PERŁY

DeletedUser3

Guest
Obliczenia trochę z kosmosu macie. Niektórzy nawet czynią jakieś założenia (że x% szans przy y kliknięciach), mimo że kodu gry nie znają.
Otóż szansa jest największa przy pierwszym obrazku (dlatego dostaje się go relatywnie szybko), potem znacznie spada.
I niestety jest prawdą, że wypadają rzadko, to raczej się nie zmieni.
@ir pall, nawet mając szansę 80% na zdobycie, możesz zawsze losować akurat z tych 20%, więc owszem, jest możliwe, że masz takiego strasznego pecha. Cóż, mnie też od dwóch dni nie wypadło nic (mam łącznie 3 fragmenty), mimo że motywowałem całe sąsiedztwo.

Tak więc bardzo proszę... Zdobycie Pereł nie ma być łatwe. Wiem, wiem - od razu usłyszę, że za kasę można przecież od razu - ano można, nikt nie zaprzecza oczywistościom. Tylko w czym problem? Zazdrości ktoś? Chyba tylko tyle, bo to nie jest gra o charakterze 'hardkorowym', gdzie toczyłaby się sroga walka (a'la Plemiona), i można byłoby stracić wszystko w jedną noc (i musieć zaczynać kompletnie od zera). Tu nie da się stracić praktycznie niczego, więc zasadniczo nie jest to problemem.

Sugeruję wrzucić na luz, bo plany będą wypadały rzadko. Obecnie nie wiem nic o przygotowywanym zwiększeniu częstotliwości. Ale w końcu to działka gamedesignera by to planować, a nie moja, więc... kto wie.

Pozdrawiam! :)
 

DeletedUser

Guest
Jeśli ktoś ma perły dodające bonus do ataku/obrony to jest poza zasięgiem większości. W tym rzecz, że nie jesteśmy w stanie go pokonać. Nikomu nie chodzi o bonus do ekonomii, tylko do walki.
 

DeletedUser3220

Guest
Jeśli ktoś ma perły dodające bonus do ataku/obrony to jest poza zasięgiem większości. W tym rzecz, że nie jesteśmy w stanie go pokonać. Nikomu nie chodzi o bonus do ekonomii, tylko do walki.

Dodaj go do znajomych, supportuj tę perłę i zgarniaj jej plany.
 

DeletedUser

Guest
Dodaj go do znajomych, supportuj tę perłę i zgarniaj jej plany.

@ashantess: Robertolog zupełnie na inny temat pisze. to się wręcz kwalifikuje jako spam :D


@Bryfft marchewka na kiju działa tylko przez moment. może doczekam, aż ktoś zbuduje jako pierwszy niediamentową perłę architektury, ale to raczej wątpliwe. możemy robić zakłady, kiedy to nastąpi ;)

poza tym jeśli się to opiera na czystym prawdopodobieństwie, to, jak już wspominałem, szanse nie są równe dla graczy - ktoś może mieć 40 do zmotywowania graczy, a inny 150 (a nie wszystkich odwiedzanych da sie splądrowac, czy zmotywować, więc te liczby mogą byc jeszcze bardziej odległe względem siebie). i gdzie tu równość?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1868

Guest
Niediamentowa, czyli jak kupie 2 obrazki za diamenty to będzie diamentowa czy nie? :p Bo mam już 6 obrazków do Deal Castle, jak dobrze pójdzie to jutro postawie :)
 

DeletedUser

Guest
Niediamentowa, czyli jak kupie 2 obrazki za diamenty to będzie diamentowa czy nie? :p Bo mam już 6 obrazków do Deal Castle, jak dobrze pójdzie to jutro postawie :)

mi chodziło o czystą niedamentową piękność... czyli zero użytych diamentów przy budowie.
 

DeletedUser4682

Guest
No to moja będzie diamentowa, ale też jestem ciekaw kiedy ktoś postawi bez diamentów :)

To kwestia paru dni :) Bo ktoś postawi za diamenty, a mu pomoże ktoś(nie ogarniam supportowania pereł i dostawania planów pereł) i dostanie ten plan :) Daje tak 2-4 tyg trochę duża rozbieżność, ale nigdy nic nie wiadomo :)
 

DeletedUser4340

Guest
mam nadzieje iz ktos z Din... postawi posag zeusa
mam jego pierwsza czesc i jak dla mnie dobre bonusy mozna uzyskac przy 10 poziomie ;]
 

DeletedUser

Guest
"Wypadają rzadko" to małe niedopowiedzenie, pierwsze dwa fragmenty planów wypadły z pierwszej i trzeciej motywacji. Potem wykonałem ok. 600 motywacji i totalnie nic.
 

DeletedUser

Guest
To kwestia paru dni :) Bo ktoś postawi za diamenty

Diamentowe już są. niektórzy już mają dwie...ale to sie nie liczy. mi chodzi o pierwszego gracza-ciułacza, który sam uzbiera. oraz interesuje mnie, kiedy , to nastąpi. możemy robić zakłady. na 90% nie w tym roku (to i tak wersja optymistyczna), choć są już gracze którzy uzbierali 8 elementów, a akcja z perłami trwa ok. 10 dni. więc kto wie.
 

DeletedUser3220

Guest
(nie ogarniam supportowania pereł i dostawania planów pereł)

Spokojnie.
To jest naprawdę proste. Wystarczy mieć kogoś z Perłą w znajomych, w gildii lub w sąsiedztwie. Wchodzisz do tego kogoś (powinien mieć ikonkę z "zamkiem" pod ikonką z kopertą, tam gdzie się wysyła wiadomości) i klikasz na Perłę. Tam Ci się pokazuje ranking, kto ile punktów badań wydał i jakie są nagrody za poszczególne miejsca.
 

DeletedUser4340

Guest
Spokojnie.
To jest naprawdę proste. Wystarczy mieć kogoś z Perłą w znajomych, w gildii lub w sąsiedztwie. Wchodzisz do tego kogoś (powinien mieć ikonkę z "zamkiem" pod ikonką z kopertą, tam gdzie się wysyła wiadomości).

nie widze takiej ikonki ;/
 

DeletedUser4340

Guest
zapewne ma perelke gdyz pomagam przy jej budowie na 3 poziom
 

DeletedUser314

Guest
Spokojnie.
To jest naprawdę proste. Wystarczy mieć kogoś z Perłą w znajomych, w gildii lub w sąsiedztwie.

No w mojej gildii, w kilak godzin zrobili 6 level (przez noc), wydajać ileś tam milionów monet, pewnie zaraz dobija do 10, a Perłe mieliśmy z stąd ze znaleźliśmy diamentowego, wzięliśmy go do gildii i daliśmy mu wszystkie potrzebne towary praktycznie za darmo.
Więc ja nie wiem jak zwykła osoba miała by mieć szanse u niego w sąsiedztwie np.

@Bryfft
Cóż, mnie też od dwóch dni nie wypadło nic (mam łącznie 3 fragmenty), mimo że motywowałem całe sąsiedztwo.
To teraz mi powiedz kiedy uda Ci się z taką statystyka jak teraz uzbierać na 1 perlę :)
 

DeletedUser5256

Guest
Nie wiem skąd te jęki. Ktoś kto kupi za diamenty fragmenty ma przewagę tylko przez 3-4 tygodnie. Z przejścia z lvl 9-10 do rozdania jest 10 obrazków. Jak dojdzie zakup obrazków za medale to będzie to dość łatwe do zrobienia, pod warunkiem, że inni zakupią za diamenciki. No wiadomo, że ostatnie będzie trudno trafić, ale gra musi na siebie zarobić. Bez kasy nie będzie gry. Tutaj i tak w krótkim czasie można nadrobić przewagę kogoś kto inwestuje i nie trzeba siedzieć 24h. Grając w inne gry przekonałem się, że jak ktoś ma kasę to w PvP nic nie zrobisz, bo potrzebujesz miesięcy żeby go dogonić, a wtedy wchodzi dodatek i znów jest to samo.
 

DeletedUser314

Guest
Nie wiem skąd te jęki. Ktoś kto kupi za diamenty fragmenty ma przewagę tylko przez 3-4 tygodnie. Z przejścia z lvl 9-10 do rozdania jest 10 obrazków. Jak dojdzie zakup obrazków za medale to będzie to dość łatwe do zrobienia, pod warunkiem, że inni zakupią za diamenciki. No wiadomo, że ostatnie będzie trudno trafić, ale gra musi na siebie zarobić. Bez kasy nie będzie gry. Tutaj i tak w krótkim czasie można nadrobić przewagę kogoś kto inwestuje i nie trzeba siedzieć 24h. Grając w inne gry przekonałem się, że jak ktoś ma kasę to w PvP nic nie zrobisz, bo potrzebujesz miesięcy żeby go dogonić, a wtedy wchodzi dodatek i znów jest to samo.

Tu nie chodzi o przewagę, ale o to, że drogą poprzez motywacje praktycznie niemożna uzyskać perły.
Silni gracze w 1-2mc będą mieli po kilka Pereł, gdzie również będą nie zadowoleni bo władują masę monet, punktów, swojego czasu w to, a nie uzbierają nawet połowy z nich.
Ludzie którzy nie przeszli jeszcze gry, praktycznie zostaną pozbawieni tej możliwości.
 

DeletedUser5256

Guest
ja mam w sumie 6 części (1 od mikołaja). Praktycznie każdego dnia coś wpada.
 

DeletedUser314

Guest
ja mam w sumie 6 części (1 od mikołaja). Praktycznie każdego dnia coś wpada.

To ty masz teoretycznie szczęście, teoretycznie bo to i tak słaby wynik by nazbierać na perłe. Wiele osób ma od początku po 1-2 plany, a nie którzy nawet 0(mówimy o samej mot/gwzd/pla).

- - - Zaktualizowano - - -

ja mam w sumie 6 części (1 od mikołaja). Praktycznie każdego dnia coś wpada.

Poza tym zastanawiające jest to że stworzyłeś konto dzisiaj, żeby się tym pochwalić, że masz codziennie ^^.
 

DeletedUser

Guest
Poza tym zastanawiające jest to że stworzyłeś konto dzisiaj, żeby się tym pochwalić, że masz codziennie

to go przyłapałeś. ale być może jego nick nie jest przypadkowy.
jakkolwiek unpxre Twoje głosowanie zostało zamknięte. myślę, że to raczej z powodu obaw, a nie z powodu wyjaśnienia sytuacji ;)
 

DeletedUser4340

Guest
to go przyłapałeś. ale być może jego nick nie jest przypadkowy.
jakkolwiek unpxre Twoje głosowanie zostało zamknięte. myślę, że to raczej z powodu obaw, a nie z powodu wyjaśnienia sytuacji ;)

chyba masz racje z tym glosowaniem
 

DeletedUser314

Guest
Również myślę tak jak wy. Mogą powiedzieć wprost o co chodzi, bo skoro nie wiemy o co chodzi to zapewne chodzi o pieniądze.
Niech powiedzą, że np gra się po prostu coraz bardziej komercjalizuje dochodzą do końcowej fazy Bety.
BO jeśli tak nie jest, to moim zdaniem powinni zmienić ten przelicznik.
 

DeletedUser5256

Guest
Oczywiście, że nick nie jest przypadkowy.
A konto założyłem bo mnie drażni to że dla niektórych osób wszystko powinno być łatwo zrobić.
Co to za satysfakcja z gry jak w tydzień można by było wszytko wybudować.
Co to za zabawa jak się kupuję wszystko za kasę.
Tutaj nic nie tracisz, nawet jak przez miesiąc nie grasz. Oczywiście jak zostaniesz za bardzo z tyłu to masz problem z handlem, ale 20min. dziennie wystarczy aby być na bieżąco.
 

DeletedUser3

Guest
@unpxre, ir pall: Gra jest mocno komercyjna od początku i nikt nie planuje tego zmieniać, ani nikt się z tym nigdy nie krył, więc nie wiem dlaczego nagle Amerykę ktoś tu odkrywa ;).
 
Do góry