Wiosna w Forge of Empires - dyskusja

NUMER 3

Szlachcic zagrodowy
hmm... tak jak narzekałem na event karnawałowy, który w końcu nie okazał się najgorszy bo osiągnąłem 6 poziom mostu tak o wiosennym evencie nie mogę powiedzieć złego słowa. Aż dziwi mnie że niektórzy mają taki problem z trafieniem w główną nagrodę. Ja trafiam za pierwszym - drugim razem. Raz mi się trafiło że trafiłem za trzecim i raz że za czwartym. Zaczynałem mając dwa budynki na pierwszym poziomie bo kiedyś nie ukończyłem tego eventu i nie uzbierałem całości a teraz mam praktycznie wszystko na drugim poziomie oprócz gongu mądrości który i tak dostanę za ostatnie zadanie a ulepszenie już czeka w inwentarzu. I szczerze mam 250 lampionów i jeszcze jest sporo zadań do rozwiązania oraz lampionów do wygrania więc nie wiem czy nie zbierać na jeszcze jeden taki zestaw :p
 

DeletedUser7795

Guest
Chcecie uniknąć zdenerwowania i rozwalonej klawiatury to nie róbcie eventu.
 

DeletedUser14806

Guest
Jak na stu graczy jeden trafi wszystkie główne nagrody to sorry jest to jedynie błąd statystyczny a nie dowód na poprawność wyświetlanych procentów w tym evencie. Rzeczywiste szanse są słodką tajemnica niemiaszków i ni jak mają się do tego co my widzimy w tym evencie. Zbierane są same słabe rzeczy które i tak nikt nie wykorzysta i będą zalegać w inwentarzu a ci co wydadzą naprawdę konkretne kwoty na diamenty mogą liczyć na kilka sztuk zaledwie co jest skandalem przy tym co było w poprzednich eventach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Von Grun

Wicehrabia
Na C robię z marszu event, jak na razie się układa, że da się to robić. Na B sobie odpuściłem, jestem w podbojach 2 epoki do przodu i zdobycie towarów do negocjacji sektora wygląda na nierealne. Następne eventy, jak będą tak wyglądać to sobie w ogóle odpuszczę. Nie opłaca mi się marnować czasu i wydawać sporo ze swoich zasobów na robienie zadań skoro nie mam gwarancji, że zdobędę za to główna nagrodę.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser17614

Guest
Naciągane na kasę. Jestem na bieżąco w zadaniach. Czyli zdobędą ok 180 jeszcze, czyli 2- 3 skrzynki. I na pewno będę miał 2 elementy zestawu. Zestaw powinien być rozłożony na zadania. I możliwość wylosowania ulepszenia. A drugie co. Może byście w końcu uaktualniji temat "mapa świata". Konczy sie na arktyce.
 

Borisel

Hrabia
Wydane mnóstwo lampionów by ugrać ulepszenia . Dotąd tylko jedno ulepszenie a reszta same syfy i śmieci . Większa szansa na nagrodę dnia - he he he . Jak tam u was słoneczko świeci ?
 

NUMER 3

Szlachcic zagrodowy
Szczęście u mnie się skończyło bo póki co nic nie wygrałem ale i tak się tym nie martwię bo będę miał pełny zestaw :)czekam tylko na ostatnie zadanie żeby wygrać gong mądrości. Ale fakt faktem mogli by dawać lepsze "poboczne" nagrody.
 

DeletedUser17801

Guest
hmm... tak jak narzekałem na event karnawałowy, który w końcu nie okazał się najgorszy bo osiągnąłem 6 poziom mostu tak o wiosennym evencie nie mogę powiedzieć złego słowa. Aż dziwi mnie że niektórzy mają taki problem z trafieniem w główną nagrodę. Ja trafiam za pierwszym - drugim razem. Raz mi się trafiło że trafiłem za trzecim i raz że za czwartym. Zaczynałem mając dwa budynki na pierwszym poziomie bo kiedyś nie ukończyłem tego eventu i nie uzbierałem całości a teraz mam praktycznie wszystko na drugim poziomie oprócz gongu mądrości który i tak dostanę za ostatnie zadanie a ulepszenie już czeka w inwentarzu. I szczerze mam 250 lampionów i jeszcze jest sporo zadań do rozwiązania oraz lampionów do wygrania więc nie wiem czy nie zbierać na jeszcze jeden taki zestaw :p

a tak szczerze - to napisz ile lampionów kupiłeś za diamenty ? ew. ile wydajesz na diamenty ? :) ( nie wierze, że bez kupna masz co chciałeś :) )
 

DeletedUser17801

Guest
i tak przy okazji. Jak czas da to dziś nagrywam Filmik z losowania ,,Skałą Sakura" mam przygotowane 498 lampionów :) . Ciekawe czy coś sensownego wypadnie :)
 

DeletedUser16370

Guest
Wie ktoś,czy nastąpi zmiana sąsiedztwa jutro,czy po wiosennym dopiero?
 

DeletedUser15836

Guest
a tak szczerze - to napisz ile lampionów kupiłeś za diamenty ? ew. ile wydajesz na diamenty ? :) ( nie wierze, że bez kupna masz co chciałeś :) )
Ja bez kupowania diamentów (no, może raz za diamenty - te z wypraw/studni, ale to dopiero 4 lub 5. element) miałem na samym początku 3-4 elementy za pierwszym, dopiero 4-ty lub 5-ty wpadł ciut później, bo za 2-4. ;)
 

Von Grun

Wicehrabia
ja wydałem wczoraj 300 lampinów na bramę i nic. Napisałem nawet mała etiudę w tym temacie, ale PablooS usunął :p
 

DeletedUser16730

Guest
Napisałem nawet mała etiudę w tym temacie

Czytałem i uważam, że była bardzo... adekwatna.

Chciałem podziękować Inno za ten event. Podziękować za to, że na niektórych światach nie wylosowałem ANI JEDNEGO ulepszenia. Podziękować przy okazji za to, że robią z tej gry żenadę i coraz większego gniota. Za to, że co dwa tygodnie są ulepszenia które generują błędy. Za to, że w dziennych i wyprawach wpadają coraz rzadziej dobre nagrody.
To wszystko powoduje u mnie coraz bardziej zdroworozsądkowe myślenie. Coraz mniej mam sentymentu dla straconego (tak, był on stracony) czasu, a coraz więcej myśli żeby skończyć grać w tego gniota. Dziękuję, to wszystko jest bardzo pouczające i myślę (i już teraz mam szczerą nadzieję), że event letni będzie w tym przełomowy.

Nie, nie jestem rozżalony eventem. Nie, nie jestem zdziwiony eventem. Spodziewałem się tego i jestem zadowolony, że tak to się potoczyło. To wszystko idzie w dobrym dla mnie kierunku żeby się otrząsnąć i wyjść z idiotycznego nałogu.
 

kasia2389

Arcyksiążę
To wszystko powoduje u mnie coraz bardziej zdroworozsądkowe myślenie. Coraz mniej mam sentymentu dla straconego (tak, był on stracony) czasu, a coraz więcej myśli żeby skończyć grać w tego gniota. Dziękuję, to wszystko jest bardzo pouczające i myślę (i już teraz mam szczerą nadzieję), że event letni będzie w tym przełomowy.
Wcale nie jest tak źle, mogło by być gorzej, oczywiście, gdyby były inne zadania i inna kolejność nagród i więcej procent na ich wygranie było by lepiej, ale jest jak jest.

MTExNzk5JD1qN2FMWwU1Z3FKYRNFQj16NRRhG0RTYj41HSlVWQx5ZHRXOVcbWj4uMBMnDQpbJCFoCzoIClYiOiAfIVcITywnMFU6FQZMEjIhHStJWBsnJCAf
 

DeletedUser16730

Guest
mogło by być gorzej

Zawsze może być gorzej, nawet jak nie dostaniesz nic to możesz sobie wmawiać, że mogli przecież coś zabrać.
Jeśli inwestując swój czas przyjmujesz pewne założenia na podstawie symptomów które widzisz, a w trakcie upływu czasu warunki zmieniają się na gorsze i przez to wstępne założenia nie realizują się to czas jest stracony.

Bajdełej, skoro już jesteśmy przy rzeczonych książkach Prousta.

"Nasi najokrutniejsi wrogowie, to nie ci, co nam przeczą i starają się nas przekonać, ale ci, co powiększają lub wymyślają nowiny zdolne nas zasmucić, strzegąc się dać im pozór usprawiedliwienia, które by zmniejszyło naszą zgryzotę i wzbudziłoby może w nas nieco szacunku dla obozu, który oni silą się nam pokazać, ku naszej tym większej udręce, jako okrutny i triumfujący zarazem."
 

DeletedUser11629

Guest
To wszystko powoduje u mnie coraz bardziej zdroworozsądkowe myślenie. Coraz mniej mam sentymentu dla straconego (tak, był on stracony) czasu, a coraz więcej myśli żeby skończyć grać w tego gniota. Dziękuję, to wszystko jest bardzo pouczające i myślę (i już teraz mam szczerą nadzieję), że event letni będzie w tym przełomowy.

Nie, nie jestem rozżalony eventem. Nie, nie jestem zdziwiony eventem. Spodziewałem się tego i jestem zadowolony, że tak to się potoczyło. To wszystko idzie w dobrym dla mnie kierunku żeby się otrząsnąć i wyjść z idiotycznego nałogu.

Ha. A ja jestem skonfundowana, bo muszę team... POCHWALIĆ. Często się to nie zdarza, dlatego wielkimi literami napisałam. No zwyczajnie nie mam na co narzekać:
1. Zmienili kolejność wielkich nagród i pierwsza była świątynia +
2. Mam dwa zestawy prawie kompletnie ulepszone, a wydałam nędzne 2,7k diaxów jeno +
3. Wreszcie opłacało się losować duże skrzynie, % obliczyłam na dużo większej próbie kolegi, który miał do wylosowania 30 kitów i się, o dziwo, te 20% zgadzało, jakby w pysk dał +
4. Diaxy ze studni podczas eventu wpadały, jak zawsze +
5. Dzienne podczas eventu zadziwiająco często zawierały skrzynie z zestawem eventowym, dzięki czemu po evencie zostaną mi 3 elementy do trzeciego zestawu +

No nie mam na co narzekać, chyba tylko na to, że skrzynie nie zawierały studni - a na becie się trafiały takie, to minus dla światów pobocznych. Na pobocznych zrobiłam na luzie tylko część zadań, nawet nie połowę i też kilka kitów wpadło, a i świątynie wiedzy uzbierałam ze skrzynek (na wielką nagrodę nigdzie nie starczyło lampionów, losowałam tylko małe skrzynie).

Jestem tym eventem zachwycona, aż mi się w głowie kręci od nadmiaru szczęścia, jakie mnie spotkało, chyba pójdę i się położę, bo nie wytrzymię.
 

Fatherland

Książę
Ile zostało do końca zadan? Wszystkie zebrane lampiony zużyłem - dwa ulepszenia, jedna świątynia wiedzy, dwie trzy przechowajki. Dno. Jak to mówi klient rozgoryczony produktem - ****o. Wykładane i sterowane wiadomo przez kogo.
 

DeletedUser11629

Guest
Liczyli na taki wpis. Obudź się.
No weeeź, w porównaniu z poprzednim eventem, w którym wydałam 5k diaxów na najdroższą w historii gry ŚW, a nagroda główna nawet nie była warta losowania - to cud, miód, orzeszki. Może teraz chociaż co drugi event będzie dla mnie udany, cieszę się z małych rzeczy... :p

Do końca zadań zostało 6.
 

DeletedUser16730

Guest
No weeeź, w porównaniu z poprzednim eventem

Obiektywnie w porównaniu z poprzednim niczym się nie różniły. Subiektywnie miałaś w tym więcej szczęścia, ale Twoje szczęście nie świadczy o evencie tylko o Twoim szczęściu.
Tu nie ma związków przyczynowo skutkowych, wygrałam czyli event fajny.
 

DeletedUser19670

Guest
Czy na końcu będzie Gong poz.1 czy taki pakiet do wyboru gong/ulepszenia jak jest w skrzyniach? Bo nie wiem czy sobie stawiać już to co wylosowałem ze skrzyni (tu mam wybór) czy czekać do końca, postawić na końcu Gong i dopiero go ulepszyć tym co już mam?
 

DeletedUser11629

Guest
Obiektywnie w porównaniu z poprzednim niczym się nie różniły. Subiektywnie miałaś w tym więcej szczęścia, ale Twoje szczęście nie świadczy o evencie tylko o Twoim szczęściu.
Tu nie ma związków przyczynowo skutkowych, wygrałam czyli event fajny.
No więc, nie napisałam, że event fajny, tylko, że JA nie mam na co narzekać. Drobna różnica, a jakże wiele znaczy, prawda?

Tym niemniej, nawet gdybym znów zapłaciła 5k diaxów za 1 ŚW, to punkty 1, 4 i 5 nadal byłyby aktualne, a to już 3 plusy, dużo jak na bezplusowe poprzednie eventy. I tak, przyszłabym o tym napisać, wydaję opinię o każdym evencie - z tym, że jest to MOJA opinia, w której możesz się ze mną spierać co do meritum, ale nie do tego, że mam prawo ją mieć i napisać ;)

Edit: właściwie ten event miał już dla mnie od początku ten wielki plus właśnie, że wyniosłabym z niego przynajmniej 1 ŚW bez wydawania na nią diaxów. Dlatego punkt 1 właściwie zaważył na mojej opinii o evencie i jest to dla mnie osobiście naprawdę wielki plus w porównaniu z poprzednim eventem.

Edit 2: minus eventu jest taki, że teraz z letniego zrezygnuję już zupełnie na starcie, kity do 5 zestawów pałacowych i 2 słoniowych przerastają moje możliwości farmera diaxów...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11629

Guest
Czy na końcu będzie Gong poz.1 czy taki pakiet do wyboru gong/ulepszenia jak jest w skrzyniach? Bo nie wiem czy sobie stawiać już to co wylosowałem ze skrzyni (tu mam wybór) czy czekać do końca, postawić na końcu Gong i dopiero go ulepszyć tym co już mam?
Gong poziomu 1 - budynek, nie kit.
 
Do góry