Zaraza, epidemia czyli zagrożenie dla zdrowej rywalizacji.

  • Rozpoczynający wątek abebe
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Problem znany wszystkim walczącym we wieży epoki postępowej, prawdopodobnie znany w innych wieżach z wcześniejszych epok.
Ustawki - przekleństwo walczących o medale...
Schemat działania znany i łatwy do zdiagnozowania, cwaniak "organizuje" kilku, kilkunastu bezwolnych graczy i żąda, prosi, wymusza wystawianie najwyżej punktowanej obrony na czas swojego ataku. Efekt: dominacja we wieży i bezsilna złość graczy, którzy walczą bez stosowania push'u.

Podkreślę: ta zaraza to push w czystej postaci. W wielu grach napiętnowany i zagrożony drastycznymi konsekwencjami.

Jakie zatem antidotum? czy istnieje?
Ależ oczywiście. Wielokrotnie przedstawiałem inteligentny system automatycznego wystawiania obrony składający się z losowo wybranych jednostek z odkrytych technologii militarnych. Nie możemy się spodziewać zmiany polegającej na osobistym kierowaniu obroną więc opisywane rozwiązanie wydaje się adekwatne do aktualnie istniejącej sytuacji obrony miasta.

Taki system uniemożliwi stosowanie tego rodzaju push'u oraz uzdrowi sytuację we wieżach. Nie ma wpływu na faworyzowanie graczy wybierających agresywny lub pokojowy styl gry.

Jest też opcja dla graczy lubiących wpływać na wynik walki bez użycia automatu.

W skrócie:

Gracz klika "walka automatyczna" i wynik jest pomniejszany np. o 10% zwycięskich punktów.
Gracz decyduje się na osobiste dowodzenie: w razie zwycięstwa otrzymuje 10% punktów zwycięstwa więcej.

Nie oczekuję gremialnego poparcia mojego "widzenia" rozwiązania problemu ustawek ale liczę na rozsądne komentarze tych co lubią rywalizować we wieżach na jasnych i nie skażonych cwaniactwem, zasadach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7112

Guest
Popieram.
Uściślam: System doboru jednostek taki sam jak przy Alcatraz.
I pozamiatane.
Proste i skuteczne. Uczciwe.
 

DeletedUser9456

Guest
U mnie wygląda to tak.

W moim sąsiedztwie jest dwóch ludzi, którzy atakują i uciekają jak komputer w mojej obronie wykona ruch. Ja mimo tego że ich atakuje, to i tak nic to nie zmienia.
 

DeletedUser7112

Guest
Deso,
ale o co chodzi?

Z abebe proponujemy system uniemożliwiający zagrania typu:

"Jestem w Postępowej, walcze w wieży ale obrony nie ustawiam celowo - sam zgarne punkty za walki ale innym nie dam tej szansy - niech walczą z moimi 2 włócznikami lub innym badziewiem."

Patologia. 99% graczy nie złupisz "karnie" bo produkcja jest 24h, w dodatku w Postepowej masz mało budynków i szansa trafienia na niezmotywowany jest minimalna.
W moim sąsiedztwie zdecydowana wiekszosc czołówki robi taki manewr.
Sam sie zirytowałem i wystawiłem stałą obrone z kolonialnej /jednostki z eventów i zadań/ - ale przynajmniej 8 pełnych slotów i pare tysi punktów wpadnie komuś.
Pomijam takie rzeczy jak wchodzenie i wychodzenie z Gildii by zaatakowac swojaków, wystawianie najbardziej punktującej obrony dla znajomych /tak sam robie w przypadku jednego gracza/.

Uważam osobiście, że ten problem jest tak samo istotny jak push przy perłach czy inne ustawki.
 

DeletedUser8110

Guest
Mam rozumieć, że jest to pomysł? Jeśli tak to przeniosę do odpowiedniego działu i poproszę o dodanie ankiety :>
 

chudya

Hrabia
Zdecydowanie popieram, jak ktoś nie wystawi obrony to z punktu losowo (lub inaczej) z obiektów wojskowych które posiada, system wystawia ósemkę wojaków. Tylko podejrzewam, że Team pewnie nic nie może na ten temat zrobić.

- - - Zaktualizowano - - -

Mam rozumieć, że jest to pomysł? Jeśli tak to przeniosę do odpowiedniego działu i poproszę o dodanie ankiety :>

Niech koleżanka przeniesie a abebe może zrobisz ankietę?
 

DeletedUser7112

Guest
Mam rozumieć, że jest to pomysł? Jeśli tak to przeniosę do odpowiedniego działu i poproszę o dodanie ankiety :>

siorprajsiu - to ober-wunder-hifi-spostrzeżenie - ale z podanymi na tacy rozwiązaniami.
Moze być i w pomysłach - byle zostało wprowadzone jutro...no dobra...damy Wam czas do piatku do 13:27 :p
 

DeletedUser

Guest
@siorprajs

już zamieszczałem w dziale pomysłów schemat obrony automatycznej ale za każdym razem spotykał się z niezrozumieniem.
Myślę, że warto zostawić to w tym dziale. Jeśli pojawi się więcej graczy z poparciem lub własnymi przemyśleniami, łatwiej będzie ponownie wrócić do opcji "pomysł"

Nie zrozumcie mnie źle ;)

Chciałbym poczytać Wasze opinie. Jeśli będzie nas więcej (popierających akcję "prostowania" sytuacji) wtedy poproszę o przeniesienie do "Pomysłów" :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser889

Guest
Popieram pomysł, ale dodałabym "koszt" dla tych, którzy nie chcą sobie miejsca na koszary zajmować i na darmowo wylosowana obronę liczą. Jeśli gracz nie ma w obronie wojska ze swojej epoki (lub dostępnego technologicznie jeśli zaczyna daną epokę) to system losuje obronę i pobiera kwotę za zatrudnienie wojska najmowanego. Koszty wylosowanej obrony do ustalenia, ale takie żeby gracz je odczuł i przemyślał czy warto rezygnować z budynków militarnych.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Ja tylko nie rozumiem dlaczego gracze atakujący automatem mają dostawać mniej punktów? Nie chce mi się też pisać że po pierwsze automat jest gorszy i traci życie (czyt. punkty) za nas, po drugie jeżeli wylosuje mi snajperów a ja wjadę czołgami będą bagna itd to nie będę jechać te 30 min do snajpera w lesie który i tak mi nic nie zrobi...

Z losowym wystawianiem jednostek zgadzam się jak najbardziej, jednak to nie wejdzie w życie bo trzeba by zmienić cały system obronny. Usunąć zakładkę obrona, wprowadzić odpowiedni algorytm losujący... Kupa roboty a jeszcze będą niezadowoleni z tego;)

Można też tych niezadowolonych zrozumieć teraz mają graczy z 2 pikami i ich grabią bez wysiłku a z nowym systemem będą musieli się pofatygować...

Ja bym raczej namawiała do nowego podpunktu w regulaminie, na temat puschu wieżowego:)
 

DeletedUser6174

Guest
Jakie zatem antidotum? czy istnieje?
Ależ oczywiście. Wielokrotnie przedstawiałem inteligentny system automatycznego wystawiania obrony składający się z losowo wybranych jednostek z odkrytych technologii militarnych. Nie możemy się spodziewać zmiany polegającej na osobistym kierowaniu obroną więc opisywane rozwiązanie wydaje się adekwatne do aktualnie istniejącej sytuacji obrony miasta.

Nie zgadzam się. Nie życzę sobie ograniczania mojej wolności poprzez automatyczne narzucanie mi tego co ma stać w mojej obronie. Jeśli mam ochotę wystawić 1 włócznika w obronie to nikt nie ma prawa mi tego zabronić, podobnie jeśli mam 400% obrony to nie chcę aby automat wystawił mi w obronie snajperów i artylerię. Rozwiązania trzeba szukać gdzie indziej, na przykład ustalanie składu obrony na 24h tak aby nie było można zmienić obrony na lepiej punktowaną tuż przed atakiem kolegi ustawkowicza, a następnie z powrotem jej usunąć. Taki system zapewni możliwość walki z tą samą armią u danego gracza przez 24h więc każdy sąsiad będzie miał równe szanse na zdobycie punktów do rankingu.
Wiem że pomysł nie jest doskonały ponieważ jest w nim wiele "ale", jednak i tak jest o wiele lepszy i mniej ogranicza gracza niż automatyczny wybór jednostek do obrony. Automatyczne narzucanie czegokolwiek to złe rozwiązanie.
 

DeletedUser9456

Guest
Deso,
ale o co chodzi?

Chodzi mnie oto, że praktycznie codziennie zdarzają się tacy u mnie w sąsiedztwie, co atakują a po chwili uciekają. Chciałbym by za takie zagrania odejmowania im punkty.
 

DeletedUser2776

Guest
Nie zgadzam się. Nie życzę sobie ograniczania mojej wolności poprzez automatyczne narzucanie mi tego co ma stać w mojej obronie. Jeśli mam ochotę wystawić 1 włócznika w obronie to nikt nie ma prawa mi tego zabronić, podobnie jeśli mam 400% obrony to nie chcę aby automat wystawił mi w obronie snajperów i artylerię. Rozwiązania trzeba szukać gdzie indziej, na przykład ustalanie składu obrony na 24h tak aby nie było można zmienić obrony na lepiej punktowaną tuż przed atakiem kolegi ustawkowicza, a następnie z powrotem jej usunąć. Taki system zapewni możliwość walki z tą samą armią u danego gracza przez 24h więc każdy sąsiad będzie miał równe szanse na zdobycie punktów do rankingu.
Wiem że pomysł nie jest doskonały ponieważ jest w nim wiele "ale", jednak i tak jest o wiele lepszy i mniej ogranicza gracza niż automatyczny wybór jednostek do obrony. Automatyczne narzucanie czegokolwiek to złe rozwiązanie.

O, i taki system mi sie o wiele bardziej podoba niz automatyczne generowanie obrony. A nowe zarzadzanie wojska nie blokuje jednostek wystawionych do obrony, wiec nie byloby placzu, ze "ja potrzebuje ta jednostke :(". Dodalbym tylko kilka modyfikacji:
* jesli licznik wymiany jest aktywny, to nie mozna usunac jednostki z obrony
* po wyzerowaniu licznika mozna usunac/wymienic powiedzmy 10 jednostkek (2 rezerwy na wypadek pomylek)
* mozna dolozyc do obrony wojsko w kazdej chwili, kazde dolozenie resetuje licznik do wartosci 24h
* licznik mozna zresetowac do 0 za diamenty

Pomysl jest jeszcze do dopracowania, ale widzalbym to wlasnie jakos tak.
 

DeletedUser

Guest
Zbyszku, staram się zrozumieć Twoje obiekcje ale jakoś mnie przekonuje mnie Twoja dwoistość oceny;)
Zgadzasz się na znaczące ograniczenie Twojej inwencji tolerując automatyczne kierowanie Twoją obroną a zaraz potem burzysz się na ograniczanie możliwości automatycznego wyboru obrony ;)

Moim zamysłem była dyskusja nad sposobem likwidacji wrednego pushu jakim są ustawki. Twoje lekarstwo w żaden sposób ich nie likwiduje a nawet nie ogranicza ustawek.

@ucel

Mój sposób na obronę w żaden sposób nie ogranicza dysponowania wojskiem posiadanym w mieście. Jako wzór przypomnę, że dwaj włócznicy są generowani automatycznie czyli nie masz ich w składzie armii dyspozycyjnej z panelu wojska ;) System rozpoznaje jakie technologie militarne masz odkryte w drzewku i generuje adekwatną obronę na wzór wystawianych systemowo włóczników.

Chciałbym poznać opinie na temat meritum, sedno problemu a dopiero później jakieś wskazania do jego likwidacji. wracając do opinii Zbyszka...
Za jakiś czas trafisz do takiego sąsiedztwa jak moje i będziesz strasznie zeźlony ( wiem to na 100%), gdy cwaniak będzie błyszczał na podium mając ogromną przewagę punktową, której w żaden sposób nie będziesz mógł zniwelować. Jeszcze bardziej się zdenerwujesz gdy w czasie jego walk "wpadniesz" do jakiegoś miasta i zdziwisz się, że stoi tam armia za max punktowy. Gdy następnego dnia wpadniesz o innej godzinie zobaczysz kulawego wędkarza ;)


btw

chciałbym zapobiec wszelkim podejrzeniom o prywatę ;)
nie walczę już dla medali, chciałbym jedynie naświetlić problem z którym nie radzą sobie Ci, Którym te medale z wież są nadal potrzebne. Ten temat to wynik postów, uwag i opinii na temat zarazy ustawkowej w moim sąsiedztwie.
Acha... pogodziłem się z sytuacją w rankingu globalnym ponieważ bez istotnych zmian w mentalności niektórych moich sąsiadów jestem "skazany" na zajmowane miejsce ;) :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4614

Guest
żal.pl ... wszystcy pushingują w sąsiedztwie bo wystawiają obrone, i wszystcy pushingują bo nabijają punkty do rankingu ogólnego...

okej jest wolność słowa i poraz n-ty czytam katastroficzne wypociny o ustawkach, push'u

ale jest też wolna wola i każdy gracz robi co chce...

WIEC NAJLEPSZYM LEKARSTWEM BEDZIE.. wprowadzenie bezpunktowych walk do wieży. nagrodą będą Medale a nie punkty do rankingu ogólneo ..

koniec. kropka . amen..
 

DeletedUser

Guest
@aleq
po co ten offtop?
wypowiedz się w kwestii wskazanego problemu. Jak jest obecnie, wiedzą wszyscy sąsiedzi.
Zapraszam do wyrażenia opinii o zaletach lub wadach obecnego systemu obrony umożliwiającego bezkarny push.
Ciekaw jestem również Twojej opinii jak widzisz ten problem ale merytorycznie, może rzeczywiście się mylę? ;)
 

DeletedUser4614

Guest
abebe ale ile razy bedzie ten temat wałkował...? piszesz o tym w kazdym mozliwym dziale w forum jak to wszystcy puszhuja punkty i jakie to jest niesprawiedliwe... Przeciez to juz było omawiane i pomysły i komentarze innych. Wyraziłem swoje zdanie.... tak jak Chajzer.. kazdy gracz ma wolną wole i robi co chce.
 

DeletedUser2776

Guest
Zbyszku, staram się zrozumieć Twoje obiekcje ale jakoś mnie przekonuje mnie Twoja dwoistość oceny;)
Zgadzasz się na znaczące ograniczenie Twojej inwencji tolerując automatyczne kierowanie Twoją obroną a zaraz potem burzysz się na ograniczanie możliwości automatycznego wyboru obrony ;)
Moze ja odpowiem na ten zarzut. Twoj system w pewnym sensie wylewa dziecko z kapiela. Chcialbym Ci przypomniec, ze glownym, celem wojsk defensywnych nie jest nabijanie punktow agresorowi, a obrona miasta. I teraz jesli wiem jaka armia atakuja sasiedzi, to moge sie postarac jakos te obrone dopasowac.
Mysle, ze zgodzimy sie na to, ze praktycznie od epoki kolonialnej wartosc obrony maleje. Perly ofensywne powoduja, ze co bysmy nie wystawili, to i tak mocny agresor sie przebije. Ale nowy system sasiedztw (jesli dziala poprawnie) gwarantuje nam, ze sasiedzi sa na mniej wiecej takim poziomie jak my. A moje doswiadczenie podpowiada mi, ze niezla obrona do jesieni wlacznie jest 8 trebuszy albo 8 konnicy. I jak mialem taka obrone, to przebijala sie moze 1-2 osoby na tydzien - reszta szukala latwiejszych celow. Gdyby obrona byla generowana z automatu, to takiego komfortu bym nie mial.

I wlasnie dlatego, tak jak Zbyszek, nie jestem zwolennikiem automatu.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Tak pomysł zbyszka jest bardziej równiez dla mnie:)

Obrona jak motywacja raz na 24h można zmienić. Daje to możliwość dopracowania obrony. Zapobiegnie też zdejmowaniu obrony przed atakiem wywala z wieży, ogólnie nie wprowadzała bym nawet zmian typu resetowanie i poprawianie proponowanych przez kogoś.
Po prostu wystawiasz dajesz akceptuj jak sie zastanowisz:)
Jeżeli ktoś nie zmienia obrony cały czas będzie sobie grzecznie stała, dodam że zdjęcie obrony też trzeba zaakceptować...

Tak ten system ma moje poparcie:)
 

DeletedUser

Guest
@ucel

problem skutecznej obrony miasta jest poza tą dyskusją. Zgadzam się z tą częścią Twojej argumentacji aczkolwiek (jako przykład) podam, że osobiście nigdy nie atakuję takim samym składem.

Szukamy antidotum na ustawki, każdy pomysł na manualne wystawianie obrony jest szeroko otwartą furtką dla "kombinatorów".
Nie zgodzę się, że obrona miasta tylko i wyłącznie służy do ochrony jego zasobów. IMHO to własnie "generator" punktów ;)
 

DeletedUser6174

Guest
Szukamy antidotum na ustawki, każdy pomysł na manualne wystawianie obrony jest szeroko otwartą furtką dla "kombinatorów".

W takim razie po co w ogóle jest tan temat?
Ktoś z teamu już kiedyś napisał że automatycznego ustawiania obrony nie będzie (mają tu moje poparcie), a skoro manualny dobór wojska w żadnej formie nie jest dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem, który warto rozpatrzyć i wziąć pod uwagę, to po co w ogóle ta dyskusja?
Opcji A nie wprowadzą, o opcji B nie chcesz słyszeć, wiec mamy szach i mat – zmian nie będzie.
 

DeletedUser

Guest
Zbyszku, temat dotyczy ustawek. Napisałem,że jestem ciekawy Waszej opinii. Sposoby na likwidację tej epidemii są niejako pochodną.
Jeśli napiszesz, że taki sposób zdobywania punktów jest tym czego oczekujesz od gry to uszanuję Twoje stanowisko.

Ja protestuję w imieniu wielu graczy, którym jeden lub kilku cwaniaków uniemożliwia czerpanie zadowolenia z gry. To tak delikatnie określając.

Twoje odniesienie do "decyzji" ? Teamu nie może być w pełni akceptowalne ponieważ (jak historia FoE pokazuje) zmiany w koncepcji gry są możliwe ;)

Manualny dobór obrony, proponowany przez Ciebie może spowodować kolejne protesty ponieważ ustawianie "na stałe" na dłuższy okres czasu powoduje monotonię i przewidywalność efektów. Automatyczny dobór zawsze będzie zaskakiwał konfiguracją obrony przez co nigdy nie będziesz wiedział co Cię czeka w danym mieście:)

Temat jest potrzebny, nie zakładałem go tylko i wyłącznie według mojego widzi mi się. Warto poznać szerszą opinię o tym procederze. I... proszę skupmy się nad oceną "ustawek".

btw
być może mylę się w kwestii mojej negatywnej oceny manualnego wystawiania obrony (pomysły) ale sam widzisz, że trudno wymyślić coś co zablokuje ustawki skutecznie i będzie to akceptowalne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8110

Guest
Proszę o trzymanie się tematu dyskusji, jeśli ktoś nie ma ochoty czytać i komentować kolejnego tematu o ustawkach, to nikt go do tego nie zmusza :) Offtop kasuję :)
 

DeletedUser

Guest
Tak . To jest problem . Gra zmusiła mnie do tego ,że pomalutku zaczynam iść w stronę ustawek :(
Nie tego się spodziewałem w tej grze ;<
Może rozwiązaniem problemu byłoby wystawienie obrony w zamian, za uczestnictwo w turenieju PvP .
Oczywiście jednostki muszą być adekwatne do poziomu wieży.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9456

Guest
Ostatnio zacząłem atakować graczy, ale tylko dla punktów w wieży... Nie mam zamiaru okradać graczy, chyba że ktoś uciążliwy jest. ;)

Inna sprawa, że w moim sąsiedztwie większość nie wystawia obrony, przez co dwóch włóczników mają. Przez to max nabijam do rankingu w wieży max 200 punktów. Niech dają byle jaką obronę, byle by było jakieś wyzwanie. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry