Zaraza, epidemia czyli zagrożenie dla zdrowej rywalizacji.

  • Rozpoczynający wątek abebe
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser6174

Guest
pomysł abebe mi się podoba, głównie dlatego że byłoby to jakieś urozmaicenie w walkach. Bądźmy szczerzy, gracze bardzo rzadko zmieniają rodzaj wojsk w obronie więc walki są nudne jak flaki z olejem. A po wprowadzeniu pomysłu w życie nigdy nie byłoby wiadomo na co się trafi :-)
A co to za różnica co się trafi? 8 czołgów w ataku i jazda, szanse na porażkę 0%, w najgorszym razie stracisz 2 jednostki. Walki są nudne bo przeciwnik nie ma możliwości obrony, nie ważne co wystawi i tak zrównasz go z ziemią. Pomysł Abebe na automatyczne losowanie obrony w żaden sposób nie urozmaici walk co najwyżej wyeliminuje możliwość ustawek.
W obecnej chwili walki nie wymagają żadnej strategii bierzesz 6-8 czołgów jedziesz do przodu zdejmujesz jednostkom przeciwnika połowę życia i później dobijasz je automatem. Sposobu na urozmaicenie walki szukałbym w usprawnieniu obrony. Gdyby szansa na wygraną wynosiła ledwie 50% wtedy walki byłyby bardziej emocjonujące a dobór jednostek do ataku i strategia w końcu zaczęłaby mieć znaczenie i nikt nie narzekałby na nudę ;)

Moim zdaniem ulepszenie obrony to priorytet jeśli chodzi o wyeliminowanie słabej obrony. Powiem tak u mnie w obronie stoi 1 włócznik, pomimo potencjalnego bonusu do obrony równego 420%, dlaczego? Bo ten bonus nic mi nie daje, poza tym cały top sąsiedztwa ma 2 kije w obronie więc dlaczego mam im dawać punkty za walki skoro oni nie odwdzięczają się tym samym ;)
Dopóki obrona miasta będzie nieskuteczna dopóty mojej posesji będzie strzegł 1 włóczykij.

Co do tematu ustawek i i ich wpływu na rankingi, to ulepszenie obrony pośrednio rozwiąże ten problem bo im mniej "nieustawkowiczów" wystawi lepszą obroną tym więcej punktów do rankingu wpłynie dla wszystkich walczących graczy. Moim zdaniem ustawki mniej mieszają w rankingu ogólnym niż 2 kije w obronie, które drastycznie zmniejszają zyski punktowe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9456

Guest
Co prawda to prawda. Na Cirgardzie połowa mojego sąsiedztwa, ma dwóch włóczników w obronie i na tym koniec... To demotywuje mnie w pewnym aspekcie do brania udziałów w turniejach... Wczoraj zająłem drugie miejsce, a tydzień wcześniej pierwsze... Ale sądzę też, że możemy tylko gdybać i tego problemu się nie rozwiąże, bo zapewne na obcych wersjach językowych... Nie ma takiego problemu.
 

DeletedUser

Guest
Przeczytałem uważnie Twój post, Zbyszku. Nie zgadzam się z całością lecz znajduję jakiś pomysł w postaci kompilacji przedstawianych propozycji.
Moim zdaniem godnym uwagi byłby mechanizm łączący obronę automatyczną (opis we wcześniejszych postach) ze wzmocnieniem/ulepszeniem taktyki obronnej. Może takim sposobem osiągnęlibyśmy konsens ;)

Automatyczna obrona eliminuje ustawki natomiast wzmocnienie obrony daje szanse na obronę miasta oraz być może wymusi stosowanie ataku manualnego/autorskiego ;)

Tak to widzę ostatecznie. Chociaż... kwestia wzmocnienia defensywy jest problemem właściwego wyważenia proporcji. Obrona musi być mocniejsza lecz nie może zmieniać miasta w bunkier. Tu leży sedno. Samo wzmocnienie obrony nie spowoduje likwidacji ustawek i z tym się zgadzamy.
 

DeletedUser

Guest
To króliczek jest ;)

A co do tematu. Mi prawdę powiedziawszy ustawki wiszą i powiewają. Jeśli ktoś musi się dowartościowywać w ten sposób, to mu mogę tylko współczuć.
Swoją drogą nie wyobrażam sobie za bardzo jak takie wymuszenie na mnie, żebym specjalnie pod kogoś ustawiała wojska miałoby wyglądać. Przekupstwo typu dam Ci punkty w perłę/towary po super kursie, owszem - ale to już jest wtedy handel, a nie wymuszenie...

Wymuszać ustawienie obrony chce właśnie Pan Abebe. Systemowo, odgórnie. Po to właśnie założył ten temat i coś skrzeczy o "zagrożeniach" płynących z ustawek tylko nie potrafi ich wykazać. Jedyne co zdołał wykazać to to, że paru gości pozbawiło go medali z wieży więc strzelił focha i stąd ten jazgot.
I jak na razie, to większość graczy nie potwierdza jego sennych koszmarów.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Wymuszać ustawienie obrony chce właśnie Pan Abebe. Systemowo, odgórnie. Po to właśnie założył ten temat i coś skrzeczy o "zagrożeniach" płynących z ustawek tylko nie potrafi ich wykazać. Jedyne co zdołał wykazać to to, że paru gości pozbawiło go medali z wieży więc strzelił focha i stąd ten jazgot.
I jak na razie, to większość graczy nie potwierdza jego sennych koszmarów.

Ja potwierdzam ustawki są ZŁE i mi podpadają pod pusch.
Powinno być coś z tym zrobione, bo zamiast walczyć i starać sie stracić jak najmniej punktów to ludzie sobie na ustawkach wieże zdobywają...

Mi automatyczna obrona nie pasuje, podobał mi się pomysł z obroną co 24h wystawianą.
 

DeletedUser

Guest
Ja potwierdzam ustawki są ZŁE i mi podpadają pod pusch.
Powinno być coś z tym zrobione, bo zamiast walczyć i starać sie stracić jak najmniej punktów to ludzie sobie na ustawkach wieże zdobywają...

Mi automatyczna obrona nie pasuje, podobał mi się pomysł z obroną co 24h wystawianą.

Nie. Ustawki są DOBRE. Zbliżają ludzi i krzewią ducha współpracy.

- - - Zaktualizowano - - -

[...]
Gdyby szansa na wygraną wynosiła ledwie 50% wtedy walki byłyby bardziej emocjonujące a dobór jednostek do ataku i strategia w końcu zaczęłaby mieć znaczenie i nikt nie narzekałby na nudę ;)
[...]

Dokładnie tak. I mogą to zrobić, lekko modyfikując bonus z pereł obronnych i wprowadzając zmiany w algorytmie generującym battleground. Od czasów wprowadzenia pereł nie ruszyli tego. Zmodyfikowali tylko nieznacznie AI kierujące obroną. A mogą też zmodyfikować dobór Battlegroundu, uwzględniający bonusy atakującego i obrony.
Warunek 50 na 50 byłby nawet git i pod to ustawić całą resztę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Widzisz pisałeś ze większość nie potwierdza słów abebe, ja potwierdzałam już na samym początku, Zygmunt również pisał...
Teraz mało osób się tu wypowiada bo to już nie jest dyskusja tylko powoli kłótnia.

A również dla tego się nie wypowiadamy bo temat nie ruszył z miejsca tylko teraz wielka rozpacz czy to jest złe czy dobre.


Dlatego Miłego dnia życzę...
 

DeletedUser

Guest
Moi Drodzy, zakładając ten temat chciałem poznać Wasze opinie i nastawienie do wskazanego problemu. Większość wypowiedzi mieści się w wytyczonych ramach dyskusji choć wiele z nich jest dyskusyjnych. Pominę milczeniem prowokacje i posty dalekie od meritum.

Chciałem podziękować za udział w tej dyskusji i zapewniam, że nawet oponenci wzbudzają we mnie sympatię :)
Cóż nie wszystkim dane jest wyczucie, dystans do siebie i podstawowa kultura wypowiedzi.

Myślę, że jutro założę sondę jako podsumowanie tematu i to by było na tyle ;)


BTW

Jedno sprostowanie:

tylko w sobotę i niedzielę zdobyłem 1800 medali, resztę proszę sobie dopowiedzieć i zażyć relanium ;)
 

Atli

Hrabia
A co to za różnica co się trafi?

Ponieważ walki są nudne i jak zauważyłeś 8 czołgami wciska się obronę w błoto to obecnie w walkach jedyną moją rozrywką jest przechodzenie ich z jak najmniejszymi stratami. I nie mówię tu o stracie jednostki, tylko o takim prowadzeniu walki by nie stracić nawet kreski życia. Stąd dla mnie "nie wiadomo na co się trafi" ma sens. Wadą FOE jest (po dojściu do pewnego etapu) nuda. Młotki robię ze złota, medali mam więcej niż weteran rosyjski, tłuczenie punktów dla samego tłuczenia mnie nie bawi, z kierowania gildią zrezygnowałem, więc każdy pomysł, który choć trochę urozmaici grę ma moje poparcie. A jakby jeszcze zmienili parametry obronnych perełek....
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Może żeby nie zmieniali tych co sa tylko dodali perłę do obrony z bonusem do ataku jednostek:)
Tak chociaż żeby 50% dawała tym broniącym się, albo ostatnio myślałam o najnowszym evencie to mi się taka krypta przyśniła co sprawiała że co jakiś czas w walce jednostka atakującego uciekała wystraszona omijając swoją turę;) Tej samej nocy śniłam o banie w grze hehehe
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Może żeby nie zmieniali tych co sa tylko dodali perłę do obrony z bonusem do ataku jednostek:)
Tak chociaż żeby 50% dawała tym broniącym się, albo ostatnio myślałam o najnowszym evencie to mi się taka krypta przyśniła co sprawiała że co jakiś czas w walce jednostka atakującego uciekała wystraszona omijając swoją turę;) Tej samej nocy śniłam o banie w grze hehehe

Kobito, o czym ty śnisz :D

Myślę, że nie ma dobrego rozwiązania dla tego problemu. Wprowadzą to - będą osoby na be i nie. Wprowadzą coś innego - wciąż będą osoby na be i nie. Wprowadzenie automatycznej obrony - nie, bo to nie fair, gracz atakowany nie poświęcił miejsca na postawienie koszarów. Bonus dla Pereł na atak w obronie - Ci, którzy już wegetują i mają takie perły chociażby dwie na 5-6 poziomie już mogłyby zdobyć monstrualną przewagę. Ustawki były, są i będą, niezależnie od rozwiązania, gracze wciąż będą chcieli iść na łatwiznę, szybko i sprawnie zdobywać punkty :(
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Kobito, o czym ty śnisz :D (

Bo ja zazwyczaj czytam przed snem, a ostatnio za długo siedzę tu na forum... Do tego wino:p

Rozwiązaniem ustawek będzie obrona z możliwością zmiany dopiero po 24h od wystawienia. Nie było by problemów jakie wymieniałeś, włóczniki (zaraza tej gry) zostały by, za to ustawki były by niemożliwe:)

Zbigniew gdzieś ładnie ten (jego własny) pomysł opisał.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Bo ja zazwyczaj czytam przed snem, a ostatnio za długo siedzę tu na forum... Do tego wino:p

Rozwiązaniem ustawek będzie obrona z możliwością zmiany dopiero po 24h od wystawienia. Nie było by problemów jakie wymieniałeś, włóczniki (zaraza tej gry) zostały by, za to ustawki były by niemożliwe:)

Zbigniew gdzieś ładnie ten (jego własny) pomysł opisał.

Gdzieś ... tu jest 6 stron żywiołowych dyskusji, mieszania z błotem, obrzucania się mięsem i nie tylko ... ;_;
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Napisałam że gdzieś bo na pewno czytałam... Bo wino chyba nie stworzyło tego pomysłu:p

abebe jak zrobisz ankietę z automatyczną obroną będę przeciw bo ja np wy testowałam ileś tej obrony i chce sama decydować co będe mieć i czy da rade to mnie obronić;) to moim zdaniem odebrało by jakiś aspekt tej rozgrywki, bo jak masz możliwość decyzji czym atakujesz, powinna być również możliwość wyboru czym się bronisz.
 

Hikari36

Polonista
Polonista
Napisałam że gdzieś bo na pewno czytałam... Bo wino chyba nie stworzyło tego pomysłu:p

abebe jak zrobisz ankietę z automatyczną obroną będę przeciw bo ja np wy testowałam ileś tej obrony i chce sama decydować co będe mieć i czy da rade to mnie obronić;) to moim zdaniem odebrało by jakiś aspekt tej rozgrywki, bo jak masz możliwość decyzji czym atakujesz, powinna być również możliwość wyboru czym się bronisz.

Tak samo jak powinna zostać decyzja, czy chce się takiej obrony :rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
Widzisz pisałeś ze większość nie potwierdza słów abebe, ja potwierdzałam już na samym początku, Zygmunt również pisał...
Teraz mało osób się tu wypowiada bo to już nie jest dyskusja tylko powoli kłótnia.

A również dla tego się nie wypowiadamy bo temat nie ruszył z miejsca tylko teraz wielka rozpacz czy to jest złe czy dobre.


Dlatego Miłego dnia życzę...

TY to jeszcze nie "większość graczy". Trochę jeszcze do tego brakuje.
ZygmuntChajzer też nie jest za wydziwami Pana Abebe.
A ustawki... właśnie przeleciałem po sąsiadach na 78 graczy tyko 19 ma nie wystawioną obronę. Przy czym do tej liczby zaliczam np. typa, który wystawił tylko jeden wóz pancerny, dwa działa z epoki kolonialnej, czterech procarzy z epoki brązu itp.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
BTW

Tylko 5 graczy wystawiających obronę dla cwaniaka generuje już ponad 665k punktów rankingowych we wieży.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Tylko 5 graczy wystawiających obronę dla cwaniaka generuje już ponad 665k punktów rankingowych we wieży.

I CO Z TEGO?
Jaki to jest destrukcyjny wpływ?
Na tej zasadzie gra diamentami też jest destrukcyjna, bo ci co kupują diamenty z miejsca zyskują przewagę nad tymi, którzy grają bez.
Może powinno się zlikwidować diamenty?
 

PablooS

Wielki książę
Ex-Team
Nie myl opcji premium dostępnej w każdej grze od ustawek graczy którzy wykorzystują sytuację że się tak da, aby zyskać sporą przewagę.
 

DeletedUser8110

Guest
Chciałam podkreślić jedną rzecz, na którą zwróciła moją uwagę wypowiedź Jesusa Hatera:
A plądrować zawsze będą. Bo jak ktoś jest gnidą to będzie nią aż do swojej zasraniutkiej śmierci.
NIKT, NIGDY nie powinien w FoE szykanować plądrujących osób. Jest to jeden z podstawowych elementów gry i został on stworzony właśnie po to, by go wykorzystywać, a nie krytykować osoby plądrujące. Proszę o zaprzestanie obrażania plądrujących graczy - każdy ma pełne prawo plądrować miasta, które nie pilnują swoich zbiorów.

A wracając do postów w stylu:
Twoje przesłanie to mam gdzieś.
Próbowałem ustawek gdy Ty biegałeś po FoE w kusych majteczkach.
Jeśli macie utrzymywać taki poziom dyskusji to lepiej nie dyskutujcie wcale. Szczupak już raz ostrzegał, ja ostrzeżenie ponawiam. Proszę o kulturalne i merytoryczne wypowiedzi, inaczej temat zostanie zamknięty.
 

DeletedUser9456

Guest
To może ja inaczej...

Możecie mi powiedzieć, jaki jest sens brać udział w turnieju, skoro większość nie wystawia obrony? To zniechęca do walk, wiem bo sam mam jednego sąsiada... Który mnie atakuje i ucieka, a gdy ja go atakuje, to on ma dwóch włóczników w obronie.

Jakikolwiek sens?
 

DeletedUser6174

Guest
Możecie mi powiedzieć, jaki jest sens brać udział w turnieju, skoro większość nie wystawia obrony?
Sens jest taki że wygrywa się medale. Nie ważne czy masz 5.000.000 czy 216 punktów, nagrody wygrywa się za zajęte miejsca nie za punkty.
 

DeletedUser10858

Guest
Głupota by w obronie swojego kąta komputer wystawiał losowe jednostki. Jestem człowiekiem honoru i będę się bronił wszystkim najlepszym co mam!:p Nie raz już komputer w moim imieniu wygrał z człowiekiem dysponując nawet gorszymi jednostkami (szczęściarz?)!

Pomijając fakt, że walka o obronę miasta powinna być sterowana przez człowieka.
 

DeletedUser

Guest
Myślę, że temat można już zamknąć.
Podsumowując:

mój cel został osiągnięty, forumowicze wiedzą już co znaczy "ustawka" i w jaki sposób wpływa na rankingi we wieżach i punkty globalne.

Dziękuję za udział w dyskusji. Na ten czas problem "wisi" i oczekuje na rozwiązanie z poziomu Devsów.

Pozwolę sobie jedynie na malutkie ad vocem w kierunku posta naszej sympatycznej Siorprajs ;)

Ja przeprosiłem oficjalnie za moje nieszczęsne potknięcie czyli sformułowanie tyczące krótszego stażu w FoE.

To wszystko z mojej strony.

Sonda, niestety, w innym temacie ale już proszę bez dyskusji ;)
 

DeletedUser8110

Guest
W takim razie skoro autor tematu podjął taką decyzję to zamykam :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry