Zadania powtarzalne - limit

Status
Zamknięty.

linuxgeek

Baronet
Wprowadzenie limitu tylko otworzylo "puszke pandory". Tak jak kiedys juz pisalem nie powinno sie blokowac tylko jednego elementu gry . Blokada powinna dotyczyc ilosci wrzucanych PR-ow oraz ilosci wykonywanych walk. Wczesniej czy pozniej tego typu sytuacja bedzie miala miejsce niestety.
 

Auraya

Hrabia
Tak jak kiedys juz pisalem nie powinno sie blokowac tylko jednego elementu gry . Blokada powinna dotyczyc ilosci wrzucanych PR-ow oraz ilosci wykonywanych walk.
"tylko"? w ogóle nie powinno być takich limitów. Może wprowadźmy limit logowań do 3 dziennie, bo jak to tak, ktoś może częściej zaglądać niż ja? jak komuś się nudzi to niech sobie klika i 3tys razy, co mi do tego
 
Ja buduję miasto pod strategię towarową a nie pod zadania powtarzalne; chociaż są one ważną częścią tego procesu. Limit 2000 robię w godzinkę, nawet się przy tym nie spiesząc; często razem ze zbiorami z miasta. Największą zaletą CF jest właśnie dostarczanie pokaźnych ilości towarów, które można wykorzystać na - chociażby - negocjacje na Pch. Zwłaszcza w niższych epokach, kiedy bonus do ataku z miasta jest jeszcze mały, negocjacje stają się nieodzowną alternatywą. Na tym etapie gry uzbieranie towarów do zakupu surowców na Perły też przychodzi łatwiej gdy ma się do dyspozycji tak towarogene zadania powatarzalne sprzężone z Chateau. Jakie konsekwencje przyniesie ten limit jeśli chodzi o rynek towarów? Tu trzeba trochę poczekać, efekt bowiem może być kumulacyjny a i kreatywność graczy, co do obchodzenia tego typu niekorzystnych zmian, zawsze zaskakiwała.
 

Borisel

Hrabia
Całkiem możliwe że większość graczy nieświadomie mają zbudowane/budują miasta pod chf . Pewnie każdy robił sobie przy okazji zadanko z wpłacaniem monet, zaopatrzenia i PR - i niejako dostawał z tego jakieś towary , jednorazowo diaxy . A jak jeszcze dochodziły walki to jeszcze bardziej powiększał pule wykonanych zadań i więcej nagród . Też sobie niejako robię zadania . mimo że mam miasto zbudowane dla siebie - to mogę powiedzieć , że przy okazji nieświadomie zrobiłem miasto pod "powtarzalne"
 
Całkiem możliwe że większość graczy nieświadomie mają zbudowane/budują miasta pod chf
Tak tez pisałem wcześniej; gramy i budujemy miasto bo na tym polega gra i każdy ma przez przypadek miasto budowane pod zadania powtarzalne, miasto niekoniecznie budowane latami. Chodzi o bezsensowne stwierdzenie o budowaniu miasta pod zadania powtarzalne latami, które ma być argumentem a być nie może.
Równie bezsensowne stwierdzenia, że wprowadzenie limitu powinno pociągać wprowadzenie innych, również nie jest argumentem, powinny znaleźć się z sensownym uzasadnieniem w dziale pomysłów.
Limit wprowadzony na początku kwietnia nie zachwiał jak widzimy rynkiem towarowym, mamy raptem kilku niezadowolonych graczy i żadnych argumentów by się chociażby zastanowić czy wprowadzony limit pogorszył grę a nawet więcej, nie ma żadnych sensownych przesłanek, że ma jakikolwiek wpływ na grę.
Zawsze znajdzie się kilku niezadowolonych graczy dla jednych wprowadzony limit zabija grę, dla innych po ostatniej aktualizacji trawa jest zbyt zielona, inny chce się logować tylko 3 razy dziennie a jeszcze inny chce stawiać na polach obozy.
 

Markiz.

Książę
Jak pisał przedstawiciel supportu, limit miał być wprowadzony, aby zrównać możliwość uzyskania takiej samej ilości bonusów z zadań powtarzalnych zarówno oszustom używającym botów, jak i graczom uczciwie klikającym tysiące razy. Jak już pisałem, jest to nieudolna próba walki z "bociarzami".
Idąc tokiem rozumowania twórców gry, teraz kolej na GPC - też powinien być wprowadzony limit na walki, żeby oszuści, którzy używają botów, mogli zrobić tyle samo walk co gracze uczciwie klikający tysiące razy "ręcznie".
 
Zgadzam się, że tłumaczenie supportu było lekko "dziwne" co nie zmienia faktu ze to dalej żaden argument. Jak widać autorzy gry zwiększają ilość walk wprowadzając Arenę i raczej ograniczeń nie będzie. Oczywiście można wprowadzić limit walk i aby było sprawiedliwie na poziomie 2000 dziennie ale podobnie jak w przypadku sensownych wrzutek jest on nieosiągany zarówno z bootami jak i bez nich.
Jestem przeciwny bootom i cieszy mnie fakt ograniczenia nawet częściowego procederu chociażby w jednym aspekcie gry, mam nadzieje, że z czasem doczekamy się działań ograniczających ich używanie w innych aspektach gry :)
Ale masz rację każdy kto czyta o "miastach budowanych latami pod zadania powtarzalne" doczytuje się tego bólu z niewykorzystanych możliwości i korzyści jakie dałyby teraz niewykorzystane boty.
 
Ostatnia edycja:

dżejmsbąd

Wicehrabia
Odniosłeś się do 300 budynków produkcyjnych, ale pominąłeś argumenty dotyczące budowania pereł dających monety i młotki w ilościach, które do niczego innego się nie przydadzą jak tylko do zadania "przyjęcie nieurodzinowe". Nie wiem czy latami czy w innym tempie je gracze budowali, ale jednak zaiwestowali w to czas i mnóstwo PR, żeby ich było stać na 1000 albo 2000 zadań dziennie, a teraz mogą zrobić niecałe 300.
 
dzejmsbad
Tak, odniosłem się do 300 budynków produkcyjnych, które podałeś jako przykład, wskazując bezsens tego co napisałeś. Powtórzę raz jeszcze: nie widziałem miasta z dużą ilością budynków produkcyjnych u graczy którzy rzekomo mieli miasta budowane pod zadania powtarzalne, niemożliwym jest w zasadzie wystawienie tak dużej ilości budynków produkcyjnych a jak się uda to przy ich pomocy nie można przekroczyć limitu.
Perły pomijam bo produkowane monety, zaopatrzenie, surowce czy co tam innego będzie pozawalało na zrobienie 1 zadania podczas zbiorów. Przy dużej ilości pereł to 50 zadań, w czasie rozbudowy przez krótki okres czasu niech będzie to 200 zadań.
Tak zaczynam podejrzewać, że ktoś wprowadził Cię w błąd, perła a w zasadzie każdy budynek poza specjalnymi i eventowymi wymaga ZAWSZE od każdego gracza takiej samej ilości PR lub surowców oraz czasu, chociaż ten może być różny. Nie daj sobie wmówić, że perła budowana pod zadania powtarzalne cokolwiek to oznacza wymaga większej ilości PR, znacznie większej przez co budowana jest latami.
Ta gra polega na rozbudowie miasta i robią to wszyscy, inwestując w to czas i mnóstwo PR, zwykle wszystkie :D
Gdyby wprowadzono limit walk jak sugerują z przekory niektórzy to ktoś piszący, że lata tworzył miasto z myślą o walce pisałby prawdę i mógłby to bez problemu wykazać bo w sumie wystarczy Prt. W przypadku o którym piszemy nie ma szans na Prt czy nawet sensowna odpowiedz na moje pytanie :(
 

Markiz.

Książę
Gdyby wprowadzono limit walk jak sugerują z przekory niektórzy to ktoś piszący, że lata tworzył miasto z myślą o walce pisałby prawdę i mógłby to bez problemu wykazać bo w sumie wystarczy Prt.
To nie jest przekora, tylko następstwo tego, co sugeruje twórca gry "ustami" supportu. Zostało powiedziane "A", czas na "B".
Czyli: walczymy z botami tak jak umiemy - wyrównując szanse uczciwych graczy i oszustów.
Czekam na ograniczenie ilości walk w GPC do 500 dziennie.
Przy dużej ilości pereł to 50 zadań, w czasie rozbudowy przez krótki okres czasu niech będzie to 200 zadań.
a co do tego wpisu, to trzeba do każdego zadania wykonanego, dodać 10 pominiętych i wtedy limit szybko się skurczy ;)
 
Markiz Sebbaa
Już pisałem ilość walk została zwiększona o te dostępne teraz w Arenie i nic nie wskazuje ze będzie B. Są tacy co czekają na wojnę zgodnie z przepowiedniami i ma to tyle wspólnego z limitem zadań powtarzalnych co Twoje proroctwa. Bawmy się, grajmy a nie zatruwajmy tego przepowiedniami.
Walczymy. Podobnie jak w życiu gdzie mamy prawo, sądy, policję a ludzie dalej oszukują, kradną i zabijają. Ciągle poszukują osób chętnych do współpracy, masz pomysł jak rozwiązać problem botów to nic nie stoi na przeszkodzie - dołącz.
Dlaczego 500 walk, przecież Ci od przekory piszą, że ma być uczciwie czyli tez 2000 :D
Tak masz racje ale nawet jeśli uwzględnimy te 10 pominiętych do każdego zadania to i tak nie osiągamy limitu jak podpowiada nam matematyka i logika.

dzejmsbad
Mam podobnie jak każdy zadania powtarzalne, oczywiście z obowiązującym limitem ale mam tylko zadania typu R'lyeh i Fnord i ani jednego typu "przyjęcie nieurodzinowe" i można to uznać za prawidłowość. Jeżeli uważasz inaczej do czego masz prawo to ze względu na nagrody niewiele to zmienia i dlatego zostało przeze mnie pominięte.

Wszystkim którzy piszą proponuję przeczytać post który rozpoczął dyskusję, jeżeli ktoś pisze do mnie prosiłbym o uwzględnienie mojego pierwszego postu w tym temacie i zawartego nim pytania.
 
To matematyka, pomijasz logikę :)
Jeżeli będziesz robił zadania tylko w dwóch perłach to pominięć będzie około 5 :) przy 50 ...

Tak sobie napisałem cyferki, bo to tak okrutnie oczywiste. Pereł można wybudować 43 i nikt nie rozbudowuje ich wszystkich w ciągu dnia o 4-5 poziomów by mieć zbiory z 200 pereł.
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Nie wiem czy ktokolwiek rozbudowuje miasto pod zadania powtarzalne i jak takie miasto miało by wyglądać. Zadania typu "pokonaj x jednostek", wygraj x walk", "wydaj x pr" pozwalają na robienie zadań powtarzalnych bez zmiany profilu miasta. Niektóre argumenty są jednak dla mnie mało zrozumiałe.

Pereł można wybudować 43 i nikt nie rozbudowuje ich wszystkich w ciągu dnia o 4-5 poziomów by mieć zbiory z 200 pereł.
Jakiego zadania to dotyczy?
 
Agatonka59
żadnego

Perły pomijam bo produkowane monety, zaopatrzenie, surowce czy co tam innego będzie pozawalało na zrobienie 1 zadania podczas zbiorów. Przy dużej ilości pereł to 50 zadań, w czasie rozbudowy przez krótki okres czasu niech będzie to 200 zadań.

i dalsza dyskusja bo Markiz nie ogarniał że nawet tak zawyżone dane nie pozwolą osiągnąć wprowadzonego limitu
 

Markiz.

Książę
Ja rozumiem co nieudolnie próbujesz udowodnić, jednocześnie nie przyjmując do wiadomości tego, że ludzie po 2-3h klikania mają już limit wyczerpany i to o dziwo bez używania botów.
 
Markiz Sebbaa
Po tym co piszesz a ja czytam widać jak niewiele rozumiesz.
Niczego nie udowadniam a wskazuje i pytam :D
Co niby miałbym udowodnić? że dziś poniedziałek, wszyscy to wiedzą poza garstką malkontentów.
Tragiczne jest to, że po2-3h klikania limit już jest wyczerpany i co zrobić z tym życiem? no co?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
@PiotruśPan, z pewnością zawyżanie danych, nie mających żadnego związku z wykonywaniem zadań, nie jest argumentem w dyskusji. Nie zmienia to faktu, że miast nie buduje się pod zadania powtarzalne. Osiągnięcie 2000 pominięć to, jak już wcześniej zauważył @Markiz Sebbaa, 200 zadań. Różnych zadań (wtedy jest ich troszkę więcej ;)).
W jednej linii: wygraj 12 walk
W drugiej linii: pokonaj 40 jednostek
Wykonując zadanie z walkami, realizuję jednocześnie zadania z jednostkami i w najlepszym wypadku robię 30 pominięć na 4 zadania.
Przy 2 liniach dotyczących wydania pr już nie jest tak kolorowo, bo na 2 zadania muszę zrobić 20 pominięć.
Zaopatrzenie i monety dostaje się również z zadań, co pociąga za sobą konieczność kolejnych pominięć.
To naprawdę nie jest wielka filozofia uderzyć w ścianę 2000 pominięć, jeżeli ktoś konsekwentnie ustawia kolejkę zadań powtarzalnych.
Poza tym może jednak się zdecydujesz, bo też "nie łapię".
Tak masz racje ale nawet jeśli uwzględnimy te 10 pominiętych do każdego zadania to i tak nie osiągamy limitu jak podpowiada nam matematyka i logika.
a kilka postów niżej
Tragiczne jest to, że po2-3h klikania limit już jest wyczerpany i co zrobić z tym życiem? no co?
Rozumiem, że ironia zamierzona...
Cały czas widzimy za to inny problem, którego chyba nie dostrzegasz.
Podobnie jak w życiu gdzie mamy prawo, sądy, policję a ludzie dalej oszukują, kradną i zabijają.
Nie chciałabym doczekać czasów, kiedy policja poszukując sklepowego złodziejaszka, aresztuje wszystkich klientów marketu :p
 

red speed

Szlachcic
z limit ilosci wrzucanych PR-ow w perly tez powinien zostac wprowadzony.
Ale wyorbraź sobie taką sytuację że np ktoś ma wpłacić 4 550 pr a dajmy na to że ten limit to ustalą 100 pr za jednym razem i trzeba czekać godzinę czyli 45 razy wrzucasz te pr chciało by ci się? A w wątku 1.9 osoba której masz to wstawić myśli że została oscamowana i ci daje ignora i wypad z znajomych i przebijają cię inni i 100pr w plecy.
 
Agatonka59
Zawyżam by to co piszą nabrało chociaż odrobiny sensu :D
Nie wypowiadałem się na temat tego ile zadań można zrobić po wprowadzaniu limitu, odnosiłem się do konkretnych przykładów stwierdzając, że nie pozwalają one na osiągniecie wprowadzonego limitu. Oczywiście przykłady dotyczyły " budowania latami miasta pod zadania powtarzalne" i padło 300 budynków produkcyjnych czy podobne, które zdementowałem.
Można zrobić więcej jak 2000 zadań stąd ograniczenie ale nie będzie miało to nic wspólnego z bezsensownym argumentem, który rozpoczął ten wątek i do którego postawiłem pytanie.
Tak ironia była jak najbardziej zamierzona. Pewno limit zostanie zniesiony, by niektórym przywrócić sens życia.
Dożyłaś tych czasów, w każdym markecie jest monitoring, ochrona i inne zabezpieczenia a każdy klient traktowany jest jak potencjalny złodziej. Limit podobnie jak te zabezpieczenia jest wprowadzony zapobiegawczo i nikogo nie karze. Na pewno pozbawienie kogoś sensu życia nie było zamierzone i nie możne być traktowane jako celowe działanie. Dzięki wprowadzonym zabezpieczeniom straty marketu z powodu kradzieży nie zostały wyeliminowanie ale na pewno są mniejsze, analogicznie jest tutaj. Widać nie ma możliwości wyeliminowania niektórych złych "rzeczy" w całości i w markecie i w grze cieszmy się z tych małych sukcesów które możemy osiągnąć.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Ależ my właśnie na próżno upominamy się o monitoring i ochronę. Zamiast tego zastosowano odpowiedzialność zbiorową i to niezależnie od tego co ktoś uważa za sens życia: czy klikanie zadań powtarzalnych, czy rekompensowanie jakichś kompleksów i chęci udowodnienia, że się jest lepszym od innych.
 
Może potraktujmy to jak grę, rozrywkę która ma bawić i nie jest w żaden sposób obowiązkowa, której rozwój będzie zależał tak jak dotychczas od autorów.
A gracze będą zgłaszali pomysły jak dotychczas do rozpatrzenia przez tych autorów. Możesz swój jak napisałaś spóźniony pomysł dotyczący monitoringu i ochrony zgłosić.
Bądźmy po prostu rozsądni :)

PS
Tak poza konkursem. Byłem chyba w średniowieczu, było to raczej dawno i nie miałem zadań powtarzalnych :( pisałem nawet do supportu, otrzymałem odpowiedz, że takie coś się może zdarzyć i jest normalne. Wytrzymałem, chociaż moje życie znalazło się na krawędzi i zastanawiałem się czy może nie zmienić gry bo jak napisałem nie ma obowiązku gry w FoE.
 
Ostatnia edycja:

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Może potraktujmy to jak grę, rozrywkę która ma bawić i nie jest w żaden sposób obowiązkowa, której rozwój będzie zależał tak jak dotychczas od autorów.
Jestem tego samego zdania. Każda gra odbywa się według ustalonych zasad, których przestrzegania powinna pilnować wyznaczona do tego grupa osób odpowiedzialnych.
Możesz swój jak napisałaś spóźniony pomysł dotyczący monitoringu i ochrony zgłosić.
Nigdzie nie pisałam o żadnym pomyśle, tym bardziej spóźnionym. Monitoring i ochrona powinny działać, bo gwarantuje nam to regulamin gry, a mętne okoliczności wprowadzenia limitu świadczą raczej o bezradności lub braku chęci adekwatnej reakcji ze strony autorów gry. Nie musi się to wszystkim podobać, a forum jest miejscem do wyrażania opinii.
 
Status
Zamknięty.
Do góry