Gildyjne Pola Chwały

Shelian

Zespół FoE
Community Manager

Drodzy Gracze Forge of Empires,

z przyjemnością ogłaszamy wprowadzenie nowej funkcjonalności do rywalizacji PvP: Gildyjnych Pól Chwały!

Pierwszy sezon Gildyjnych Pól Chwały rozpocznie się 14 listopada o 08:00

Ta funkcjonalność działała na serwerze Beta od pięćdziesięciu dni, gdzie otrzymaliśmy wiele opinii i sugestii od naszej społeczności. Każdy komentarz został wzięty pod uwagę i przekazany naszym projektantom, którzy niestrudzenie pracowali aby zaprezentować Gildyjne Pola Chwały w jak najbardziej dopracowanej formie, zapewniając nową funkcjonalność, która jest zarówno łatwo dostępna, jak i pozwala na rywalizację. Dlatego mamy nadzieję, że spodobają się Wam doświadczenia z Gildyjnymi Polami Chwały!

Wprowadzenie

Co 14 dni gildie będą dobierane na Pola Chwały trwające 11 dni. Gildie te będą walczyły na mapie o prowincje, generujące Punkty Chwały, aby stać się najlepszą gildią. W zależności od efektywności Waszej gildii, będzie ona poruszać się w górę lub dół w systemie ligowym. Awans o ligę oznacza, że Pola Chwały staną się jeszcze trudniejsze, ponieważ Wasza gildia będzie stawiała czoła bardziej wymagającym rywalom.
Prowincje można podbijać za pomocą walk lub negocjacji. Postępy w zdobywaniu prowincji są wspólne dla całej gildii, więc aby pokonać inne gildie trzeba współpracować. Gdy Pola Chwały się zakończą, członkowie gildii otrzymają nagrodę w zależności od wyników swojej gildii i bieżącej ligi.


Przynależność do gildii i badanie "Strategia wojskowa" to jedyne wymagania, aby uzyskać dostęp do budynku Gildyjnych Pól Chwały, który znajduje się na północny wschód od granic miasta.

Pola Chwały
Każda rozgrywka na Polach Chwały to mapa dla 5 - 8 gildii, które będą walczyć między sobą przez kolejne 11 dni. Mapa składa się z ustalonej liczby prowincji. Na początku każda gildia otrzyma prowincję ze sztabem na obrzeżach mapy (rozkład mapy powinien zapewniać możliwie równą odległość pomiędzy gildiami). Prowincja ze sztabem nie może zostać podbita przez inne gildie.


Po zakończeniu każdego Pola Chwały, gildie będą miały 3 dni przerwy na odpoczynek, odebranie nagród i przygotowanie się do następnego Pola Chwały. W tym czasie wynik gildii zostanie zaktualizowany, a jej członkowie będą mogli zobaczyć, jak zmieniła się ich pozycja w Systemie ligowym.

System ligowy

Aby upewnić się, że nie będzie rażących różnic między uczestniczącymi w Polach Chwały gildiami, wprowadzamy System ligowy złożony z pięciu odrębnych kategorii ligowych: miedzi, srebra, złota, platyny i diamentu. Gildie, które dopiero rozpoczynają walki w Polach Chwały zostaną umieszczone w lidze Miedzianej.

Po wprowadzeniu tej funkcjonalności, każdej z istniejących gildii zostanie przypisana liga wyliczona szacunkowo na podstawie średniej aktywności i liczby członków gildii. Ma to na celu uruchomienie funkcjonalności na możliwie wyrównanym poziomie, ale dopiero po kilku sezonach Wasza pozycja w lidze będzie odzwierciedlać rzeczywistą efektywność.

Flagi podboju

Gildie mogą zaatakować tylko sektory, które bezpośrednio sąsiadują z ich terenami. Postęp gildii najbliższej zdobycia prowincji jest pokazywany za pośrednictwem specjalnej "flagi podboju". Po wypełnieniu flagi prowincja zostanie przejęta przez atakującą gildię.


Następnie, podbita prowincja będzie „pod ochroną” przez 4 godziny – oznacza to, że żadna gildia nie będzie mogła w tym czasie poczynić postępu w podbijaniu prowincji. Na prowincji wyświetlana będzie tylko flaga gildii będącej najbliżej zdobycia celu, ale inne gildie, które również rozpoczęły walkę o daną prowincję zostaną oznaczone małymi, kolorowymi tarczami obok flagi. Po kliknięciu prowincji można sprawdzić szczegółowa listę gildii oraz poczynione przez nie postępy.


Aby pomóc w zdobyciu prowincji, każdy z członków gildii może wybrać prowincję, a następnie pokaże się okno, w którym będzie można wybrać, czy prowincję chcemy zaatakować, czy poprowadzić negocjacje. Skład armii wroga w przypadku ataku, oraz koszty negocjacji zależały będą od epoki atakującego gracza. Negocjacje zapewniają większy postęp, ponieważ ich ukończenie pochłania więcej czasu i zasobów.

Każda pomyślnie wykonana akcja zwiększa „wyczerpanie” o jeden poziom. Im większy poziom wyczerpania, tym trudniejsze będą walki i negocjacje.


Wyczerpanie jest resetowane codziennie o północy (czasu serwera)

Budynki prowincji

Budynki prowincji to strategiczne elementy dostępny na mapie Pól Chwały. W każdej prowincji może znajdować się od 0 do 3 miejsc, na których można zbudować budynek. Każdy członek gildii może przekazać towary do skarbca gildii, aby pokryć koszty, ale tylko członkowie ze specjalną rolą: "Polowy Budowniczy" mogą wznosić budynki w prowincjach należących do gildii. Każdy Założyciel oraz Lider automatycznie pełni tę rolę.Koszt budynków prowincji zależy od tego, w jakich epokach znajdują się członkowie gildii. Budowa budynków prowincji zajmuje pewien czas. Można w każdej chwili przerwać jego budowę, lub zburzyć gotowy budynek, aby zwolnić miejsce na kolejny, ale w takim przypadku nie zostanie przyznany zwrot kosztów.

Gdy prowincja zostanie podbita przez inną gildię, każdy budynek (w tym także te, które są w trakcie budowy) ma 50% szansy na zniszczenie. Te, które przetrwają, przyniosą korzyści nowemu właścicielowi. Dostępnych jest 9 różnych strategicznych budynków, więc upewnij się, że wybierasz mądrze.


Tabela ligowa pól chwały

W górnej części okna Pól Chwały znajduje się posiadana przez gildię ilość puntów zwycięstwa (
) Klikając na nie, otworzy się Tabela ligowa, w której znajdować się będą wszystkie uczestniczące w bieżącej grupie gildie. Można tam sprawdzić liczbę posiadanych przez nie prowincji, godzinny przyrost punktów zwycięstwa oraz ich sumę, a także podgląd nagród dla danego miejsca. Po kliknięciu zakładki „Aktywność członków’, można sprawdzić jak poszczególni członkowie twojej gildii angażowali się na Polu Chwały:


Punkty Chwały


Punkty Chwały są używane do liczenia punktów w aktualnej rozgrywce, a zatem są one resetowane po każdej zakończonej rundzie. Co godzinę, każda prowincja należąca do danej gildii zapewnia jej Punkty Chwały. Prowincje położone w centrum mapy zapewniają największą liczbę Punktów Chwały, więc postarajcie się je zdobyć jak najszybciej, a następnie utrzymać je tak długo, jak to możliwe, aby zmaksymalizować swoje Punkty Chwały!

Nagrody

Możesz otrzymać natychmiastowe, tymczasowe i stałe nagrody na Polach Chwały. Po każdej walce lub negocjacjach istnieje szansa na zdobycie Punktów Rozwoju, jednostek, premii dla atakujących, towarów, diamentów i fragmentów Statuy honoru. Jakość nagród zależy od ligi, w której się znajdujesz! Twoja gildia powinna zyskać tymczasowe punkty prestiżu zgodnie z obecną ligą, jednak należy pamiętać, że można je również stracić. Wreszcie, mamy również stałe nagrody dla ciebie i twojej gildii: Gildie otrzymają potencjał zgodnie z ich umiejscowieniem na polu chwały (ilość również przelicza się w zależności od ligi), a także możesz zdobyć fragmenty zestawu Statuy honoru.

Statua honoru - 3x4


Można uzyskać nagrody natychmiastowe (towary, premie dla atakujących, jednostki,PR i diamenty), tymczasowe (Prestiż) i stałe (potencjał gildii i fragmenty Statuy).
W 50% przypadków nagroda będzie stanowić jeden fragment zestawu wyboru Statuy honoru.


Jeśli masz jakieś uwagi lub pytania, sprawdź poniższe FAQ lub daj nam znać! Czekamy na Wasze opinie!

Wasz,
Zespół Forge of Empires
 
Ostatnia edycja:

Shelian

Zespół FoE
Community Manager
FAQ - Najczęściej zadawane pytania


 • Jak odblokować Pola Chwały?
  • To bardzo proste! Istnieją tylko dwa wymogi, aby odblokować Pola chwały – musisz być w gildii, oraz musisz mieć opracowaną technologię „Strategia wojskowa”. Gdy spełnisz wszystkie wymogi, otrzymasz dostęp do budynku Pól Chwały, który znajduje się na północny-wschód od Twojego miasta. Aby brać udział w rywalizacji, twoja gildia musi być zapisana do bieżącego pola bitwy.

 • Dlaczego moja gildia znalazła się w tej lidze i jak możemy awansować?
  • Wstępne obliczenia opierają się na liczbie członków oraz stopniu aktywności (i sukcesu) w Wyprawach gildyjnych oraz GvG z okresu ostatnich dwóch tygodni (licząc od dnia przeliczenia). Ta kalkulacja jest oczywiście jedynie przybliżeniem, i zapewne nie będzie w pełni odzwierciedlać rangi gildii. Do tego potrzebujemy kilku sezonów, po których system rankingowy sam wszystko uporządkuje. Każda gildia ma przypisaną wartość szacunkową MMR (Matchmaking Rating). Ta wartość determinuje, do jakiej ligi trafi gildia. Może trafić do bardziej wymagającej lub zrównoważonej. Pierwsze sezony Pól Chwały należy potraktować jak kalibrację właściwej lokalizacji gildii w systemie ligowym.

 • Ile gildii może brać udział na mapie Pola chwały?
  • Pola chwały mogą zawierać od 5 do 8 uczestników. Im więcej przeciwników, tym więcej punktów MMR można zyskać. (więcej można wygrać, ale również łatwiej stracić).

 • Jakie towary są potrzebne, aby wznieść budynek prowincji?
  • Na koszty budynków prowincji wpływają wyłącznie epoki członków gildii. Jeśli w gildii znajduje się dwóch członków - jeden w Epoce Żelaza, drugi w Epoce Kolonialnej - wtedy możecie zostać poproszeni o towary tylko z tych dwóch epok. Pod uwagę jest jednak brana również ilość Graczy w danych epokach. Oznacza to, że jeśli gildia składa się głównie z Graczy będących w Epoce Kosmicznej: Mars, jest bardzo prawdopodobne, że budynki będą wymagały towarów z tej właśnie epoki.

 • Dlaczego podbicie prowincji zrobiło się takie trudne?
  • Za każdą udaną akcję (walka lub negocjacja) przyznawany jest jeden punkt wyczerpania. Im więcej tych punktów Gracz posiada, tym trudniejsze będą walki i negocjacje. Wyczerpanie resetowane jest codziennie o północy (czasu serwera).

 • Dlaczego zarówno złote gildie, jak i platynowe rywalizują na jednej mapie?
  • System dobierający próbuje stworzyć jak najbardziej optymalne platynowe pole chwały – dlatego musi dobrać tyle złotych uczestników, aby otwarcie Pola chwały było możliwe.

 • Moja gildia ukończyła Pole chwały na pierwszym miejscu, mimo to nie awansowaliśmy! Dlaczego?
  • Awans w lidze zależy od posiadanych przez twoją gildię punktów MMR. Najprawdopodobniej liczba wymaganych MMR była wyższa niż ta, którą zdobyła twoja gildia.

 • Dlaczego niektóre budynki prowincji są takie drogie?
  • Niektóre z tych budynków są bardzo silne, dlatego powinny być wykorzystywane strategicznie w specjalnych przypadkach. Co prawda można znaleźć tańsze opcje budowy, pamiętaj jednak, że umieszczenie każdego budynku to działanie strategiczne, mające na celu uzyskanie większej kontroli nad mapą, wybieraj więc mądrze.

 • Dlaczego nieaktywne gildie również zdobywają nagrody?
  • Nie otrzymują! Gildia, która jest zbyt mało aktywna, nie otrzyma żadnych nagród. Aby otrzymać nagrodę, należy wykonać określoną liczbę akcji.

 • Co się stanie, gdy gildia zostanie rozwiązana?
  • Jeśli gildia zostanie rozwiązana, straci wszystkie prowincje, a prowincje te będą ponownie możliwe do zdobycia. Budynki prowincji pozostają jednak na mapie.

 • Które towary i jednostki będą wymagane, jeśli przejdę do nowej epoki w czasie trwania Gildyjnych Pól Chwały?
  • podobnie jak Wyprawach Gildyjnych, jednostki i towary do negocjacji pozostaną takie same, jak te wymagane przy rozpoczęciu rozgrywki.

 • Dlaczego różnica w nagrodach jest tak mała między pierwszym a ostatnim miejscem?
  • Ponieważ najgorsza nagroda w danej lidze musi być lepsza niż najlepsza nagroda w lidze poniżej. Głównym powodem próby wygrania danego pola bitwy jest przejście do następnej ligi. Sama liga ma dość duży wpływ na twoje nagrody, nie tylko nagrody za miejsce, ale także punkty rozwoju. Im wyższa liga, tym więcej PR i diamentów możesz zdobyć (diamenty wynoszą 5 w lidze Miedzi i +5 za każdą kolejną ligę). Szansa na zdobycie 5 jednostek jest niska w Lidze Miedzi, ale szansa ta wzrasta z każdą kolejną ligą. Najwyższe ligi mają najlepsze nagrody. Aby poruszać się w ligach, musisz zdobyć MMR, co oznacza, że jeśli ukończysz pole bitwy na bardzo dobrej pozycji, zyskasz więcej MMR, dzięki czemu szybciej przejdziesz do następnej ligi.