Wiosna w Forge of Empires - dyskusja

Borisel

Hrabia
Brak lampionów - 3 ulepszenia , reszta smieci . Chyba powoli zacznę liczyć zwycięstwa w takich eventach - łatwiej będzie zliczyć niż porażki . Jeszcze się wstrzymam z oceną tego eventu , jednakże już mogę powiedzieć że ocena nie będzie wysoka.
 

NUMER 3

Szlachcic zagrodowy
a tak szczerze - to napisz ile lampionów kupiłeś za diamenty ? ew. ile wydajesz na diamenty ? :) ( nie wierze, że bez kupna masz co chciałeś :) )
raz wydałem 50 diamentów żeby szybciej odkryć mapę bo miałem problem ze zrobieniem zadania z przejęciem sektorów za pomocą negocjacji i byłem sporo do tyłu a potem po prostu wystrzeliłem z zadaniami i uzbierałem sporą ilość lampionów i tak jakoś mi wpadały ulepszenia. Liczyłem dzisiaj na wygraną "gong mądrości" bo mam jedno ulepszenie więc wybudowałbym i od razu ulepszył i miałbym komplet ale niestety nie trafiłem i muszę czekać na ostatnie zadanie :)
 

NUMER 3

Szlachcic zagrodowy
I nie wydałem diamentów na lampiony bo dla mnie ceny diamentów są chore w stosunku do tego co mogę za nie kupić.
 

bartekmod

Książę
chyba mogę podsumować bo wg czasu do końca ostatni raz jest brama, a tej mi brakuje... chyba że jeszcze będzie jakimś cudem i dostanę szansę? no nie wiem...
obecnie mam 4 ulepszenia, wykonałem 26 losowań czyli skuteczność mam 15,4% a więc poniżej wartości wskazanej w skrzyni
pewnie ostatniego dnia będę miał uzbierane na jeszcze jedno losowanie, wydam bo jak można losować to po co ma przepaść... może nawet wygram i będę miał 5 ulepszeń (jednego brak, jedno podwójne - może na przyszły rok na 3 poziom od razu będzie) na 27 losowań, to by dało 18,5% więc mniej więcej ok (ta jedna na kilka skrzyń kosztująca 60 ma 18% szansy więc łączną wartość troszkę obniża z 20%), ale jak nie wygram to będę zdecydowanie poniżej średniej
na głównym średnio, bez rewelacji...
na początku na pobocznych też robiłem, zatrzymałem się na negocjacjach i niestety szkoda że tak późno... myślałem że w nagrodach dnia będą także studnie, nie tylko zestawy japońskiego i że wykorzystam swoje losy... jednak to nie nastąpiło więc nie mam po co losować, studni za ilość losowań nie zdobędę nawet na głównym ze zrobionymi wszystkimi zadaniami i zebranymi wszystkimi drzewkami dziennymi, więc mając o wiele mniej losów na pobocznych tym bardziej nie... niepotrzebnie tylko robiłem techy i podbijałem sektory w evencie który mi nie dał szansy na zdobycie studni, potem jak będzie można losować studnie to tego wolnego sektora do podboju może mi braknąć więc ogólnie duża kicha...
łącznie oceniam event dość negatywnie
 

DeletedUser14806

Guest
No to wypas! nie przesadzasz trochę? Więcej już nie będzie chyba że trochę sosu wydasz;P
 

DeletedUser14806

Guest
A teraz z innej beczki, albo wysłuchali naszych żali albo wydarzył się cud bo za zakupione diamenty dziś zacząłem wreszcie trafiać elementy zestawu! i to naprawdę z z dużą częstotliwością, wpadają mi co 2-3 próby gdzie wcześniej to było raz na 20-30 razy. Albo przypadek albo kogoś tam ruszyło sumienie i coś po cichu wgrali na serwer.
 

DeletedUser16730

Guest
dziś zacząłem wreszcie trafiać elementy zestawu

Wystarczy poczytać komentarze do poprzednich eventów żeby zauważyć, że pod koniec eventu zawsze jest więcej zadowolonych z wyników losowań. Ci którym szczęście nie sprzyja na początku nagle pod sam koniec wiją się ze szczęścia.
Nie wiem na czym to polega i chyba nie chcę wiedzieć bo jakbym zaczął się zastanawiać to bym pewnie biorąc pod uwagę, że na początku jest więcej potencjalnych kupców diaxów doszedłbym do kontrowersyjnych wniosków.
 

DeletedUser14806

Guest
Tak właśnie powstają religie.
To jest powszechnie wiadomo, że za zakupione diaxy wszystkie losowania są lepsze.
Nie zgodzę się bo wczesniej nawet za zakupione dixy wielkie G wpadało aż tu nagle przełom wczoraj!
I zeby była jasność wcale nie chwalę i nie skaczę ze szczęścia że coś trafiłem bo ile kosztowało mnie nerw to nie zliczę i dziwne jest to naprawdę że nagle tak łatwo zaczeły wpadać te elementy.
 

Fatherland

Książę
Kupiłeś to wpadają. To jedyna prawda. Kiedyś jak byłem naiwny w tej grze też miałem jak kupowałem. Manipulacja jest oczywista. I to że to wiemy że jest tak oczywista, jest dla nich jak woda na mlyn.
 

Von Grun

Wicehrabia
E tam, ja trafiłem ulepszenia całego zestawu, ale nadal twierdzę, że takie eventy z losowaniem głównej nagrody nie powinny w ogóle w tej grze się pojawiać. Bo to, że w tym evencie akurat mnie się powiodło nie znaczy, że wszyscy mieli takie samo szczęście, a tyle samo czasu i zasobów na zrobienie zadań musieli poświęcić. Event jedna wielka kupa, nawet nie zdobyłem drugiej, dużej nagrody, bo z linii zadań było to mało realne, zdobycie studni bez diaxów niemożliwe. Nagrody w skrzyniach to śmieci. Na głównym zrobię cały, na pobocznym stanąłem na zadaniu wpłać 600 towarów do skarbca lub opracuj techa. Jakoś nie uśmiecha i się wydawać połowy swoich stanów magazynowych na "szansę" wygrania ulepszenia. Coś się rypło generalnie w czasie eventu, bo zaliczało z początku wpłacenie medali, potem już nie.
 

DeletedUser3

Guest
A teraz z innej beczki, albo wysłuchali naszych żali albo wydarzył się cud bo za zakupione diamenty dziś zacząłem wreszcie trafiać elementy zestawu! i to naprawdę z z dużą częstotliwością, wpadają mi co 2-3 próby gdzie wcześniej to było raz na 20-30 razy. Albo przypadek albo kogoś tam ruszyło sumienie i coś po cichu wgrali na serwer.
Nie było żadnych zmian szans w czasie trwania wiosennego eventu. Po prostu miałeś szczęście.

To jest powszechnie wiadomo, że za zakupione diaxy wszystkie losowania są lepsze.
Kupiłeś to wpadają. To jedyna prawda. Kiedyś jak byłem naiwny w tej grze też miałem jak kupowałem. Manipulacja jest oczywista. I to że to wiemy że jest tak oczywista, jest dla nich jak woda na mlyn.
Zakupy Diamentów, lub też ich brak nie mają żadnego wpływu na wynik losowań :rolleyes:. Dzięki zakupom można po prostu wykonać ich więcej. Z drugiej strony, powszechna wiara w to, że jest inaczej pewnie wpływa pozytywnie na liczbę zakupów, więc może powinienem siedzieć cicho :D.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Zakupy Diamentów, lub też ich brak nie mają żadnego wpływu na wynik losowań
rotszild napisał:
nawet za zakupione diamenty nie można trafić nic dobrego.
To jest śmiertelny cios.
Z drugiej strony żadne tłumaczenie "wielbłąda", że nie jest wielbłądem nie zmieni przekonania graczy, ze jest wielbłądem.
Zaznaczam, ze nigdy nie twierdziłem, że "Zakupy Diamentów, lub też ich brak" maja jakikolwiek wpływ na zdarzenia losowe w grze, ale, że wielu graczy sądzi, że mają czym dają wyraz w postach na forum.
rotszild napisał:
Pisze to z doświadczenia a nie z domysłów i wiary w coś czego niema!
Właśnie o to idzie, że "wiara" to zazwyczaj wiara w to czego nie ma, bo jeśli coś jest to jest i żadna "wiara" nie jest potrzebna i dlatego napisałem wyżej: "Tak właśnie powstają religie."

A co do ewentu to dobrze, że już się kończy, wylosowałem stosowne ulepszenia, jeszcze tylko dokupię, za niezakupione diaksy trochę, lampionów, które wymienię na kwiatki za które dostanę studnię. a w przyszłym roku trzeci poziom.
 

DeletedUser14806

Guest
No i wracamy do rzeczywistości i wczorajsze losowanie za "diamenty" mega kicha i ledwo zrealizowałem plan żeby zdobyć 6 sztuk sakury wydałem 3 razy tyle diamentów niż dzień wcześniej na zdobycie stawu. W zasadzie już miałem to olać ale zacząłem mieszać skrzynkami i raz średnia raz duża i po ciężkiej walce i wydaniu chyba 8 tyś diamentów wpadły te sakury czyli wynik tragicznie słaby w porównaniu do dwóch poprzednich dni. Tak więc masz racje bryfcio nam się tylko wydaje że za diamenty można więcej;P
 

DeletedUser16730

Guest
Zaznaczam, ze nigdy nie twierdziłem, że "Zakupy Diamentów, lub też ich brak" maja jakikolwiek wpływ na zdarzenia losowe w grze, ale, że wielu graczy sądzi, że mają czym dają wyraz w postach na forum.

Prawdę mówiąc dziwi mnie ta legenda bez logiki. Gdyby kupowanie diaxów powodowało lepszą losowość to ci co je kupują kupowali by mniej niż muszą kupić do osiągnięcia celu.
Ja gdybym chciał manipulować losowością to bym ją zmniejszył na początku i na samym końcu. W pierwszym przypadku jest najwięcej potencjalnych kupców diaxów i największy szał, a w drugim największa desperacja tych którzy nie wylosowali.
 

DeletedUser17535

Guest
Zakupy Diamentów, lub też ich brak nie mają żadnego wpływu na wynik losowań :rolleyes:.
Niestety u mnie się to potwierdziło.
Wczoraj wydałem resztki uzbierane z zadań, 3 losowania, 2 trafienia.
Dzisiaj gong, wydałem 2000 diamentów na dużą paczkę lampionów. 8 losowań, 0 trafień.
Wydałem 2k diamentów aby dostać masowe motywacje, łotry i wieże zwycięstwa.
 

Fatherland

Książę
Na szczęście dzisiaj koniec tego ****ianego eventu. Co to za event gdzie nie ma żadnej nagrody głównej za jego ukończenie, żadnej pewnej.
 

Borisel

Hrabia
Ok.Skończył się ten event więc moge podać ocene . Na moje oko to 3/10 pkt. Zdobyte tylko 3 ulepszenia a reszta smieci .
Plusy:
- ulepszenia zestawu jest świetną sprawą
- estetyka zestawu ogrodu japonskiego jest jedna z moich ulubionych
Minusy:
- brak zdobycia w 100% wszystkich ulepszeń (lub zestawu)
- mała liczba zadań - co wiąże się z ograniczona ilością zdobycia lampionów
- chore % zdobycia niby nagrody głównej
- znowu diaxy ...

Ten event mimo , że uwielbiam klimaty japońskie zniesmaczył mnie wśród innych eventów . Ewidentnie widać był skok na diaxy , które nie gwarantowały zdobycia nagrody .
Zawsze powtarzam - diaxy powinni dostawać twórcy jako nagrodę za udany event a nie jako główny czynnik polepszający ukończenie eventu . Pozdrawiam
 

DeletedUser18949

Guest
Ilość zadań była ok, natomiast ilość lampionów do zdibycia za jedno zadanie była za mała. Uważam, że powinna być możliwe chociaż Jedno losowanie za jedno zadanie, chociaż najmniejszej skrzyni.
Ja w tym evencie plan minimum osiągnąłem, tzn. dozbierałem brakujące elementy (2 pewne-brama i gong) i jeden z losowań i jeden z tych elementów nawet na 2 poziomie.
Natomiast na alcie mam jeden zestaw (od zera stawiany) na 2 poziomie a drugi zestaw na 1 - plan maksimum na alcie wykonany.
 

DeletedUser11758

Guest
Ok.Skończył się ten event więc moge podać ocene . Na moje oko to 3/10 pkt. Zdobyte tylko 3 ulepszenia a reszta smieci .
Plusy:
- ulepszenia zestawu jest świetną sprawą
- estetyka zestawu ogrodu japonskiego jest jedna z moich ulubionych
Minusy:
- brak zdobycia w 100% wszystkich ulepszeń (lub zestawu)
- mała liczba zadań - co wiąże się z ograniczona ilością zdobycia lampionów
- chore % zdobycia niby nagrody głównej
- znowu diaxy ...

Ten event mimo , że uwielbiam klimaty japońskie zniesmaczył mnie wśród innych eventów . Ewidentnie widać był skok na diaxy , które nie gwarantowały zdobycia nagrody .
Zawsze powtarzam - diaxy powinni dostawać twórcy jako nagrodę za udany event a nie jako główny czynnik polepszający ukończenie eventu . Pozdrawiam
Zgadzam się oceną .
Japoński zestaw jest najbardziej opłacalny przeciwieństwie do innych zestawów
i ma najlepszy wygląd.
Indyjski wadą jest wielkość budynków a
budynek ze słoniem powodu wielkości jest nie opłacalny
i ten budynek powinien dawać młotki i towary.
Plusem Indyjskich budynków jest wygląd.
Zimowy warto zbudować dla łąki z łosiem
bo daje spore bonusy przeciwieństwie do
innych budynków z tego zestawu.
Zimowe budynki mają średni wygląd.
Plusem tego eventu
była możliwość zdobycia sporej liczby
medali i
medale zachęcały do jego wykonania .
 
Do góry