Wildlife 2023 - komentarze

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Ale wiesz że w grach są używane programowe generatory pseudo-losowe? ;)
Nie sądzę by była różnica Premium - F2P, skoro gracze premium i tak dokupują "szanse".
Chodziło mi o parametry ilościowe od - do.
Poniżej link do prawdziwego generatora losowego w którym jednak zakres i tak można ustawić. Niemniej jednak z zadanego zakresu wyniki są losowe:

znaczy michodzi o coś takiego, że jest wiele teorii, że Twócy gier, ustawiają RNG w zależności od innych czynników.
Np. w tym evencie można zrobić że ogólne RNG to 0-10 łapek na plansze. + dodać warunek, jeżeli gracz kupił więcej niż X diaxów to RNG wynosi 5-10 łapek na plansze - i jakby coś takiego było prawdziwe to powinnien być koniec danego studia
 
Ależ oczywiście że twórcy ustawiają generatory w zależności od tego, co chcą "dać" graczom.
Juber na Becie nawet o tym gdzieś wspomniał w odniesieniu chyba do rocznicowego eventu, że zostało to tak ustawione, by gracze "dostali" tyle, ile Inno sobie zaplanowało że mają dostać. W pewnych granicach oczywiście.

Tyle że w tym evencie kafelki i łapki wypadają w sposób ciągły. Jak pisałem w innym miejscu, dokupując +10 ruchów, teoretycznie dałoby się "zrobić" ten event na jednym bilecie w jeden dzień.
Dlatego limit łapek mi tutaj nie pasuje.
 
Ostatnia edycja:

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Juber na Becie nawet o tym gdzieś wspomniał w odniesieniu chyba do rocznicowego eventu, że zostało to tak ustawione, by gracze "dostali" tyle, ile Inno sobie zaplanowało że mają dostać. W pewnych granicach oczywiście.
gracze - jako całość.
Nie że ustalają - Battle Tomcat dostanie 10, Junior dostanie 5. O to mi chodzi

Bo oni moga tak tym sterować. Ale wierze, że nie sterują
 

LimakT

Baronet
O ile dobrze zrozumiałem Twój wpis (chyba to pierwsze "nie" jest nadmiarowe), to bardzo się cieszę że doszliśmy do konsensusu :) , bo cały czas właśnie o tym piszę: teoretycznie jest możliwe by dostać 91 plansz z 0 lub 1 łapką, ale praktyczne szanse na to są bliskie 0.
Tak samo w 100 rzutach kostką: szansa na same 1 jest niezerowa, ale tak znikoma że praktycznie równa zeru.

Jak napisał:

Teoretycznie jest to możliwe, ale praktycznie się nie zdarzy.
Nie wiem jak są ustawione parametry RNG, ale wszyscy doskonale wiemy że nie jest to "prawdziwy" generator losowy, tylko jego parametry są ustawiane przez Inno w pewnym zakresie od - do (nie mam pojęcia jakim), tak, że każdy gracz podczas eventu "dostanie" pewną liczbę łapek do zrzucenia.
Jeden mniej, inny więcej, ale tak że wszyscy mają szansę (bo gwarancji nie ma) na "wygranie" eventu, zależnie od tego jak grają.
Stąd zresztą nerfy i buffy eventów podczas testów na Becie i przed wprowadzeniem na serwery live.
Rocznicowy był znerfiony, bo sypał na początku jak z worka, a letni właśnie zbuffowali chwilę temu, bo nie dawał szans na wygraną.
Miejmy nadzieję ,że Twoje przewidywania się sprawdzą i nie będzie żadnej osoby który pechowo będzie co plansze losowała małą ilość łapek. Natomiast ten event niestety umożliwia takie pechowe sytuacje. Co innego by było gdyby na starcie się pojawiały 3 łapki. Wtedy wszystko jest w rękach gracza i jego skila.
 

mastika

Wicehrabia
Na trzech ostatnich planszach po dwie łapki, bida panie :D Chciałbym żeby, jak piszecie obficie, wynik zależał od tego ruszenia głową. No ale z pustego to i Salomon nie naleje, a z guana bata nie ukręcisz.
 

Gozur

Wójt
O ile dobrze zrozumiałem Twój wpis (chyba to pierwsze "nie" jest nadmiarowe), to bardzo się cieszę że doszliśmy do konsensusu :) ,
Chyba nie zrozumiałeś i nie osiągnęliśmy.
Dalej uważam że bredzisz twierdząc że w tym ewencie wystarczy tylko "ruszyć głową i zdobędzie się nagrodę główną".
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Do tej pory miałam tylko raz wysyp łapek, za to liga zoologów raczej pewna. Niestety, do pełni szczęścia potrzebuję jeszcze 2 ulepszeń (65 łapek). Jest szansa, że uzbieram jeżeli szczęście mi dopisze. ;)
 

ucel

Baron
Tydzien do konca eventu, a ja powoli zaczynam sie zastanawiac, czy choc jeden budynek skoncze bez problemow (na 4 swiatach). Na razie wyglada to conajmniej problematycznie. W ubieglym roku mielismy 3 ekstra poziomy budynku (2 z zadan, 1 z pudelka), teraz zostal sie jeden. Bida panie i panowie, bida.
 
U mnie na głównym jeszcze 26 brakuje do 280 (1,08 / tablicę) a na pobocznym 40 (1,7 / tablicę).
Tak więc powinienem na obydwu światach bez problemu dostać 9 poz. a statuetka naprodukuje fragmenty złotego. Ponieważ jednak na obydwu światach mam 30+k zapasu w srebrnej lidze, więc jest nadzieja na złote ulepszenie z nagrody ligowej.
Bez jednego nawet wydanego diaxa. 8>
 
Pięknie, gratulacje.
Dziękuję! :)

Na głównym 280 przekroczone a na pobocznym jeszcze 17 brakuje.
Na pobocznym jakoś wrednie mi kafelki ostatnio sypie, ciężko łapki zrzucić, choć tych jest sporo. Chyba generator się na mnie wkurzył że za dobrze mi na początku szło. :haha:
Srebrną ligę mam nadzieję na obydwu utrzymać, więc narzekać nie ma co, idzie nieźle.
 
Hej, czyżby animacja była dopiero na złotym poziomie? :?
Na Becie mam złoty i fikają koziołki a tutaj poziom 9 i leżą faktycznie jakby zaraza je zmogła. :haha:
 
Hej, czyżby animacja była dopiero na złotym poziomie? :?
Wygląda na to, że wraz z wprowadzeniem poziomu ostatecznego, budynki na podstawowym maksymalnym poziomie (absurdalnie to brzmi, ale jakoś pasuje mi do tej polityki, która zaczęła funkcjonować) będą bez animacji. Nie podoba mi się to, że przez kilka miesięcy, zanim uzbieram części tego ostatecznego poziomu, będę mieć nieruchome truchła. Zupełnie jakby ktoś zaprosił do rezerwatu chochoła i rozpoczął z nim taniec.
 
Akurat mogłem to sprawdzić na Upiornej Wieży (mam jedną czekającą na "złoty kit" :haha: ) - poz. 10 stoi (Wieża i Wieży) poz. złoty - kręci się.
Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale wygląda że tak, na poz. 9 pandy morowe powietrze wytłukło i dopiero po zaaplikowaniu złotego upgrade / Upgrade Łazarza / Upgrade Rezurekcji i przeniesieniu pand z Rezerwatu do Sanktuarium w cudowny sposób ożywają.
Jeszcze jedna zachęta do zdobycia / nabycia złota.
 

Marik

Książę
szkoda że nie wzieli pod uwagę, że ktoś pand może nie lubi, więc przy wyłączonych animacjach pand powinno nie być w cale, jak narazie wygląda to jak pomór świń
 
Wygląda na to, że wraz z wprowadzeniem poziomu ostatecznego, budynki na podstawowym maksymalnym poziomie (absurdalnie to brzmi, ale jakoś pasuje mi do tej polityki, która zaczęła funkcjonować) będą bez animacji. Nie podoba mi się to, że przez kilka miesięcy, zanim uzbieram części tego ostatecznego poziomu, będę mieć nieruchome truchła. Zupełnie jakby ktoś zaprosił do rezerwatu chochoła i rozpoczął z nim taniec.
I taki gracz jak ty nie wiedział że złoty up należało zdobyć w lidze a nie zbierać kilka miesięcy kawałki?! No i standardowo winne temu inno :) :) ( patrz ich polityka) :)
Małe podsumowanie. Budynek max czeka do zamknięcia ligi.( srebrna , o złotą nie ma co się bić choć cały czas bardzo blisko). Ponad połowę czasu gry bardziej na tym się koncentrowałem niż na łapkach , których jest ponad 320 a jeszcze coś wpadnie. Do tego wiele nagród dnia ( przy okazji ligi) Kolejny Rezerwat ( tym razem Niedźwiadki dla niebieskich bonusów) "Łańcuchy" pod budynek eventowy. Kolejny event ponad oczekiwanie, nie absorbujący wiele czasu. Głową należało ruszyć tylko w układance , tzn przewidywać układ klocków na kilka ruchów by wyciągnąć z tego jak najwięcej pkt do ligi i łapek.
 
Ostatnia edycja:
I taki gracz nie jak ty nie wiedział że złoty up należało zdobyć w lidze a nie zbierać kilka miesięcy kawałki?! No i standardowo winne temu inno :) :) ( patrz ich polityka) :)
Małe podsumowanie. Budynek max czeka do zamknięcia ligi.( srebrna , o złotą nie ma co się bić choć cały czas bardzo blisko). Ponad połowę czasu gry bardziej na tym się koncentrowałem niż na łapkach , których jest ponad 320 a jeszcze coś wpadnie. Do tego wiele nagród dnia ( przy okazji ligi) Kolejny Rezerwat ( tym razem Niedźwiadki dla niebieskich bonusów) "Łańcuchy" pod budynek eventowy. Kolejny event ponad oczekiwanie, nie absorbujący wiele czasu. Głową należało ruszyć tylko w układance , tzn przewidywać układ klocków na kilka ruchów by wyciągnąć z tego jak najwięcej pkt do ligi i łapek.
Ja po prostu szczerze mam pecha do tego eventu, i jak nawet przez pewien czas byłam w złotej lidze, tak już nie wyjdę z czeladników. Że tak powiem, nie układa mi się w Wildlife i nigdy mi się nie układało ;)
 
Do góry