Seriale

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1868
  • Data rozpoczęcia

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Fabuła do Avatara powstała przed Pocahontas :p szkoda, że tak późno go nakręcili. Ale ja miałam bardzo mocny "ludziowstręt" po obejrzeniu tej produkcji, bo wywarła na mnie właściwy efekt - jak człowiek niszczy coś, co powinno być nienaruszalne i jaka przykra przyszłość może spotkać naszą planetę. Więc poza masą efektów dla mnie wartościowa produkcja, jeśli wyjść poza "pomalowanych na niebiesko ludzi" ^^

Dla odmóżdżenia lubię oglądać głupie komedie, które mnie po prostu rozbawią, ale nie będzie to szyderczy śmiech spowodowany wiadomą fabułą, czy akcją pasażera. Nie mam nic przeciwko serialom, choć tak to wygląda, po prostu uważam, że jest ich zbyt wiele, większość powtarza wątki i kradnie to sporo czasu :p chociaż koledzy zmuszają mnie do oglądania Wikingów. Na szczęście nie kupiłam jeszcze komputera, więc nie wciągnę się w nic nowego.

Gwiezdne Wojny to dla mnie (jak może widać) kultowa seria, w której jednak już pojawiło się zbyt wiele części, a nie byłoby to przeszkodą, gdyby "nowe stare" były nakręcone jak te pierwsze - z pasją i bez efektów, które jednak dały niesamowite efekty i realistyczny obraz. Natomiast w nowych wszystko wygląda jak gra komputerowa, a otoczenie zbudowane z plasteliny. Boję się kolejnej części Disneya...

A sprowadza się to do tego, że co za dużo, to niezdrowo ;) Chociaż nawet lubiłam oglądać np Lost, czy Prison Breaka, to nigdy nie dokończyłam tych seriali właśnie dlatego, że kolejne serie i odcinki to już nuda i abstrakcja, z czym spotykamy się w wielu serialach.

Sama w swoich czterech ścianach o ciszę mogę prosić tylko pająki :p
 

DeletedUser11758

Guest
Fabuła do Avatara powstała przed Pocahontas :p szkoda, że tak późno go nakręcili. Ale ja miałam bardzo mocny "ludziowstręt" po obejrzeniu tej produkcji, bo wywarła na mnie właściwy efekt - jak człowiek niszczy coś, co powinno być nienaruszalne i jaka przykra przyszłość może spotkać naszą planetę. Więc poza masą efektów dla mnie wartościowa produkcja, jeśli wyjść poza "pomalowanych na niebiesko ludzi" ^^

Dla odmóżdżenia lubię oglądać głupie komedie, które mnie po prostu rozbawią, ale nie będzie to szyderczy śmiech spowodowany wiadomą fabułą, czy akcją pasażera. Nie mam nic przeciwko serialom, choć tak to wygląda, po prostu uważam, że jest ich zbyt wiele, większość powtarza wątki i kradnie to sporo czasu :p chociaż koledzy zmuszają mnie do oglądania Wikingów. Na szczęście nie kupiłam jeszcze komputera, więc nie wciągnę się w nic nowego.

Gwiezdne Wojny to dla mnie (jak może widać) kultowa seria, w której jednak już pojawiło się zbyt wiele części, a nie byłoby to przeszkodą, gdyby "nowe stare" były nakręcone jak te pierwsze - z pasją i bez efektów, które jednak dały niesamowite efekty i realistyczny obraz. Natomiast w nowych wszystko wygląda jak gra komputerowa, a otoczenie zbudowane z plasteliny. Boję się kolejnej części Disneya...

A sprowadza się to do tego, że co za dużo, to niezdrowo ;) Chociaż nawet lubiłam oglądać np Lost, czy Prison Breaka, to nigdy nie dokończyłam tych seriali właśnie dlatego, że kolejne serie i odcinki to już nuda i abstrakcja, z czym spotykamy się w wielu serialach.

Sama w swoich czterech ścianach o ciszę mogę prosić tylko pająki :p

Wtedy technologia była zbyt prymitywna i nie mógł zrobić tego filmu. Bo chciał dać jak najlepsze efekty specjalne. Avatar ma tylko ciekawe efekty graficzne. Fabuła pokazuje nienawiść do kapitalizmu i sposób radykalny propaguje pomysły partii Zielonych. Zachęca by terroryzmem bronić drzew i zwierząt. Te osoby po obejrzeniu tego filmu zostaną zachęcone by głosować na partie Zielonych. Które są jak arbuz. Skorupa zielona a na zewnątrz czerwone. Disneya filmy są dobre i ciekawe . Stare i nowe bajki są bardzo ciekawe i dobrze zrobione np Zaplatani fabuła jest całkowitą kopią Aladyna. Występuje złodziej i księżniczka. Złodziej ją ratuje. Dialogi są bardzo dobre. Seriale dla młodzieży które robią są prymitywne ale plusem jest to że te seriale są normalne. Występują normalne związki i postacie męskie i żeńskie mają wygląd zgodny z płcią a nie wygląd który nie pozwala określić płci. Imiona mają zgodne z płcią.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
O Borze...zielony :O naprawdę? Panie k, dlaczego Avatar powstał tak późno, to ja doskonale wiem. Za to nie rozumiem po co Twój kolejny wywód, dyskutujemy tu o serialach, filmach, oraz przyjemności (czasami wątpliwej) z ich oglądania, więc nie ma potrzeby prowokowania dziwnych politycznych dyskusji, do tego służy odpowiedni wątek, a wciskasz te posty po prostu wszędzie.

Odpowiem Ci tylko, że mimo "prymitywnej" technologii da sie nakręcić wspaniałe dzieło, jak np Gwiezdne Wojny. Bez technologii nakręcili to wspaniale.
 

DeletedUser11758

Guest
O Borze...zielony :O naprawdę? Panie k, dlaczego Avatar powstał tak późno, to ja doskonale wiem. Za to nie rozumiem po co Twój kolejny wywód, dyskutujemy tu o serialach, filmach, oraz przyjemności (czasami wątpliwej) z ich oglądania, więc nie ma potrzeby prowokowania dziwnych politycznych dyskusji, do tego służy odpowiedni wątek, a wciskasz te posty po prostu wszędzie.

Odpowiem Ci tylko, że mimo "prymitywnej" technologii da sie nakręcić wspaniałe dzieło, jak np Gwiezdne Wojny. Bez technologii nakręcili to wspaniale.

Tylko oceniłem fabułę Awatara. Która jest prymitywna i warto obejrzeć ten film tylko dla efektów specjalnych.
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Fabuła pokazuje, że prymitywny to potrafi być człowiek, który jest na tyle nierozumny, że niszczy co popadnie, a w efekcie doprowadzi go to do samozagłady. I naprawdę propagowanie dziwnych treści przy tym filmie nie jest właściwe. W ogóle nie jest.
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Na szczęście mam własny rozum i nie muszę każdego artykułu każdego człowieka traktować poważnie, czy wierzyć w to, co napisane;) Nie muszę się też nimi sugerować. Przekaz filmu jest dla mnie jasny i szukanie dziury w całym i tworzenie teorii spiskowych jest bardzo popularne, więc nawet mnie to specjalnie nie dziwi.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
O jej, zła dyskusje rozpętałam, a mnie chodziło ze np taki Alien kręcony był jak Gwiedzne wojny stare, efekty były robione, a nie tworzone w PC
Taki avatar całość na zielonym tle... A historia taka sobie już gdzieś to słyszałam tak zwane ;)

Ja wiem pomysły się kończą, są perełki w każdym roku, Incepcja, Bękarty Wojny itd
Ale brakuje mi jakiejś serii która mimo kolejnych już coraz gorszych części trzyma poziom. Mieliśmy Gwiezdne wojny, Indiana Jonesa, Obcego, Omena, Rokiego, Speeda, Hanibala,

A tak rok 2000 i jakby sie uciekło.
Mamy Władce pierścieni, ale nakręcili z 3 książek 3 części a teraz z 1 książki 3 części, już nie wspomnę ze chcą trzepać kasę ale jedyne co wstawiają to naparzanka również przez pc robiona,
Harty Poter mógł by się kwalifikować jako seria tak samo Opowieści z Narnii, jednak bajki trzymają jako jedyne poziom i ciężko je zaliczać jako "film"
Wszystkie wytwory Marvela czyli Xmany, thory i kapitany USA, ale tutaj to chyba dla fanów a i wybitną fabułą się nie pochwalą (mimo to uwielbiam jak bajki)

Tylko to co wymieniam wszystko na podstawie książek, komiksów, dzieła już w księgarniach uznawane za kultowe teraz szybko na ekran, często nawet nie dorównują okładce książki, ale co zrobisz...

Gdzie te oryginalne scenariusze?

Wiem ze w serialach wszystko się powtarza, rzadko 2 sezon dorównuje pierwszemu, a z koleinym coraz gorzej, Tak samo z filmami ^^

Madam pisałaś o komediach romantycznych też je lubie ale jak w jednym roku wydają:
Pan i Pani Smith, Pan i Pani Kiler, Wystrzałowa para to co tu mówić o orgynalności:/
Tak samo remake robione na szybko Pozwól mi wejść, serial Granica, Kobieta z tatuażem, Nieodebrane połączenie, Opowieść o dwóch siostrach, ledwo kraj europejski/azjatycki na rynek wypuści to rok po ten sam scenariusz w USA i mega hit w kinach

Dlatego nie cenie kina w tym momencie, bo marnuje często 30 zł w kinie na fatalny film... Już sie nauczyłam ze zawsze na bajkę iść Disney i Pixar nie zawodzi, albo bo lubię Marvel prosta akcja bohater i niezła obsada! Tylko dubbing ten polski :(
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Nie o komediach romantycznych, a o zwykłych komediach. Aż tak zdesperowana nie jestem, by te romantyczne oglądać :p
 

DeletedUser3220

Guest
Nie o komediach romantycznych, a o zwykłych komediach. Aż tak zdesperowana nie jestem, by te romantyczne oglądać :p

Ja tam lubię i romantyczne, desperacja nie ma tu raczej nic do rzeczy. Po prostu miło czasem się odmóżdżyć i wierzyć, że jednak może być lepiej :)
 

DeletedUser4259

Guest
Ja tam lubię i romantyczne, desperacja nie ma tu raczej nic do rzeczy. Po prostu miło czasem się odmóżdżyć i wierzyć, że jednak może być lepiej :)

tak Was czytam i rence opadajo...
bo żeby się odmóżdżać, to jeszcze cza mieć z czego, nie uważata?

"nowa ramówka" i "wyszystkie wieczory zajęte"... Natalko, a to co zrobisz gdy nie bendzie prondu?
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
tak Was czytam i rence opadajo...
bo żeby się odmóżdżać, to jeszcze cza mieć z czego, nie uważata?

"nowa ramówka" i "wyszystkie wieczory zajęte"... Natalko, a to co zrobisz gdy nie bendzie prondu?

Będę czytać książkę jak zazwyczaj, słuchać muzyki, chodzić na spacer, spędzę wieczór w łazienkowym spa ^^
U mnie często nie ma prądu, często nie ma internetu, zasięgu telefonu nie ma cały czas, a mnie jakoś to nie przeszkadza...

Gorzej jak wody nie ma!!!

A ty ricky to pewnie tylko przyrodnicze niemieckie dobre filmy oglądasz ;)
 

DeletedUser4259

Guest
A ty ricky to pewnie tylko przyrodnicze niemieckie dobre filmy oglądasz ;)

i to bez dubbing'u

ale bez prądu też się nie da, więc ani nie poczytam książki, ani nie posłucham muzyki... (wiem, Ty masz Kindle'a i radio na baterię)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Jak byś miał kiedyś problem i tydzień bez prądu to byś miał nawet lampki na baterie ^^
Nawet agregat chce kupić ale aktualny remont nie pozwala mi nigdzie wsadzić tego cudeńka.

Ja wcale taka uzależniona nie jestem od interneta jak by się mogło wydawać, teraz mam czas bo pracy szukam.

I mam czas na seriale! I żaden wiewiór mi tego nie obrzydzi ^^
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Nawet agregat chce kupić ale aktualny remont nie pozwala mi nigdzie wsadzić tego cudeńka.

Żartujesz... trzeba było się zgłosić, jak sprzedawałam. Chociaż chyba nawet nie byłabym w stanie Ci wmówić, że to może się nadawać do użytkowania w domu, bo się nie nadaje ;) Można to to wystawić na podwórko, żeby mieć gdzie podłączyć reflektory, czy betoniarkę, albo zasilać obóz niemieckich generałów, którzy akurat postanowili spać pod chmurką, ale nie w domu w razie awarii prądu ;) Stał taki u mnie długo i choćby nie wiem jak długo prądu nie było, to w domu się tego nie odpala, przecież to urządzenie z silnikiem spalinowym. W piwnicy bym tego nawet nie włączyła ;) Nie uruchomiłam tego nawet kiedy padł prąd, a wraz z nim pompka, która spowodowała zagotowanie wody w rurach i zalanie calutkiej kotłowni... no bo tak. Bo się to to nie nadaje :p

Aczkolwiek jeśli zaczną nadawać w końcu Ranczo, a mnie ten jeden jedyny raz w tygodniu zabrakłoby prądu, to... :haha:
 
Ostatnia edycja:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Wiesz my mamy właśnie centralne, do tego solary, do tego parę innych urządzeń które mają potrzebę ciągłego poboru mocy a po 24h bez prądu gwarancja nie istnieje.
Nawet nie chodzi o duży ogromny poniemiecki agregat tylko żeby włączyć go na 1h i właśnie rozdmuchać gotującą się wodę w solarach rurach itd
To ze na spaliny również nie jest przeszkodą, chyba że kupimy sobie wiatraczek i staniemy się niezależni prądowo, walić enee i ich podwyżki cenowe co pół roku... ^^

Przecież nie kupie agregatu żeby serial oglądać, jeszcze takiej desperacji nie miałam :|
 

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Przecież nie kupie agregatu żeby serial oglądać, jeszcze takiej desperacji nie miałam :|

Kto Cię tam wie :haha:

U mnie zainstalowany jest teraz zasilacz awaryjny UPS, który na szczęście działa przez tyle godzin, że można bez obaw wygasić piec gdyby zabrakło prądu, wszystko na spokojnie i nic się nie dzieje. Małe pudełko, a dużo lepsze od agregatu :) Polecam.

Swoją drogą, tak dyskutujemy o serialach, może znowu w jakiś się wciągnę... szukam ucieczki gdzie się da, a książki i filmy to dobra opcja ;)
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Kiedy ja to wszystko robię, czytam, filmy oglądam.

Wy mnie za no lifa bierzecie. A potem dzwonie Ricky i zdziwiony ze Natalia naparza 3 km na spacerze :haha:
 

DeletedUser11758

Guest
TVN warto oglądać Kuchenne Rewolucje i Master Szefa. Polsat Świat według Kiepskich i inne seriale które są na Ipli. TVP nie warto oglądać żadnego serialu bo seriale takie jak Klan pokazują świat nie realny.Tych serialach bohaterowie nie cierpią na biedę a ich dzieci mają prace i stać ich na mieszkanie , wakacje i nie mają problemów dostaniem się do lekarza.Emeryci stać ich na dobre życie i leki.Agitacja rządowa i tych serialach przekonywali że warto wysłać sześciolatki do szkoły. Ranczo serial i wersja filmowa ciekawa.Niestety fanatyczna agitacja wielbiąca UE i kreująca że dała rolnikom pieniądze i mają wspaniałe życie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MadameCommando

Zespół FoE
Supporter
Oglądałam WSZYSTKIE odcinki Rancza, również wersję filmową i oczywiście nie ma tam "fanatycznej agitacji wielbiącej UE blablabla". Niesamowicie prześmiewczy serial ukazujący wszelkie przywary naszej rzeczywistości, wręcz kpiący sobie z polityki, UE i tak dalej.
 

DeletedUser

Guest
TVN warto oglądać Kuchenne Rewolucje i Master Szefa. Polsat Świat według Kiepskich i inne seriale które są na Ipli. TVP nie warto oglądać żadnego serialu bo seriale takie jak Klan pokazują świat nie realny.Tych serialach bohaterowie nie cierpią na biedę a ich dzieci mają prace i stać ich na mieszkanie , wakacje i nie mają problemów dostaniem się do lekarza.Emeryci stać ich na dobre życie i leki.Agitacja rządowa i tych serialach przekonywali że warto wysłać sześciolatki do szkoły. Ranczo serial i wersja filmowa ciekawa.Niestety fanatyczna agitacja wielbiąca UE i kreująca że dała rolnikom pieniądze i mają wspaniałe życie.

Krystianie, czy musisz w każdym temacie stosować - i tu posłużę się Twoją retoryką - fanatyczną agitację PiSowskich poglądów?
To zaczyna być nudne.

Żeby offtopu nie było...
Z programów a'la gastronomia najlepszy moim zdaniem jest Hell's Kitchen i Top Chef, Kuchenne rewolucje też czasem obejrzę.
Ranczo skończyłem oglądać po 2 sezonie, nie wiem co ludzie w tym widzą :?
 

DeletedUser11758

Guest
Oglądałam WSZYSTKIE odcinki Rancza, również wersję filmową i oczywiście nie ma tam "fanatycznej agitacji wielbiącej UE blablabla". Niesamowicie prześmiewczy serial ukazujący wszelkie przywary naszej rzeczywistości, wręcz kpiący sobie z polityki, UE i tak dalej.

Jest tam agitacja wielbiąca UE. Scena z 11 odcinka 5 sezonu:

Wójtówna Klaudia Kozioł (K, Marta Chodorowska) wiezie samochodem Fabiana Dudę (F, Piotr Ligienza), doradcę unijnego. Z charakterystyki Klaudii Kozioł na stronie serialu: „bardzo kochliwa, swoje kolejne poglądy, a nawet światopoglądy, dostosowuje do kolejnych narzeczonych”. Tym razem zakochała się w Fabianie Dudzie, doradcy unijnym, co oznacza u niej fascynację funduszami UE.

F: Klaudia, a twoi rodzice nie będą mieli nic przeciwko, że wozisz mnie w godzinach pracy?
K: Co ty? Ja zresztą potem na zakupy do Radzymina jadę. To chyba moja sprawa, czy kogoś podwożę czy nie. Lepiej mi powiedz, co my będziemy robili.
F: Chodzi o biogazownie.
K: Ale konkretnie o co?
F: Klaudia, to jest przyszłość. Każde gospodarstwo wytwarza mnóstwo różnych odpadów: stara słoma, koszona trawa, odchody zwierząt, no wszystko… Normalnie wystarczy prosta instalacja, żeby to wszystko przerabiać na gaz albo na prąd. Rozumiesz?
K: A droga jest taka instalacja?
F: No właśnie – niedroga. Po pierwsze, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich może zwrócić nawet połowę kosztów albo więcej – jeśli jesteś rolnikiem albo masz działalność gospodarczą i będziesz tę energię wykorzystywać. Jako „modernizacja rolnictwa” to może pójść, albo „różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, albo „tworzenie mikroprzedsiębiorstwa”. Po drugie, odkąd mamy kanalizację, no to ludziom stare szamba są po nic. Wystarczy takie szambo uszczelnić i najdroższa część gotowa. Rozumiesz?
K: Hmmm.
F: Klaudia, to jest mój wielki plan! Moje marzenie!
K: To znaczy jakie?
F: Sieć biogazowni, ale taka, żeby gmina była samowystarczalna energetycznie. Na biogazie samochody też spoko mogą jeździć. A z kilograma suchej trawy czterysta litrów gazu można zrobić! Masz pojęcie?!
K: Kurcze!
F: No i nie ma problemu ze śmieciami, nie ma problemu z emisją CO2. Wszyscy mają swój gaz i prąd za darmo!

Madelski: Agitprop w „Ranczu” nagrodzony. Po tym artykule rezygnowałem oglądania tego serialu bo wersja filmowa zachęca do oglądania serialu .
http://nczas.com/publicystyka/madelski-agitprop-w-ranczu-nagrodzony/
 
Do góry