Nowe nagrody i dodatki w wyprawach gildyjnych - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser16730

Guest
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16730

Guest
Losowo dla każdej wyprawy w teorii.

Obawiam się, że nie zrozumiałaś pytania więc inaczej sformułuję.

1. Czy na jednym świecie różni gracze mogą mieć różne nagrody (w tym finałową) w jednym tygodniu?
2. Czy jeden gracz może mieć różne nagrody (w tym finałową) na różnych światach w jednym tygodniu?
 

DeletedUser17535

Guest
To jak mamy mieć potwierdzenie tego lub zaprzeczenie ? Świątynie wiedzy były, czy dalej są ? W tym znaczeniu jest to obowiązek aby team to podał graczom.
Pewnie nie chcą się przyznać że zabrali, dając w zamian swoje badziewne reliktowe nagrody.
 

DeletedUser8110

Guest
Obawiam się, że nie zrozumiałaś pytania więc inaczej sformułuję.

1. Czy na jednym świecie różni gracze mogą mieć różne nagrody (w tym finałową) w jednym tygodniu?
2. Czy jeden gracz może mieć różne nagrody (w tym finałową) na różnych światach w jednym tygodniu?
W obu przypadkach odpowiedź brzmi "tak". :) Jak mówiłam - każda rozpoczynana wyprawa to wylosowany zestaw nagród.
 

DeletedUser16730

Guest
W obu przypadkach odpowiedź brzmi "tak". :) Jak mówiłam - każda rozpoczynana wyprawa to wylosowany zestaw nagród.

To bardzo dziwną to losowość macie, praktycznie 99% ludzi w gildii i znajomych których pytam ma to samo co ja, tak jak ja mam to samo na różnych światach. Bardzo rzadko, ale faktycznie ktoś ma coś innego.
 

DeletedUser8110

Guest
To bardzo dziwną to losowość macie, praktycznie 99% ludzi w gildii i znajomych których pytam ma to samo co ja, tak jak ja mam to samo na różnych światach. Bardzo rzadko, ale faktycznie ktoś ma coś innego.
Pierwsze trzy poziomy mają takie same nagrody dla wszystkich Graczy. Nagrody losowe pojawiają się dopiero na czwartym poziomie, jednak losowane są z ograniczonej puli nagród, w związku z tym bardzo możliwe, iż widzisz te same nagrody co koledzy i koleżanki z gildii. :)
 

DeletedUser17535

Guest
Pierwsze trzy poziomy mają takie same nagrody dla wszystkich Graczy. Nagrody losowe pojawiają się dopiero na czwartym poziomie, jednak losowane są z ograniczonej puli nagród, w związku z tym bardzo możliwe, iż widzisz te same nagrody co koledzy i koleżanki z gildii. :)
Jeśli wszyscy w gildii dostają to samo (na tym samym świecie), to dziwna dla mnie ta losowość. Ale o losowości miałem też poważne zastrzeżenia w innych przypadkach, więc pewnie mi zostanie wytknięte, że się nie znam.

A powracając do pytania o świątynię wiedzy w reliktach, znalazłem taki spis nagród dla rzadkiego reliktu:
Tarasy rolne
Święte obserwatorium
Fontanna młodości
Zestaw do ulepszenia
Zestaw do renowacji
Przechowaj budynek
I teraz już rozumiem niechęć tutejszej władzy do dzielenia się tym, jak to "polepszyli" nagrody. Przecież przy czymś takim nie warto rozbudowywać Świątyni Reliktów, bo każda osoba robiąca komplet wypraw wszystkie te nagrody będzie miała w liczbie dużo większej, niż potrzebuje i jedyną wartościową nagrodą w reliktach zostaje pakiet punktów rozwoju.
 

DeletedUser16730

Guest
Pierwsze trzy poziomy mają takie same nagrody dla wszystkich Graczy. Nagrody losowe pojawiają się dopiero na czwartym poziomie

To jakaś kolejna niezrozumiała dla mnie koncepcja. Od wczoraj próbuje wykombinować jaka idea może temu przyświecać, żeby od 4 poziomu ludzie mieli różne nagrody i mi nie idzie.

jednak losowane są z ograniczonej puli nagród, w związku z tym bardzo możliwe, iż widzisz te same nagrody co koledzy i koleżanki z gildii.

Próbujesz mi wmówić, że jeżeli np. będą 2 pule to nic dziwnego, że 99% ludzi losuje jedną?
 

DeletedUser8110

Guest
To jakaś kolejna niezrozumiała dla mnie koncepcja. Od wczoraj próbuje wykombinować jaka idea może temu przyświecać, żeby od 4 poziomu ludzie mieli różne nagrody i mi nie idzie.
Ot wizja naszych game designerów. :) W ten sposób możemy dać Graczom walczącym na czwartym poziomie bardziej różnorodne nagrody, ale wciąż są one zbalansowane i pojawiają się zarówno "lepsze" jak i "gorsze" nagrody.

Próbujesz mi wmówić, że jeżeli np. będą 2 pule to nic dziwnego, że 99% ludzi losuje jedną?
Jeśli nagrody wybierane są z niewielkiej puli, to jest spora szansa, że będą się powtarzać wśród różnych Graczy.
 

DeletedUser15836

Guest
@sior, spora, ale w gildii u mnie wszyscy mają zawsze to samo... Więc jak to jest, że każdy gracz losowo ma ;)
 

DeletedUser8110

Guest
Na to pytanie nie odpowiem, ponieważ nie jestem game designerem i nie jest mi dane dokładnie poznanie tajemnic związanych z pojawianiem się poszczególnych nagród. ;) Wiem jedynie, że nagrody na 4 etapie mogą się różnić u poszczególnych Graczy.
 

DeletedUser16730

Guest
Ot wizja naszych game designerów.

No i na tym trzeba było poprzestać, bo...

W ten sposób możemy dać Graczom walczącym na czwartym poziomie bardziej różnorodne nagrody

... akurat samo losowanie nic do różnorodności nie ma. Dla różnorodności wystarczy sama różnorodność.

Jeśli nagrody wybierane są z niewielkiej puli, to jest spora szansa, że będą się powtarzać wśród różnych Graczy.

Że się będą powtarzać tak, ale nie, że 99% ma jednakowe, a ktoś tam nagle ma inną.

Enyłej, nie żeby mi to jakoś specjalnie przeszkadzało. Zwyczajnie nie mogę wymyślić niczego logicznego na taką sytuację.
 

DeletedUser7795

Guest
Czy ktoś od wprowadzenia nowych nagród w wyprawach dostał 100 PR -- złoty relikt ?
U mnie się pojawił zaledwie dwa razy od wprowadzenia wypraw.
 

DeletedUser12245

Guest
W aktualnej wyprawie 100PR trafiłem dwukrotnie, a robię tylko poziomy 1-3.
 

DeletedUser14308

Guest
100 PR nie widziałem od wieków a robię zazwyczaj wyprawy do samego końca.W którymś tygodniu mając nawet 6 złotych reliktów PR nie wpadły
 
Też już dawno setki nie widziałem, ale na pewno się pojawiają. W ciągu ostatnich 2 tygodni na 8-10 złotych sam nie trafiłem niestety.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Od czasów wprowadzenia 4 poziomu, może raz mi się trafiło 100 PRów, choć i tego nie jestem pewien, a tak przed wprowadzeniem 4 poziomu raz w tygodniu wpadało te 100 PRów, ale to pewnie skutek balansu gry
 

DeletedUser17038

Guest
jan-maria-scyzoryk napisała:
To jakaś kolejna niezrozumiała dla mnie koncepcja. Od wczoraj próbuje wykombinować jaka idea może temu przyświecać, żeby od 4 poziomu ludzie mieli różne nagrody i mi nie idzie.

Akurat tu sprawa jest prosta chodzi o to aby łowić jeleni na 4 lev, generalnie jest do d.. ale może jak damy losowo nagrody to więcej jeleni wpadnie i będzie można oznajmić ze był to genialny pomysł :)
 

DeletedUser16730

Guest
A z innej beczki. Nagrody z wypraw dają wszystko w jakimś stopniu, od monet i medali po PR. To jest jakaś strategia producenta żeby nie było w nich ani jednego budynku z bonusem do ataku? Zagroziłoby to filozofii maksymalnej sprzedaży diamentów?
 

DeletedUser15836

Guest
Może dlatego, że to by spowodowało, że lada moment będzie można mieć +100% bonusów? ;) I budynek raz na jakiś czas wystarczy? ;)
 

DeletedUser13672

Guest
Ciekawe co by.było jak świątynia reliktów osiągnie 100%szans na pojawienie się reliktów
 

DeletedUser15836

Guest
Podejrzewam, że jest jakaś granica max ŚR ;) np. 79 i potem rośnie o 0.5*10^(-n), gdzie n to poziom od którego się tak dzieje
 

DeletedUser17027

Guest
mozna miec rozne nagreody na 4 poziomie sam robie 4 poziom na min. 2 swiatach i czesto mam rozne nagrody na obu
co do 4 poziomu to nie wiem jak Wy ale ja robie go głównie dla diaksów
 
Do góry