Co zmienić w gpch?

Status
Zamknięty.

Persarum Rex

Zablokowany
Moje propozycje:
1. Sposób punktacji ligowej tylko #1 punkty na "+"
2. Po jednym budynku w sektorze do wybudowania
3. Po zdobyciu sektora budynek(budynki) znikają
4. Sektor "bazowy" gildii z "2 lub 3 obozami" (mniejsza szansa na wzrost oporu).
5. Losowanie gildii wg. ilości osób w gildii tak jak w WG.
Może macie inne pomysły?
Co o tym sądzicie?
 

Waleczne Serce.

Szlachcic zagrodowy
Ja zmieniłbym tylko jedno...

To by pola bardziej liczyły sie do rankingu gildii.

Bo teraz caly ranking opiera sie na gvg...nie mówiąc już ze nie wszyscy maja do tego dostep.
 

Mark R

Wójt
Jedynie #4 ma dla mnie jakieś uzasadnienie.
Taki bonus do wyjścia z plaży, spoko opcja dla mniejszych gildi. Trochę również zmniejszenie monopolu 2 głównych gildii na mapie. Generalnie ciekawy pomysł.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Dziękuję "fanklubowi" za merytoryczne wypowiedzi. ;)
Te pomysły pojedynczo wprowadzone mogły by spowodować ze gpch były by strategia a nie bezmyślnym klepaniem walk no ale duże gildie by "straciły" możliwosc darmowych nagród - więc dlatego to oburzenie i zaklinanie rzeczywistości.
PS do tego że pani supporter o pseudonimie Natalia16191 jest do wszystkiego "na nie" to juz przywykłem - czyli nie przekaże tych propozycji do Inno Games.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Niby tak, ale jak PL są odgórnie ograniczone do 1000, a do rankingu liczy się 18 x PL, to w praktyce GPC nie wpływa na ranking topki względem siebie :) Wszystkie dostają 18k, a różnice dalej wynikają z GvG :) Wystarczy że gildia z PL = 1000 kończy turniej w top 4.
Tak... Tak jak przed gpc to jedynie gvg było w rankingu.
W tym momencie to mamy nawet większy wpływ z gpc ale tam jest większa aktywność niż w gvg. Tylko że nie sądzę żeby teraz kolejna zmiana dokopania gvg była potrzebna. Dla mnie dalej te elementy są tak samo fajne i wymagają od gildii aktywność żeby mogła być top 1.
 

kasia2389

Arcyksiążę
czyli nie przekaże tych propozycji do Inno Games.
To jest oczywiste,
1. Nie jest moderatorem na forum odpowiedzialna za przekazywanie pomysłów.
2 Propozycje nie są w dziale pomysłów
3. nie ma ankiety, więc nie mogą uzyskać poparcia ze strony graczy.
4. niektóre są powtórzeniem już zgłoszonych.
5. I nadal są to bzdury
 
Ostatnia edycja:

Persarum Rex

Zablokowany
To jest oczywiste,
1. Nie jest moderatorem na forum.
2 Propozycje nie są w dziale pomysłów
3. nie ma ankiety, więc nie mogą uzyskać poparcia ze strony graczy.
4. niektóre są powtórzeniem już zgłoszonych.
5. I nadal są to bzdury
1. Nie jestem moderatorem
2. Tak bo to dział dyskusji - poczytaj co oznacza to słowo
3. To dział dyskusji czyli jw.
4. Tak zebralem razem żeby podyskutować
5. Zgadzam się nadal piszesz bzdury :)
Niby tak, ale jak PL są odgórnie ograniczone do 1000, a do rankingu liczy się 18 x PL, to w praktyce GPC nie wpływa na ranking topki względem siebie :) Wszystkie dostają 18k, a różnice dalej wynikają z GvG :) Wystarczy że gildia z PL = 1000 kończy turniej w top 4.
To jest oczywiste dla każdego kto interesuje się gpch a pani supporter Natalia16191 nadal zaklina rzeczywistość
 

Blade1984

Książę
5. Losowanie gildii wg. ilości osób w gildii tak jak w WG.
A co ma liczba osób do aktywnosci? Bardzo rzadko zdarza nam sie trafiać na gildie duzo liczniejsze od naszej, a u mnie gildia liczy 14 osób. Obecnie mamy 5 gildii liczniejszych od nas, jedna 15osob, dwie po 23osoby,jedna 61osob i jedna 79osob a jestesmy na pierwszym miejscu! Mało tego ta 79 osobowa gildia jest na 4 miejscu. Wiec liczy sie aktywnosc a nie liczba. Duuuużo bardziej od liczby czlonkow gildii liczy sie zasobny skarbiec. Pomysl z mozliwoscia postawienia budynkow w bazie ułatwiłby trochę wychodzenie zwlaszcza jak trafi sie na topowe gildie. Reszta wg mnie niczego nie zmieni. Przepis jest prosty chcesz zajac duzo sektorów? Stawiaj obozy i walcz na nich jak najwieksza liczba osób, a jak każdy dziubie kiedy chce i gdzie chce to nic wiekszego się nie ugra, i to sa elementy strategii, opracowanie planu do dzialania i skooddynowane działanie. Nadal będę twierdził że GPC wymagaja zmian ale nie w takiej formie. Zreszta sam stworzylem jakis czas temu taki temat z ankieta, gdzie można głosować i przedstawiac pomysły, wiec tworzenie nowego nie ma wiekszego sensu.
 
Ostatnia edycja:

Persarum Rex

Zablokowany
A co ma liczba osób do aktywnosci? Bardzo rzadko zdarza nam sie trafiać na gildie duzo liczniejsze od naszej, a u mnie gildia liczy 14 osób.
Tym się różnimy że ja grałem na gpch w gildii i 80 osob i 30-50 i 20 i 10 osób żeby wiedzieć jak to "wyglądają" z różnych stron gpch i wiem że duże gildie są uprzywilejowane.
 

Blade1984

Książę
Tym się różnimy że ja grałem na gpch w gildii i 80 osob i 30-50 i 20 i 10 osób żeby wiedzieć jak to "wyglądają" z różnych stron gpch i wiem że duże gildie są uprzywilejowane.
Nawet jeśli jedna gildia ma 80 graczy a druga tylko 10 i obie maja 100% aktywnych graczy, to owszem 80 osobowa jest silniejsza. Jest tylko jeszcze jedno ale. Skoro awansujesz w 10 osob do diamentu, czyli teoretycznie gdii dla najlepszych, to czemu masz nie walczyc z topowymi gildiami? Widziales gdzies system gdzie zespol z drugiej ligii awansuje do pierwszej i walczy tylko z tymi druzynami z dolu tabeli? Jestes w danej lidze to walczysz ze wszystkimi przeciwnikami ktorzy w niej są. Problem polega na tym ze najwyzsza liga powinna byc dla najlepszych a nie dla wszystkich ktorzy uskrobali troche punktów. i tutaj znowu odsyłam do tematu "Zmiana systemu ligowego GPC".
 
Ostatnia edycja:

Persarum Rex

Zablokowany
Ja tu zebrałem wszystkie pomysły (chyba) żeby o nich podyskutować i potem ewentualnie zgłosic ten ktory wiekszość uważa za najlepszy.
Ewidentnie łatwość wejscia do diamentowej ligii i trudność spadku do platynowej na razie "wygrywa".
 

kasia2389

Arcyksiążę
Tym się różnimy że ja grałem na gpch w gildii i 80 osob i 30-50 i 20 i 10 osób żeby wiedzieć jak to "wyglądają" z różnych stron gpch i wiem że duże gildie są uprzywilejowane.
Były, są i będą, po to właśnie powstają gildie, żeby gromadzić graczy wokół wspólnych celów, a im jest tych graczy więcej tym łatwiej te cele osiągnąć. Nie ma żadnych racjonalnych powodów, aby faworyzować małe gildie. Każda mała gildia może być duża, to żaden problem, trzeba pozyskać tylko kilkudziesięciu graczy.

P. s.

Poprawiłem poprzedni post zgodnie z obecnym stanem mojej wiedzy, tak się składa, że to nie moderatorzy i supotrerzy przekazują pomysły:
1613762804662.png
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Przeciw ustawianiom lig względem osób w gildii jest też taki powód, niechęć do promowania jednoosobowych gildii.
Już nie wspomnę o innych przeciw wymienianych na forum wielokrotnie.
 

Persarum Rex

Zablokowany
Przeciw ustawianiom lig względem osób w gildii jest też taki powód, niechęć do promowania jednoosobowych gildii.
Już nie wspomnę o innych przeciw wymienianych na forum wielokrotnie.
Jest jeden powod promowania gildii to punktacja "promujaca" wszystkie gildie do diamentowej ligii nawet te jednoosobowe :) Do szachownicy musi byc "tło" prawda? ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry