Seriale

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1868
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser1868

Guest
Witam znacie jakieś dobre seriale zagraniczne? Ja osobiście bardzo lubię Dwóch i pół, Chorzy Doktorzy a także Teoria Wielkiego Podrywu:)
 

DeletedUser

Guest
Też oglądam Teorie Wielkiego Podrywu :) Sporo się naczekałam na 6 serie... Ale pierwszy odcinek był świetny :D
Oprócz tego: Supernatural, Magia Kłamstwa, Gra o Tron, Wyklęci, Dr House, Czysta Krew, Pamiętniki Wampirów, Terra Nova i to chyba na tyle :)
 

DeletedUser1868

Guest
Sheldon wymiata:) Też widziałem pierwszy odcinek i powiem że mega:)
 

DeletedUser3

Guest
Sheldon wymiata:) Też widziałem pierwszy odcinek i powiem że mega:)

Po jednym odcinku chyba nie należy oceniać całego serialu, co nie? ;]

Ostatnio oglądane i ciągle w produkcji: Dexter, Grey's Anatomy, Supernatural, Weeds (nie widziałem jeszcze ostatniego sezonu), Breaking Bad (też nie widziałem ostatniego), Californication, True Blood, Walking Dead (tylko jeden sezon póki co zaliczyłem).

Z tych już zakończonych: ER (na razie widziałem 13 sezonów z 15), Prison Break (nieprawdopodobny jak cholera, ale świetny), Alf (klasyka), House, Band of Brothers, X Files (tylko 2 sezony widziałem), CSI (ten właściwy, z akcją w Las Vegas), Twin Peaks (kolejna klasyka), The Sopranos, The Pacific.

To chyba tyle z tych ważniejszych.
 

DeletedUser1868

Guest
Bryff, teraz był pierwszy odcinek 6 sezonu, wszystkie 5 sezonów obejrzałem, także oceniam po obejrzeniu 5 sezonów:)
 

DeletedUser

Guest
Dla mnie też teoria wymiata ale od nie dawna zacząłem oglądać "Jak poznałem waszą matkę" i też jest nie złe
ogólnie lubię seriale typu SCI lub Kości
Jednak nadal nie zapomnę seriali które jako dziecko oglądałem typu Herkules, Xena, allo allo lub "czy boisz się ciemności" i "gęsia skórka"
 

DeletedUser426

Guest
SuperNatural rządzi ;D niedługo nowy sezon.
Oprócz tego The Walking Dead i StarGate Uniwersum.
I jak kolega wyżej seriale typu CSI Miami, New York i takie tam ;D
 

DeletedUser1868

Guest
Oczywiście warto pamietać o starym, dobrym ŚWIAT WEDŁUG BUNDYCH:) leci na polsat play bodajże
 

DeletedUser

Guest
Ja jestem dopiero na 2 sezonie Supernatural i żałuję że nie oglądałam tego wcześniej :)

A jeśli chodzi o stare seriale to moim ulubionym był zawsze Goosebumps :)
 

DeletedUser426

Guest
SuperNatural kolega polecił mi na ognisku z okazji zdania matury i rozpoczecia studiowania. Wszystkie 9 sezonów obejrzałem w jakieś 2 miesiące. Pierwsze sezony potrafiłem obejrzec w ciągu 3-4 dni :D
 

DeletedUser

Guest
Ja zaczęłam to oglądać bo gdzieś tam kiedyś zobaczyłam Jensena Ackles'a :) No i mnie wciągnął ten serial...
To szybko ci poszło ;] Ja ostatnio niestety nie mam zbyt wiele wolnego czasu więc oglądanie idzie mi powoli :-/
Ale coś mi się wydaje że bierze mnie jakieś choróbsko więc jest szansa że nadrobię zaległości w serialach ^^ Będę mieć całe dnie na to :D
 

DeletedUser3649

Guest
Widział ktoś już może początek sezonu 8 supernatural bo nie wiem czy warto (7 mnie trochę zniechęcił)
 

DeletedUser3

Guest
Nie widziałem. Zawsze czekam na koniec sezonu i dopiero wtedy zaczynam oglądać (żeby nie musieć czekać z tygodnia na tydzień).

A co do zniechęcenia: na początku to był typowy horror z elementami okultyzmu, który w późniejszych sezonach przerodził się w fantasy (też z elementami okultyzmu). To na pewno nie wszystkim mogło się spodobać. Mnie akurat ta transformacja nie przeszkadza :).
 

DeletedUser426

Guest
Osobiście wszystie sezony sie podobały. Ale lewiatany już tak troszke początkowo wydały sie naciągane :) już powinien być pierwszy odcinek kolejnego sezonu Dean w czyścu :D
 

DeletedUser

Guest
Bryfft mnie by chyba poskręcało jakbym miała czekać na koniec sezonu i obejrzeć wszystko naraz :) Jak się pokazuję jakiś nowy odcinek to ja MUSZĘ go obejrzeć! ^^
 

DeletedUser125

Guest
1. Lost <- pierwsze sezony super, ale każdy następny sezon coraz słabszy, mimo to nadal trzymam to gdzieś z sentymentu
2. Dexter <- nałogowy morderca, który morduje tylko tych którzy na to zasłużyli ;] polecam
3. House <- jak ktoś lubi nierealne przypadki itd. to warto obejrzeć, mnie trzymało głownie poczucie humoru Grega Housa
4. True Blood <- niektórzy powiedzą że beznadzieja, syntetyczna krew, wampiry itd, dla mnie fajne, tylko główna aktora wkurzająca;]
5. Walking Dead <- najkrócej to to takie odcinkowe "jestem legendą", warto poświęcić temu czas, jak ktoś lubi tego typu seriale
6. Kompania braci <- koniecznie trzeba to obejrzeć;]
7. Pacyfik <- jak ktoś obejrzał kompanie braci i mocno płacze że już to ma za sobą to można na otarcie łez obejrzeć pacyfik
8. Breaking Bad <- nauczyciel chemii, zmuszony osobistymi problemami wkracza w świat narkotyków, polecam
9. Big bang theory <- świetny serial komediowy o nerdach i ich przygodach, ubaw po pachy
10. How i met you mother <- całkiem całkiem choć moim zdaniem przesadzają z ilością odcinków
11. Gra o tron <- przeczytajcie te książki i obejrzycie ten serial, możecie mi zaufać
12. Pitbull <- wg. mnie polski fenomenalny serial, obejrzyjcie a doszukacie się faktów z polskich wiadomości z kilku lat wstecz
13. Californicaton <- nie mam pojęcia jak to opisać :D w każdym razie krótkie odcinki, warto obejrzeć.
:o sam nie wiedziałem, że tak dużo tego oglądałem, w każdym razie tak to napisałem, że ewentualnie ktoś mógł mnie więcej wiedzieć o czym to jest i czy mu się spodoba, ja nie żałuje żadnej minuty którą poświęciłem na obejrzenie tych seriali, no może prawie każdej.
 

DeletedUser426

Guest
Przyczepie sie porównania Walking Dead do Jestem Legenda. Dwa różne filmy, co prawda podobna sceneria ale fabuła inna w pewnym sensie.
Zrozumiałbym porównanie jako Odcinkowy Świt żywych trupów czy 28 Dni później , ostatecznie Resident Evil. Ale w żadnym wypadku jestem legenda.

I koniecznie dopisz Supernatural
 

DeletedUser

Guest
Z seriali które mogę polecić:
-Gra o Tron - jeden z najlepszych obecnie emitowanych seriali, na podstawie "Pieśni Lodu i Ognia" Martina.
-Rodzina Borgiów(The Borgias) - najlepszy serial historyczny jaki widziałem, oba sezony warte polecenia
-Sherlock(2010) - świetny pomysł na odświeżenie "starego" Sherlocka. Za niedługo wyjdzie trzeci sezon.
-Boardwalk Empire - serial kryminalny/gangsterski - może się podobać a może i nie, zależy od gustów.
-Breaking Bad - jeden z najlepszych i niestety niedocenionych w pełni seriali jakie obecnie są nadawane, z każdym sezonem coraz mroczniejszy, polecam.
-Dr House - tego serialu nie trzeba przedstawiać, z każdym sezonem niestety coraz gorszy ale do samego końca trzyma przyzwoity poziom.
-Revolution - jeden z najnowszych seriali, raczej średniak ale mogę go polecić fanom postapokaliptycznych wizji.
-The Walking Dead - średnia fabułę i grę aktorską serial nadrabia dużą ilością przemocy i zombiaków - czyli tego co każdy widz lubi najbardziej :)
-Dexter - kolejny serial którego przedstawiać nie trzeba, ostatnie sezony(6 i pierwsze odcinki 7) trzymają dalej wysoki poziom poprzednich(1,2,4), polecam - jeden z lepszych seriali ostatnich lat.
-Teora Wielkiego Podrywu - chyba jedyny serial komediowy przy którym naprawdę się śmieję. Serial dla każdego.
-Shameless US - świetne połączenie komedii z dramatem. Z każdym sezonem serial przybiera na jakości. Polecam.
-Herkules Poirot - jeden z najlepszych seriali detektywistycznych(nadawany od ponad 20 lat!) jakie oglądałem. Na podstawie książek Agathy Christie.
-Detektyw Monk - kolejny bardzo dobry serial detektywistyczny. Główny bohater dość podobny w zachowaniach do Poirota. Niestety ostatnie sezony średnio interesujące.
-Jak poznałem waszą matkę - bardzo dobry serial komediowy.
-Family Guy, Simpsonowie - oba seriale animowane na podobnym, wysokim poziomie.
-Dynastia Tudorów - bardzo dobry serial o Henryku VIII, niestety już zakończony.
-Supernatural - dobry, lekki serial Sci-Fi. Niestety tylko pierwsze sezony tak naprawdę zasługują na większą uwagę.

Jest to moja subiektywna ocena. Zaktualizuję listę jak przypomnę sobie kolejne dobre seriale(a jest ich pewnie drugie tyle).
 

DeletedUser426

Guest
Tu sie przyczepie SuperNatural. Serialem Sci-Fi mozna nazwac StarGate. Tu nie mamy zadnych kosmitów czy wymysłow nauki. Tylko okultyzm , tematyka religjna , wierzenia i duzo okultyzmu :) W żadnym wypadku Sci-Fi.
 

DeletedUser3372

Guest
Polecam serial Kontra nie jest on tak dobrze znany ale warto obejrzec do tej pory powstalo 3 sezony
 

DeletedUser11758

Guest
Warto obejrzeć na Ipli serial Fala Zbrodni. Iple każdy może mieć za darmo na komputerze i tablecie . Lepiej korzystać z tabletu bo na komputerze jest sporo reklam i trakcie serialu też . Niestety na komputerze może się zacinać . Prezentuje wysoki poziom . Warto obejrzeć też Oficera , 2 Oficera , 3 Oficera tym serialu występuje jako negatywne postacie Francuska Legia Cudzoziemska . Serial dokumentalny Historia lub Tajemnice Polskie Mafii . Ciekawe są odcinki gdy występuje Masa . Był mafii i postanowi się zmienić bo nie chciał był gangsterem a został nim bo latach 90 gdy gospodarka naszego kraju upadła . Wołominie i innych wioskach przestały istnieć kołchozy i sklepy które stworzyły . Ludzie stracili prace a chciał utrzymać się . Nie było to możliwe bo wszystkie firmy przestały istnieć i nie było dla młodych pracy . Zaczynał od drobnych czynów kryminalnych a skończył w mafii. Wołomin w latach 90 był miastem kryminalnym i każdy mieszkaniec tego miasta za kradzieże dostał większy wyrok. . Zrezygnował z niej bo stała się zbyt brutalna . Przekazał państwu informację o nich i dzięki niemu przestał istnieć Wołomin i Pruszków .
 
Do góry