Gildyjne Pola Chwały - komentarze

Valhan

Wójt
Wydaje mi się że to z czasem samo się wyklaruje, gildie-molochy (z dużą liczbą aktywnych członków) będą wisiały w platynowej, te z mniejszą liczbą aktywnych będą w złotej etc. więc to tylko kwestia czasu aż się wszystko samo poukłada.
 

Ridali

Szlachcic zagrodowy
Moja gildia ukończyła Pole chwały na pierwszym miejscu, mimo to nie awansowaliśmy! Dlaczego?
  • Awans w lidze zależy od posiadanych przez twoją gildię punktów MMR. Najprawdopodobniej liczba wymaganych MMR była wyższa niż ta, którą zdobyła twoja gildia.

Z tego co zrozumiałem to brana pod uwagę jest ogólna liczba zdobytych punktów, pierwsze miejsce nie gwarantuje awansu.
 

OliverJr.

Hrabia
Walka 40 przeciwnik +520% :) w końcu jakieś wyzwanie bo wyprawa to na auto leci ;)

Pytanie, lepiej pchać się z podbijaniem sektorów do środka mapy czy zagęszczać wokół siebie?
 

hddk

Hrabia
Z tego co zrozumiałem to brana pod uwagę jest ogólna liczba zdobytych punktów, pierwsze miejsce nie gwarantuje awansu.
Zadza się, gildia podczas turnieju zdobywa punkty MMR. Po przekroczeniu pewnego progu awansuje. Dodatkowo jest bonus za zajęcie wyższych miejsc niż środek tabeli i kara za zajęcie niższych. Czyli gildia zajmując ostatnie miejsca traci MMR i może spaść do niższej ligi. Tu jest to częściowo wyjaśnione:
 

DeletedUser9827

Guest
Kiedy jest naliczany prestiż do rankingu gildyjnego, też co godzinę czy dopiero na koniec wypraw po 11 dniach?
 

DeletedUser17535

Guest
Źle nalicza wyczerpanie.
Mam przeprowadzonych 77 walk, a wyczerpanie 82. Jakim cudem?
 

hddk

Hrabia
Może w prowincji którą podbijałeś były zbudowane pułapki, które dają szansę że opór skoczy o 2 pkt. a nie o 1. Przed podbiciem kliknij na przycisk z budynkiem i sprawdź co tam stoi :)

Kiedy jest naliczany prestiż do rankingu gildyjnego, też co godzinę czy dopiero na koniec wypraw po 11 dniach?
Po zakończeniu turnieju wraz z najbliższym przeliczeniem GvG.
 

DeletedUser17535

Guest
Po podbiciu pułapka ma 50% szans na zniszczenie, więc tego nie sprawdzi, ale to jest jakiś trop.
 

DeletedUser9827

Guest
Brakuje opcji zbijania oblegów przeciwników. Teraz jest tak, że jak spadnie blokada to można tylko siedzieć i patrzeć, jak zabierają sektor.
 

DeletedUser9827

Guest
I powinna być też opcja zaufanego do zakładania oblegów w Polach, żeby nie mógł każdy gracz iść na dowolny sektor.
 

DeletedUser9827

Guest
Do utrudnienia ataku masz budynki obronne. Cała idea GPC to ciągły ruch i nastawienie ofensywne, a nie zabetonowanie mapy.

Tu i tak będzie ciągły ruch, bo co 11 dni się zmienia mapa, a bloki są tylko na 4 godziny.
 

DeletedUser9827

Guest
Nie wiąże się to z dodatkowymi kosztami, to kwestia dyscypliny w gildii. Jedynie do budowania potrzeba uprawnień, bo na to idzie surka ze skarbca.
No, ale to nie wojsko, że wprowadzisz dyscyplinę, a jak nie to sąd polowy i kulka w łeb. Ktoś nie przeczyta, ktoś nie ogarnie etc.
 

DonBeker

Baron
Co się dzieje z sektorem przeciwnika, który zostaje odcięty od reszty? W sensie nie przylega on w żadnym miejscu do innych sektorów gildii...jedynie do sektora, w którym ta gildia zaczęła oblężenie.
 

Ridali

Szlachcic zagrodowy
Jeżeli przeciwnik buduje jakiś budynek i w tym czasie przejmiemy prowincję, to nadal mamy 50% szansy że zostanie i budowa będzie ukończona i zyskamy darmowy budynek?
 

hddk

Hrabia
Co się dzieje z sektorem przeciwnika, który zostaje odcięty od reszty? W sensie nie przylega on w żadnym miejscu do innych sektorów gildii...jedynie do sektora, w którym ta gildia zaczęła oblężenie.
Pozostaje dalej w posiadaniu dotychczasowej gildii. Nie musi być połączony ze sztabem i można z niego robić dalsze ataki.

pola1.jpg
 

ilek171

Szlachcic
Ja mam takie pytanie, gdzie na Polach chwały znajdę informację ile budynków mogę postawić w danej prowincj, jakoś nigdzie nie mogę namierzyć takigo ifo :/
 

hddk

Hrabia
Klikasz na prowincję, potem przycisk "Budynek". Jeśli prowincja jest wolna to widać od razu, a jak już podbita to np. na poniższej prowincji są 2 miejsca na budynek:

pola2.jpg
 
Do góry