Wildlife 2023 - komentarze

Do tej pory miałem 1 tablicę z tyko 1 łapką i nawet nie bardzo się dało pod punkty ligowe rozegrać, tak były kafelki pomieszane.
Wredny RNG... :haha:
Praktycznie wszystkie tablice sypią od 3 łapek w górę (nawet jeśli tylko 1 jest na otwarcie)
Ja na głównym świecie mam na start od 0 do 2 łapek. Razem z tym co spadnie później wychodzi między 1-5 łapek, a raz się nawet 6 udało. Za to na bocznym świecie, gdzie mi nie zależy na eventach, na jednej planszy miałam 9 łapek na start, a w sumie udało ich się zebrać 12. Ot sprawiedliwość :D
 

andy.bdg

Szlachcic zagrodowy

"Przetasowanie

Jeśli nie będziecie mieli możliwości ruchu - nie obawiajcie się - w takiej sytuacji cała tablica zostanie przetasowana, co pozwoli Wam na dalsze zbijanie bloków, dopóki starczy Wam ruchów. " Jak zrobić to przetasowanie bo nie widzę przycisku do tej opcji ?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej

"Przetasowanie

Jeśli nie będziecie mieli możliwości ruchu - nie obawiajcie się - w takiej sytuacji cała tablica zostanie przetasowana, co pozwoli Wam na dalsze zbijanie bloków, dopóki starczy Wam ruchów. " Jak zrobić to przetasowanie bo nie widzę przycisku do tej opcji ?
pewnie masz jakis ruch, którego nie widzisz - lub masz narzędzia. Wtedy nie ma potrzeby na przetasowanie.
 
Trochę słabo ostatnio z czasem u mnie, więc to codzienne wydawanie biletów w pogoni za łapkami jest mi lekko nie na rękę, ale rozumiem zwolenników tego eventu i cieszę się, że ma on taką właśnie mechanikę. Niestety jedna rzecz drażni mnie od pierwszego momentu kiedy pojawił się on w grze. Po wyczerpaniu dostępnych ruchów pojawia się automatycznie niedające się zamknąć okienko (opuść/dokup ruchy), które zasłania planszę. Ostatni ruch może drastycznie zmienić układ kafli a co za tym idzie trudniej zdecydować, czy dokupić 10 ruchów, czy przejść na kolejną planszę. Absurdalna jest także sytuacja kiedy nie ma dość monet eventowych na zakup ruchów, ale jest dość na młoteczek; tylko, że nie można go kupić bo automatyczne okienko uniemożliwia taką akcję. Jest to, przyznam się, trochę irytujące i nie wiem czemu twórcy mini-gry zdecydowali się na takie rozwiązanie. Jednak generalnie podoba mi się zarówno nagroda główna jak i rozgrywka.
Powodzenia wszystkim w zdobyciu "złotej pandy"!
 

LimakT

Baronet
Trochę słabo ostatnio z czasem u mnie, więc to codzienne wydawanie biletów w pogoni za łapkami jest mi lekko nie na rękę, ale rozumiem zwolenników tego eventu i cieszę się, że ma on taką właśnie mechanikę. Niestety jedna rzecz drażni mnie od pierwszego momentu kiedy pojawił się on w grze. Po wyczerpaniu dostępnych ruchów pojawia się automatycznie niedające się zamknąć okienko (opuść/dokup ruchy), które zasłania planszę. Ostatni ruch może drastycznie zmienić układ kafli a co za tym idzie trudniej zdecydować, czy dokupić 10 ruchów, czy przejść na kolejną planszę. Absurdalna jest także sytuacja kiedy nie ma dość monet eventowych na zakup ruchów, ale jest dość na młoteczek; tylko, że nie można go kupić bo automatyczne okienko uniemożliwia taką akcję. Jest to, przyznam się, trochę irytujące i nie wiem czemu twórcy mini-gry zdecydowali się na takie rozwiązanie. Jednak generalnie podoba mi się zarówno nagroda główna jak i rozgrywka.
Powodzenia wszystkim w zdobyciu "złotej pandy"!
Można zrobić tak ,że odświeżasz przeglądarkę z grą. Wtedy pojawia Ci się widok miasta. Ze śmieci możesz spróbować zebrać jakieś monety albo jakieś zadanie wykonać jak masz dostępne dzięki czemu zwiększasz liczbę monet na zakupienie dodatkowych 10 ruchów. Jak wejdziesz w grę powinno być to okno z możliwością dokupienia 10 ruchów nadal dostępne.
Natomiast rzeczywiście dziwnie jest to przemyślane i irytujące.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Oczywiście znerfiony event, brak biletów z zadań, nagród dziennych nie da się zdobyć..
bilety są po 31 zadaniu. W dziennych zadaniach.
Nagród dnia jest mniej - to prawda. W końcu.
Koniec eventów, gdzie jedna osoba moze wyciągnąć 20 elementów. Teraz w końcu trzeba troche sie naharować.
I nie mówice mi "lub zapłacić" Bo kiedyś płacić tez można było i wtedy zamiast 20 elementow ktoś mógł miec ich 60. Teraz jak zapłaci to będzie miał dużo mniej niż kiedyś.
Rok temu zebrałem bez diaxów 4 całe góry orła (28 zestawów) - dla mnie jest to chore i nigdy nie powinno mieć miejsca. A jednak tak ten event rok temu "oddawał".
 
nagród dziennych nie da się zdobyć..
Mi dzisiaj wpadło chyba 4 Pawilony Rycerskie. Szału nie robią, ale jednak te dzienne wpadają. :)

Tak się zastanawiałem, że ten event to teoretycznie można by "zrobić" 1 dnia na 1 bilecie.
Skoro kostki i łapki wypadają w sposób ciągły, to dokupując 10 ruchów, można by to w nieskończoność klikać.
Ciekawe czy jest jakiś limit?
Chyba nie, bo dokupowanie ruchów to monety a monety są za diamenty a diamenty są za $$$ (Inno lubi to <3)
Teoretycznie więc tylko zablokowanie tablicy (brak możliwości wykonania ruchu) mogłoby to zatrzymać, jednak z drugiej strony w opisie jest że w takim przypadku nastąpi przemieszanie tablicy...
Wiem że to głupie bo kosztowałoby to furę $$$, ale tak sobie tylko teoretyzuję. :D
Czy komuś zdarzyło się kiedyś zablokowanie tablicy? Nie słyszałem o czymś takim. Ktoś coś?
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
taka mechanika tego eventu, żeby wydawać bilety na bzdury, a jak nam się zachce nagrody dnia, to kupujmy diamenty. Zresztą każde eventy w tę stronę zmierzają także będzie tylko gorzej.
wszyscy żeście się przyzwyczaili do tego, że co event dostawało się masę nagród. Te czasy się skończyły. To nie jest skok na kasę, możecie po porstu cierpliwie czekać na kolejny event i zamiast w czasie jednego zebrac np. 15 elementów placu zwycięstwa, to zbierzecie ich 5.
Jak nie jesteście cierpliwi - wasza strata, płacicie. Ja wole cierpliwie poczekać i zaakceptować to, że dostaje mniej z eventów. Bardziej teraz na nie czekam, bo każda nagroda z nich jest bardziej wartościowa - bo jest tych nagród po prostu mniej.
 

Gozur

Wójt
Ojjjj, uparłeś się na mnie czy co? :rolleyes:
Jeśli rzucasz kostką do gry 1 raz, masz zmienną losowa, jeśli powtórzysz rzut 100 razy masz rozkład statystyczny zmiennej losowej.
Nie uparłem się, ale nie lubię bredni.
Twój cytat o "losowości" waśnie potwierdza to, że cały czas bredzisz, ponieważ losowość nie oznacza to, że masz równą szansę na każdy wynik od 01 do 100, a nie to, że masz większą szansę np. na niskie wyniki, a żadnej na wyższe.
 
ponieważ losowość nie oznacza to, że masz równą szansę na każdy wynik od 01 do 100, a nie to, że masz większą szansę np. na niskie wyniki, a żadnej na wyższe.
O ile dobrze zrozumiałem Twój wpis (chyba to pierwsze "nie" jest nadmiarowe), to bardzo się cieszę że doszliśmy do konsensusu :) , bo cały czas właśnie o tym piszę: teoretycznie jest możliwe by dostać 91 plansz z 0 lub 1 łapką, ale praktyczne szanse na to są bliskie 0.
Tak samo w 100 rzutach kostką: szansa na same 1 jest niezerowa, ale tak znikoma że praktycznie równa zeru.

Jak napisał:
Gozurowi o co innego chodzi. Jak mu będzie spadało cały czas po 1-2 łapki na plansze to nie zrobi tego eventu. Nie ma pewności ,że mu zacznie lecieć 5,10 łapek. Równie dobrze może mu ciągle losować 1,2,3 łapki do końca eventu no i ruszanie głową nic nie zmieni.
Teoretycznie jest to możliwe, ale praktycznie się nie zdarzy.
Nie wiem jak są ustawione parametry RNG, ale wszyscy doskonale wiemy że nie jest to "prawdziwy" generator losowy, tylko jego parametry są ustawiane przez Inno w pewnym zakresie od - do (nie mam pojęcia jakim), tak, że każdy gracz podczas eventu "dostanie" pewną liczbę łapek do zrzucenia.
Jeden mniej, inny więcej, ale tak że wszyscy mają szansę (bo gwarancji nie ma) na "wygranie" eventu, zależnie od tego jak grają.
Stąd zresztą nerfy i buffy eventów podczas testów na Becie i przed wprowadzeniem na serwery live.
Rocznicowy był znerfiony, bo sypał na początku jak z worka, a letni właśnie zbuffowali chwilę temu, bo nie dawał szans na wygraną.
 
odważna teza, w każdej grze się łudzę, że RNG jest jednak RNG, a nie generatorem z lepszymi parametrami dla niektórych (odwieczny spór konta premium w WoT) bo jakby to wyszło kiedyś na jaw to dane gry lecą na łeb i szyje.
Ale wiesz że w grach są używane programowe generatory pseudo-losowe? ;)
Nie sądzę by była różnica Premium - F2P, skoro gracze premium i tak dokupują "szanse".
Chodziło mi o parametry ilościowe od - do.
Poniżej link do prawdziwego generatora losowego w którym jednak zakres i tak można ustawić. Niemniej jednak z zadanego zakresu wyniki są losowe:

 
Ostatnia edycja:
Do góry