Gildyjne Pola Chwały - komentarze

DeletedUser20310

Guest
Sprawdzane na trzech przeglądarkach.
Dlaczego na Polach Chwały nie można skrolować (powiększać i pomniejszać) mapy tak jak na Mieście?
- I nie chodzi o skrolowanie z "ctrl", bo to działa wszędzie, tylko, ze zmniejsza- powiększa cały interfejs.
 

DeletedUser19275

Guest
Na dzień dzisiejszy na "Polach Chwały" 13 sektorów jest pod naszą kontrolą, ciekawe po zakończeniu tury co z tego wyjdzie? ;)
 

DeletedUser20108

Guest
Źle jest pomyślany sposób rozdzielania nagród. Gildia która bierze top1 co oznacza dużą ilość straconych jednostek wojska oraz towarów otrzymuje tylko 30% więcej na koniec niż taka która nie zrobi zupełnie nic. To bardzo zniechęca do czynnego udziału.
Wg mnie powinna być do rozdzielenia określona pula, która będzie dzielona proporcjonalnie do ilości zdobytych przez daną gildię punktów w trakcie całej rozgrywki. To byłoby sprawiedliwe.
Podobnie wewnątrz gildii - członkowie gildii powinni otrzymywać nagrody również proporcjonalnie do swojego udziału, tak aby wyeliminować z nagradzania osoby którym albo się nie chce albo nie mają czasu. Bo jeśli każdy otrzyma taką samą nagrodę to następnym razem nikomu się nie zechce bardziej udzielać.
Jeszcze uwaga dotycząca zmiany lig: prawdopodobnie przewidziana jest po zakończeniu rozgrywki zmiana o 1 ligę - na to wskazywałaby ta mała rozpiętość punktowa wewnątrz ligi. To zła logika. Gildie które nie robią nic powinny spaść więcej niż o 1 ligę - jednym słowem losowanie powinno polegać na ponownym przydziale do lig na podstawie zgromadzonych punktów, a nie tak jak w ligach piłkarskich najgorsza/najlepsza drużyna przechodzi niżej/wyżej. Ponowny podział wszystkich spowoduje szybsze uregulowanie lig wg siły gildii
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18754

Guest
Powinno pokazywać nazwy sektorów po najechaniu na nie, a nie dopiero po wejściu w nie. Przy kasowaniu budynków powinna być szansa na odzyskanie części surowców. Często mapa się zacina i nie pokazuje postępów co nie powinno mieć miejsca. Postawienie sztandaru powinno być możliwe tylko przez zaufanego. Czas ochronny zdobytego sektora powinien być dłuższy np. 6-8h. Czas ochronny zdobytego sektora wynosi 4h, a niektóre budynki budują się 6h, także raczej bez sensu je budować. Faktycznie różnica pomiędzy kolejnymi nagrodami jest niewielka, powinno być to bardziej zróżnicowane. Informacja o tym kto wykonuje walki w danym momencie również byłaby bardzo pomocna.
 

DeletedUser18917

Guest
Będziesz czekał na kolejne GPC, bez możliwości udziału w bieżących,
nawet jeśli zmienisz gildię. Więc zupełnie tak samo jak w wyprawach gildinych.
 

hddk

Hrabia
A ta wiedza skąd pochodzi, jeśli można zapytać o źródło?
 

Enkidu

Rycerz
Okej, parę ficzerów, których brakuje:
1. Mam problem, bo nie wiem, co za tęgi rozumnie rozumie słowa pisanego. Niestety nie wiem, jaki as intelektu walczy na mapie mimo jawnego polecenia "Nie walczyć". Rozumiem, że zaimplementowanie logu ostatnich stu rozwiązanych konfliktów przerasta możliwości umysłowe programisty (team leadera?) inno games (also: ważne, żeby diaksy leciały, a nie żeby użytkownicy byli zadowoleni) ale znowu dostaliśmy niedorobiony produkt.
2. Mapa jest tak wielka, że na spokojnie można zaznaczać na niej postawione budynki. Ale nie,trzeba się naklikać jak osioł, żeby wiedzieć cokolwiek więcej o pobliskich prowincjach. Pewnie za dwa lata to poprawicie. Albo i nie,bo "nie da się" (lub po trzech turach GPW okaże się, że tylko 5% graczy ma jeszcze wojsko i surowce).
3. Ogólna samowolka w atakach beż żadnej kontroli uprawnień do walki. To tyczy się też GvG, ale tam chociaż mogłem wywalić na zbity pysk partyzanta. Tu nawet nie wiem, kto leje (patrz p.1)
 

OliverJr.

Hrabia
Wystarczą w gildii 3-4 osoby, które zatrzymały się we Współczesności, mają Krążowniki z Oceanicznej, ataku z 300% styknie, trochę czasu i mapę tłuką jak leci, nawet +1000% polegnie. Mam takich zawodników u siebie, co lekko 70 walk dziennie zrobią. Zaatakował nas sąsiad, 30min później miał 2 sektory mniej. Tyle że nagrody za 1 a 7 miejsce niewiele się różnią, jaki jest sens bardziej się angażować?
 

hddk

Hrabia
Tyle że nagrody za 1 a 7 miejsce niewiele się różnią, jaki jest sens bardziej się angażować?
Wg założeń, nie wygrywa się turnieju dla tej skrzynki, tylko dla punktów MMR i awansu do wyższej ligi. Jak nie ma chęci awansu to wystarczy kończyć turniej w środku stawki. Ci którzy skończą wyżej, z czasem awansują, ci niżej - z czasem spadną. Co do różnic w skrzynkach, to było wyjaśniane czemu są takie nieduże... wąski przedział między top 1 w diamentowej a top 8 w miedzianej. Oczywiście że skrzynki mogłyby być lepsze, a poszerzyć przedział zawsze będzie można, zwiększając górną granicę. Na Becie nie było możliwości, żeby dokładnie przetestować to na dużej ilości aktywnych gildii. Zakładam, że woleli zostawić sobie margines na polepszenie nagród, niż żeby potem je obcinać, bo np. topowe gildie zaczną za bardzo odjeżdżać :) :)

@enkidueu Zgadzam się, byłoby miło widzieć w logach, kto łoił daną prowincję :) Do tego dodać nazwy prowincji na mapie i małe ikonki z budynkami.
 

DomLuk

Wójt
Wg założeń, nie wygrywa się turnieju dla tej skrzynki, tylko dla punktów MMR i awansu do wyższej ligi. Jak nie ma chęci awansu to wystarczy kończyć turniej w środku stawki. Ci którzy skończą wyżej, z czasem awansują, ci niżej - z czasem spadną. Co do różnic w skrzynkach, to było wyjaśniane czemu są takie nieduże... wąski przedział między top 1 w diamentowej a top 8 w miedzianej.

Troche to pokretne twoje roumowanie jeśli mam na środku być to po co jeśli nic nie robiąc mam podobnie.
Definitywnie nagrody powinny być z top3 podniesione po to się walczy by było coś za to.
A jeśli o nagrody jak są to są, ale zapytam kto wymyślił to za mądry by robiąc 5 x tyle walk i mieć prawie tyle samo części budynku ?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
przydałaby się możliwość założenia obla dla gracza z odpowiednimi uprawnieniami tak jak w gvg
Myślę, że wystarczyłaby historia walk o sektor (podobna do historii na GvG). Oblężenia na GvG wymagają uprawnień, bo do ich założenia wydaje się surkę ze skarbca. Na GPCh jest to tylko przejaw braku zmysłu gry zespołowej. Jeżeli ktoś nie pomaga, to nie znaczy, że szkodzi.
 

Iris

Zespół FoE
Supporter
Informacja o sektorze po najechaniu na niego - jak najbardziej się zgadzam. Czas budowy niektórych budynków - również.
Natomiast co do nagrody za poszczególne miejsca w Lidze, zostało to opisane w temacie o Polach Chwały. Za jakiś czas Ligii zostaną dobrane wg faktycznej siły poszczególnych Gildii, na chwilę obecną system przelicza postępy i trochę to potrwa. Poza tym nie wiadomo ile ostatecznie Gildii będzie brało aktywny udział w GPC.
 

DeletedUser18989

Guest
W GvG można walczyć nie odblokowując PvP. Czemu tego samego nie zrobili w GPC? IG Farben ma swoje mongolskie teorie..
 

Busterion

Baronet
ja bym do tych nagród coś dołożył jeśli rywalizacja między gildiami ma mieć sens, bo nagroda za 2 miejsce o 10-15% lepsza od nagrody za 6-7 to trochę słabe...
 

DeletedUser19208

Guest
Czy zasoby wsparcia w ogóle się liczą na Polach Chwały?
czy stawiając obserwatrium poza surowcami w ogóle coś na tym zyskujemy?
 

DeletedUser9827

Guest
Kilka uwag po pierwszych dniach:

1. Koniecznie należy wprowadzić jedno z dwóch (a najlepiej oba): Opcję zaufanego, który może atakować nowe sektory oraz dziennik poszczególnych walk/negocjacji, aby widzieć, kto się nie stosuje do poleceń. Bez tego ciężko o strategię na mapach i budowanie sojuszy, ponieważ znajdą się tacy, którzy nie czytają komunikatów i robią swoje.
2. Negocjacje są zbyt mocne w stosunku do walk. Jest to odczuwalne szczególnie na J, gdzie gracze nie robią walk jeszcze z automatu, lecz w większości muszą bić ręcznie, co trwa nawet dłużej niż negocjowanie, a daje o połowę mniej.
3. Wciąż nie wiadomo, jak Pola wpłyną na ranking gildii, nie ma żadnej informacji o zdobytym potencjale. Powinien on być naliczany codziennie o północy, a nie dopiero po całym cyklu. I powinien to być też również główny czynnik ustalania rankingu gildii, bo rzeczywiście angażuje wszystkich graczy (również mobilków), angażuje 24 h na dobę i mówi znacznie więcej o sile gildii niż GvG.
4. Mile widziany byłoby narzędzie tworzenia sojuszy między gildiami.
5. Budynki można by zaznaczyć na mapce, a nie dopiero po kliknięciu w dany sektor.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
1. Koniecznie należy wprowadzić jedno z dwóch (a najlepiej oba): Opcję zaufanego, który może atakować nowe sektory oraz dziennik poszczególnych walk/negocjacji, aby widzieć, kto się nie stosuje do poleceń. Bez tego ciężko o strategię na mapach i budowanie sojuszy, ponieważ znajdą się tacy, którzy nie czytają komunikatów i robią swoje.
Opcja 2, zdecydowanie i tylko. Kwestia skuteczności organizowanych akcji powinna pozostać po stronie graczy, a nie wspomagana rozwiązaniami systemowymi.
2. Negocjacje są zbyt mocne w stosunku do walk. Jest to odczuwalne szczególnie na J, gdzie gracze nie robią walk jeszcze z automatu, lecz w większości muszą bić ręcznie, co trwa nawet dłużej niż negocjowanie, a daje o połowę mniej.
Na "starych" serwerach odwrotnie. 2 osoby na negocjacjach to mniej niż 1 na szybkiej walce.
3. Wciąż nie wiadomo, jak Pola wpłyną na ranking gildii, nie ma żadnej informacji o zdobytym potencjale. Powinien on być naliczany codziennie o północy, a nie dopiero po całym cyklu. I powinien to być też również główny czynnik ustalania rankingu gildii, bo rzeczywiście angażuje wszystkich graczy (również mobilków), angażuje 24 h na dobę i mówi znacznie więcej o sile gildii niż GvG.
Tak, tak, tak. Zwłaszcza wpływ GPC na ranking gildii. Wbrew pozorom, to ważny element motywujący. :)
4. Mile widziany byłoby narzędzie tworzenia sojuszy między gildiami.
Jak to by miało działać? Nie ma współwłasności sektorów, a zorganizowanie wspólnych akcji to kwestia umowy między graczami.
5. Budynki można by zaznaczyć na mapce, a nie dopiero po kliknięciu w dany sektor.
Tak, tego wyraźnie brakuje.
 

slimjim2

Baronet
Ten post precyzuje jedynie, że jeśli dołącze do nowej gildii, to nie będę mógł w tej nowej gildii brać udziału w BCh, ale nie piszą tam dokładnie czy w starej gildii będę dalej wojował. Choć jest zapis mówiący, że to tak samo jak w Wyprawach (a tu doświadczenia takiego nie mam i nie wiem jak w Wyprawach jest)
 
Do góry