Wiosna w Forge of Empires - dyskusja

DeletedUser7795

Guest
W zadaniu 44 chodzi o budynek towarowy, nie o kulturowy.
 

DeletedUser16730

Guest
Tylko szkoda zużycia "przechowajki" i czasu zmarnowanego na oczekiwanie informacji od supportu.

Swoją drogą są zabawni jak dziecko które schowa głowę pod kocyk i myśli, że go nie widać.

Potrafią zrobić syf bez cienia zażenowania, ale nie potrafią przed tym przestrzec żeby ludzie w ich pułapki nie powpadali. Z jakiejś łapanki na zlocie narcyzów ich biorą?
 

hddk

Hrabia
W poczcie w grze pojawiła się poprawka odnośnie zadania 45.
Powinno ono brzmieć:
"Zbuduj 1 budynek towarowy z obecnej epoki lub wyszkol 3 jednostki z poprzedniej epoki"

Tyle że w oryginale było, że jednostki mogą być z epoki poprzedniej lub obecnej :) Za Wiki:
Build 1 good building from your current age OR Recruit 3 units from your current age or the previous age

Czekać na poprawkę poprawki? :)

Edyta: Poprawili wiadomość :)
 
Ostatnia edycja:

bartekmod

Książę
to było zadanie z budową kulturalnego vel towarowego ?? to ciekawe bo w ogóle takiego nie pamiętam, a już na pewno nie pamiętam kłopotów z zaliczeniem zadania, że wykonałem instrukcję która nie zadziałała (aha, jednostek z poprzedniej epoki zdobyć nie mogłem bo nie mam takich budynków w mieście, więc alternatywa odpada)
 

DeletedUser17801

Guest
Jak widzę cenzura na tym Forum idzie na maxa :) szczególnie jak krytykuje się sposób mówienia o grze :) Dziś dostałem info, że mój post został usunięty z powodu,,wulgaryzmów" a drodzy admini od siedmiu boleści powiedzcie jakich to niby wulgaryzmów użyłem ? Powiem krótko i na temat - Ci co nie kupują diamentów dostają badziewne nagrody , admini na forum pilnują aby takie osoby mówiące , że system losowania nagród w evenemencie jest ,,tandetny" od razu pozbywają się takich postów - powód ? To źle wpływa na Marketing :) :D a teraz zbieram lampiony i nagram to jakie nagrody mi wypadną :) a filmik puszę na Youtube i nazwę go może ,,czy to pech? :) :D " ( P.S. kopiuje posta na dysk aby ew. z powrotem go wkleić w przypadku usunięcia :D )
 

DeletedUser14806

Guest
Wiesz co tu nie tyle chodzi o to kto kupuje lub nie kupuje w tej grze diamenty ale bardziej o sposób w jaki podchodzą do nas (graczy) że traktują nas jak naiwne bydło które nie myśli tylko idzie za przywódca stada i nie zastanawia się czy to w ogóle ma sens...Gram w to już naprawdę długo i nie widziałem jeszcze żeby jakieś pomysły graczy były wprowadzane w życie. Jedyna ich reakcja to była jak skasowali nam trochę pereł i zobaczyli że jest oburzenie na wszystkie serwery i pachnie to bankrutem, a tak poza tym mają w dupie nasze zdanie i kierunki w jakich chcieli byśmy żeby gra się rozwijała, wszystko jest kierowane za pomocą kilku albo o zgrozo zaledwie przez jednego człowieka który liczy cyferki (przychody ze sprzedaży) i jeśli one się zgadzają to takie dostajemy aktualizacje i zmiany w grze. Eventy są robione pod właśnie te cyferki a nie pod to żeby nam było dobrze, tylko że to jest droga donikąd bo im oni bardziej zaciskają pasa i cisną nas coraz trudniejszymi i frustrującymi eventami to tym bardziej my jesteśmy nie zadowoleni i prowadzi to do niczego. Worek pieniędzy na jaki oni liczą nie rozwiąże problemów tej gry bo problemy są prozaiczne i wynikają z tego że technicznie jest ciągle dupa a im dłużej jest dupa tym dłużej gracze będą widzieć że ich eventy które nam serwują to też jest dupa.
 

DeletedUser17801

Guest
Chlopie :) Nic dodać nic ująć :) samo sedno problemu trafiłeś. A od siebie dodam , że grą a właściwie właścicielami gry są ,,niemcy" a za co oni maja nas ,,Polaków" za ,,nic" ( najłagodniejsze określenie ) :) A jak diamenty z evenementu się nie zgadzają to i gracz ma tak pod górę , że dajcie spokój. Ja ostatnio miałem zadania ,,zbierz lub przehandluj 520 towarów" a teraz 15 razy ukończ cykl w budynkach produkcyjnych. ukończyłem w 5 ,,kowalach" i nie zaliczyło. zobaczę czy chodziło o budynki ,,towarowe" jeśli tak to niech ten ich tłumacz w końcu nauczy się języka bo nie każdy będzie się zastanawiał o co do jasnej ciasnej chodzi w zadaniu !!!!!!!
 

DeletedUser19404

Guest
Hej, dodam że gram ,,głównie" w Elvenar, też od firmy IG, gdzie mam staż 1,5 roku. Tutaj jestem w Epoce Kolonialnej.
Powiem, że w obu grach jest tak samo, lub nawet w Elvenie gorzej. Tu u Was dają diamenty, szybko naprawiają błędy i potrafią się do nich przyznać.

U nas do niedawna nie było żadnej możliwości na darmowe diamenty. Dopiero w aktualnym evencie wiosennym dali odpowiednik Studni Życzeń z FoE, z tą różnicą, że zbiór z niej jest co 12h i wypada tylko 10 diamentów; no i wygasa po 100 dniach.
Mieliśmy teraz błąd, że znikały Zadania Powtarzalne po jednym przewinięciu wszystkich (około 15 zadań które się zapętlają i nie zmieniają bez względu na rozdział) - zostało to naprawione dopiero po ponad 2 miesiącach. Dodam, że był to bardzo poważny błąd, ponieważ takowe zadania robi każdy. Więc dla graczy oznaczało to konieczność odświeżania gry kilkanaście razy dziennie.

To tyle w geście, że naprawdę może być gorzej. Natomiast w FoE nie podoba mi się handel towarami, PW i kontami, który kwitnie na portalach aukcyjnych w internecie. Jednak to iście nielegalne. A do tego dochodzi oszustwo z przyzwoleniem - czyli wymiana PR między światami, całymi setkami dziennie; oraz ,,diamentowe wioski" na każdym świecie - które służą tylko do handlu PR, oraz produkcji diamentów ze Studni Życzeń.
Dla mnie takie coś jest żałosne i jak się to widzi, to aż odechciewa się grać - nie wiem, ja można z czegoś takiego czerpać przyjemność; a co dopiero kwestia zdrowej rywalizacji i uczciwego rozwoju. Według mnie to są poważne nadużycia.

Odnośnie samego eventu, to powiem że jest zbyt mała szansa na nagrody dzienne. Obecnie jestem na 40 zadaniu, ale nie zdobyłem praktycznie nic z losowań. Wypadają mi same plichty, a nagród gwarantowanych jest za mało. Powinien być cały zestaw budynków dostępny jako gwarant za wykonanie wszystkich zadań; a z losowań powinny być tylko ulepszenia, lub inne cenne nagrody, jak PR, zestawy do renowacji i inne takie mgiełki perełki.
Więc z zestawu mam jak dotąd tylko 3 z 5 budynków i to wszystkie na 1 poziomie. O pełen zestaw bardzo ciężko, a żeby jeszcze cośkolwiek na 2gim poziomie, to już naprawdę prawie niewykonalne. Drażni mnie to, ponieważ dużo wysiłku włożyłem w ten event...

Cóż, życzę w każdym razie przyjemnej gry i wielkiego bogactwa :)
 

kasia2389

Arcyksiążę
a teraz 15 razy ukończ cykl w budynkach produkcyjnych. ukończyłem w 5 ,,kowalach" i nie zaliczyło
Zapewne chodzi o budynki z epoki gracza lub poprzedniej.

Quest 42 (Thu): (29 March 2018)

  • Hanako: "Spend some Forge Points" and "Finish 15 productions in production buildings from your age or the previous age"
    Reward: 10 Lanterns
 

DeletedUser16965

Guest
Eventy, które są w tym roku są maksymalnie nastawione na to aby wyłudzić diamenty.. Event karnawalowy, garstka graczy miała szanse na zdobycie głównej nagrody przy tak zlodziejskiej losowosci, że nawet Robin Hood mógł by sie uczyć, a ten event.. W zeszłym roku trzeba bylo wylosowac 3 nagrody teraz zeby je ulepszyć trzeba losowac 5 nagród..naprawdę myślicie ze ludzie tego nie widzą?
 

bartekmod

Książę
A do tego dochodzi oszustwo z przyzwoleniem - czyli wymiana PR między światami, całymi setkami dziennie; oraz ,,diamentowe wioski" na każdym świecie - które służą tylko do handlu PR, oraz produkcji diamentów ze Studni Życzeń.
Dla mnie takie coś jest żałosne i jak się to widzi, to aż odechciewa się grać - nie wiem, ja można z czegoś takiego czerpać przyjemność; a co dopiero kwestia zdrowej rywalizacji i uczciwego rozwoju. Według mnie to są poważne nadużycia.

Zastrzeżenia do handlu PR są zrozumiałe, ale co masz do studni życzeń? Zdobywam w nich diamenty tylko dla siebie! Uzbieranie znacznej ilości studni to jest wysiłek, kilkuletnie żmudne robienie eventów na wielu światach. Trzeba tę pracę wykonać solidnie i z rozmysłem, by zdobywać nagrody. Nikt za darmo tego nie daje.
Nigdy nie będzie mowy o zdrowej i uczciwej rywalizacji jeżeli w grze są dostępne opcje za pieniądze i to tu należy doszukiwać się nierówności, nieuczciwości. A fakt, że można to samo osiągnąć za darmo dzięki studniom jest akurat wyrównywaniem szans. Dzięki temu każdy może swoim wysiłkiem (nie zapłaconymi pieniędzmi a właśnie wysiłkiem i czasem w grze) grać na równym poziomie. Mógłbym kupować sobie diamenty to nie problem. Ale wiele lat temu postanowiłem że nigdy nie wydam realnej gotówki na gry internetowe i tego się trzymam.

Sprawa inna:
W tych podpowiedziach co będzie w następne dni pojawia się już Staw (3 raz), a pominięta została Brama (była tylko raz)... czemu się ją usunęło z drugiej tury nagród?
 

Von Grun

Wicehrabia
No właśnie, co się stało z bramą cesarską na drugim okrążeniu? Czy co każde okrążenie będzie znikać jedno ulepszenie? Zestaw stawu będzie już 3 raz, dlaczego brama była tylko raz? Daje dodatkowy pr i trzeba trochę pogmerać, żeby jeszcze trudniej było?
 

angelrk

Szlachcic zagrodowy
Dotychczas jedenaście razy otwarłem maksymalną skrzynię, ani razu nie wygrywając budynku eventowego. Jutro będę miał lampiony wystarczające na kolejne pięć prób. Jak sądzicie, ile trafię? Osobiście obstawiam - ZERO !!!
 

Von Grun

Wicehrabia
Nie, żeby zasiać panikę. Jak szło po kolei to był luz i był plan. Teraz jest niepokój i niepewność, a to sprzyja nieracjonalnym decyzjom. Emocje biorą górę nad rozumem i zaczynasz losować wcześniej niż powinieneś, zmniejszasz sobie szanse i stajesz się potencjalnym kupcem diaxów.
Założe się, że przy następnym okrążeniu wypadnie z kolejki ulepszenie gongu.
 

DeletedUser17533

Guest
Otworzyłem 12 dużych skrzyń 4 średnie wynik 0 trafień, prym wiedzie zestaw motywacji kpina!
 

angelrk

Szlachcic zagrodowy
A ja za trzynastym otwarciem maksymalnej skrzyni wreszcie trafiłem budynek eventowy. Ale czternasty, piętnasty i szesnasty raz znowu badziewie. Pytanie kiedy znowu coś trafię. Pewnie w przyszłym roku.
 
Ostatnia edycja:

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Dziś dostałem info, że mój post został usunięty z powodu,,wulgaryzmów" a drodzy admini od siedmiu boleści powiedzcie jakich to niby wulgaryzmów użyłem ?
Przeczytaj zasady forum, bo widzę, że nie wiesz, że cenzurowane wulgaryzmy nadal nimi są, a więc posty je zawierające mogą zostać usunięte.

( P.S. kopiuje posta na dysk aby ew. z powrotem go wkleić w przypadku usunięcia :D )
Jak nie będziesz łamał zasad forum to nie będą twoje posty usuwane :)

A od siebie dodam , że grą a właściwie właścicielami gry są ,,niemcy" a za co oni maja nas ,,Polaków" za ,,nic" ( najłagodniejsze określenie )
Nie wiem czy zauważyłeś, ale ta gra nie jest tylko w dwóch językach.
 
Do góry