Usprawnienia Centrum Wiadomości - komentarze

Agatonka59

Książę krwi królewskiej
1. Niepotrzebny tak wielki zapis z automatu dotyczący kiedy powstał wpis.
2. Brak możliwości utworzenia, przez zarządzającego, wątku dla wybranych graczy.
3. Brak możliwości usunięcia przez zarządzającego danego gracza z wybranych wątków (nie wszystkich). Potrzebne przy dyscyplinowaniu gracza złośliwie postępującego, ale w sytuacji gdy jeszcze nie chcemy usuwać go z Gildii.
4. Znowu z uporem maniaka serwowanie kolorystyki, która jest mało kontrastowa z tekstem i ogólnie jest brzydka.
5. Nie potrzeba żadnych uprawnień do założenia nowych tematów w gildii.
6. Wystarczą uprawnienia zawiadamiającego do trwałego usunięcia każdego gildyjnego tematu.
7. Informacje oznaczone jako ważne zauważymy pod warunkiem celowego kliknięcia na "filtr" WAŻNE.
Dopisujcie do listy kolejne błędy i niedociągnięcia. Może ktoś się obudzi i kolejne niespodzianki będzie projektował ktoś, kto ma jakiekolwiek pojęcie o FoE.
 

-Destroyer-

Szlachcic
Czcionka i kolory że oczy bolą. Tragedia...
A propo nowych funkcji to nie szło podzielić na wątki grupowe i priv?
Co z tego że parę wątków gildyjnych poszło w nową zakładkę
jak w zakładce społeczność nadal bałagan i kanały grupowe (np. 1.9) gubią się wśród privów, albo odwrotnie.

Ktoś pisze dodać do ulubionych? to nie rozwiązuje w pełni problemu bo jak dodam do ulubionych to i tak są wymieszane z pozostałymi. Jedynie ulubione jak kliknę to tam porządek, ale nie mogę wyświetlić innych niż ulubione....

No i weźcie ogarnijcie te powiadomienia na telefonie bo daliście ze trzeba każde wyłączyć bo inaczej świra dostać idzie.... mimo wcześniejszych ustawień przychodzą rzeczy które nie powinny...
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
@Mc Pietro @Agatonka59
1. Dziękujemy za opinię :) zostanie ona przekazana odpowiednim osobom.
2. Zakładka Gildia z zasady jest dla wszystkich osób z gildii. Chcąc utworzyć rozmowę, w której nie mają uczestniczyć wszyscy członkowie gildii, należy to zrobić w zakładce Społeczność.
3. jw.
4. Kolorystyka Centrum Wiadomości nawiązuje do przewodnich kolorów obecnych w grze. Kwestia gustu i przyzwyczajenia, natomiast mocno ona nie odbiega do kolorystyki, jaka była jeszcze przed zmianą.

5. Dziękujemy za opinię. Mamy na uwadze to, że obecne rozwiązanie może nie być komfortowe dla zarządzających gildią i obserwujemy, jak się to będzie rozwijać.
6. Usuwanie rozmów jest możliwe dla osób z uprawnieniami Właściciela, Przywódcy oraz Moderatora. Prawa zawiadamiającego nie dają uprawnień do usuwania wątków w zakładce gildia.
7. Wątki oznaczone jako "Ważne" są również widoczne bez konieczności klikania w filtr "#Ważne" - są ponadto wyróżnione żółtym trójkątem w lewym górnym rogu ikony wątku, więc łatwo je zauważyć wśród innych wątków.


A propo nowych funkcji to nie szło podzielić na wątki grupowe i priv?

Nie wykluczamy, że w przyszłości będzie więcej zakładek (jest trochę miejsca na takie) - osobna na rozmowy prywatne nie jest złym pomysłem.


No i weźcie ogarnijcie te powiadomienia na telefonie bo daliście ze trzeba każde wyłączyć bo inaczej świra dostać idzie.... mimo wcześniejszych ustawień przychodzą rzeczy które nie powinny...

Z tym sugerowałbym zgłosić się do supportu, ewentualnie zrewidować, czy faktycznie masz odpowiednio ustawione powiadomienia. Powiadomienia o otrzymywaniu wiadomości gildyjnych będą przychodziły z każdą otrzymaną wiadomością z zakładki Gildia.
 

DomLuk

Wójt
Usuń to piszę jak byk każy może usunąc. Urwanie z tym głowy nikną mi wiadomości lipa totalna kto to dopuścił jestem za tym by było po staremu jeśli tego nie zablokujecie.
 

Markiz.

Książę
Uwaga nr 77
W zakładce "Społeczność", są tylko dwa filtry "ulubione" i "ukryte" - czy można dodać jeszcze dwa lub trzy filtry? To może się przydać przy segregacji wątków.
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
kolejna uwaga (a miało działać)
klikając na swój obrazek są ustawienia wątku a ja chcę np sprawdzić jaki jest zwrot w perle mojej i albo wysyłam załącznik albo wychodzę w centrum gdy mam długą wiadomość i chcę dopisać (na przykład) wyrocznia miejsce za 5 PR zwrot 5 i 1 plan . i zapominam zwrotu , trzeba kasować wiadomość . naprawcie to !
 

Tymek2007sims

Wicehrabia
tutaj ;) ja to mam
przepraszam za to , że zrzut taki mały , nie umiem tak dobrze robić zrzutów . wszystko co zrobiłem to wcisnąłem prt sc i skopiowałem do painta :D
 

Załączniki

  • usprawnienia centrum wiadomości - komentarze.png
    usprawnienia centrum wiadomości - komentarze.png
    222 KB · Wyświetlenia: 33

Markiz.

Książę
U mnie żółty trójkącik działa bez filtra

edit
Oczywiście na kompie. Nie cierpię apki i dopóki nie wprowadzą zbiorów za diamenty, nikt mnie nie przekona że na telefonie lepiej się gra.
 

Azzie

Baron
Pomijając tematy typu czcionka, tło itp możliwe, że wystarczą 2 zmiany, jednak dość fundamentalne (a to, jak wiadomo, może być nie do przełknięcia dla Inno).
1. Poza zakładkami "Gildia", "Społeczność" i tą z głupotami, dać możliwość utworzenia własnych.
2. Dać możliwość ustawiania własnych opcji poza "ważne" itp.
Na początek powinno wystarczyć
 

taibhse

Szlachcic zagrodowy
@ Zyleta...


"6. Usuwanie rozmów jest możliwe dla osób z uprawnieniami Właściciela, Przywódcy oraz Moderatora. Prawa zawiadamiającego nie dają uprawnień do usuwania wątków w zakładce gildia. "

otóż nieprawda... osoby z opcją ZAWIADAMIAJACY mają mozliwośc usuwania watków w zakłądce GILDIA... przetestowane (test kozaka) - pogadaj z SARUMANA to wyjaśni :)

co do pkt 3 - dlaczego RADA GILDII ma miec watek w społecznosci ? przeciez to gildyjny watek... wystardzy dać opcje wyboru osób ktore mogą widzieć wątek.. .(jak było to w poprzedniej wersji) - jak ma być porządek to niech bedzie !

jak wspominałem... filtry ULUBIONE i UKRYTE działąją oba... działą tylko jako ukryte...
filtry wazne z ulubione - mozna by włączać wsałnie... nie wykluczają sie prawda?
jednak i tak działają one poki sie jest w WIADOMOSCIACH (co moze i nie jest złe :) )

plus... co by nie ganić tylko .. obcja blokady wątku -* nikt nie moze w nim pisać (poza osobami uprawionymi do oblokowania tego wątku) - to jest spore OK (np. regulamin / opisy zadan eventowych / etc...
 

Busterion

Baronet
jak dla mnie największe niedogodności w mobilce to:
- nie wyświetlanie się menu po kliknięciu na obraz gracza który wstawił załącznik;
- okno wiadomości rozciągnięte na cały ekran tabletu, przez co trzeba zamykać przez X a nie klikając w pole obok wiadomości;
- po kliknięciu na powiadomienie które wyskakuje o wiadomości przenosi nas automatycznie nie do tej wiadomości a na okno gildii, trzeba poświęcić czas na przechodzenie na społeczność, a następnie na wyszukanie wiadomości która nas interesuje;
 

StraznikSmith

Szlachcic zagrodowy
Pytanie dotyczące zakładki gildia. Jak wiadomo każda gildia ma administratorów/moderatorów którzy dbają o porządek w gildii itd. Zakładając wątek "administracja" nie jest możliwe usunięcie zwykłych członków i pozostawienie tylko adminów gildii. Nawet zmieniając parametry wiadomości na "ukryte" i zmieniając ustawienia członków "może przeglądać ukryte wątki" na nieaktywny, nadal wszystkie osoby mają do tej wiadomości dostęp. Wydaje mi się że po to to mamy TAGI (ukryty, ważne, ulubione) by to było sprzęgnięte z parametrami osób w gildii.
Czy jest planowana aktualizacja (usprawnieni, modyfikacja) by te, nie wiem czy to dobrze określę jako błędy, zostały w jakiś sposób załatane? Czy niestety jako administracja gildii będziemy musieć zakładać wątki w zakładce społeczność, gdzie w moim odczuciu mija się to z celem tworzenia aktualnych zakładek gildia i społeczność.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje w tym temacie i zachęcam do wypowiadania się administratorów gildii co o tym sądzą.
Dziękuję, pozdrawiam
StraznikSmith
 

McPietro

Wójt
4. Kolorystyka Centrum Wiadomości nawiązuje do przewodnich kolorów obecnych w grze. Kwestia gustu i przyzwyczajenia, natomiast mocno ona nie odbiega do kolorystyki, jaka była jeszcze przed zmianą.
Jednak to nie wyjaśnia dlaczego kolorystyka jest do bani. Od początku jak te kolory zaczęły pojawiać się czy na Forum, czy w różnych elementach gry, to były krytykowane przez wielu graczy. Ktoś wśród Twórców gry ma kiepskie poczucie estetyki i naraża na ten widok wszystkich.

Kolejna sprawa - błąd (w wersji na PC): wiadomość czy wątek spod zakładki Społeczność przeniesiony do ukrytych i brak możliwości z ponownym przeniesienien z powrotem pod zakładkę Społeczność. W wiadomości która jest w Ukrytych pod gwiazdką wyświetla sie opcja dodaj/usun z Ulubionych. Pomijając, że nie jesteśmy w ulubionych, to klikanie na tą gwiazdkę niczego nie zmienia.

EDIT:
Wspólnie z Gildianami doszliśmy jak to zrobić. Cofnąć wiadomość z Ukrytych do "Jawnych" można. Jest to mało intuicyjne, ale można do tego dojść. - Otworzyć wiadomość (tą w Ukrytych) tam w lewym górnym rogu są opcje do odznaczenia). Pewnie jest jeszcze trochę innych niespodzianek do odkrycia. Szkoda, że nie ma porzadnego opisy całości - takiego z którym można zapoznać się bez używania translatora i bez rejestrowania się na Youtube.
 
Ostatnia edycja:

Azzie

Baron
Wprowadzono możliwość "oznacz wszystkie jako przeczytane", szkoda, że przy każdym wątku indywidualnie nie dano takiej możliwości, aby to zrobić jednym kliknięciem (tak jak ulubione lub usunięcie)...
 

ISsKRA

Szlachcic
Wprowadzono możliwość "oznacz wszystkie jako przeczytane", szkoda, że przy każdym wątku indywidualnie nie dano takiej możliwości, aby to zrobić jednym kliknięciem (tak jak ulubione lub usunięcie)...
Przecież opcja "oznacz wszystkie jako przeczytane" była od zawsze
 

Azulena

Baron
Pomocy!!

Przyjęłam do Gildii nowego Gracza, chcę go dodać do wątków gildyjnych, nie ma jak!

Co "oni" wymyślili??? Jest gdzieś taka opcja, czy wcale nie ma???
 
Ostatnia edycja:
Do góry