Usprawnienia Centrum Wiadomości - komentarze

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
Przetestowaliśmy działanie nowych wiadomości.
Za duża czcionka z nickiem i godziną w stosunku do czcionki treści i za duże odstępy między wpisami.
To tylko sposób wyświetlania. Faktycznie zmniejszający czytelność.
Funkcjonalność zmieniona zdecydowanie na minus. Po co uprawnienia "zawiadamiającego", jeżeli każdy może stworzyć nową wiadomość, a na dokładkę zmienić (!) jej tytuł?
Edit: Już wiem po co są uprawnienia zawiadamiającego: żeby mógł nieświadomie namieszać w gildyjnych wiadomościach. ;)
 
Ostatnia edycja:

Tymek2007sims

Wicehrabia
mi się podobają nowe usprawnienia :) tyle czekaliście na centrum teraz nie jesteście zadowoleni .
doceńcie to że macie nowe możliwości , a jeśli brakuje wam zadowolenia , bo słabe to postawcie wyrocznię ;)
mi się spodobało ... ukrywanie rozmowy . może nie miało to takiego celu , ale w społeczności często bałagan a jak ukryję to wszystko widzę ;)
no i rozmowa gildii jest teraz przyjemna , aż założyliśmy dwa wątki . Handel oraz Perły 1,0 :)
a to że godzina i nazwa gracza są większe mi wcale nie przeszkadza . przecież jak wejdziesz do wiadomości to lepszy widok , nawet niż wcześniej :)
jedyna rzecz co do zmiany to żeby móc odpisywać na wiadomości z zakładki oficjalne , i ewentualnie więcej miejsca (5 na stronę) ale jest super :)
Funkcjonalność zmieniona zdecydowanie na minus. Po co uprawnienia "zawiadamiającego", jeżeli każdy może stworzyć nową wiadomość, a na dokładkę zmienić (!) jej tytuł?
fakt , o tym nie pomyślałem . ale w mojej gildii (6 członków , 3 mało aktywnych) nie powinien to być problem :)
 

Enkidu

Rycerz
Z jednym się zgadzam wiadomości sa za duże, przez co mieści się ich mniej na ekranie. Co do tego że w zakladce Gildia dodaje wszystkich członków gildii to jak dla mnie lepiej, nie muszę dodawac nowych członków, a to że nie można tam zrobić rozmowy tylko dla kilku osob z gildii, to jak dla mnie nie problem, można to zrobic w zakladce spolecznosc, więc co za różnica gdzie to jest?
Bardzo duża różnica. Niestety są ludzie w sąsiedztwie, którzy spamują ofertami handlu, ofertami na perły i innym szajsem - w efekcie czego wątek Ci zjeżdża na N-tą stronę "społeczności". Więc to bardzo duża różnica. Czyli jak to zwykle w FoE:
1. mamy nie do końca działającą funkcjonalność z paroma starymi bugami, które obiecaliśmy naprawić rok temu
2. Zamiast ogarnąć kuwetę - robimy wszystko od nowa, zostawiamy starego buga i wprowadzamy trzydzieści nowych.
 

Blade1984

Książę
Bardzo duża różnica. Niestety są ludzie w sąsiedztwie, którzy spamują ofertami handlu, ofertami na perły i innym szajsem - w efekcie czego wątek Ci zjeżdża na N-tą stronę "społeczności". Więc to bardzo duża różnica.
Oznaczasz interesującą Cię rozmowę jako ulubiona i masz ją pod ręką? I problem z głowy?
 
Ostatnia edycja:

DomLuk

Wójt
Nie widzę w tym problemu pochowałem tych co nie potrzebuje. Te co mnie najbardziej iteresują dałem ulubione, a jak by mało zapamiętuje po wyjściu ostatnią zakładkę.
 

Matti. gda

Szlachcic zagrodowy
Po wklejeniu perły przez gracza klikajc na awatar brak jakichkolwiek akcjii. By wejsc np w gracza miasto trzeba przejsc przez perłe. Wersja mobilna
 

Rafal.77

Rycerz
Mnie w takich sytuacjach zastanawia jedno, po co jest serwer Beta??
Nikt tam nie pisał o niedociągnięciach, które są tutaj pisane? Że nie można wątków gildyjnych ograniczyć do określonej grupy osób, że za duże odstępy, że za duże dymki itd itp.
Serio nikt tam nie zwrócił na to wszystko uwagi??
 

Blade1984

Książę
Po wklejeniu perły przez gracza klikajc na awatar brak jakichkolwiek akcjii. By wejsc np w gracza miasto trzeba przejsc przez perłe. Wersja mobilna
faktycznie klikając na awatara gracza któy wrzucił perłę nic się nie dzieje czyli będzie problem z zapraszaniem, w wersji na tel, klikając na innych wszystko jest ok
 

ISsKRA

Szlachcic
Cieszyłam, że mają opóźnienie z wprowadzeniem tej zmiany.... Jednak weszła zaskakująco szybko :( i to odrazu na telefon również - na cały ekran ehhh :(
Przy wątkach 1.9 już w zasadzie nie wiadomo w jaka perłę się wrzuca i do kogo, a jak tu sprawdzić czy jakieś wolne miejsca jeszcze zostaly, skoro trzy wiadomości są na jednej stronie?? Bo nicki graczy i godziny wysłania przysłaniają treść. Masakra
 

Solshine

Baron
Kategoria Ulubione powinna agregować na jednym ekranie ulubione wątki z obu zakładek. Obecnie mam np. osobno dwa wątki 1,9 gildiowe i kilka więcej 1,9 w kolejnej zakładce. Siedząc np w Społeczności nie zobaczy się szybko gildiowiczów czekających na wrzutki w 1,9 czy rozkazów dot. np pól chwały. Pozostaje ciągle się przełączać.
No i ta gigantomania, wielkie puste przestrzenie, wielkie czcionki nieistotnych informacji o dacie.
Słabo.
Spory zawód po długim oczekiwaniu na wprowadzenie zmian.
 

taibhse

Szlachcic zagrodowy
Dokładnie jak pisze enkidueu ... np. watek gildyjny dla ZARZADU... niestety musi znajdować sie poza zakłądką GILDIA

jak tel watki ukryte po właczeniu filtra są zacieniowane... ale nadal mam podgląd (wiec pilnuje gildian czy dobrze tam działa) na kompie wątków tych nie widać w ogóle.

na tel... wątki zaznaczyc mozna jako ulubione i ukryte... wyswietla jako ukryte

filrowanie wątków ulubione i wazne wg mnie powonne dać się włączyc razem. i jak przedmówca pisał ... pojawiac się z oby zakłądek (społeczn . i gildia) skoro cos dla m,nie jest wazne i ulubione... to po co mam szukac (?)
 

J0J0

Szlachcic zagrodowy
Wszystko fajnie pięknie. Moja Gildia posiadała wątek "Rada Gildii" Nie mogę tego wątku utworzyć w Gildii bo zostaną wszyscy dodani. Da radę to jakoś w przyszłości zmienić aby tylko zarząd miał do tego prawo??
 

taibhse

Szlachcic zagrodowy
dodatkowo... wątki w zakładce GILDIA może usunąć każdy z gildii.. jak nie zdarzy się usunąć uprawnień (ZAWIADAMIAJACY) - brawo dla developmentu i przejrzystosci wprowadzanych zmian

druga rzecz.. dzielenie słów w wątkach jest wkur...c: pr eciez / n arobiłem.. nie da sie jakoś tego po POLSKU zrobić ? przenosic całych słów a nie dzielić jakoś po ilosci liter w linii?
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
wątki w zakładce GILDIA może usunąć każdy z gildii.. jak nie zdarzy się usunąć uprawnień (ZAWIADAMIAJACY) - brawo dla developmentu i przejrzystosci wprowadzanych zmian
U nas też niektóre wątki zostały skasowane. Można było chociaż uprzedzić o takiej "innowacji"!
 

Zopi

Szlachcic
Ktoś jest w stanie określić jak teraz działają powiadomienia o nowych wiadomościach? jak ustawić je poprawnie, bo przyjdzie wszystko powyłączać, żeby nie oszaleć.
 

hddk

Hrabia
Nie wiem czy coś pozmieniali na krajowych, ale na Becie będąc Zawiadamiającym nie miałem opcji usuwania wątku gildyjnego. Pojawiła się dopiero po dodaniu uprawnień Moderatora. A zakładać wątki może chyba każdy, co jest lekkim nieporozumieniem. Póki co pozostaje dyscyplinowanie gildian :)
 

yvonnege

Szlachcic zagrodowy
Beznadziejne zmiany, nie można usunąć wątku w gildii, mam zapełnione kilka stron, mało przejrzyste okropne zmiany. Usunąć mnie z wątków również nie można, poprawcie to oczopląsu można dostać. Poza tym, ciągle trzeba klikać i przeskakiwać ze społeczności na gildię, trzeba było "geniusza" żeby takie usprawnienia wymyślić.
 

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
nie można usunąć wątku w gildii, mam zapełnione kilka stron, mało przejrzyste okropne zmiany. Usunąć mnie z wątków również nie można
Każdy wątek możesz ukryć i przestanie przeszkadzać. :)
Póki co pozostaje dyscyplinowanie gildian
Można by tak powiedzieć, gdyby zmiany funkcjonowania poszczególnych uprawnień nie były zaskoczeniem. Co się stało, to już się nie odstanie, skasowanych nieświadomie wątków już nie odtworzymy. Winy nie ponoszą gildianie tylko brak informacji o zmianie!
Dziwacznie działa też filtr "WAŻNE". Trzeba każdorazowo klikać w zakładkę, żeby sprawdzić czy nie ma jakiejś WAŻNEJ wiadomości?
 
Zastanawiające, piszecie, że każdy może usunąć wątek, a u mnie jest inaczej. Utworzyłam nowe wątki w zakładce Gildia, chciałam właśnie sprawdzić kto ma uprawnienia do nich (zaalarmowana Waszymi informacjami) i co się okazuje? Nikt. Nawet ja, jako założycielka gildii. Ani usunąć nikogo, ani dodać, ani dać uprawień. Wątki są całkowicie bezpańskie.
 

McPietro

Wójt
1. Niepotrzebny tak wielki zapis z automatu dotyczący kiedy powstał wpis.
2. Brak możliwości utworzenia, przez zarządzającego, wątku dla wybranych graczy.
3. Brak możliwości usunięcia przez zarządzającego danego gracza z wybranych wątków (nie wszystkich). Potrzebne przy dyscyplinowaniu gracza złośliwie postępującego, ale w sytuacji gdy jeszcze nie chcemy usuwać go z Gildii.
4. Znowu z uporem maniaka serwowanie kolorystyki, która jest mało kontrastowa z tekstem i ogólnie jest brzydka.
 
Do góry