Lato 2018 w FoE - Dyskusja

DeletedUser15836

Guest
ciekawe czy we wtorek będę pamiętał, by negocjować wyprawy na początku za darmo beztowarowo, bo szkoda na sektory tracić... przypomnijcie mi ktoś przed nowymi wyprawami :)
Że jak?
Jak dobrze widziałem to dostałem wczoraj 2 mapy ze złotej nagrody.
Pierwszego dnia miałem 3 z zestawu pirackiego, z drugiego pirackiego były 2.
Nagrody na kole będą się zmieniać? Pisano, że będzie można ustrzelić budynki z innych eventów, portrety itp. a na razie w kółko to samo ;/ :?:\
Jak odświeżysz to się zmieniają :p
 

DeletedUser15738

Guest
Witam,
Jest już 3 dzień eventu a ja jestem na 5 zadaniu. Dlaczego? Po 1-sze, zadania to esencja mojej frustracji, kończe jedno zadanie, a kolejne wymaga ode mnie zrobienia czynności (w tym wypadku było to 7 pr zainwestowane w perły) którą wykonałem tuż przed ukończeniem zadania. Po drugie, nie jestem w stanie od ponad 2 dni ukończyć 5-tego zadania bo (tak jak na obrazku) nie mogę usiąść nikomu w tawernie, mimo że chwile wcześniej dodałem taką osobę do znajomych (są wolne miejsca). Po 3, nagrody to jakiś żart, koło raz zatrzymuje się odrazu, a raz obróci jeszcze kilka razy i koniec końców trafiam paczke zaopatrzenia 10k. Żeby tego było mało, zadanie w którym albo mam odwiedzić 25 ww tawern albo kupić 20 PR wyświetla mi na pasku postęp w kupowaniu PR (ani jednego jeszcze nie kupiłem od rozpoczęcia eventu).
Dodatkowo, opoźnienie serwerów jest tak wielkie, że w menu koła, pasek który pokazuje co trafiają gracze z sąsiedztwa jest opóźniony o 2 godziny.
Wytłumaczy mi ktoś to wszystko? Dla porównania mój znajomy po każdym kręceniu kołem trafia Zestaw piracki albo królewski.
Chciałem jeszcze wspomnieć, że jestem w Jesienii wiec upraszam się o nie wypominanie "po co ci eventy, lepiej inwestuj 1000 pr w arke" ;)
Dziękuje, pozdrawiam

@edit
Dodam, że moje zbiory teraz czekają bo kompletnie nie mam pojęcia kiedy skończe aktualne zadanie i czego będzie ode mnie wymagać kolejne ;))))
 

Załączniki

  • 1.png
    1.png
    380,9 KB · Wyświetlenia: 14
  • 2.png
    2.png
    530,9 KB · Wyświetlenia: 15
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Artur Underwood

Szlachcic
Kubi, wejdź na stronę WIKI angielską tam są zadania wypisane, bedziesz sieę mógł przygotować.
Do tawerny nowego znajomego można wejść po 24h.
Sama animacja kręcenia kołem to tylko animacja. W momencie klikniecia zakręć nagroda już jest przydzielona.
W tym zadaniu jest błąd w tłumaczeniu powinno być "wydaj" a nie "kup".
 

DeletedUser15738

Guest
Artur, dzięki za rady, ale nadal nie rozumiem, bo do niektórych "świeżych" znajomych tawern mogę wejść odrazu (poźniej zauważyłem, że to moi sąsiedzi, ma to jakiś związek ze sobą?). Przy okazji trochę to przykre, że nikt nie sprawdził tłumaczenia dwa razy ;\
 

Artur Underwood

Szlachcic
Taka zasada ze znajomymi, spowodowana pewnie tym że na początku jak zrobili tawerne to wystarczylo nowego znajomego znalezc na czacie i wejsc do tawerny i skasowac. By takie sytuacje nie mialy miejsca programisci wprowadzili zasade 24h
 

DeletedUser17397

Guest
szkoda że znagród nie wypada azyl championa a jest mi nie zmienie potrzebny
 

DeletedUser17270

Guest
Kiedyś ... w domyśle jeszcze rok temu ...wydarzenie letnie było naprawdę wydarzeniem i i z przyjemnością zaglądało się na koło. Po kilku dniach obecnego "Lata" mogę już stwierdzić, że to najgorszy event w historii. Nagrody na kole .... to ciągłe i nieustające zestawy jako główna nagroda. W zestawie obowiązkowo statek i zachęta w domyśle do kupowania diaksów, dublonów by statek rozwinąć. Ok. Rozumiem. Firma musi zarobić. Ale dajcie też na koło budynki z innych eventów , niech trafiają się rzadziej ale niech się trafiają. Inaczej zabawy nie ma a na tym przecież zarabiacie. Statek d...y nie urywa nawet na najwyższym poziomie więc kasiorki nie zarobicie. Sory. Ludzie zapłacą za zabawę, adrenalinkę, rozwój miasteczka (przez kilka pr dziennie więcej u gracza nie zbankrutujecie). Pozdrawiam.
 

Kaluta

Wójt

OK, sprawdziłam na wiki, masz rację - za 29, 30, 50 i 51 zadanie są portrety.

Jak dekoracje z poprzednich eventów są, to czemu nie ma też portretów czy budynków eventowych?

Studnie życzeń widziałem jeden raz, więc trzeba zaglądać, śledzić i może coś się utrafi na kole ciekawego

Nie tylko studnie, bo i świątynie się pojawiają.

Nagrody na kole .... to ciągłe i nieustające zestawy jako główna nagroda. W zestawie obowiązkowo statek i zachęta w domyśle do kupowania diaksów, dublonów by statek rozwinąć. Ok. Rozumiem. Firma musi zarobić.

Na szczęście możesz wybrać 1 z 4 nagród z zestawu, nie musi to być statek, więc niech wpadają jak najczęściej ;)

Po kilku dniach obecnego "Lata" mogę już stwierdzić, że to najgorszy event w historii.

Co event ktoś musi pierwszy tak napisać. :p:]:)
 

DeletedUser17270

Guest
"Na szczęście możesz wybrać 1 z 4 nagród z zestawu, nie musi to być statek, więc niech wpadają jak najczęściej ;)"

Super: towary, przechowaj budynek i plany. Bravo WY!

"Co event ktoś musi pierwszy tak napisać. :p:]:)"

Mam nadzieję, że prowadzicie statystyki sprzedaży. A po evencie nie będzie Wam do śmiechu bo premii nie zobaczycie :). Wtedy ja się będę śmiał w duchu. hehehe
 

DeletedUser2383

Guest
Czy komuś też nie chcą się ulepszać statki?

Dostałem ulepszenie, a po naciśnięciu młotka w inwentarzu nic się nie dzieje. Klikam na stateczek i ... też nic. No kurczę, jak nie urok to sraczka albo przemarsz wojsk...
 

DeletedUser13672

Guest
Warto zauważyć, że jeden statek na poziom 7mamy praktycznie pewien.
Za zadania mamy 3ulepszenia to już mamy statek na +4 ,a wiec wystarczą trzy ulepszenia z koła tylko.
 

bartekmod

Książę

zadanie 12: 3 sektory negocjacjami lub 6 wypraw negocjacjami... bardzo marna podróbka alternatywy - gdzie w rzeczywistości alternatywy nie ma tu żadnej i właściwie mogę zakończyć ten event i więcej go nie robić
ewentualnie można negocjować wyprawy nr: 1, 2, 3, 5, 6, 7(/9 - nie pamiętam teraz gdzie mniej się tarci towarów) - tylko trzeba o tym pamiętać we wtorek rano by nie zacząć walczyć, bo wtedy zablokuje się na kolejny tydzień z eventem

Nie tylko studnie, bo i świątynie się pojawiają.

No tak, zauważyłem świątynie już po napisaniu własnego posta
 

Kaluta

Wójt
Super: towary, przechowaj budynek i plany. Bravo WY!

PR, medale i % do ataku również masz do wyboru ;)

Mam nadzieję, że prowadzicie statystyki sprzedaży. A po evencie nie będzie Wam do śmiechu bo premii nie zobaczycie :). Wtedy ja się będę śmiał w duchu. hehehe

No raczej nie:]

Czy komuś też nie chcą się ulepszać statki?

Dostałem ulepszenie, a po naciśnięciu młotka w inwentarzu nic się nie dzieje. Klikam na stateczek i ... też nic. No kurczę, jak nie urok to sraczka albo przemarsz wojsk...

Sprawdź, czy masz wystarczającą ilość ludności, bo kolega miał podobny problem:

Sprawdź czy masz wystarczającą liczbę ludności w mieście. W chwili ulepszenia statek na moment znika z miasta i liczba ludności spada. Jak masz jej za mało to nie ulepszysz.
 

HuanMing

Książę
zadanie 12: 3 sektory negocjacjami lub 6 wypraw negocjacjami... bardzo marna podróbka alternatywy - gdzie w rzeczywistości alternatywy nie ma tu żadnej i właściwie mogę zakończyć ten event i więcej go nie robić

Też nie rozumiem tej pseudo alternatywy, wydaj surowce albo wydaj surowce o_O. Pamiętam dyskusje dawno dawno temu jak ludzie się wkurzali, że trzeba walczyć i podbijać sektory w ramach zadań eventowych i że nie ma alternatywy, więc wprowadzili alternatywę surowcową. I co? I zepsuli, żadnej alternatywy dla tych co woleli by te wyprawy zakończyć z użyciem wojska a nie marnować towary.
 

DeletedUser18601

Guest
Chorąży... na kole... jako srebrna nagroda... w postmodernizmie... Jak jest w wyższych epokach?
 

DeletedUser2383

Guest
zadanie 12: 3 sektory negocjacjami lub 6 wypraw negocjacjami... bardzo marna podróbka alternatywy - gdzie w rzeczywistości alternatywy nie ma tu żadnej i właściwie mogę zakończyć ten event i więcej go nie robić
ewentualnie można negocjować wyprawy nr: 1, 2, 3, 5, 6, 7(/9 - nie pamiętam teraz gdzie mniej się tarci towarów) - tylko trzeba o tym pamiętać we wtorek rano by nie zacząć walczyć, bo wtedy zablokuje się na kolejny tydzień z eventem

Jak skończyłeś 4 poziom wypraw to automatycznie Ci zaliczy to zadanie :)
 

bartekmod

Książę
Jak skończyłeś 4 poziom wypraw to automatycznie Ci zaliczy to zadanie :)

4 poziom skończyłem cały jeden raz w historii, mapy jeszcze nie skończyłem bo zwiady się ciągną po kilka dni - zwykle jak nie ma aktualnie nowej epoki mam takie zadania z automatu robione, ale poprzez mapę :)

natomiast na pobocznych jak mi żal wydać 20 towarów na negocjacje to tym bardziej mi żal towarów na odblokowanie 2, 3 i 4 poziomu wypraw :p trzeba czekać na wtorek i jakoś to się ogarnie, co nie zmienia faktu, że negocjacje nie są alternatywą dla negocjacji
 

DeletedUser19275

Guest
Już nie mogę doczekać się, na dodatkową mapę potyczek i bitew morskich, dysponując statkiem handlowym, można by było wymieniać się, surowcami, monetami, narzędziami z sąsiadami i znajomymi drogą morską. Natomiast, dysponując, okrętem wojennym, pirackim np: korwetą... można plądrować statki kupieckie, potyczki z piratami.... Oczywiscie, statki, okręty w zależnosci od epoki w jakiej jestesmy. Do tego potrzebne dwa nowe budynki, nad brzegiem morza port handlowy i wojenny, aby można było przejsć na mapę morską. Największym atutem, byłby okręt wojenny "niewidzialny" niezniszczalny, oczywiscie tylko o najwyższych parametrach uzbrojenia i szybkosci. W które sami moglibysmy wyposażać nasz okręt. Co o tym myslicie? :) To tylko moja wizja... ;)
 
Do góry