Usprawnienia Centrum Wiadomości - komentarze

Enkidu

Rycerz
i właśnie pożegnałem foe na telefonie, bo pierdzielą mu się powiadomienia (miałem dopuszczone tylko gildyjne, reaguje na wszystkie) . Also, czemu nie można przenieść wątków do zakładki "gildia" ? To będzie ficzer na 2021 rok?
 

Blade1984

Książę
Wszystkie wątki miały byc wrzucone w zakładkę społeczność i tam sie znalazły. Wątki gildyjne trzeba utworzyć od nowa, o tym też byla mowa.
 

Enkidu

Rycerz
Reasumując "zepsujemy Wam wszystko ale nie bójcie się, bo napisaliśmy o tym i to nie będzie błąd". Żenujące jak zawsze. Czyli wątki gildyjne o ograniczonym dostępie będą w społeczności, bo przecież nie da się ustawić dostępów dla wybranych osób z gildii. Super. Czy ktoś, kto wpadł na ten genialny pomysł w ogóle wie, jak ludzie grają w tę grę?
 
Możesz wątki dodać do ulubionych lub je ukryć, dodatkowo są dwie zakładki, a i dodawanie nowych osób nie będzie już męczące. Jak dla mnie sporo ułatwień i usprawnień, ale nie, lepiej narzekać, bo ma się w gildii ludzi, których nie chce się mieć w wątkach i to jest problem...
 

Enkidu

Rycerz
Skoro nie wszyscy członkowie mają być w temacie to po cholerę temat ma być w zakładce "Gildia"?
bo nie ma zakładki "dowództwo", "szlachta" ani "grupa trzymająca władzę". Zarząd gildii powinien też mieć swoje miejsce - i nie, spam "społecznościowy" nie jest dobrym miejscem. O ile fajne jest, że kto nie będzie korzystał z łańcuszków czy innych reliktów przeszłości może sobie takie wątki ukryć - o tyle brak działania "w stronę przeciwną" jest wysoce niezrozumiały.
 

Zopi

Szlachcic
Osobno są ulubione dla gildii i społeczności. Powiadomienia dla każdego wątku w gildii przychodzą na ustawione powiadomienia dla nowych wiadomości gildyjnych. To póki co dwie rzeczy których nie da się zaakceptować bez bólu. Wyjście na teraz. Wyłączyć powiadomienia dla wiadomości gildyjnch lub zostawić jak dotychczas wszystkie wątki w społeczności, tylko jeśli tak to po co te zmiany?
 

Azulena

Baron
Dla mnie to jest coś zupełnie nie do przyjęcia.

Zaczynając od tego podziału "Ważne, Ulubione, Ukryte". Z trudem znalazłam, że dopiero jak wejdę w wątek, to sobie go mogę oznaczyć. Sobie!

A co z Gildią? Sobie mam oznaczyć, że wiadomość jest ważna? EDIT: zaczęłam zakładać od nowa wątki, OK, Ja oznaczam, że jest ważny. ;) Zwracam honor. ;)
Przecież w Gildii nie o to chodzi chyba, że sobie mam wybierać, co ważne? W wiadomościach DO Gildii, to ja, tworząc wiadomość, chcę ją oznaczyć, jako ważną dla Gildii!
Czytelność tego jest gorsza, jak dla mnie, a nie jestem pewnie jedyną osobą z krótkowzrocznością w grze. To najczęstsza wada wzroku.
Ogólnie... jak zawsze. :(

Niech wreszcie pracownicy Inno, odpowiedzialni za tworzenie czegokolwiek, zaczną grać w swoją grę!! Obowiązkowo, jako część zadań w pracy!!
 
Ostatnia edycja:

bartekmod

Książę
A czytając zaległe wiadomości jak ktoś napisze nową to jak przewijało na dół, tak dalej przewija... Jedną rzecz mieliście zrobić z wiadomościami, jedną.
Ale po co robić coś pożytecznego, lepiej pomajstrować przy dizajnie i go zrąbać. Wygląd forum - zrąbany, wygląd budynków - zrąbany, wygląd drzewka technologii - zrąbany. Teraz do kolekcji wiadomości. Po co to robicie? Po co

edit: przepraszam zapomniałem, wygląd okienka questów też zrąbaliście
 
Ostatnia edycja:

Mirko69

Rycerz
Jak zwykle. Badziewie. W oczach toto lata
Najważniejsza informacją jest to, że,, dzisiaj....,,
Po kiego jest to dzisiaj?
Wiadomo, że ostatnia wiadomość jest jeszcze ciepła a skoro nic przy niej nie ma to wyszła dzisiaj.
Czas wysłana tej wiadomości też nie jest najważniejszy. Mogłoby to być z boku a nie zajmować miejsce gdzie powinna być tylko treść.
 

ertv

Szlachcic
Fajne widze ,że mam nowe wiadomości wyskakuje mi powiadomienie a zaglondam do nowego centrum i nawet głównej rozmowy gildii nie widzę.
 

Mirko69

Rycerz
I jeszcze jedno.
Pisałem kiedyś, że nie da rady przeczytać wcześniejszych wiadomości bo po napisaniu przez kogo i wysłaniu kolejnej system wyrywa z łapy czytaną aktualnie i przewija do tej która właśnie przyszła. Po kilku próbach przeczytania i kilku wyrywkach słowa, które padają pod adresem twórców i ich rodzin nie nadają się do powtórzenia publicznie.
Zrobiliście nowe, niekoniecznie ładniejsze i lepsze ale tak samo kiepsko działające.
 

DeletedUser21184

Guest
Dołączam się do głosów krytycznych.
Poprzedni wygląd był czytelniejszy i milszy dla oka. Po ki grzyb mi informacja, że wiadomość została wysłana dzisiaj o godzinie 00, bardziej mnie interesuje treść samej wiadomości. W starym centrum godzina i nick były malutkimi literkami, pięknie było, po co było ruszać? No i odstępy między jedną a drugą wiadomością - po co takie wielkie??? Żeby mi się mniej tekstu na ekranie zmieściło?
Pisałem kiedyś, że nie da rady przeczytać wcześniejszych wiadomości bo po napisaniu przez kogo i wysłaniu kolejnej system wyrywa z łapy czytaną aktualnie i przewija do tej która właśnie przyszła.
To naprawcie, do diabła, potem sobie można rzeźbić dymki jak z komiksów.

Okropny dizajn sprawia, że ciężko docenić zalety nowego centrum wiadomości, tzn. kategorie. Byłaby zadowolona, gdyby stare wróciło.
 
Crap totalny z nowym centrum wiadomości. Ci programiści to dobre piguły biorą albo może odstawili dlatego coś takiego wymyślili
 

Legenda wojownika

Wicehrabia
Jeśli chodzi o układ to nawet fajny i przydatny ,ale ten wygląd ... tragedia na kompie jeszcze jakoś , na telefonie aż razi w oczy .
 

hddk

Hrabia
Funkcjonalność na plus, kategorie, oddzielna zakładka z info oficjalnymi, odświeżające się z automatu wątki gildyjne... Ale wygląd jest mocno słaby. Za duża czcionka z nickiem i godziną w stosunku do czcionki treści i za duże odstępy między wpisami. Po jakimś czasie idzie się do tego przyzwyczaić, ale poczucie że mogłoby być lepiej zostało :)
 

Blade1984

Książę
Z jednym się zgadzam wiadomości sa za duże, przez co mieści się ich mniej na ekranie. Co do tego że w zakladce Gildia dodaje wszystkich członków gildii to jak dla mnie lepiej, nie muszę dodawac nowych członków, a to że nie można tam zrobić rozmowy tylko dla kilku osob z gildii, to jak dla mnie nie problem, można to zrobic w zakladce spolecznosc, więc co za różnica gdzie to jest?
 

MarianOkrk

Szlachcic
Wątki oznaczone jako ulubione powinny być jako pierwsze na górze listy. Po za tym jak któryś wątek jest oznaczony jako ulubiony to ta gwiazdka powinna być zawsze widoczna (w apce tak jest, ale już przez przeglądarke nie). A jak przewijało wątek w dół do nowej wiadomości, tak dalej przewija. No ale jest przynajmniej opcja Oznacz wszystko jako przeczytane, czego wcześniej brakowało.
 
Ostatnia edycja:

Asur

Szlachcic
Może moderacja by zainteresowała się pomysłem by każdy temat miał swój adekwatny do nazwy avatar? W sensie by można było pozwolić zarządzającym gildią ustawić jakiś avatar do danego tematu. Taki bardziej klimatyczny. Na przykład by wątek o handlu miał swój avatar, etc. Co sądzicie?

A komentując całe usprawnienia to bardzo, ale to bardzo potężnie podoba mi się czytelność prowadzenia rozmów. Tak ładnie to wygląda ;-)
 

DomLuk

Wójt
Ukrywanie ok eleganckie i podział też, ale te ramki i godzina po co takiej wielkości czytanie rozmowy to jakaś masakra.
 
Do góry