Lato 2018 w FoE - Dyskusja

DeletedUser11629

Guest
@Finkadel
Nie rzuciłem z czapki. Gram 2,5 roku, robię teraz Wirtualną, gram praktycznie sam, bez wielkiej gildii - bo tak sobie założyłem. Zbieram ok. 200 pr dziennie plus czasami wpadnie coś ekstra z wypraw, mapy mam teraz wszystkie podbite. Największa moja perła PC ma 23, WI ma 21. Podniesienie poziomu PC to 4-5 dni i to przy pomocy sąsiadów. Poziom 70 Babel to dla mnie jakaś abstrakcja - ile musiałbym zbierać pr-ów żeby je wydać na taki lvl Babel ??? Na Babel - gdzie inne Perły ??? Skąd wytrzasnąć tyle planów ??? Skoro masz taki wysoki Babel to mniemam, że pozostałe perły też masz max ? Przeglądam czasami miasta sąsiadów i wyjść z podziwu nie mogę jak można mieć miasto z wszystkimi perłami na max.
Dlatego ponieważ nie mam miejsca na nagrody z eventów skasowałem te 6 Pereł (miały mniej więcej 6 lvl) uznając je za zbyteczne. Eventy stanowią dla mnie esencję gry, może innych jarają wojny i być może z tego są takie przychody dające możliwość budowania Pereł na max, tak ? Czy tylko przez jakiś dziwny handel widoczny na czacie ? Czy też grę na kilku światach ?
Sorki, może nie jestem takim rozgarniętym graczem żeby wyczuć wszystkie niuanse ;) ale gram tak jak umiem i chyba mogę się wypowiedzieć na tym forum.
No spoko, to Twój wybór, grać bez gildii, bez porad i wsparcia innych graczy i oczywiście, że możesz się wypowiedzieć na forum - ale to jeszcze nie znaczy, że masz rację ;) Lubisz eventy i budynki eventowe - spoko, też je lubię, ale nie wytrzymują konkurencji z rozwiniętymi perłami, bo dobrze rozwinięte perły to właśnie największa oszczędność miejsca. Nie wszystkie perły, oczywiście, ale większość ;)
Może i nie umiem ale matematyka jest prosta - 23 lvl PC kosztuje 1214 pr - zbieram 200 dziennie = wychodzi 6 dni
Inni zarabiają ? Mają Arkę to korzystają - po to jest Arka
No i tu jest odpowiedź na Twoje wcześniejsze pytanie: mają Arkę. Mają Arkę na 80 lvl, która pomnaża im nie tylko zyski z lokat w perłach, ale i plany. I medale też, na rozszerzenia jak znalazł.

I ja też mam Arkę na 80 lvl, ale przykro mi, nie osiągniesz tego bez wejścia w głębsze interakcje z innymi graczami - od kogoś musisz zebrać plany na te 80 poziomów, ktoś z Arką 80 musi Ci pomóc obstawiać premiowane miejsca na wyższych poziomach, żebyś jak najmniej dokładał od siebie. Teraz strzelam z liczbami, ale na przykładzie Twojego PC: zaoszczędziłbyś jakieś pół poziomu, gdyby "znajome" Arki obstawiały premiowane miejsca, a Tobie pozostałoby dołożyć resztę. I budowałbyś to PC ze 3 razy szybciej. Na tym polega magia posiadania własnej Arki lub umiejętnego korzystania z Arek znajomych, do wyboru, chociaż należy jak najbardziej łączyć te opcje :) Przy czym można, ale nie trzeba grać na kilku światach - ważne, żeby na tym jednym utrzymywać interakcje z innymi graczami, poprzez gildię najłatwiej.

Więc oczywiście, szanuję Twoje zdanie, ale ponieważ nie znasz mechaniki budowania pereł na wyższych poziomach - z tego powodu jest ono skażone błędem logicznym po prostu. Budynki eventowe, choć same w sobie fajne i lubię je gromadzić - nie będą lepsze niż perły na wysokich poziomach, które mogą zapewnić PR-y w kosmicznych ilościach (zbieram prawie 600 dziennie dzięki perłom), ludność, zadowolenie, towary - bez zajmowania coraz większej ilości miejsca w mieście.
 

DeletedUser17220

Guest
Może i nie umiem ale matematyka jest prosta - 23 lvl PC kosztuje 1214 pr - zbieram 200 dziennie = wychodzi 6 dni
Inni zarabiają ? Mają Arkę to korzystają - po to jest Arka

To prawda,a matematyka jest prosta. Koszt poziomu to 1214, z czego ty musisz wrzucić około 350. Resztę możesz dostać od inwestorów z Arkami 1,90 :) Wystarczy poszukać.
Czyli poziom co 2 dni i z każdym kolejnym poziomem Twój wymagany wkład maleje.
Biorąc pod uwagę podwójne zbiory z PC, można przyjąć że 1 poziom co dwa dni to bardzo spokojne tempo rozwoju perły
 

piotresz

Hrabia
No właśnie wspomniałem wcześniej, że mam stałych pomagaczy, którzy wrzucają przynajmniej 1/3 pr a sami przy okazji korzystają. Prosty mechanizm.
Żeby już zakończyć ten mój wątek powiedzcie mi co robicie mając już wszystko na max ? przy takich przychodach to nową epokę przechodzicie w 2-3 dni ? event tak samo. Zawsze mi się morda śmieję jak czytam dyskusję, o której się rozpoczyna event - to jakiś wyścig chyba jest ?
Dzięki za uwagi.
 

DeletedUser2383

Guest
Zakładając, że wszystkie miejsca w arce to tylko 1,9 i ani 1 pr więcej/ mniej nie dostaniesz, to musisz dołożyć do interesu 24.112 pr i już masz 80 lvl. Przy twoich 200pr dziennie to 1 kwartał i już masz arkę 80 lvl.
 

DeletedUser11629

Guest
Zawsze mi się morda śmieję jak czytam dyskusję, o której się rozpoczyna event - to jakiś wyścig chyba jest ?
Wyścig, nie wyścig - sporo osób, szczególnie ze średnio wypasionymi miastami, czeka ze zbiorami na rozpoczęcie eventu, bo wydaj tyle PR, zbierz tyle monet, itp., stąd godzina rozpoczęcia eventu jest dla nich istotna...
 

Von Grun

Wicehrabia
No właśnie wspomniałem wcześniej, że mam stałych pomagaczy, którzy wrzucają przynajmniej 1/3 pr a sami przy okazji korzystają. Prosty mechanizm.
Żeby już zakończyć ten mój wątek powiedzcie mi co robicie mając już wszystko na max ? przy takich przychodach to nową epokę przechodzicie w 2-3 dni ? event tak samo. Zawsze mi się morda śmieję jak czytam dyskusję, o której się rozpoczyna event - to jakiś wyścig chyba jest ?
Dzięki za uwagi.
Nie masz znajomych z Arką na 80lvl? Zresztą nie ważne. Tobie sie wydaje, że sąsiedzi ci pomagają, tak jak pisałem wcześniej ;)
 

DeletedUser19581

Guest
Czy na kole może się zdarzyć ulepszenie statku?
bo jeżeli nie - to po kiego grzyba statek lvl 1 w każdym zestawie złotym?
 

Von Grun

Wicehrabia
Nikt nie każe ci kręcic kołem, zawsze mozesz odświeżyć. A jak ktos chce mieć kilka statków i za diaxy kupowac ulepszenia to tez jego sprawa. ;)
 

OliverJr.

Hrabia
Jest jakiś lepszy/gorszy sposób na uzbieranie ulepszeń? Bez użycia diaksów oczywiście. Nie kminie jeszcze tego eventu w pełni :)
 

hddk

Hrabia
Po prawej masz nagrody główne, które dostajesz za każde 20 mapek. Mapki masz na kole pokazane, przy nagrodach za kręcenie. Tu jakiejś strategii wielkiej raczej nie ma, bo każde losowanie kosztuje tyle samo. Trzy ulepszenia są z zadań, trzy kolejne musisz uciułać z mapek :)
 

DeletedUser17272

Guest
znowu pogratulowac tlumaczen.....rozumiem ze ten kto to robi robi to za darmo?

6. odwiedz 25 tawern lub WYDAJ a nie jak to zdolny miszcz przetlumaczyl KUP 20 pr

miszczu tlumaczen powiem tak, ja to dla swojej gildii zrobilem rzetelniej i rowniez za darmo ;)
 

DeletedUser19581

Guest
event dużo gorszy od kopanej piłki - o ile tam można było poczekać z wydawaniem i wszystko wydać gdy nagroda dzienna gwarantowała ulepszenie - to tutaj jedyną formą zdobycia większej ilości ulepszeń jest zapełnienie mapy skrawkami.
Różnica taka że teraz za te 1600 diamentów mamy nagrodę gwarantowaną (choć nie zawsze to jest ulepszenie więc trzeba zmarnować diamenty na przeskoczenie niechcianej nagrody) a tam było - szansa w zależności od zawodnika.
 

DeletedUser18728

Guest
Bo to działa jak baboki, nie ważne jak celujesz i tak to gdzie trafisz jest "semi-losowe" Hallack : D

2 statki położyłem. Trzeci w ekwipunku bo absolutnie nie wiem czy go dałbym radę ulepszyć. Czytając wasze wypowiedzi mam wrażenie że będzie to trudne zadanie, albo trudna inwestycja. :p
 

OliverJr.

Hrabia
5 żetonów czy jak to się nazywa i 10 części mapy wylosowane. 1 statek na 7 poziom lekko się zrobi, dalej inna bajka
 

DeletedUser15836

Guest
Zestaw piracki działa bardzo poprawnie - część tekstu wewnątrz jest nieprzetłumaczona, do tego przycisk przewijania w prawo nie blokuje się po pokazaniu ostatniej nagrody do wyboru.
 

DeletedUser17614

Guest
Jak to jest z tymi dublonami za zadanie ? Ile się otrzymuje? 1 czy 2 ?
 

hddk

Hrabia
W tej chwili 1 dublon za zadanie plus 1 dziennie ekstra. Ostatnie 21 zadań ukazuje się po jednym dziennie i być może one będą po 2 dublony. Na Becie tak było, ale tam event przerabiali w trakcie, wyrównywali straty, dokładali coś ekstra i wszystko się pomieszało ;P
 

kirrax22

Szlachcic zagrodowy
mnie interesuje jedna rzecz czy moge miec w miescie wiecej niz jeden statek a jesli tak to czy kazdy bedzie dzialal
 

DeletedUser19016

Guest
Nie jestem pewien ale wydaje mi się że losowałem już tym kołem i zdobyłem jakieś tam skrawki mapy, po czym dzisiaj wszedłem a drogę mam od nowa, czy to jest tak że codziennie się ta mapa resetuje?
 

OliverJr.

Hrabia
Nie jestem pewien ale wydaje mi się że losowałem już tym kołem i zdobyłem jakieś tam skrawki mapy, po czym dzisiaj wszedłem a drogę mam od nowa, czy to jest tak że codziennie się ta mapa resetuje?

Odstaw panie te wina :) a tak poważnie to zobacz ile masz dublonów, na którym jesteś zadaniu i szybka matematyka. Mi tam się nie zresetowało
 
Do góry