Wildlife 2023 - komentarze

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
Żadna gra losowa nie daje pewności na wygranie w 100%
no, a ma gwarantować? Wy uważacie, ze to specjalnei by wydac diaxy. Ja uważam że po prostu jedni mają pecha, inni szczęście. A szczęściu można pomóc - grają w tą gre z głową i nie marnując żadnego ruchu i żadnej łapki.
 
no, a ma gwarantować?
Cóż, nie ja to napisałem:
Łapek będzie wystarczająco.
Czyli co, myślenie gwarantuje wygraną czy nie? Bo nieco się motasz. Choćby grał za Ciebie superkomputer, nie da Ci to gwarancji zdobycia odpowiedniej ilości łapek. Zapewne algorytm jest tak napisany by dać tyle łapek by wystarczyło, jednak zapewne nie jest powiedziane że ta pula wpadnie podczas wykorzystywania darmowych biletów. Jeden dostanie 50 łapek podczas 10 plansz, drugi 10.
 

Auraya

Hrabia
fortuna kołem się toczy... może łapki na planszach się wyrównają do średniej a może nie... ważne, że tu się można pośmiać z tego, jak się niektórzy produkują, moja racja jest racja najmojsza

to ja sobie jeszcze ponarzekam na nagrody za zadania i te dwa portrety, co to zajmują miejsce czegoś bardziej przydatnego... hmm jeszcze coś muszę wynaleźć
 

Borisel

Hrabia
Na razie 5 biletów wykorzystanych - 27 łapek , więc średnio 5 łapek na planszę zdobyte . Wykorzystałem młotki , wiatraczek i tą kulę . Nie skupiałem się na nagrodach głównych , tylko by mieć te łapki . Były takie sytuacje , że od 18-10 ruchów plansze były czyste , bez żadnych łapek , więc kombinowałem , by kliknąć największą ilość kafelków by zdobyć więcej punktów do ligi . Myślę , że dobrze zacząłem event - ale muszę ponarzekać . Na małą ilość monet do zdobycia - na cholerę mi portrety w linii zadań ? Przydatniejsze są bardziej monety , by mieć na zakup narzędzi . Z zadań też mam wrażenie , że za mało wpada tych monet - po 10 sztuk ? A na nagrodę mam chrapkę - ładny budynek , małe pandy są urocze . Czy ktoś wie , czy złoty budynek też ma pandy ?
 
Ostatnia edycja:
Dalej nie wykazałeś mi jak, "ruszając głową" można zdobyć nagrodę główną. Wykazałeś tylko to, że trzeba myśleć przy zrzucaniu kafelków - a to nie dotyczy randomowego przyznawania łapek. To nie jest odpowiedź na moje pytanie.
Owszem, jest. Klikając bezmyślnie nie wygrasz. Myśląc przy klikaniu masz bardzo duże szanse.
Oczywiście będą tablice bez jednej choćby łapki (miałem takie dwie czy trzy), ale były też i takie że 12 łapek zrzuciłem bez używania narzędzi.
Średnia jest ważna a nie pojedyncze puste lub naładowane łapkami tablice a średnia pozwala spokojnie, przy dobrej grze, dostać pełny budynek.
Średnia wynosi 3,08 łapki na tablicę, jak napisałem wcześniej. Czy to dużo?
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Owszem, jest. Klikając bezmyślnie nie wygrasz. Myśląc przy klikaniu masz bardzo duże szanse.
ale dalej nie wskazałeś, bo jak sam stwierdziłeś są duże szanse, więc dalej to nie gwarantuje nagrody głównej, a każdy event powinien to gwarantować, co innego dodatkowe złote ulepszenie, gdzie tu może decydować losowość lub skorzystanie z diaksów
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Czy mogę z tego miejsca zaapelować do moderacji, żeby posty które nic nie wnoszą do dyskusji a zarzucają graczom brak myślenia czy inteligencji zostawały z miejsca usuwane ? Co to ma wspólnego z konstruktywną dyskusją ? Bo coraz większy problem się robi, w każdym wątku to samo, zrobiła się tu jakaś grupka wzajemnej adoracji która uważa że pozjadała wszystkie rozumy bo przeklikała event na becie i ma prawo umoralniać całą społeczność. Serio gracz ma się sto razy zastanowić, albo bać cokolwiek napisać, bo zaraz grupka wzajemnej adoracji go wyśmieje albo zarzuci głupotę czy bezmyślność?! No w ten sposób za chwilę na tym forum nikt już nic nie napisze. Bardzo proszę moderację o przemyślenie tego tematu, jakoś na innych forach , w tym bety, nie widziałem żeby ktoś komuś zarzucał brak myślenia czy wręcz sugerował że boimy się myśleć/nie chce nam się/ albo nie potrafimy. To tylko u nas takie standardy się porobiły, że strach cokolwiek napisać nie tak po linii grupki wzajemnej adoracji, bo zaraz zostaniemy uznani za ćwierćinteligentów którzy nie potrafią kliknąć sensownie kafelka w evencie.
A grupka wzajemnej adoracji może niech odpowie, dlaczego tak nie walczycie na forum bety, gdzie w przytłaczającej większości komentarze odnośnie nowości czy eventów są złe? tam wam nie przeszkadza brak myślenia, ale tutaj już tak ?
 
ale dalej nie wskazałeś, bo jak sam stwierdziłeś są duże szanse, więc dalej to nie gwarantuje nagrody głównej, a każdy event powinien to gwarantować,
Tak właśnie jest, szanse są duże, ale gwarancji nie ma. Żaden event nie daje gwarancji a jedynie szansę.
To jest kwestia rozkładu statystycznego, jeśli ok. 80% graczy ma szansę przy w miarę dobrej grze, popełniając trochę błędów, wygrać pełny budynek, to event można zaliczyć do udanych.
Dlatego twierdzę że odrobina myślenia przy zrzucaniu kafelków daje bardzo dużą szansę na wygranie.
Losowy rozkład kafelków i ilości łapek na tablicę przy minimum 91 rozgrywkach uśredniają te wartości dla wszystkich graczy, więc różnice w "szczęściu" są pomijalne.
Miałbyś natomiast całkowitą rację, gdyby tablic do rozegrania było 1, 2 lub 5, wtedy losowość by decydowała o wszystkim.
Tak będzie niestety w następnym, Zimowym Letnim evencie, żadnej strategii, tylko małpie klikanie tu i tam.
 
Translator źle przekazuje ich myśli i tam wolą się nie wygłupiać...
Uwierz mi, wcale tak nie jest... Niektórych kojarzę z forum Bety i wcale się tam nie oszczędzają. :)

A grupka wzajemnej adoracji może niech odpowie, dlaczego tak nie walczycie na forum bety, gdzie w przytłaczającej większości komentarze odnośnie nowości czy eventów są złe? tam wam nie przeszkadza brak myślenia, ale tutaj już tak ?
Walczymy, walczymy, czasem nawet coś się udaje wywalczyć. ;)
A ja akurat należę do tej znikomej mniejszości, która nie potępia w czambuł wszystkich zmian i nowości, bo Inno ma dać i nie utrudniać tuzom klikania wszystkiego na automacie, czy to event, WG5 czy też GPC bo tak robili od lat.
Mnie dużo ostatnich zmian autentycznie cieszy.
 

Gozur

Wójt
Owszem, jest. Klikając bezmyślnie nie wygrasz. Myśląc przy klikaniu masz bardzo duże szanse.
PO raz trzeci i ostatni proszę cię o odpowiedź na moje pytanie.
Nie bij piany, ale wyjaśnij mi jak "ruszając głową" można zdobyć nagrodę główną.
Spróbuję wyjaśnić:
Jak możesz "ruszając głową" zdobyć nagrodę główną, skoro łapki, nie pojawiają się, lub pojawiają w sposób absurdalny - na pierwszych trzech planszach miałem jedną.
Prościej chyba się nie da wyjaśnić.
Proszę o konkretne wyjaśnienie, a nie bicie piany o zdejmowaniu kafelków... pytanie chyba jest proste - nie potrafię zrozumieć, czemu boisz się odpowiedzi. Raczej nie będę dla ciebie konkurencją, jak mi pomożesz zdobyć nagrodę główną.
 

Grzechu Junior

Książę krwi królewskiej
"ruszając głową" można zdobyć nagrodę główną.
klikająć ODPOWIEDNIO plansze. To wykracza poza zrozumienie? Battle Tomcat odpisał Ci to. Ja Ci to odpisałem.
Nagrode głowną dostajesz z łapek - złote ulepszenie jest także z łatek.

Gdy na planszy pojawi Ci się nagle 10 łapek, to Twoja głowa w tym, by je wszystkie ściągnąć.
Jak możesz "ruszając głową" zdobyć nagrodę główną, skoro łapki, nie pojawiają się, lub pojawiają w sposób absurdalny - na pierwszych trzech planszach miałem jedną.
Prościej chyba się nie da wyjaśnić.
A możesz zebrać statystyki z całego eventu? Teraz dostałeś po jednej, jutro po jutrze za 10 dni pewnie dostaniesz mase plansz z 5+ łapek. Co event bijecie pianę - hurr durr jak ten budynek zdobyć, a po evencie - dało się.
Potrzeba maksymalne skupienia by każda plansze maksymalnie efektywnie zrobić. Każdy ruch musi być przemyślany na 3-4 ruchy do przodu. To jest piękno tego eventu. Plansze gdzie masz mało łapek należy potraktować pod nagrodę dzienną i punkty - czyli do ligi co tez ma znaczenie do nagrody głownej....
 

Johnny McBride

Wicehrabia
Walczymy, walczymy, czasem nawet coś się udaje wywalczyć. ;)
A ja akurat należę do tej znikomej mniejszości, która nie potępia w czambuł wszystkich zmian i nowości, bo Inno ma dać i nie utrudniać tuzom klikania wszystkiego na automacie, czy to event, WG5 czy też GPC bo tak robili od lat.
Mnie dużo ostatnich zmian autentycznie cieszy.

i bardzo dobrze, jako jedyny ostatnio potrafisz się sensownie wypowiedzieć i przekazać wartościowe rady dla społeczności, o reszcie kliki nawet nie chce mi się pisać. Na forum bety też Cię widać, szkoda że reszta naszych forumowych prawilniaków jest tam nieobecna
 
PO raz trzeci i ostatni proszę cię o odpowiedź na moje pytanie.
Nie bij piany, ale wyjaśnij mi jak "ruszając głową" można zdobyć nagrodę główną.
Spróbuję wyjaśnić:
Jak możesz "ruszając głową" zdobyć nagrodę główną, skoro łapki, nie pojawiają się, lub pojawiają w sposób absurdalny - na pierwszych trzech planszach miałem jedną.
Prościej chyba się nie da wyjaśnić.
Proszę o konkretne wyjaśnienie, a nie bicie piany o zdejmowaniu kafelków... pytanie chyba jest proste - nie potrafię zrozumieć, czemu boisz się odpowiedzi. Raczej nie będę dla ciebie konkurencją, jak mi pomożesz zdobyć nagrodę główną.
Proszę bardzo:
Screenshot_94.png


Zaczynając dzisiaj tą planszę miałem 1 łapkę na niej, ostatni ruch jest jak widać wyżej. Niestety, nie zrobiłem screena jak zaczynałem, więc musisz mi na słowo uwierzyć. Wynik: 4 łapki i 8 skrzyń = zmiana ligi. Bez użycia narzędzi tym razem i bez dokupowania 10 ruchów, bo ta piąta łapka nie była tego warta.

Poniżej z Bety:
Tutaj pod punkty ligowe - z tych zielonych 2460 + skrzynia 500 punktów
Screenshot_46.png


A tutaj łapki
Screenshot_67.png

Zależnie od tego co event wyrzuci, gram albo pod ligę, albo pod łapki, najlepiej oczywiście jak się uda obydwa cele realizować.
Oczywiście popełniałem też błędy, nie raz, nie dwa plułem sobie w brodę, bo głupi ruch zrobiłem, ale starałem się tak grać, aby z każdej planszy wyciągnąć jak najwięcej. Efekt? Złota Liga, choć musiałem na 2h przed końcem eventu dokupić bilety, bo minimalnie spadłem do Srebrnej.

Losowość robi swoje, ale grając z głową bez problemu da się zrobić średnią z 91 plansz powyżej 3,08 łapki.
Nie wiem jak inaczej miałbym to wytłumaczyć.

Co mi się natomiast wydaje, że zbijanie kafelków 3 - 4 kolumny prawa / środek / lewa daje lepsze efekty niż klikanie losowo po całej szerokości tablicy.
Widać to myślę na powyższym screenie, gdzie większość łapek jest zgromadzona prawa-środek.

Żeby tu nie śmiecić, wrzuciłem rozgrywkę sprzed paru minut w offtop:

Ktoś inny zapewne rozegrałby to inaczej, ktoś na pewno lepiej, ktoś inny może gorzej.
Wydaje mi się że nie była zła: 2 łapki na starcie, 5 zrzuconych na koniec i 4k+ punktów ligowych.
 
Ostatnia edycja:

Gozur

Wójt
Proszę bardzo:
View attachment 7391


Zaczynając dzisiaj tą planszę miałem 1 łapkę na niej, ostatni ruch jest jak widać wyżej. Niestety, nie zrobiłem screena jak zaczynałem, więc musisz mi na słowo uwierzyć. Wynik: 4 łapki i 8 skrzyń = zmiana ligi. Bez użycia narzędzi tym razem i bez dokupowania 10 ruchów, bo ta piąta łapka nie była tego warta.

Poniżej z Bety:
Tutaj pod punkty ligowe - z tych zielonych 2460 + skrzynia 500 punktów
View attachment 7392


A tutaj łapki
View attachment 7393

Zależnie od tego co event wyrzuci, gram albo pod ligę, albo pod łapki, najlepiej oczywiście jak się uda obydwa cele realizować.
Oczywiście popełniałem też błędy, nie raz, nie dwa plułem sobie w brodę, bo głupi ruch zrobiłem, ale starałem się tak grać, aby z każdej planszy wyciągnąć jak najwięcej. Efekt? Złota Liga, choć musiałem na 2h przed końcem eventu dokupić bilety, bo minimalnie spadłem do Srebrnej.

Losowość robi swoje, ale grając z głową bez problemu da się zrobić średnią z 91 plansz powyżej 3,08 łapki.
Nie wiem jak inaczej miałbym to wytłumaczyć.

Co mi się natomiast wydaje, że zbijanie kafelków 3 - 4 kolumny prawa / środek / lewa daje lepsze efekty niż klikanie losowo po całej szerokości tablicy.
Widać to myślę na powyższym screenie, gdzie większość łapek jest zgromadzona prawa-środek.
I znów bijesz pianę, o zbojaniu kafelków - nie robię screenów, więc musisz mi uwierzyć na słowo, że umiem to robić, jest to jeden z moich ulubionych typów gier przeglądarkowych i na komórkę, i wydaje mi się, że jestem w tym niezły.
Natomiast milczeniem pomijasz sprawę randomowego "przyznawania łapek" i tego, że są plansze, na których nie ma ani jednej. Sam powiedziałeś, że w tym ewencie wystarczy "ruszać głową" - nie potrafisz natomiast wyjaśnić jak można to zrobić, w sytuacji, jak system ci nie da tej możliwość. Wydaje mi się, że po prostu napisałeś głupotę i nie masz odwagi się do tego przyznać, tylko po raz trzeci mi powielasz brednie, o zbijaniu kafelków.

Ciesz się - przegadałeś mnie, ale prawda jest taka, że nie mam zamiaru więcej tracić czasu na pisanie z rozpieszczonym dzieckiem, które nie po trafi się przyznać do własnej ignorancji.
 
Nie potrafisz zrozumieć że nie są ważne pojedyncze, nawet puste tablice, tylko średnia z wielu tablic.
Podkreślałem to kilka razy, ale może nie doczytałeś, więc podkreślam to jeszcze raz, odnosząc się do losowości.

Średnią wyciągasz "ruszając głową" przy rozgrywaniu każdej jednej tablicy.
Weźmy przykład ze screenów z Bety z mojego postu:
- jedna tablica z 1 łapką
- jedna tablica z 10 łapkami

Średnia z dobrej rozgrywki tych 2 tablic wynosi 5,5 łapki.
Jeśli byłaby jedna pusta, to średnia wyniosłaby 5 łapek.
Średnia minimalna, jaką trzeba uzyskać z 91 tablic wynosi 3,08 łapki.

Oczywiście można te dwie tablice tak rozegrać, by dostać 0 łapek... :D
Tak więc możliwa do uzyskania średnia z losowego rozkładu jest od 0 do 5,5 łapki z tych 2 tablic, zależnie od "ruszania głową".
 

anaconda8

Baron
fortuna kołem się toczy... może łapki na planszach się wyrównają do średniej a może nie... ważne, że tu się można pośmiać z tego, jak się niektórzy produkują, moja racja jest racja najmojsza

to ja sobie jeszcze ponarzekam na nagrody za zadania i te dwa portrety, co to zajmują miejsce czegoś bardziej przydatnego... hmm jeszcze coś muszę wynaleźć
Już podpowiadam. Zestaw czerwonej pandy. CZERWONEJ. Mój problem? Czemu nie pandy RUDEJ?
 

LimakT

Baronet
Nie potrafisz zrozumieć że nie są ważne pojedyncze, nawet puste tablice, tylko średnia z wielu tablic.
Podkreślałem to kilka razy, ale może nie doczytałeś, więc podkreślam to jeszcze raz, odnosząc się do losowości.

Średnią wyciągasz "ruszając głową" przy rozgrywaniu każdej jednej tablicy.
Weźmy przykład ze screenów z Bety z mojego postu:
- jedna tablica z 1 łapką
- jedna tablica z 10 łapkami

Średnia z dobrej rozgrywki tych 2 tablic wynosi 5,5 łapki.
Jeśli byłaby jedna pusta, to średnia wyniosłaby 5 łapek.
Średnia minimalna, jaką trzeba uzyskać z 91 tablic wynosi 3,08 łapki.

Oczywiście można te dwie tablice tak rozegrać, by dostać 0 łapek... :D
Tak więc możliwa do uzyskania średnia z losowego rozkładu jest od 0 do 5,5 łapki z tych 2 tablic, zależnie od "ruszania głową".
Gozurowi o co innego chodzi. Jak mu będzie spadało cały czas po 1-2 łapki na plansze to nie zrobi tego eventu. Nie ma pewności ,że mu zacznie lecieć 5,10 łapek. Równie dobrze może mu ciągle losować 1,2,3 łapki do końca eventu no i ruszanie głową nic nie zmieni.

Ja nie przepadam za przesadzoną losowością a tutaj w tym evencie tak jest. Wg mnie powinni to inaczej zrobić. Zawsze na starcie 3 łapki się powinny pojawiać i dalej już mogą sobie dawać tą losowość ,że jednemu dolosuje wraz z kolejnymi ruchami 5 łapek a innemu 0.
 
Do tej pory miałem 1 tablicę z tyko 1 łapką i nawet nie bardzo się dało pod punkty ligowe rozegrać, tak były kafelki pomieszane.
Wredny RNG... :haha:
Praktycznie wszystkie tablice sypią od 3 łapek w górę (nawet jeśli tylko 1 jest na otwarcie), tak było w tym evencie na Becie (choć miałem tam 2 albo 3 zerowe) i tak samo jest na live - czyli nie było nerfa. Tak więc średnio dobre rozgrywanie powinno zapewnić budynek.
Jeśli do tego ktoś skończy w Srebrnej / Zawodowcy, co też jest w miarę możliwe, to dostanie Złote ulepszenie bez czekania na produkcję posągu.

Dla zainteresowanych polecam przeliczenie zrobione przez UBERhelp1 odnośnie kosztów drugiego i następnych budynków:


Na marginesie: UBERhelp1 pisze o średniej na 1 budynek 3,11 łapki / tablica, MooingCat wyliczył 3,08, w sumie różnica niewielka.
 

Auraya

Hrabia
mimo wszystko osobiście będę się starała osiągnąć pułap 500 łapek; 3 darmowe złote rezerwaty powinny być do osiągnięcia bez diamentów, jak tylko szczęście dopisze ze śmietkami w mieście... jakby się jeszcze ludzie masowo poddali to i za ligę wpadnie :D
 
Do góry