Wyprawy gildyjne - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Prawdę mówiąc wogóle piramida stała się miejscem rozwoju indywidualnego a nie zespołu , owszem potencjał jest doliczany do ogólnego paska potencjału ale prawdę mówiąc to jest efekt uboczny . Jednak GvG jest miejscem jednoczenia zespołu w realizacji wspólnego planu :)
 

bartekmod

Książę
Te mistrzostwa to nie miało być 7 drużyn z 7 światów? a mamy 3 z C, 2 z G... to na pewno tak miało być?
 

DeletedUser3

Guest
Tak, jeżeli takie były bardziej pasujące, to nie będą na siłę dobierane z innych światów, dla samej dywersyfikacji pochodzenia :).
 
Witam
Mam pytanie odnośnie mistrzostw ....
powiedzmy że przy 100% wykonaniu wypraw przez parę gildii , co jest brane w pierwszej kolejności pod uwagę ? .... czy jest to może to , która gildia szybciej zakończy wyprawy , czy może jakiś inny współczynnik ? ......
 

DeletedUser3

Guest
Jeżeli dwie gildie mają ten sam procent, wyżej sklasyfikowana będzie gildia, która osiągnęła ten poziom wcześniej.
 

DeletedUser16103

Guest
Dobra walcze, oglądam te " tabelki" nowa z procentami, stara bez zmian. Nie można było w nowej zrobić tak, że po najechaniu na gildie rozwija się lista czł. z ich udziałem procentowym? Jeśli nie to czy w starej nie można by było dodać kolumny z takim udziałem, łatwiej by bylo można określić ilość walk potrzebnych to zdobycia np 1 procenta dla gildii. Po co jednostkowe np zobyte pkty wypraw jak to niesie za saba znikomą inform. i jest w "twoim udziale". Powiem tak, pomysł z turniejem świetny, wykonanie "półdupą" :mad:
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Po co jednostkowe np zobyte pkty wypraw jak to niesie za saba znikomą inform. i jest w "twoim udziale". Powiem tak, pomysł z turniejem świetny, wykonanie "półdupą" :mad:

Nie bardzo wiem o co tu chodzi. To ile kto konfliktów ukończył niesie ze sobą sporą dawkę informacji i jest bardziej czytelne niż jego wkład w wynik gildii w mistrzostwach (czyt. ile % z całości jest udziałem jednej osoby, bo te wartości byłyby znikome). Poza tym, pojedyncza osoba nie da gildii więcej niż jest w stanie przy rozwiązaniu wszystkich konfliktów, a to czy wyjdzie z tego 2% czy 25%, to już zależy od ilości osób w gildii, więc nie jest to miarodajna statystyka (chyba że chodzi o coś innego)

Mnie zastanawia jednak, na jakiej zasadzie są dobierane te gildie do mistrzostw.
W przypadku mojej gildii (28. poziom, ranga 34, członków 47, świat F) a rozbieżność jest dosyć spora, bo mamy gildie z TOP5 świata F (poziom 51, ranga 5, członków 61) czy taka gildia z E (poziom 6, ranga 507, członków 64). Jeszcze w mistrzostwach są gildie z poziomami 8 (ale to na G, więc mogą być trochę z tyłu, bo jednak trochę krócej istnieje ów świat), 11, 13 (też G), 19. Czy brane były dane z poprzedniej edycji wypraw i ukończenia ich w % z całości przez każdego i na tej zasadzie dobrano najbardziej zbliżone ze sobą wyniki, czy jednak te rangi i poziomy miały znaczenie w całym układzie?
 

kasia2389

Arcyksiążę
Tak, jeżeli takie były bardziej pasujące, to nie będą na siłę dobierane z innych światów, dla samej dywersyfikacji pochodzenia :).
Jeśli jest to tak dobierane jak sąsiedztwa to życzę powodzenia.
Ale ponieważ ten dobór nie ma żadnego znaczenia, wiec każda gildia ma szanse zostać mistrzem swojego sąsiedztwa.
wystarczy pozbyć się tych, którym nie chce się walczyć.

, łatwiej by bylo można określić ilość walk potrzebnych to zdobycia np 1 procenta dla gildii.
Na 1 procent potrzeba [48 razy ilość gildian biorących udział w wyprawach podzielić przez 100] walk np.
przy 40 graczach 1% to 19,2 walki.
przy 80 graczach 1% to 32,4
przy 3 graczach to 1,44
Co ciekawe poziom ani wielkość gildii nie ma żadnego znaczenia dla tego rankingu, więcej małym, niskopoziomowym gildiom z bardzo zaangażowanymi członkami będzie dużo łatwiej niż dużym wysokopoziomowym z leniwymi członkami.


.
 

DeletedUser3

Guest
Co ciekawe poziom ani wielkość gildii nie ma żadnego znaczenia dla tego rankingu, więcej małym, niskopoziomowym gildiom z bardzo zaangażowanymi członkami będzie dużo łatwiej niż dużym wysokopoziomowym z leniwymi członkami.
Myślę, że to jest uproszczone założenie.
Gildie są grupowane z gildiami podobnymi sobie, więc te niskopoziomowe gildie z zaangażowanymi członkami trafią na inne gildie z takimi samymi cechami.
Trudno tak naprawdę ocenić komu łatwiej zdobyć pierwsze miejsce. Wyzwania stojące przed różnego rodzaju gildiami są różne.
 

DeletedUser12029

Guest
Nad obłożeniem gildii w konkursie,trudził się chyba sam Wróż Maciej. Przecież to się niczego nie trzyma. Gildia z 234 pozycji walczy z gildią top 2. Serio?
 

DeletedUser3

Guest
Nad obłożeniem gildii w konkursie,trudził się chyba sam Wróż Maciej. Przecież to się niczego nie trzyma. Gildia z 234 pozycji walczy z gildią top 2. Serio?
Nie walczą ze sobą przecież w bezpośredniej walce. Walczą na to, kto dojdzie dalej w wyprawach, które dla różnych graczy są różne. Więc tak, serio. I tak, ma to sens :).
 

DeletedUser15643

Guest
Nad obłożeniem gildii w konkursie,trudził się chyba sam Wróż Maciej. Przecież to się niczego nie trzyma. Gildia z 234 pozycji walczy z gildią top 2. Serio?

Nie walczą ze sobą przecież w bezpośredniej walce. Walczą na to, kto dojdzie dalej w wyprawach, które dla różnych graczy są różne. Więc tak, serio. I tak, ma to sens :).

Oczywiście.
Przecież tak naprawdę nie jest ważne miejsce gildii w rankingu, liczy się tylko ilość rozwiązanych konfliktów - i tak np. gracz, z epoki żelaza, który rozwiąże 20 konfliktów jest więcej wart w Mistrzostwach od gracza z epoki arktycznej, który tych konfliktów rozwiąże 16...
 

DeletedUser14806

Guest
W tych mistrzostwach tak naprawde kazda gildia ma szanse cos ugrac bo nieliczy sie miejsce w rankingu jak sadza niektorzy nobkowie a ilosc konfliktów i moze sie okazac ze taka gildia z top 200 bedzie lepsza od tej z top 2 ;P wiec całkiem dobre rozwiazanie na utarcie nosa niektórym co uwazaja sie za mistrzów we wszystkim;P
 

DeletedUser12625

Guest
Czy w następnej edycji zostaną dodane czołgi (fortece) z Arktyki do armii przeciwnika? Bo wydaję mi się że teraz ich jeszcze nie ma.

Edit: zauważyłem jeden samotny czołg w ostatniej walce na 3 poziomie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16965

Guest
witam wszystkich..

nie zgadzam sie z tym ze zestawienie w jednych mistrzostwach gildii, ktora jest 7 w rankingu, na 40 poziomie, i ma 44 graczy, z gildia ktora jest 200 w rankingu, na 7 poziomiei ma rowniez 44 graczy bylo fair, gildiom ktore maja nizszy poziom trodniej jest zwerboeac dobrych graczy i musza brac to co wpadnie do gildii i dopiero po jakims czsie robic selekcje.. wiec z gory sa skazane na graczy nie aktywnych w wyprawach.. gildia z poziimem 40 bierze tylko tych ktorzy sa aktywni i maja no 500000 puktow znaja gre itp.. gildia z 7 poziomu nie ma takiej mozliwosci.. dlatrgo nie jest to do konca sprawiedliwe
 

DeletedUser15643

Guest
Rywalizuj z gildiami z różnych światów polskiej wersji językowej!

Czy możliwa by była (technicznie) taka rywalizacja z innymi wersjami językowymi? To dopiero byłaby jazda... :D
 

DeletedUser16083

Guest
jest 7 światów gry i 7 miejsc w mistrzostwach gildii
z każdego świata powinny się spotkać 7 gildii z 1 miejsca w rankingu
drugi zestaw z każdego świata gildie z 2 miejsca itd.
i chyba to byłoby najsprawiedliwsze
bo przecież liczba członków nie ma znaczenia skoro się bierze % rozwiązania konfliktów w stosunku do wszystkich członków
a teraz jest czary mary i top 1 spotyka się z 136 miejscem tylko dlatego że jest taka sama liczba członków
no bez jaj
 

DeletedUser15756

Guest
Nadal za przejscie 3 poziomu wypadają najczesciej 2 plany? Bo nie wiem czy warto wydawac diamenty na negocjacje czy idpiscic bo dla dwoch planów koloseum albo zeusa podziękuje
 

DeletedUser14757

Guest
Tak, dalej 65%. Ale te 2 plany to są plany świątyni reliktów.
 
Do góry