Perły, zablokowanie ankiety i pomysłu...

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser314
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
dokładnie oto chodzi. dzięki!
ad 1: to bez znaczenia w dyskusji - bo nie znamy tego wzorka
ad 6: zobacz ile najwięcej zdobyła jedna osoba dotąd, a co z resztą? uda się 2-5 graczom w ten sposób, a reszta musi ciułać.
ad 7: ok. dlatego trzeba monitorować postęp.
Po 1, nie znamy wzorka i znać nie będziemy. Chodzi mi o to, że ludzie się kłócą, wyzywają, marudzą, że za niskie prawdopodobieństwo, że niczego nie trafiają. Całą winę zwalają na podaną niską szansę wygrania. Staram się im uświadomić, że to jest tylko statystyka.
Po 6, jedna osoba wymieniła ostatnio 750 diamentów. Czyli można. Niby nic, niby tylko jeden gracz, ale team funduje nam to za DARMO. Lepsze to niż nic. Dodatkowo można je zgarnąć za zadania. Wbrew pozorom sporo graczy może kupić kilka planów za diamenty i to za darmo.

@Bryfft
A na jakiej podstawie system losuje? Nawet generowanie klucza w szyfrowaniu oparte jest na algorytmie, czyli wzorze który idzie złamać. Liczba losowa może być wybierana na podstawie ruchów kursorem, godziny, liczby użytkowników, liczby akcji, cokolwiek. Ważne jest to, że to tak naprawdę nie jest losowe. Nawet ruch cząsteczek w przyrodzie wbrew pozorom nie jest chaotyczny.


>>>Chodzi mi o to, że wstawiając element losowy nie musisz ingerować w samo jego losowanie w kodzie swojego programu, lecz przy losowaniu opierasz się na funkcji (czy czymkolwiek innym), która jest niejako wbudowana w język programowania, z którego korzystasz. - Bryfft
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Wbrew pozorom sporo graczy może kupić kilka planów za diamenty i to za darmo.

no to pozory mylą albo nie rozumiem słowa 'sporo' :)
bo tu mówimy o ok. 10-20 graczach - na ile wszystkich??? nie wiem , ile jest aktywnych. ale na oko z 1000-2000 graczy , choc pewnie ostro zaniżyłem liczbę. czyli poniżej 1%.
 

DeletedUser314

Guest
CM napisał:
Ale tak samo jak w innych sprawach, mogę tylko przekazać te uwagi do naszego gamedesignera oraz product managera. I niestety to jest jego decyzja. A jak pisałem już w innym wątku, znaczenie mają raczej wykresy, słupki i procenty, które odzwierciedlają opłacalność danych ruchów w sposób mierzalny.

I to właśnie sedno, bo chciałem tylko żebyś powiedział gdzieś tam do góry że większość graczy na PL światach jest nie zadowolonych z częstotliwości i wolała by nieco większą.
Ty natomiast skasowałeś mój pomysł w zalążku.

Twierdząc, że niby to coś jak obniżka cen diamentów.
Nie wiem ja miałem w planach kupno diamentów na Perły na ta ostatnie, od 1.5mc, mam 8 fabryk towarowych więc większość surowców na większość pereł już mam.
Ale chciałem kupować tylko 9, czy 8 i 9 obrazek do końca.
Ale mając tylko taką możliwość zdobywania Pereł musiał bym wydać ponad 300 PLN, gdzie wydawać to na grę w której już nie mam zbytnio nic do roboty jest nieco bezsensu.

Jestem osobą co na ogół kupuje abonament do gier od razu jak zaczyna, tutaj natomiast zniechęciłem się od razu, bo nie nienawidzę gdy gra polega na tym że ten jest lepszy kto da więcej $.
Jednak FoE mnie pozytywnie zaskoczyło, w przeciwieństwie do innych, grając za darmo możemy zyskać tyle samo a nawet więcej np:
Na domkach arkadowych zarobimy więcej niż na tych 4 godzinnych, na rozszerzenia itp są limity i ceny rosną, budynki bo kilku epokach stają się słabsze od tych darmowych.
Po prostu FoE premium, zapewniało wyższą pozycję ludziom co chcą grać rzadziej. Wprowadzili Perły myślę OK, za prawie Rok grania w końcu coś się należy jeśli chce się mieć wszystko.
Jednak jeśli budynki mogą dać +150% ataku, gdzie an Becie osoba mającą "tylko" +60% dosłownie roznosi w pył wszystkich, Trybuszem zabija kuszników prawie na strzała.
To mamy teraz grę w której jeśli nie dasz 350pln, zapomnij o tym że będziesz mógł coś osiągnąć, a za 350pln to możemy kupić sobie dużo lepsze gry, a nie takie w jakie duża cześć z nas wchodzi tylko raz na dzień na chwile.

Zawsze chwaliłem FoE, i wywyższałem je na tle innych, można o tym poczytać choćby w offtopie, zresztą np Nexter też,a teraz co? ... sami zastanawiamy się nad odejściem.

@Robertolog, jak nie zauważyłeś od dawana prosimy o algorytm, a usłyszeliśmy jedynie że jest szansa otrzymania jest bardo niska.
Więc nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że to nasze subiektywne odczucia.

- - - Zaktualizowano - - -

A na jakiej podstawie system losuje? Nawet generowanie klucza w szyfrowaniu oparte jest na algorytmie, czyli wzorze który idzie złamać. Liczba losowa może być wybierana na podstawie ruchów kursorem, godziny, liczby użytkowników, liczby akcji, cokolwiek. Ważne jest to, że to tak naprawdę nie jest losowe. Nawet ruch cząsteczek w przyrodzie wbrew pozorom nie jest chaotyczny.


>>>Chodzi mi o to, że wstawiając element losowy nie musisz ingerować w samo jego losowanie w kodzie swojego programu, lecz przy losowaniu opierasz się na funkcji (czy czymkolwiek innym), która jest niejako wbudowana w język programowania, z którego korzystasz. - Bryfft

mamy tu na 95% pseudolosowanie polegające na obliczaniu (mikrosekund) czasu od bodajże 1980roku.
 

DeletedUser

Guest
no to pozory mylą albo nie rozumiem słowa 'sporo' :)
bo tu mówimy o ok. 10-20 graczach - na ile wszystkich??? nie wiem , ile jest aktywnych. ale na oko z 1000-2000 graczy , choc pewnie ostro zaniżyłem liczbę. czyli poniżej 1%.
Z zadań spokojnie da się uzbierać 200 diamentów. Sam kupiłem na początku teatr za 100 i teraz mam już 84 (jestem w środku rozkwitu średniowiecza). Dodatkowo za rejestrację z naszego linku cośtam dostajemy. Fakt, że tylko 10-20 osób kupi sobie za diamenty z konkursów.

@Bryfft: czy jest to w programie, czy dopiero napisane, nie zmienia to faktu, że jest to algorytm i po spełnieniu określonych warunków możemy dostawać plany jeden za drugim. Chodzi mi również o to, że ludzie chcą znać algorytm, który jest podstawą losowania. Gdyby to znali... nie chce wiedzieć co by się działo.
 

DeletedUser

Guest
Zawsze chwaliłem FoE, i wywyższałem je na tle innych, można o tym poczytać choćby w offtopie, zresztą np Nexter też,a teraz co? ... sami zastanawiamy się nad odejściem.

liczba osób, zastanawiających sie nad zakończeniem gry rośnie - widzę liczne wątki i tu na forum (różnych doświadczonych graczy) i w gildii. czyli , jak wspominałem, IG dało za wysoko poprzeczkę i popsuło grę.

Z zadań spokojnie da się uzbierać 200 diamentów.
wygrane diamenty gracze raczej poświęcą na rozszerzenie terenu, a nie na kupno elementu.
koszt wybudowania Perły to (jeśłi się nie mylę) ponad 5000 diamentów... życzę powodzenia w najbliższych 100 konkursach :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser314

Guest
@Bryfft: czy jest to w programie, czy dopiero napisane, nie zmienia to faktu, że jest to algorytm i po spełnieniu określonych warunków możemy dostawać plany jeden za drugim. Chodzi mi również o to, że ludzie chcą znać algorytm, który jest podstawą losowania. Gdyby to znali... nie chce wiedzieć co by się działo.

Znając algorytm znamy, częstotliwość wypadania, będziemy widzieli czy są raz na 50 czy raz na 500 motywacji. A to diametralnie zmienia postać rzeczy.
Tym bardziej, że można to być bardziej skomplikowane (dodane mogą być rożne warunki)
 

DeletedUser

Guest
Znając algorytm znamy, częstotliwość wypadania, będziemy widzieli czy są raz na 50 czy raz na 500 motywacji. A to diametralnie zmienia postać rzeczy.
Tym bardziej, że można to być bardziej skomplikowane (dodane mogą być rożne warunki)
Za Wikipedią:
Algorytm – w matematyce oraz informatyce skończony ciąg jasno zdefiniowanych czynności, koniecznych do wykonania pewnego rodzaju zadań.
Znając algorytm, znamy metodę przyznawania planów. Możemy znać tylko liczbę motywacji, ale również okoliczności sprzyjające im wypadaniu (odpowiednia godzina, budowla, liczba poprzednio zmotywowanych osób, liczba osób które już plan dostały itd).
 

DeletedUser314

Guest
Za Wikipedią:

Znając algorytm, znamy metodę przyznawania planów. Możemy znać tylko liczbę motywacji, ale również okoliczności sprzyjające im wypadaniu (odpowiednia godzina, budowla, liczba poprzednio zmotywowanych osób, liczba osób które już plan dostały itd).

No napisałeś to samo co ja :)
okoliczności sprzyjające=Tym bardziej, że można to być bardziej skomplikowane (dodane mogą być rożne warunki)
Możemy znać tylko liczbę motywacji= znamy, częstotliwość wypadania,

Więc, zgadasz się zemną czy o co chodzi? bo nie rozumiem.
 

DeletedUser

Guest
No napisałeś to samo co ja :)
okoliczności sprzyjające=Tym bardziej, że można to być bardziej skomplikowane (dodane mogą być rożne warunki)
Możemy znać tylko liczbę motywacji= znamy, częstotliwość wypadania,

Więc, zgadasz się zemną czy o co chodzi? bo nie rozumiem.
Jeśli dobrze rozumiem to chodzi nam o to samo. Na dzień dzisiejszy znamy tylko liczbę motywacji/akcji potrzebną do zdobycia planu (liczba ta jest wynikiem działań statystycznych, niech nikt nie bierze tego za prawo). Algorytmu znać nie będziemy, ponieważ bardzo możliwe, że sami programiści go nie znają, a ponadto możemy z niego zrobić użytek, który nie przypadłby do gustu twórcom.
 

DeletedUser314

Guest
Jeśli dobrze rozumiem to chodzi nam o to samo. Na dzień dzisiejszy znamy tylko liczbę motywacji/akcji potrzebną do zdobycia planu (liczba ta jest wynikiem działań statystycznych, niech nikt nie bierze tego za prawo). Algorytmu znać nie będziemy, ponieważ bardzo możliwe, że sami programiści go nie znają, a ponadto możemy z niego zrobić użytek, który nie przypadłby do gustu twórcom.

Tak dokładnie, tylko mała dygresja programiści na pewno wiedzą jak działa taka podstawa którą sami zrobili, w IG raczej kretyni nie pracują :)
 

DeletedUser

Guest
sorry, ze Wam wchodze w dyskusję o algorytmach, ale po co Wam to? ustalenie definicji i zakamarków wiedzy informatycznej nie przybliży Was do poznania użytego 'wzorku' przez IG.
 

DeletedUser314

Guest
Też mam taką nadzieję, ale:
Po 1, są algorytmy probabilistyczne
Po 2, jak wspomniał Bryfft, część algorytmów losujących jest wbudowana w język programowania pod postacią generatora liczb losowych
Oczywiście IG mogło stworzyć swój program, ale po co? :)

Offtop, ale może dyskusja przez to nieco ochłonie :)
Programiści w takich firmach jak IG na ogół są na studiach gdzie dokładnie są omawiane zasady działa jak to nazwałeś: generatora liczb losowych.
Większość z nich jak mówiłem wcześniej oblicza czas mikrosekundy i one są ziarnem, które przechodzi przez funkcje matematyczne.
Mają one tak równą losowość że nie stanowi to żadnego problemu. Ale nie wiem do jakiej konkluzji przez to chcesz dojść, bo to chyba nieistotna cześć algorytmu czego on używa do losowania, istotne jest jak często coś wypada i czy są dodatkowe warunki/modyfikatory.
 

DeletedUser

Guest
Offtop, ale może dyskusja przez to nieco ochłonie :)
Programiści w takich firmach jak IG na ogół są na studiach gdzie dokładnie są omawiane zasady działa jak to nazwałeś: generatora liczb losowych.
Większość z nich jak mówiłem wcześniej oblicza czas mikrosekundy i one są ziarnem, które przechodzi przez funkcje matematyczne.
Mają one tak równą losowość że nie stanowi to żadnego problemu. Ale nie wiem do jakiej konkluzji przez to chcesz dojść, bo to chyba nieistotna cześć algorytmu czego on używa do losowania, istotne jest jak często coś wypada i czy są dodatkowe warunki/modyfikatory.
Na początku chciałem tylko, aby ludzie rozróżniali prawdopodobieństwo od algorytmu :) Chcieli czegoś, czego i tak nie dostaną, ponieważ jest to bardziej chronione niż finansowe sprawozdanie roczne :D A jak się na tym znasz to może mógłbyś to bardziej opisać? Ktoś pewnie na tym skorzysta i nie będzie się później burzył.
 

DeletedUser314

Guest
Na początku chciałem tylko, aby ludzie rozróżniali prawdopodobieństwo od algorytmu :) Chcieli czegoś, czego i tak nie dostaną, ponieważ jest to bardziej chronione niż finansowe sprawozdanie roczne :D A jak się na tym znasz to może mógłbyś to bardziej opisać? Ktoś pewnie na tym skorzysta i nie będzie się później burzył.

W sumie racja, mi zależy tylko na tym by ktoś kto jest w średniowieczu, mógł sobie w miesiąc wybudować Perłe. Z czego połowę obrazków miał by z pomocy polowe z motywacji.
Bo wtedy ja będę mógł w kilka miesięcy zbudować wszystkie :)

W przyszłości mają wprowadzić zakup planów za medale, aktualnie jestem 4 w medalach na 1 świecie, więc to raczej rozwiąże mój problem, ale wiele osób dalej będzie poszkodowanych.

Co byś chciał żebym Ci opisał? To losowanie? Proszę przykładowa funkcja: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mersenne_Twister Ale nie wiem po co to komu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3

Guest
Ponieważ Wasza, jako Graczy a zarazem klientów, opinia o FoE jest ważna, to cała "wymowa" niniejszego wątku została przekazana do osób decyzyjnych w tej sprawie. Ułożyłem całość w punkty dodając osobisty komentarz (zbieżny w niektórych miejscach z opinią Graczy). Nie przytoczę oczywiście całości, bo nie jest po polsku, ale też jest to wewnętrzny dokument, niemniej wyszczególnię w ogólnych zarysach czego dotyczyły punkty, w które złożyłem Wasz feedback:


1. Motywowanie/restauracja kilkudziesięciu (albo więcej) osób codziennie bez widocznego rezultatu przez kilka dni jest męcząca i nużąca. Być może dodać zwiększanie szansy po X nieudanych próbach.

2. Nie wszystkie fragmenty planu powinny być dostępne za Diamenty, być może pierwsze kilka powinno się zdobywać zawsze "na piechotę".

3. Dziwnym jest, że łatwiej dostać plan za motywowanie/restaurację niż za plądrowanie, które wymaga więcej ze strony Gracza.

4. Szansa na zdobycie planu jest źle ułożona. Powinna być wyższa w przypadku pierwszych kilku (nie tylko na jeden lub dwa pierwsze, lecz na 4-5), potem normalna, a znacznie obniżona dla ostatnich. Gracz bliżej sukcesu jest prawdopodobnie bardziej chętny do wniesienia opłaty za Diamenty, którymi zapłaci za plan.

5. Różnica między armiami wspieranymi przez Perły (już zbudowane, ponieważ zdobycie ich za Diamenty jest zbyt łatwe), a niewspieranymi (ponieważ jeszcze nie wypadło dość planów) może być za duża i znacznie utrudnić Graczom nie zakupującym Diamentów odegranie istotniejszej roli w turniejach, a zarazem w zdobywaniu medali.


Oczywiście było to bardziej rozbudowane, ale jak wspominałem powyższa lista, to tylko zarys.

To jest niestety wszystko co Wy - jako Użytkownicy, Team FoE - jako Wasze wsparcie i ja - jako CM, możemy zrobić w tej kwestii. Mogę obiecać, że upewnię się, iż Wasza opinia została rozważona.

Z mojej strony w tym temacie to by było na tyle.
Dziękuję jeszcze raz za całą dyskusję.

Pozdrawiam! :)
 

DeletedUser

Guest
Jestem pod wrażeniem! :)
...ani jednego błędu ortograficznego :D :D :D - to żart

Gratuluję i dziękuję w imieniu swoim oraz graczy, którzy chętnie się by się tu dopisali (zresztą może jeszcze to uczynią osobiście).
 

DeletedUser314

Guest
Również jestem bardzo zadowolony i usatysfakcjonowany bo żeby był taki rezultat założyłem dzisiaj ankietę i ten temat :)

Również Dziękuję, że owa prośba została spełniona :)
 

DeletedUser2557

Guest
Wczoraj grzecznie padłem na klawiaturę dlatego już nic nie napisałem:)

Jak dwóch moich szanownych przedmówców także i ja chciałem osobiście podziękować za taką reakcję/działanie Bryffcie. Bywałem użytkownikiem różnych forów i różnych gier, na których podobne akcje kończyły się przeważnie ładnie opakowanym stwierdzeniem "wypchajcie się". W tej chwili chociażby w grze się nic nie zmieniło to wiadome jest, że polskie wsparcie stanęło na wysokości zadania stając po stronie "konsumenta";) Dziękuję raz jeszcze.
 

DeletedUser

Guest
@Bryfft: Możesz potem wkleić odpowiedź twórców? Chociażby po angielsku.
 

DeletedUser4340

Guest
@bryfft :
bez obrazy ale nareszcie zrobiles to czego gracze oczekiwali
ruszyles swoje 4 litery w naszej sprawie,niewiem na ile IG potraktuje to poważnie ale brawo dla ciebie
 

DeletedUser

Guest
@bryfft :
bez obrazy ale nareszcie zrobiles to czego gracze oczekiwali
ruszyles swoje 4 litery w naszej sprawie,niewiem na ile IG potraktuje to poważnie ale brawo dla ciebie

niby mu gratulujesz i sie cieszysz z jego postepowania, ale jednak musiales go skrytykowac...
 

DeletedUser

Guest
niby mu gratulujesz i sie cieszysz z jego postepowania, ale jednak musiales go skrytykowac...

o dziwo, zgadzam się z Kaczyńskim. niepotrzebna gburowatość w tych podziękowaniach ir pall'a.

a zmieniając nieco temat. znalazłem na forum angielskim (na którym też widoczna jest krytyka systemu Pereł) obliczenia jednego z graczy:
The natural drop rates from mot/pol/plunder so far are just less than 0.5%. So far we have logged 11,366 mot/pol/plunder (there are 11 of us tracking the stats) and dropped 54 blueprints
źródło: źródło
czyli znaleziono 54 elementy Pereł na blisko 12000 przydzielonych motywacji (i splądrowań).
to daje jakiś obraz systemu (szanse = 0,475%)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
@ir pall: jeżeli tak masz zamiar chwalić i dziękować, to może lepiej nie chwal wcale. zupełnie zbędny, niezdrowy klimat wrzucasz. jeszcze raz CI przypominam: załóż sobie temacik na off-topie i sobie pisz swoje dyrdymały. a nikt sie nie będzie wtrącać.
 
Do góry