Co zmienić w gpch?

Status
Zamknięty.

Bożka123

Hrabia
domy z % do ataku, który tak naprawdę ma niewielkie znaczenie bo co za różnica czy masz 300 % w ataku czy 3000 % skoro przeciwnik komputerowy jest najsłabszy z możliwych przy zerowym wyczerpaniu.
Ta różnica jest gigantyczna. Konieczność zmiany wojska co 5, czy co 40 walk to naprawdę gigantyczna różnica.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ta różnica jest gigantyczna. Konieczność zmiany wojska co 5, czy co 40 walk to naprawdę gigantyczna różnica.
Ma znaczenie jedynie dla nocnych graczy. Na dziennej wymianie sektorów i tak robi się 5-8 walk na sektor, w zależności od ilości chętnych. Biorąc pod uwagę fakt, że poza wymianami nie ma gdzie bić, to chętnych jest zawsze sporo, a zmęczenie nie ogranicza ich ilości.
 

Fatherland

Książę
Uważaj co mówisz, bo na zniesławieniu długo nie pociągniesz ;) mnie nie ruszają posty, które mają na celu obrazić czyjeś imię i odwracać kota ogonem. Takich nieudaczników w grze spotykałem już wielu ;) brak ambicji to główny powód krzyków i próby zmian systemu, z którym sobie zwyczajnie nie radzą niektórzy, co objawia się właśnie z frustracją w postach u niektórych graczy. Zupełnie mnie to nie rusza, warto jednak się zastanowić czy wiesz co robisz kiedy brniesz w każdym kolejnym poście w coraz większą histerię ;) to nie ja mam problem, większość ogarniętych ludzi w grze ma w czterech literach wasze problemy z niezrealizowaną ambicją i nawet nie chce się im tego komentować ,;) uwierz jednak że właśnie taki jest ich odbiór kiedy to czytają ciągle ;) nie masz pojęcia również o tym co kto uważa za ambicje jeśli ktoś się nie wypowiadał w tym temacie, jak również nie wiesz co chce od GPC jeśli się też nie wypowiadał o tym nigdy;) jedyne co możesz przyznać, to fakt że ktoś ma ból czterech liter o obecne GPC i na pewno nie jest to ból tzw topki, nam to zwisa ;) uważaj na obrażenie, bo może się to źle skończyć, tym bardziej że ja nie obraziłem Ciebie w żadnym poście, bo o znajomości języka polskiego już wspominać chyba znowu nie trzeba ;)

Planuj GPC na nowo i baw się dobrze, bo ewidentnie nie bawi ciebie gra skoro jest taki problem z ambicjami nie spełnionymi u ciebie ;) jak lizniesz obecnego systemu i spróbujesz bigosu jaki jest na obecnym GPC przy próbie wykorzystania go w pełni, to wtedy możemy porozmawiać dalej o propozycjach do zmiany GPC które chciałbym wprowadzić ;) na obecnym etapie pokazujesz że rozmowa z tobą nie ma sensu, bo za bardzo ciebie boli ;) możesz w kolejnym poście oczywiście znów dokonać pomówień wobec mnie i mnie obrazić, uprzedzam jednak że to ma krótkie nogi ;) co chciałem to napisałem, jak zmienisz podejście, wtedy możemy porozmawiać o wadach GPC ;)
 

Azzie

Baron
Nie chciało mi się kolejny raz czytać x stron o tym samym, dlatego nie ustosunkuję się do wypowiedzi innych, a jedynie rzucę luźny pomysł.
Uważam, że PL są całkowicie zbędne. Wystarczy wprowadzić klasyczny system ligowy. Do ustalenia pozostaje ewentualnie liczba gildii diamentowych - 3, 4 czy 5 grup po 8 i ile gildii spada w dół (zakładam awans tylko jednej z grupy w niższych ligach), dwie czy trzy. Dalej już jest prosto - lig platynowych tyle, ilu spadkowiczów itd. W ten sposób w krótkim czasie każdy znajdzie się w takiej lidze, na jaką zasługuje.
 

Borisel

Hrabia
Wiecie co ? Widziałem na fb na grupie Foe , za to ktoś uważał za niesprawiedliwość że nocne marki (dozorcy , pracownicy nocni , nudzący się) biją sobie pola na lajcie a inni śpią - i wpadł mu do głowy szatański pomysł żeby im zwiększyć bardziej opór by nie bił sobie. Opierdzieliłem go od góry do dołu - bo jaśnie pan musi pospać i nie pozwoli na to , by ktoś inny bił pola jak nie on . Z takimi ludźmi i ich durnymi pomysłami trzeba walczyć - chcą dosłownie "komunizmu" w grze - każdy jest równy i basta . Co do kłótni przewijającej się przez ten temat - i rozumiem jedną stronę i drugą - postaram się to wytłumaczyć .
Przyznam rację ludziom z mniej licznych gildii , gdzie ze swoimi siłami nie mogą nic zrobić w diamencie , kiedy trwa szachownica . Idzie się wkurzyć to pewne - ale zapytajcie sobie - jak w platynie/złocie będzie taka sama sytuacja ? To co wtedy ? Byście musieli albo spaść jeszcze niżej w lidze albo zatrudnić więcej ludzi i próbować przełamać ten impas . I o to rozchodzi się drugiej stronie konfliktu -z patologiczną sytuacją na pch z liczeniem punktów - nic nie da dodanie kolejnej ligi (prędzej czy później będzie taka sama sytuacja jak teraz - tyle że liga wyżej) czy likwidacja obozów (...) . Trzeba się pogodzić z tym , że wasza gildia aktualnie znalazła się w niewłaściwej lidze - i albo trzeba spaść do niższej ligi , albo zatrudnić więcej ludzi i próbować walczyć.
Jedyna zmiana, która propsuję to zmiana punktacji za miejsca - ostatnie więcej ujemnych , pierwsze mniej dodatnich - szybki spadek z ligi i powolny awans .Wtedy pozwoli to wyrównać gildie z siłami jakimi mogą poradzić sobie .
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przyznam rację ludziom z mniej licznych gildii , gdzie ze swoimi siłami nie mogą nic zrobić w diamencie , kiedy trwa szachownica
Nie jest to tylko kwestia liczebności gildii (choć niewątpliwie jest ona bardzo istotna). Silne gildie przyjmują tylko graczy spełniających określone wymagania. Aplikować do nich można dopiero po osiągnięciu pewnego stopnia rozwoju miasta, co wymaga więcej czasu niż przejście całej gildii świeżo upieczonych entuzjastów FoE (mam nadzieję ;) ) pełnej drogi do diamentowej ligi. Jeżeli do awansu wystarcza przeciętna aktywność (sprawdziłam: 1 sektor dziennie wystarcza do zajęcia 1 miejsca w grupie platynowej), to są w pułapce. Nie dlatego, że są płaczkami czy noobami, nie dlatego że brakuje im ambicji, ale po prostu dlatego, że zaczęli grę niedawno i nie są gotowi na zderzenie z topkami (do których ich jeszcze nie przyjmą).
Jedyna zmiana, która propsuję to zmiana punktacji za miejsca - ostatnie więcej ujemnych , pierwsze mniej dodatnich - szybki spadek z ligi i powolny awans .Wtedy pozwoli to wyrównać gildie z siłami jakimi mogą poradzić sobie .
W punkt :D
 

ismael

Szlachcic
Fatherland

Żeby na wstępie rozjaśnić sytuację dołączam screena.
Pola przy korzystnym losowaniu gildii oznacza to że bardziej przypomina to pole uprawne a nie pole chwały.
Farming pereł przynajmniej wymaga czegoś więcej niż umiejętności szybkiego klikania myszki/ekranu
Zero finezji. Diament się powiększa i niedługo będą tam wszystkie powiedzmy aktywne gildie.
Tak więc wymiany sektorów bo do tego się sprowadza gpch prowadzi do ubożenia 6 gildii kosztem 2
Zmniejszmy diament i niech np na B spotkają się Żelaźni, Lasty, Nowa Ziemia i White Bird.
I wtedy niech pokażą klasę jaką reprezentują
 

Załączniki

  • pola3.jpg
    pola3.jpg
    94 KB · Wyświetlenia: 40

ismael

Szlachcic
Agatonka oboje wiemy doskonale jak jest :) Będąc 3 czy 4 gildią pod względem siły to można poza plażę zrobić wypad wieczorem ale rano już i tak czeka się na plażing. Bo rozstrzał w sile gildii jest ogromny, tak samo jak ogromna jest przepaść między ilością możliwych do zrobienia walka na 1-2 obozach, na 3 obozach a ile na 4 lub więcej.
Niech na gpch bije się się 8 gildii dobieranych pod względem średniej ilości walk z 5-10 ostatnich pch. Ostro ciśniesz to system sam wrzuca Cię między topkę
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Będąc 3 czy 4 gildią pod względem siły to można poza plażę zrobić wypad wieczorem ale rano już i tak czeka się na plażing.
Przynajmniej jest zabawa :D
Jeżeli "walczą" w jednej grupie gildie o całkowicie nieproporcjonalnej sile, to dla najsilniejszych pozostaje klepanie dokładnie co 4h po kilka walk na 10 sektorach co, dla mnie przynajmniej, jest zwyczajnie nudne. Nie po to rozwijam siłę mojego miasta. To taki mały, egoistyczny przyczynek do tematu ;) Dla pozostałych 6 nie pozostaje nic, nawet na wieczór.
 

Azzie

Baron
Jeszcze zdanie co do farmienia PR, diaxów... Tu recepta też jest prosta. Zrobić tak, żeby nie dało się bić z bonusem 100 i więcej %. Ustawić to tak, że max liczba obozów da np. 80%. Skończy się eldorado, a będzie musiało w jakimś stopniu zacząć myślenie...
 

LostAlex

Rycerz
Koszt każdego budynku pomnożyć przez ilość członków gildii, już by trochę wyrównał szanse, bo teraz nie ważne czy gildia ma 80 osób czy 1, to taki Obóz kosztuje 3000 szt. towaru (w różnych kombinacjach). I tak jak kiedyś pisałem, do tego jeszcze koszty budynków można by rozłożyć znanym już algorytmem towarów znanym z odblokowywania poziomów WG, co by wymagało aby wszyscy się dokładali aktywnie do skarbca (czy to wpłatami czy przez Arki albo Obserwatorium i Statuy).

Każde pole niech ma sloty na 1 max 2 budynki, teraz czasami nie jest fajnie jak jedna gildia z plaży ma na start 2 slot, potem 3, a inna 1 i 1.
Na 1 budynek było by ciekawiej, bo większość sektorów ma 4 ościenne, nie wiele jest co mają 5, więc ograniczone były by możliwości walki na +0 oporu.

Wtedy gildie by jednak starały się aby większość członków aktywnie walczyła , bo teraz jest sporo takich, gdzie 10-20 osób walczy z 80 osobowej, korzystając ze wspólnego skarbca, a reszta jak nie może być 24h w grze to nie ma czasami kiedy skorzystać. W diamencie praktycznie całą dobę są kłódki i zmieniają się co 4h właściciele, sektory w kilkanaście osób zajmuje się w 1-2 minuty, dlatego też zamykanie odbywa się na sekundy przed pełną godziną, aby wyskrobać ten dodatkowy zbiór.

Na D jest już prawie 100 gildii w diamencie, to sporo za dużo, a cięgle przybywa kolejnych. O ile jeszcze w 950 czy 925 trafiają się wyrównane potyczki, to w 975 i 1000 PL, praktycznie tylko szachownice są grane. Ale przyznać trzeba, że topka gra praktycznie te 24h na dobę i nie ma problemu być online co 4h. Gildie które grają bardziej dla zabawy, i tylko raz dziennie mogą się zebrać, przy takiej konkurencji nie mają szans i odpuszczają, bo szkoda marnować czas, zasoby itp.
Mają świadomość, że nie wskoczą na taki poziom, i się muszą męczyć ciągłym skakaniem pomiędzy diamentem a platyną, albo kombinowaniem jak trafić w te 925-950PL (co nie jest łatwe, bo na D w platynie żeby zająć 3 czy 4 miejsce to czasami trzeba się namęczyć, bo grając na pół czy ćwierć gwizdka i tak się jest blisko 1 :D).
 

Azzie

Baron
Ja to bym wprowadził jakąś fajną animacje walki automatycznej, np. jakieś 20 sekund, by się wszystkim odechciało walczyć i sprawa była by załatwiona, ma się rozumieć, ze nie tylko GPCh ale wszystkich walk automatycznych.

Po co? Wystarczy pokazać auto walkę w czasie rzeczywistym.
 

Bożka123

Hrabia
Ma znaczenie jedynie dla nocnych graczy. Na dziennej wymianie sektorów i tak robi się 5-8 walk na sektor, w zależności od ilości chętnych. Biorąc pod uwagę fakt, że poza wymianami nie ma gdzie bić, to chętnych jest zawsze sporo, a zmęczenie nie ogranicza ich ilości.
Ale bzdura. W nocy sypiam, a jednak.... ;)
1614789107520.png

Im dłużej czytam, tym coraz bardziej skłaniam się do opinii @Fatherland


Jedyna zmiana, która propsuję to zmiana punktacji za miejsca - ostatnie więcej ujemnych , pierwsze mniej dodatnich - szybki spadek z ligi i powolny awans .Wtedy pozwoli to wyrównać gildie z siłami jakimi mogą poradzić sobie .
Też to proponuję, choć nie da to takiego efektu. Nieudacznicy nie przestaną jęczeć.
 

Fatherland

Książę
@Fatherland , Twój wpis jest bezpośrednio pod moim postem. Czy, gdzie i w jaki sposób obraziłam kogokolwiek czy dokonałam pomówień? Jeżeli pisałeś do kogoś innego, to proszę, wstawiaj odnośnik.
Oczywiście post był pisany w trakcie i widocznie Twój wskoczył w tym czasie pod postami dwóch wcześniejszych kolegów;)

[...]
Farming pereł przynajmniej wymaga czegoś więcej niż umiejętności szybkiego klikania myszki/ekranu
Zero finezji. [...]


Wow xD no to nie mam więcej pytań, albo nie, jedno. Skoro jest to takie łatwe, to dlaczego nie ma Was w tych szachownicach? Oczywiście pytanie retoryczne... Daj daj daj ;)

Dobra, to jedno poważne pytanie. Co zrobiliście aby poprawić swoją sytuację w Gildii dla pól. Tylko nie mówcie, że się nie da zmienić sytuacji, gdy ktoś jest za słaby na diament, za mocny na platynę... Co zrobiliście, aby mieć surke? Choć pewnie większość wiary uważa poważnie, że to takie bez wysiłku te szachownice ;) wymieniać można by dalej, ale odpowiedzi i tak już znamy, czytaliśmy wyżej... Każdy miał dostęp do bety, mógł się przygotować ale niektórzy wolą narzekać, obudzić się w nocniku i potem mieć pretensje do świata że system jest niesprawiedliwy xD
 

Pogrom11

Zablokowany
Zobaczcie ile jest tematów dot zmian na GPCh. W każdym temacie poruszane są te same i inne zmiany. Proponowanych zmian jest ogrom w wielu tematach i dotyczą wszystkiego. Wynika z tego że są zrobione źle od początku do końca.
Nie da się obronić GPC w tej postaci. Wymagają one gruntownych zmian. Najlepiej zaproponować coś nowego uwzględniając te zmiany które gracze proponują.
 

Blade1984

Książę
Wow xD no to nie mam więcej pytań, albo nie, jedno. Skoro jest to takie łatwe, to dlaczego nie ma Was w tych szachownicach? Oczywiście pytanie retoryczne... Daj daj daj ;)
co prawda pytanie retoryczne ale ja ci na nie odpowiem, bez obrażania i w sposób grzeczny i na spokojnie ;) nie ma tam w szachownicach wszystkich gildii bo są za słabe, żeby wziąć w nich udział, a szachownice powstają bo na mapie są dwie silne gildie i reszta dużo słabsza. Fatherland mi nie chodzi o to że ktoś ma mi dać coś za darmo, zgadzam się z Tobą, że moja gildia jest za słaba, cały czas nad nią pracujemy i staramy się ją rozwijać, dąże do tego że wiem że nie mam szans z topowymi gildiami, problem w tym że nie powinienem być nawet dopuszczony do rywalizacji z nimi, w tej chwili każdy kto jest w miarę aktywny w danej lidze po kilku sezonach wchodzi do wyższej, nie trzeba być najlepszym w swojej lidze żeby pójść dalej. Robicie szachownice i ok, też bym je robił gdybym miał mozłiwość bo w sumie czemu nie skorzystać z tego, ale jaki to ma związek z jakąkolkwiek rywalizacją, ja mogę tkwić w jednej lidze,i będę wiedział że tam jestem bo tylko na tyle mnie stać i że jestem tam gdzie jest moje miejsce. na pobocznym świecie gdzie gram rzadko, mam jednoosobową gildię w której sam doszedłem do platyny, będąc w żelazie i mając w mieście tylko zeusa i babel na 10 poz, no czy tak wygląda dobrze opracowany system?
Nie ma takiej potrzeby. Same się bronią.
nie bronią się same coraz częściej na czacie, przynajmniej na C ludzie z topowych gildii piszą że wieje nudą w diamencie, bo trafiają tam gildie których nie powinno być i nie trzeba słabszych nazywać nieudacznikami. Wrzucacie wszystkich do jednego worka, bo jak komuś nie idzie w diamencie to chce zrobić system pod siebie.
 

Pogrom11

Zablokowany
Zobacz ile jest tematów dot zmian na GPCh i poczytajcie co gracze proponują. Pojawią się na pewno nowe tematy. Jak by to zebrać i chcieć odpowiedzieć na pytanie zadane w tytule tematu:
Co zmienić w GPCh?
Odpowiedź : Wszystko.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ale bzdura. W nocy sypiam, a jednak...
I o czym to niby świadczy? O KONIECZNOŚCI posiadania silnego wsparcia dla wojska czy o biciu z obozami?
Co zrobiliście aby poprawić swoją sytuację w Gildii dla pól.
Gildia wystartowała na GPC z pełnym skarbcem i z rozwiniętymi wojskowo miastami. Od czwartej edycji jest w diamencie (trzecią graliśmy w diamencie, ale jako platynowa gildia). Jest jedną z topki i gra szachownicą. Bez nieporozumień: nie usunięto mnie, byłam założycielem tej gildii. Zmieniłam otoczenie, bo nie bawi mnie gra bez wyzwań.
Skoro jest to takie łatwe, to dlaczego nie ma Was w tych szachownicach? Oczywiście pytanie retoryczne
Mnie nie ma już w tej gildii, gildia w dalszym ciągu ustawia szachownice. Nie zawsze wszystko jest takie, jak się wydaje.
 
Ostatnia edycja:

Bożka123

Hrabia
Wrzucacie wszystkich do jednego worka, bo jak komuś nie idzie w diamencie to chce zrobić system pod siebie.
Zdecydowana większość wypowiadających się tutaj (w rzeczywistości margines graczy) chciałaby mieć wszystko bez wysiłku. Zrealizowanie propozycji, z którą i Ty się zgadzasz spowoduje, że będzie jeszcze trudniej. Przy czym najmniej odczują to najsilniejsi. Zapewniam Cię, że to co wrzucił @ismael nie zrobiło się samo. Gildia musi być zorganizowana, ktoś musi kierować, musi mieć surowce, a gracze chęć poświęcenia sporo czasu. 12000 walk nie zrobi się wchodząc do gry 1x, czy 2x dziennie na 10 minut.
 
Status
Zamknięty.
Do góry