą perłe to o jakieś 2 x 2 za dużo ! tym bardziej że jej rozmiary nie bardzo są "przyjazne" do wkomponowania , wygląd natomiast ... no cóż , kwestia gustu , mi się nie podoba ;<
to co daje relikt za cholere nie jest logiczne ! na B gdy tylko ją postawiłem trafiłem w posągu 100 pkt , gdzie na innym świecie relikt na wyższym poziomie daje różnie :mad: lepiej gdyby informacja o tych procentach nie była podawana bo to ściema jest :p

co do bubli .... zastanawiam się poważnie nad tym i gdy tylko zrobi się ciasnota w mieście to zadecyduje o jej losie ;)
jednak twoja sugestia nie zbyt fortunna , prawda ?

dobór gildii , tu nawet Wy nie jesteście w stanie dokładnie określić klucz wg którego są losowane gildie
bo samo podobieństwo liczebności zespołów jest błędne , biorę udział aktywnie w wyprawach na 4ch światach więc mam jakiś pogląd na sytuację , moim zdaniem powinno się brać pod uwagę też albo przede wszystkim średnią punktacje graczy z danej gildii bo bywało już tak że pomimo ofiarnych walk w piramidzie nie można było osiągnąć dobrego wyniku bo konkurenyjna gildia posiadała graczy z wyższych epok i siłą rzeczy ich walki są znacznie wyżej punktowane ! a to też kolejna niesprawiedliwość , gracz z niższej epoki zrobi 48 walk z jęzorem na brodzie :mad: a tez z wyższej zrobi kilka i jest na topie tabeli :mad: to głupie jest !

na koniec o tych pracach nad grą , owszem trwają i trwać będą póki gra istnieje , jednak czy Nasze opinie mają znaczący wpływ na poprawę ? nie sądzę
 

DeletedUser8110

Guest
@jan-maria-scyzoryk : I właśnie o to chodzi, że nic w tej kwestii w grze nie zmieniano. Więc u jednych zdaje się, iż jest gorzej u innych lepiej jak u @makskard . :)
Co do planów - no muszą być też w reliktach jakieś nagrody "słabsze". :) Aczkolwiek jest szansa, że coś tam się w tych nagrodach w przyszłości zmieni faktycznie, ponieważ sporo Graczy nie jest z nich zadowolona.

dobór gildii , tu nawet Wy nie jesteście w stanie dokładnie określić klucz wg którego są losowane gildie
bo samo podobieństwo liczebności zespołów jest błędne , biorę udział aktywnie w wyprawach na 4ch światach więc mam jakiś pogląd na sytuację , moim zdaniem powinno się brać pod uwagę też albo przede wszystkim średnią punktacje graczy z danej gildii bo bywało już tak że pomimo ofiarnych walk w piramidzie nie można było osiągnąć dobrego wyniku bo konkurenyjna gildia posiadała graczy z wyższych epok i siłą rzeczy ich walki są znacznie wyżej punktowane ! a to też kolejna niesprawiedliwość , gracz z niższej epoki zrobi 48 walk z jęzorem na brodzie :mad: a tez z wyższej zrobi kilka i jest na topie tabeli :mad: to głupie jest !
@yakiii Wspominałam już gdzieś, ale powtórzę. System bierze pod uwagę ilość członków gildii oraz "średnią" epokę jej członków. Oczywiście zakładając pewne odchylenie oraz wymuszając zmianę, żeby gildie mogły zmierzyć się z różnymi przeciwnikami, więc nie zawsze uda się dobrać idealnie pasujące gildie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
@jan-maria-scyzoryk : I właśnie o to chodzi, że nic w tej kwestii w grze nie zmieniano. Więc u jednych zdaje się, iż jest gorzej u innych lepiej jak u @makskard . :)

Chciałbym wierzyć na słowo, ale te Makskarda nagrody nawet nie podniosły ogólnej średniej zaobserwowanej o 0,5%. Zaobserwowanej na większej ilości ludzi zaznaczam.
Ale niech tam, pies z tym tańcował. Niech chociaż warto będzie się starać dojść do końca, bo...


Co do planów - no muszą być też w reliktach jakieś nagrody "słabsze".

... nie jest czasem logiczne, że słabsze nagrody są za mniejsze osiągnięcia, a za większe mocniejsze? Nagroda za maksymalne osiągnięcie na poziomie pierwszego etapu wyprawy, na dodatek z takim prawdopodobieństwem wylosowania, że większości właśnie ona wpada? To chyba raczej słaby pomysł, że ktoś kto zdobywa maksymalny poziom ma do wylosowania 1000 złotych, albo snickersa.
 

DeletedUser17156

Guest
zróbcie coś wreszcie z nagrodami za wyprawy, te plany za ukończenie 3 etapu to masakra jakaś :(
 

DeletedUser17269

Guest
Czy na zdobycie reliktu ma wpływ czy walczę samemu czy automatycznie? Kolejny tydzień leci, żadnego reliktu, a jak już to jak samemu powalczę albo wynegocjuje. Moja dziewczyna walczy zawsze sama i jej relikty wpadają. Poziom perły ten sam.
 
Do góry