Wiosna w Forge of Empires - dyskusja

DeletedUser18601

Guest
Event lipa, po wykonaniu wszystkich zadań w inwentarzu sterczą 3 elementy zestawu i śmieci w stylu wieża zwycięstwa i pierdylion pakietów motywacji. Na altach zestaw stoi tylko dlatego, że wcześniej były jego fragmenty z dziennych. No ale event robiony na zasadzie a tam sobie z nudów kliknę :D
 

DeletedUser13804

Guest
Ukończyłem cały event i dostałem 1 (słownie jeden) element z zestawu w wyniku około 24 prób losowań!!! Oraz po jednym gwarantowanym na początku i końcu eventu. Inny członek mojej gildii nie ukończył zadań eventowych i wylosował 5 elementów + 1 gwarantowany. Kilku innych członków poddało się w około 2/3 zadań jak do tego czasu wylosowali po max 1 elemencie.
Jak widać prawdopodobieństwo w tej grze nie jest takie jak podają twórcy. Zauważam to już po raz kolejny i chyba przyszła pora aby po kilku latach gry pożegnać się z tym badzieiwem. Gra ta zżera masę czasu a przyjemność z grania już jest u mnie żadna. Jeden element który mnie tu trzymał to były wyprawy gildyjne - bo je zawsze robiłem, ale eventy sa koszmarne: postaw i usuń budynek którego nie potrzebuję itp.

Jako ciekawostkę podam że jeden z początkujących graczy w gildii zadanie ze zbieraniem monet robił na 4 raty (4 razy po 8h) mimo że miał naprawdę dużo najlepszych budynków z poprzedniej epoki bo chwile przed dostaniem zadania z monetami wszedł do nowej epoki. Ja to zadanie zrobiłem przy jednokrotnym zbiorze.
Pokazuje to jak absurdalne limity są ustalone za poszczególne zadania i to dla graczy którzy dopiero co startują w grze.
 

bartekmod

Książę
i o dziwo ostatniego dnia była brama i o dziwo ją właśnie zgarnąłem, czyli mam komplet, ze średnią zdobywania nagród pokrywającą się z % podanymi w skrzyniach
 

DeletedUser14851

Guest
co raz wiecej eventow ktore pozeraja czas a nie daja gwarantowanych nagrod. Po co komu to ? zaraz znajda sie odpowiezi ze jak nie pasuje to nie rob ale nie na tym rzecz polega zeby wrzucic event i niech sie ludzie nie czepiaja ze nic nie robimy . Zrobic 4-5 w ciagu roku odpicowane a nie byle jakie ale duzo. Zadania calkowicie z kosmosu wziete. Jak mam teren odblokowac czy podbic prowincje nie mając surowcow z oceanu ( tych dwoch dodatkowych ) a zmieniac epoke zeby tylko zrobic zadanie to bezsens. Jak zrobicie nowy mapy gvg na arktyke i ocean to ludzie beda przechodzic a tak za zmiane epoki nie dostaja nic w zamian. Masakryczna ilosc zadan z produkcja aby tylko spowolnic robienie zadan. Dodatkowo mala ilosc lampionow ( nawet w skrzyniach nie mozna bylo wygrac bo ich tam zwyczajnie nie bylo ) . Oprocz glownej nagrody same badziewie w stylu 1 lotr ( pogielo kogos) czy wieza zwyciestwa ( jest to chłam nie djacy nic- wiecej medali wpada z incydentow) . Pomysl z podniesieniem zestawu do wyzszego poziomu super ale co komu po tym jak wszystkie inne niedociagniecia psuja gre i zabawe ktore zniechecaja do robienia eventu.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Zadania calkowicie z kosmosu wziete. Jak mam teren odblokowac czy podbic prowincje nie mając surowcow z oceanu ( tych dwoch dodatkowych ) a zmieniac epoke zeby tylko zrobic zadanie to bezsens.
A kto Ci kazał tak do przodu pędzić?
Pędzą z mapami do przodu, a później wielkie pretensje, bo albo towarów nie mają, albo trzeba podbić sektory walką, ale wojsko za słabe, a to, że korzyści z tego czerpią, zdobywając dodatkowe rozszerzenia, to wtedy dobrze jest.
Powinni zrobić, że mapę można tylko z danej epoki odblokować to by wtedy nie było marudzenia.

A co do eventu to taki sobie. Przy kupnie lampionów za diamenty żadnego elemntu zestawu nie wylosowałem, akurat udało się trafić brakujące elementy, by postawić drugi zestaw i niektóre elementy podniesione do 2 poziomu w tym obydwie skały dające 20% bonusu do ataku, a na tym mi zależało.
Źle nie było, ale zawsze może być lepiej
 

NUMER 3

Szlachcic zagrodowy
No cóż, wiadomo że ci co uzbierali całość to będą zadowoleni a reszta będzie kląć ale podsumowując event tego typu że nagrody główne możemy uzyskać jedynie z losowania i czystego szczęścia to i zadania powinny być łatwe a mianowicie chodzi mi o to, że nie powinno być zadań typu opracuj technologię, przekaż do skarbca gildii 600 towarów itd. bo nie są one adekwatne do wygrywanych nagród. Wystarczającą trudnością jest wylosowanie budynków/ulepszeń a tu jeszcze zadania dowalone przez które niektórzy nie mogli kontynuować zabawy z różnych powodów.
 

DeletedUser14806

Guest
Ale wiecie co jest najlepsze? Że mają w dupie nasze żale i problemy, że nawet za diamenty nie możemy zdobyć w evencie tego co chcemy, że kiedy piszemy na forum że coś nie działa i powinni to sprawdzić to też mają to w dupie! Tak właśnie nas traktują. A teraz Pablo przyjacielu uczyń mi ten honor i daj mi kolejnego bana na to forum.
 

DeletedUser14851

Guest
Żadne marudzenie ze nie mozna zrobic zadan z mapami. Jak robilem mapy to nie bylo ani arktyki ani oceanu wiec nie musze pisac kiedy te mapy zrobilem. Gdybym wiedzial ze w nowych epokach bedzie surowiec ktorego nie kupi sie myslisz ze bym lecial tak do przodu ? Pisanie ze czerpiemy korzysci bo zrobilismy mapy i powinni zakazac robienia map do przodu to rownie dobrze powinni zakazac budowania perel z epok wyzszych niz jest gracz. Nie chodzi o marudzenie tylko o to ze zadania nie maja sensu i sa niewykonalne niekiedy.
 

DeletedUser17535

Guest
Nie do końca rozumiem tego marudzenia.
Też mi się umiarkowanie podoba, że nie można wylosować, a nawet kupić za diamenty co się chce, ale patrząc bardziej ogólnie....
Elementy zestawu można zdobyć z dziennych zadań. Są też cyklicznie, wszak był rok temu. Traktując event jako dopełnienie tego, jest to doskonała szansa na uzyskanie brakujących elementów. W ten sposób w rok czasu (poprzedni event, roczne zadania dzienne, obecny) prawie na pewno można uzyskać pełen zestaw.

Mając do wyboru, wolę jeden z najlepszych zestawów w grze, chociażbym go zbierał rok czasu, niż np. pewne, całkiem rozbudowane i zmodernizowane drzewko majowe, którego nigdy nie postawię.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Von Grun

Wicehrabia
A ja doskonale rozumiem to marudzenie, gdy ktoś robi event, wydaje na to kupę zasobów, podbija kolejne prowincje( @wSCIEKLY23 )z linii zadań, siedzi nad tym 20 dni i nie dostaje za to żadnej nagrody. Celowo pisze żadnej, bo dobosz, łotr czy wieża zwycięstwa to nie sa nagrody tylko śmieci które można zdobyć z dziennych i których zaawansowani gracze maja pierdyliardy w bagażniku.
Zgodziłbym się z taka koleją rzeczy, gdyby z linii zadań dostało się kompletny zestaw na poziomie 1, a nie 2 elementy.
 

DeletedUser16730

Guest
Są też cyklicznie, wszak był rok temu.

Rok temu były 2 elementy z zadań i trzeba było wylosować 3 do kompletu. W tym roku trzeba było wylosować 5 żeby ten komplet podnieść. Tu już jest różnica na gorsze bo nie było z zadań ulepszenia.
Załóżmy, że za rok będzie 3 lvl. Załóżmy, że uzbierasz komplet z dziennych. Będziesz miał do wylosowania 5 ulepszeń na 2 lvl i 10 ulepszeń na 3 lvl bo nie dostaniesz nic z zadań?

Wprowadzają coś fajnego i jest radocha bo jest coś fajnego. Problem polega na tym, że nawet jak od czasu do czasu coś fajnego wymyślą, to wymyślą to tak żeby najfajniej mieli oni.
 

DeletedUser15836

Guest
Ilość zadań była ok, natomiast ilość lampionów do zdibycia za jedno zadanie była za mała. Uważam, że powinna być możliwe chociaż Jedno losowanie za jedno zadanie, chociaż najmniejszej skrzyni.
Ja w tym evencie plan minimum osiągnąłem, tzn. dozbierałem brakujące elementy (2 pewne-brama i gong) i jeden z losowań i jeden z tych elementów nawet na 2 poziomie.
Natomiast na alcie mam jeden zestaw (od zera stawiany) na 2 poziomie a drugi zestaw na 1 - plan maksimum na alcie wykonany.
U mnie pełny 2 stopień zrobiony + uzupełnione elementy na drugi zestaw i jedno ulepszenie ;)
 

DeletedUser11629

Guest
Wiecie, ja już praktycznie zapomniałam, że kiedyś można było wygrać z eventów wartościowe nagrody bez wydawania diaxów, wystarczyła STRATEGIA, bo to była gra STRATEGICZNA. Niestety, gra zmieniła się w festiwal bezsensownego klikania P2W. Gdyby nie farmienie diaxów z pozostałych światów, to też bym to rzuciła w kąt, bo większa frustracja z eventów, niż radocha.

Ten event był dla mnie udany, nie mam na co narzekać, jak pisałam wyżej. Ostatecznie 5k diaxów wydanych i dwa komplety na poziomie 2 mnie satysfakcjonują.Tylko wciąż nie mogę zrozumieć jednego: czemu za zadania nie było kitów, tylko budynki 1 poziomu... Ktoś, coś?
 
Do góry