Perły, zablokowanie ankiety i pomysłu...

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser314
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Ja także dołączam się do podziękowań dla CM-a, bo te perły to rzeczywiście trochę nie wyszły.
 

DeletedUser

Guest
Jestem pełen uznania, za to, że nasze głosy nie poszły do lasu i że jednak coś się dzieje.
 

DeletedUser1724

Guest
Brawo Bartek ^_^ Teraz przekonamy się czy Panie i Panowie z IG staną na wysokości zadania i wezmą do siebie te wszystkie słowa graczy :) Rozumiem, że zależy im na pieniądzach lecz trzeba mieć też umiar w ich pozyskiwaniu :)
 

DeletedUser314

Guest
znalazłem na forum angielskim (na którym też widoczna jest krytyka systemu Pereł) obliczenia jednego z graczy:

źródło: źródło
czyli znaleziono 54 elementy Pereł na blisko 12000 przydzielonych motywacji (i splądrowań).
to daje jakiś obraz systemu (szanse = 0,475%)

Napisałem już wcześniej że En serwerze są źli, zapewne na każdym są źli ale tam dyskusje dochodzą prawie 30 stron, 0.475 ~ moje 1/200 :)
 

DeletedUser

Guest
Napisałem już wcześniej że En serwerze są źli, zapewne na każdym są źli ale tam dyskusje dochodzą prawie 30 stron, 0.475 ~ moje 1/200 :)

no to gdzieś mi umknęło we wczorajszych, forumowych 'zamieszkach' ;)
szkoda, że skoro już tak zliczali, to nie rozdzielili statystyk dla motywowania i plądrowania. bo różnica jest między nimi na 100%.
(w moim przypadku żaden z 6 elementów nie wpadł przez plądrowanie).
inny cytat z en forum:
That is on average a drop in 200-250 polish/motivations. - A bit less for plunder.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
no to gdzieś mi umknęło we wczorajszych, forumowych 'zamieszkach' ;)
szkoda, że skoro już tak zliczali, to nie rozdzielili statystyk dla motywowania i plądrowania. bo różnica jest między nimi na 100%.
(w moim przypadku żaden z 6 elementów nie wpadł przez plądrowanie).
inny cytat z en forum:


http://forum.en.forgeofempires.com/showthread.php?8931-Changelog-0-22-Discussion/page24 napisał:
- Motivate guild member - 1904 mot's - 8 bps dropped - rate 0.42%
- Polish guild member - 1617 pol's - 7 bps dropped - rate 0.43%
- Motivate Neighbour - 802 mot's - 6 bps dropped - rate 0.75%
- Polish Neighbour - 413 - 2 bps dropped - rate 0.48%
- Plunder - 1510 - 6 bps dropped - rate 0.4%

- Overall - 6246 - 29 bps dropped - rate 0.46%

:) Dałem to już wcześniej w dziale pomysły :)
 

DeletedUser4260

Guest
5. Różnica między armiami wspieranymi przez Perły (już zbudowane, ponieważ zdobycie ich za Diamenty jest zbyt łatwe), a niewspieranymi (ponieważ jeszcze nie wypadło dość planów) może być za duża i znacznie utrudnić Graczom nie zakupującym Diamentów odegranie istotniejszej roli w turniejach, a zarazem w zdobywaniu medali.

A dlaczego ktoś kto wydaje kase ma być "krzywdzony" ? Bo rozumiem, że ma to na celu przyznanie bonusu do ataku/obrony przy atakach na gracza który również posiada Perłę.

Druga sprawa, która mnie dziś "poraziła" - po co wypada mi plan budowy Perły, która już mam postawioną i której już drugi raz postawić nie mogę?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
A dlaczego ktoś kto wydaje kase ma być "krzywdzony" ? Bo rozumiem, że ma to na celu przyznanie bonusu do ataku/obrony przy atakach na gracza który również posiada Perłę.

Druga sprawa, która mnie dziś "poraziła" - po co wypada mi plan budowy Perły, która już mam postawioną i której już drugi raz postawić nie mogę?

1. Nie wiem jaką krzywdę ty tu widzisz?
2. Ponieważ kiedyś mają być do czegoś używane.
 

DeletedUser

Guest
1. Nie wiem jaką krzywdę ty tu widzisz?
2. Ponieważ kiedyś mają być do czegoś używane.
1. domyślam się, że chodzi ogólnie o równość, na którą jego zdaniem nie powinno być miejsca. chodzi o równość między ciułaczem-elementów, a diamentowym-graczem... wg mnie on nie rozumie, że za diamenty skraca czas poszukiwań, a nie kupuje statusu boskiego, dzięki któremu nigdy nie dozna już porażki w walce.
2. słyszałem o opcji wymiany 'dublowanych' na inne elementy (na forum angielskim - ale to było chyba do rozważenia)
 

DeletedUser4260

Guest
idąc Waszym tokiem rozumowania... to gracz "A" ktory postawi sobie powiedzmy Wiatrak za diamenty czym przyspieszy swoj rozwoj... nie powinien miec mozliwosci atakowania kogos kto nic nie postawil za diamenty. Bo z gory ten bez diamentow jest skazany na porazke, ponieważ wolniej się rozwija... i teoretycznie moze miec slabsza armie
 

DeletedUser

Guest
Przywołując 'anegdotę Bryffta' (o osobie, którą stać na bilet autobusowy i osobie, której nie stać na bilet), to łopatologicznie tłumacząc obaj mają szansę trafić do punktu B - tyle, że ten, który skorzysta z transportu miejskiego, uczyni to znacznie szybciej. w okamgnieniu. zaś ten , który musi iść na pieszo, też może dojść do B, ale zajmie więcej czasu. tak więc za diamenty powinno kupować się czas, a nie wygraną. obecnie okazuje się tak, że ten, który nie kupił biletu, po prostu do tego punktu B może nie dojść... bo się zdąży zniechęcić, zestarzeć..itd. - czyli, bo zajmie mu to np. około roku nim wybuduje pierwszą Perłę.
a Ty najwyraźniej chcesz, aby osoba bez biletu nie miała szansy trafienia do B, czy tak??? (może źle interpretuję Twoje słowa). napisz, jak wg Ciebie powinno to wyglądać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
nexter napisał:
słyszałem o opcji wymiany 'dublowanych' na inne elementy (na forum angielskim - ale to było chyba do rozważenia)
Taki jest plan, ale raczej na pewno nie w 0.23.
 

DeletedUser4260

Guest
Przywołując 'anegdotę Bryffta' (o osobie, którą stać na bilet autobusowy i osobie, której nie stać na bilet), to łopatologicznie tłumacząc obaj mają szansę trafić do punktu B - tyle, że ten, który skorzysta z transportu miejskiego, uczyni to znacznie szybciej. w okamgnieniu. zaś ten , który musi iść na pieszo, też może dojść do B, ale zajmie więcej czasu. tak więc za diamenty powinno kupować się czas, a nie wygraną. obecnie okazuje się tak, że ten, który nie kupił biletu, po prostu do tego punktu B może nie dojść... bo się zdąży zniechęcić, zestarzeć..itd. - czyli, bo zajmie mu to np. około roku nim wybuduje pierwszą Perłę.
a Ty najwyraźniej chcesz, aby osoba bez biletu nie miała szansy trafienia do B, czy tak??? (może źle interpretuję Twoje słowa). napisz, jak wg Ciebie powinno to wyglądać.

no to równie dobrze gracza z mniejszą ilością punktów czy też słabszym wojskiem można zniechęcić jak 10 graczy dzień w dzień ograbi mu wioske z Wszystkiego co produkuje... jest to też jakiś powód do tego, że taki gracz się nie rozwinie?
 

DeletedUser

Guest
zniechęcić do grania może 1000 rzeczy. i przypuszczam, że wielu graczy przestaje grać, bo ma inne oczekiwania wobec gry (główny powód). jak już pisał ktoś (Bryfft?) gdzieś wcześniej, jest różnica między np. Plemionami, gdzie tracisz wszystko przy ataku, a FoE, gdzie ktoś splądruje Ci jeden budynek. więc rozwój (przy ataku 10 graczy) byłby zapewne utrudniony, ale nie niemożliwy.

a jeżeli chcesz za diamenty mieć wyłączność na wygraną, to najlepiej gdybyś miał za sąsiadów podobnych do siebie. to w sumie byłby niezły pomysł, by diamentowców umieścić we wspólnym sąsiedztwie :D jakiego argumentu wówczas byś użył???
Twoje wydawanie kasy na diamenty ma sens dla Ciebie tylko dlatego, że inni obok Ciebie tego nie czynią. dla mnie jest to trochę jak granie na kodach, ale jak kto lubi.... mnie to nie jest potrzebne ;)

napisz, jak wg Ciebie powinno być.
 

DeletedUser4260

Guest
Wiadomo, że daje przewagę. Sam kupiłem diamenty tylko dlatego żeby uzyskać ten bonus. Gdybym nic z tego nie miał to nie wydaje wtedy pieniędzy. IG wypuszcza różne pierdoły płatne więcej lub mniej bo na tym zarabia. Jedn kupi drugi nie.
 

DeletedUser

Guest
1. Bryfft ma racje, mówcie co chcecie. (Wiem ze najprawdopodobniej zmieszacie mnie za to z błotem.)
2. Mi sie takie trudne "cuda" podobają bo utrudnia grę a Wy (szczególnie Apo) chcecie wszystko mieć od razu i nie podoba sie Wam że diamenciarze diamentują.
3. Jak już sam dorobię sie do cudu to z dumą spojrzę w ekran komputera i będę mógł powiedzieć sobie - "Brawo, zbudowałem to Cudo pracą (klikaniem) własnych rąk." :)
4. Kupienie cudu, plus surowce - 100zł. Zbudowanie cudu własnymi rękoma - bezcenne. :D
5. Budowanie cudów zajmie nam trochę czasu, ale gra sie wydłuża, a to raczej dobra nowina?
 

DeletedUser

Guest
@ShreQ: ok. czyli jest jakiś problem, czy wszystko gra?
myślę, że możemy chyba zakończyć dalszą rozmowę. chyba, że chcesz, by ktoś inny (nie ja) wytłumaczył całe to zamieszanie z diamentami i perłami...itd. pewnie każdy widzi to nieco inaczej, ale jakiś wspólny wektor nas łączy. ;)

@LaManche: masz nastawienie bojowe. zupełnie niepotrzebnie ;) pomijasz jeden istotny szczegół: jest coś takiego jak 'próg wytrzymałości' gracza, który zbiera.
krótko: jeżeli ma to zająć rok czasu, to próg jest za wysoko.
i jest to w interesie IG, by to zmienić (marketing)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4260

Guest
Ogólnie rzecz biorąc: nikt nikogo nie zmusza do płacenia (kupowania diamentów) tak samo nikt nie może zabronić komuś zyskać przewagi - w końcu za tą przewagę zapłacił odpowiednią kwotę.
 

DeletedUser

Guest
@ShreQ : są różne przewagi. na jednych zyskujesz np. czas, a dzięki innym jesteś 'bogiem', któremu nikt nie podskoczy.
pierwsze są OK, a drugie to porażka....bo w końcu będziesz musiał walczyc z innymi bogami (diamentowcami), bo zwykłych graczy nie będzie. a przecież być w sąsiedztwie samych bogów byś nie chciał, co?
 

DeletedUser1724

Guest
Ogólnie rzecz biorąc: nikt nikogo nie zmusza do płacenia (kupowania diamentów) tak samo nikt nie może zabronić komuś zyskać przewagi - w końcu za tą przewagę zapłacił odpowiednią kwotę.

Ale zrozum to, że jeżeli coś wprowadzają - tak ambitnego, to niech to też będzie funkcjonalne dla graczy nie posiadających Diamentów.
 

DeletedUser4260

Guest
rozwinięcie perły też trwa ;) mając na 1 poziomie bonus 5%... to w poszczegolnych jednostkach na tym etapie jakim jestem to +1 do ataku... to az taka wielka przewaga?
 

DeletedUser1724

Guest
rozwinięcie perły też trwa ;) mając na 1 poziomie bonus 5%... to w poszczegolnych jednostkach na tym etapie jakim jestem to +1 do ataku... to az taka wielka przewaga?

Porównujesz teraz osoby, które PA postawili od razu do osób, które muszą się namęczyć i czekać na nią parę miesięcy ... Więc mi nie mów, że osoby, które sobie ją postawili od razu nie będą mieli przewagi bo wystarczy spojrzeć na bonusy PA, a szczególnie te które dają przewagę militarną ....
 

DeletedUser4260

Guest
jak juz wczesniej pisalem - kazda rzecz zdobyta za diamenty daje przewage. Slowo "musza" srednio do mnie trafia ;) rowniez moga isc na "latwizne" i sobie kupic diamenciki... czyz nie?
 
Do góry