Nowe nagrody i dodatki w wyprawach gildyjnych - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser16512

Guest
@siorprajs no to przecież pisałem że wieża zwycięstwa jako nagroda na czwartym poziomie to nieporozumienie,delikatnie mówiąc. I że na czwartym poziomie wyjątkowym pod względem trudności,powinny być wyjątkowe nagrody a nie pierdoly w stylu monety,młotki,diamenty czy jakieś ogrzewane kotlety w postaci wież. Jak jescze mam to napisać żeby to było jasne dla tych wyżej,po angielsku?
 

DeletedUser8110

Guest
@Mariusz 866 - za każdy tego typu post dziękuję. :) To co napisałeś jest jak najbardziej jasne i zostanie przekazane dalej.
 

DeletedUser17549

Guest
Witam, gram od niedawna jakieś 2 miesiące.Wprowadzenie 4 lev. jest dobre ale jako początkujący gracz miałem problem pokonać 3 lev. Teraz kiedy w końcu go przeskoczyłem to okazało się że studnia życzeń(fontanna) została przeniesiona o poziom wyżej którego nie dam rady zrobić ze względu na duże ilości towarów w negocjacjach o walkach nie wspomnę. Świątynia powinna pozostać na 3 poziomie bo jak sami określacie jest to 100% ukończenia wypraw.Pozdrawiam
 

DeletedUser16512

Guest
Pożyjemy,zobaczymy,co też nam tym razem zaserwuje 4 poziom,czy też jakieś mega nagrody na wypasie jak podczas premiery:)
 

DeletedUser16965

Guest
@siorprajs moja opinia jest taka:
4 poziom jest jednak trochę za trudny, można by pomyśleć nad choć lekkim obniżeniu procentów, ze względu na układ wojska I i II fali niektóre konflikty są tez mało realne, można by pomyśleć nad lekką korektą.. nagrody - nie podoba mi się fakt wrzucenia tych nowych nagród do reliktów, i danie mozliwiści wygrywania ich już nawet na I etapie (jesli rzeczywiście tak jest, wiem o tym z zaslyszenia), nowe budynki powinny być zarezerwowane tylko dla IV etapu i umieszczone w skrzyni z szansami 50/50 (lub po nowemu 66,5%/66,5%:p wybacz nie mogłem się powstrzymac;)) na IV nie moze być nagród typu paczka monet, towary tez mogły by być troszkę zwiekszone, w ostatniej skrzyni powinna być farma/zestaw do rewacji.. fontanna w ostatniej skrzyni nie podoba mi się ale z ciezkim sercem jakoś ją przeżyłem, musicie zdawać sobie sprawę że wiekszość osób, która kończy ostnią walkę, ma juz od dawna tak zapchany inwentarz że ta studnia jest jedna z wielu.. natomiast zestaw do chowania budynku w ostaniej skrzyni:mad: za to każdemu z graczy należało by się powiedzenie: "to był nasz błąd i wszystkich, którzy ten zestaw wylosowali przepraszamy"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bartekmod

Książę
mam pytanie do osób posiadających Fontanne :)
czy monety/zaopatrzenie/towary/medale/PR/diamenty wpadają w identycznej ilości co zbiory ze Studni?
 

DeletedUser15954

Guest
@siorprajs, @Bryfft Ja już nawet nie będę pisał o czwartym poziomie, ale te nowe nagrody to jakiś żart
1. Skoro wszyscy narzekają na dekoracje non stop wypadające z reliktów, to czemu twórcy uznali, że jeżeli zmienią ich wygląd gracze nagle będą zadowoleni. To czy dostaję kinowy drogowskaz, bramę słońca czy kamienną twarz jest mi głęboko obojętne, bo i tak wszystko zalega w inwentarzu (i uważam, że wybitna większość graczy się ze mną zgodzi), czy w związku z tą falą narzekań nie lepiej byłoby zamiast dekoracji umieścić w reliktach symboliczne kilka PR, które bardziej by cieszyły graczy niż jakiś badziew, który i tak zalega? A jeżeli twórcy chcą się popisać inwencją, to niech te dekoracje znajdą się jako losowa nagroda w którejś z wypraw i tyle. To samo zresztą tyczy się placu tubylców, który jest oazą w nowej aranżacji i na którą też wszyscy psioczyli. No i jeszcze rytualny płomień jako nagroda za złoty relikt? Po co w takim razie rozbudowywać SR skoro takie cuda wypadają? Przecież to w ogóle nie jest adekwatne do 100 PR czy 200 towarów.
2. Pakiety motywacji i masowej motywacji. Bardzo mnie ciekawi kto wymyślił takie cudo. Aktywny gracz zwykle należy do jakiejś gildii, a do tego ma spore grono znajomych i tych którzy aktywni nie są z niego usuwa, robiąc miejsce dla nowych. Dochodzą jeszcze sąsiedzi. W takich warunkach ciężko żeby coś było nie zmotywowane, bądź nie odrestaurowywane (no chyba że ktoś jedzie na pięciominutowej produkcji), więc pakiety są kolejną zapchajdziurą
3. Dodatkowe podejścia. Przejście trzech poziomów wypraw to góra trzy dni, z czwartym cztery do pięciu. na co komu podejścia? na jakiej podstawie uznano, że są potrzebne?
4. Czemu usunięto paczki PR? Lubie je mieć w inwentarzu, bo dzięki temu jak mam rozwinąć jakąś technologię z zadnia eventowego, lub chcę dorzucić do perły, żeby zgarnąć nagrody to mam jak to zrobić, a teraz muszę koniecznie, w tej chwili, na szybko decydować co z nimi zrobić. Czysty bezsens.

I prosiłbym o nie zasłanianie się mitycznym feedbackiem. Dane z gry są potrzebne, miło że je zbieracie i na ich podstawie zmieniacie pewne elementy. Jednak najbardziej miarodajne są właśnie wypowiedzi graczy na forum, bo dane obejmują również graczy, którzy w wyprawy traktują jako dodatek, a potencjał gildii wolą nabijać na GvG, jak również takich którzy mają kilka kont na różnych światach, z czego jedno główne, a na pozostałych wyprawy traktują po macoszemu. Więc to wypowiedzi powinny być główną wytyczną jakie elementy zmieniać.
 

DeletedUser11629

Guest
Aha... ale wiecie, moi drodzy, ze pakiet motywacji (1 sztuka i od razu pakiet... phi!) dziala, jak nazwa wskazuje...? Tzn. motywuje, ale nie odrestaurowuje...? Podwojna nieprzydatnosc - nowa kategoria nagrod w FoE.
 

DeletedUser17450

Guest
miało juz nie byc karylionów w nagrodach eeech potraficie kłamac i mataczyc, znów je dostaje, mam ich już uzbieranych dużo, nawet ktos mi na maila napisal ze juz ich nie bedzie a tu taka niespodzianka znow sie pokazały :p jak wy kłamiecie to mogę z pełną odpowiedzialnością napisać: pocałujcie mnie w dupę z tymi waszymi tłumaczeniami i zapewnieniami o zmianach - żenada i wieśniactwo...wiecej na ten durny czat nie wchodze
 

DeletedUser16750

Guest
vujekarl

Co Ci się w rytualnym płomieniu nie podoba? To 8% obrony jest - jak dwie wieże sygnałowe, choć mniej "elastyczne" jeśli chodzi o miejsce. Ja się z wież otrzymanych w wyprawach zawsze cieszyłem, jeśli mam być szczery to bardziej niż ze 100 PR. Bo 100 PR można sobie zawsze zarobić, a wieże do tej pory jedynie z eventów można było zgarnąć.

Wizualnie wolę wieże niż rytualny płomień, ale jeśli chodzi o parametry to "budynek" zacny.

Dodatkowe podejścia są przydatne, jeśli się gra na bonusie z tawerny (czy to dodatkowa tura czy bonus do ataku) i jednocześnie nie ma kosmicznej ilości medali.

Co do paczek - pełna zgoda. Paczka is love, paczka is life.
 

kasia2389

Arcyksiążę
A nie uważacie, że skoro 4 etap ma być elitarny, powinien być dostępny dla każdego gracza, a nie tylko dla tych, których gildie zdecydują się go odblokować?

Po zakończeniu 3 etapu opłata za 4 etap powinna być indywidualna z towarów gracza a nie gildii.

Obecna sytuacja zapewne spowoduje migracje graczy miedzy gildiami, co z kolei będzie skutkowało tym, że silniejsi się wzmocnią, a słabsi osłabną, a to uderzy w politykę firmy słynnego balansowania gry.
 

DeletedUser15954

Guest
@urbanoid Nie twierdzę, że rytualny płomień mi się nie podoba, ale umieszczanie go w złotym relikcie to lekka przesada, i szczerze powiedziawszy wolałbym żeby dawał 4% i był 1x1 bo rzeczywiście jego kształt nie za ciekawy, a wieże to zawsze się gdzieś upchnęło. A jeżeli chodzi o dodatkowe podejścia to podtrzymuję moje zdanie. Przy full rozbudowanej tawernie i tak srebrników masz nadmiar, więc te 2 czy nawet 4 podejścia szału nie robią i wolałbym zamiast tego coś innego
@kasia2389 Ale to akurat jest dobre, dzięki temu gildie będą bardziej zmotywowane do współpracy (rozbudowa pereł wspierających gildie) żeby towarów nastarczyło. A to że mocniejsi staną się jeszcze mocniejsi też jest dobre, bo w końcu aktywnych graczy powinno się nagradzać
 

DeletedUser16512

Guest
Ludzie o czym wy piszecie:)@urbanoid według Ciebie wieża sygnałowa,a sorki, rytualny płomień, jest zacnym budynkiem? Tam na górze zaraz to przeczytają, i dojdą do wniosku że skoro tak,to wrzuca ja jako nagrodę za ukończenie 4 poziomu wypraw:) no chyba że aż tak ostro Cie rabuja sąsiedzi, bo mnie np już od bardzo bardzo dawna nikt nie napadł,a nawet jeśli ktoś by coś zrabowal, z głodu i z biedy moje miasto nie Umrze:)
 

DeletedUser11123

Guest
Aha... ale wiecie, moi drodzy, ze pakiet motywacji (1 sztuka i od razu pakiet... phi!) dziala, jak nazwa wskazuje...? Tzn. motywuje, ale nie odrestaurowuje...? Podwojna nieprzydatnosc - nowa kategoria nagrod w FoE.

no gdyby jeszcze odrestaurowywał, to miałoby to sens. ale skoro tylko motywuje to raczej ma sens.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Przede wszystkim, chciałabym raz jeszcze serdecznie podziękować wszystkim za wypowiedzi w tym temacie. :) Bardzo mnie cieszy, że nowości w grze wzbudzają tak zagorzałe dyskusje.

Chciałabym się odnieść do słabych w Waszej opinii nagród...
Gdy wprowadzaliśmy wyprawy gildyjne, również słyszeliśmy głosy, iż nagrody są za słabe, niewspółmiernie do tego ile wysiłku trzeba włożyć w rozwiązanie konfliktów. I o ile rozumiem, że w przypadku czwartego poziomu pojawiają się podobne opinie, to chciałabym przypomnieć to, co pisaliśmy już zaraz po wprowadzeniu wypraw - wyprawy gildyjne miały od początku być zabawą dla gildii i właśnie gildiom jako takim dawać profity w postaci potencjału. Potencjału, który przekłada się na bonusy Graczy w gildii. Nagrody z rozwiązania konfliktów miały być jedynie dodatkiem. Również w przypadku wojen gildyjnych nie ma nagród indywidualnych za stracone jednostki i towary, ponieważ i one mają być głównie źródłem potencjału dla gildii. Oczywiście, medale, budynki, specjalne przedmioty czy inne nagrody są miłym dodatkiem zachęcającym do brania udziału w wyprawach, nie powinny być one jednak ich głównym celem.

Dlatego też, o ile przekażę oczywiście Wasze uwagi i niezadowolenie dalej, nie mogę obiecać, że jakiekolwiek zmiany zostaną w kwestii nagród wprowadzone. Ponieważ po prostu nie są i nigdy nie były one głównym celem wypraw gildyjnych. Nagrody indywidualne są w grze również istotne jednak ich głównym źródłem powinny być eventy, nie zaś wyprawy. Wyprawy są dają możliwość zmotywowania gildii do współpracy w celu realizacji wspólnego celu. Celem tym jest zdobycie potencjału, dzięki któremu gildia może się dalej rozwijać i zapewniać Graczom coraz lepsze bonusy.
 

DeletedUser7795

Guest
Przejrzałem bardzo dokładnie forum bety i nigdzie nie widziałem prośby o zmianę nagród na mniej wartościowe.
Z kogo wy próbujecie wariatów zrobić?

Skoro nasz team widział prośby o zmianę nagród to poproszę o chociaż jednego screena. Udowodnijcie to.
 

DeletedUser16512

Guest
Robią z nas idiotow:) My tu gadu gadu a ja się wybrałem do czwartego etapu wypraw, i jestem ciekaw kto zgodnie co tam zastałem?;)
 

DeletedUser16512

Guest
@siorprajs gildia gildia a gracz indywidualny to gracz indywidualny. Gildia składa się z graczy,nagroda dla gildi jest potencjał,jednak nawet największa i najmocniejsza gildia nie przekona żadnego gracza żeby ten w czynię społecznym wydawał hurtowo swoje wojska i surowce. Po jaką cholere wogole było te szumne ogłoszenie nowych nagród wraz z czwartym poziomem,skoro ZADNEJ z tych nagród tak naprawdę na 4 poziomie wygrać nie można bo są stare śmieci??

@Chodzonce Zuo brawo dla Ciebie:) dokładnie są medale,i jest też upragnioną przez graczy wieża zwycięstwa dokładnie jako nagroda w 56 konflikcie:) a w następnej dużej piramidzie,uwaga spoiler haha przechowaj budynek:)jak jeszcze kilka takich chwytakow wygram,to spakuje nimi całe swoje miasto do inwentarza i tyle będziecie mnie w grze widzieć:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7795

Guest
Również nie widziałem innych nagród niż twarz starożytnych...
Kurde, wpadliśmy jak śliwki w kompot :\
 

DeletedUser16730

Guest
Nagrody z rozwiązania konfliktów miały być jedynie dodatkiem.

vs.

https://forum.pl.forgeofempires.com...ch.14400/#_ga=1.11288438.335192191.1485811721
dające możliwość zdobycia cennych nagród.
Nagrody za rozwiązane konflikty są zauważalnie lepsze.
szanse zdobycia nagrody, której oczekujecie

Nagrody indywidualne są w grze również istotne jednak ich głównym źródłem powinny być eventy

I dlatego odpadły paczki z różami w karnawale żeby ich zdobyć mniej?
 
Do góry