Usprawnienia Centrum Wiadomości - komentarze

Tymek2007sims

Wicehrabia
i sądzę że to bez różnicy mi to co jest teraz wystarczy ale mówię - skupcie się lepiej nad nowymi budynkami dającymi towar by łatwiej było go zdobyć :)
 

Kama*

Szlachcic zagrodowy
Podłączam się do pytania gracza Stan.... Co z wątkami już istniejącymi?
Mowa jest także o tym, że jedynie właściciel będzie administratorem. Co z innymi graczami posiadającymi dotąd te uprawnienia?
 

hddk

Hrabia
@Stan Wszystkie dotychczasowe wątki zostaną na zakładce Społeczność. Tam będą się pojawiać rozmowy prywatne i tam zostaną wszelkie kanały międzygildyjne, 1.9, itp.

Każdy temat na zakładce Gildia będzie z automatu widoczny dla wszystkich członków gildii, tak jak dzisiaj główny kanał gildyjny. Członkowie gildii nie mogą ich opuścić, ale mogą je ukryć (np. łańcuszki, jeśli nie korzystają).

W praktyce każda gildia powinna pokasować istniejące wątki wewnątrzgildyjne z zakładki Społeczność i pozakładać nowe na zakładce Gildia. O tyle wygodniejsze, że jak ktoś dołączy do gildii to od razu je widzi.

Jak dla mnie nowy komunikator jest dużo mniej czytelny, bo wszystkie wpisy są mocno rozstrzelone, do tego nick autora i data wpisu jest bardziej wyraźna niż sama treść. Przy wątkach 1.9 gdzie treści jest mało, bo jedynie cyferki, to może być już dla niektórych lekki hardkorek :)
 

DeletedUser19626

Guest
A co to za czary z tym interfejsem ? Dajcie wolność wyboru . A i może byście coś zrobili z ładowaniem się walk ręcznych, póki to się załaduje to cała akcja w GPCh przeminie.
 

Enkidu

Rycerz
jedna uwaga - wątek gildyjny (przypięty) był widoczny zawsze od razu. Teraz wygląda na to, że trzeba będzie klikać ekstra. Trochę słabe.
 

hddk

Hrabia
Teraz jest przypięty, ale na zakładce Gildia. W ciągu sesji gry komunikator otwiera się na tej zakładce, na której się go zamknęło. Jeśli była to Gildia to nic nie trzeba robić, jeśli Społeczność, no to trzeba przejść na Gildia. Tam będzie na samej górze. Po relogu czy nowym uruchomieniu gry, z tego co widzę, komunikator otwiera się zawsze na zakładce Gildia.
 

kooboo

Szlachcic
Zmiana wywołuje u mnie bardzo umiarkowany entuzjazm. Wolałbym zobaczyć na telefonie ilość ładunków ZH i KT oraz mieć możliwość zbiorów całego miasta za pomocą diaxów.
 

DeletedUser18754

Guest
Jeśli dobrze rozumiem, każdy może utworzyć nową wiadomość gildyjną, ale nikt nie może jej usunąć ani opuścić? Troche to bez sensu...
 

hddk

Hrabia
Rzeczywiście jest chyba tak, że nawet jak gildianin nie ma uprawnień Zawiadamiającego, to może założyć nowy temat w zakładce Gildia. Usunąć taki wątek może osoba z uprawnieniami Moderatora. A jak ktoś się będzie uporczywie robił bajzel zakładając nowe tematy, to po prostu gildia może mu podziękować za współpracę :)
Moderator może też zablokować odpowiedzi w danym wątku, to z kolei wygodne jak robi się temat z ogłoszeniem i nie chcemy, żeby ktokolwiek tam pisał i spychał treść.

Na zakładce Społeczność też jest przycisk do dodania całej gildii do odbiorców wiadomości i tam już chyba jest potrzebne uprawnienie Zawiadamiającego, tak jak jest to obecnie.
 

Azulena

Baron
" Wszystkie rozmowy gildyjne będą automatycznie uaktualniane gdy członek dołączy do gildii lub ją opuści. "

No pięknie... oczywiście nikt nie pomyślał o sytuacjach, kiedy osoba zmieniająca Gildię w przyjaźni, nie chce tracić kontaktu z poprzednią Gildią.
W tym z Graczami, których ma w Znajomych, a dzięki gildyjnym łańcuszkom i wątkowi 1,9 może im nadal pomagać w Perłach.

Mam nie jedną taką sytuację u siebie, nie podoba mi się BARDZO, że gra zadecyduje i za Gracza opuszczającego Gildię i za mnie, czy ma on mieć dostęp do gildyjnych wątków, czy nie.

Nie znoszę ograniczeń narzucanych "z góry".

Ponadto, po ostatniej aktualce wszystkie moje wątki nie "gildyjne", straciły większość wcześniejszych wpisów!
W tym takie dotyczące Gildii, jak wątek dla nowych Graczy u nas (aby od razu mieli gotowe do poczytania, co i jak) albo wątki dotyczące kilku osób, ze względu na konkretny temat.
Jeśli chodzi o obciążenie serwera, to po co w ogóle było dawać możliwość wiadomości! Szlag może trafić, z tym brakiem szacunku dla Graczy... :(
 

Lucky Łuki

Szlachcic zagrodowy
Powinny zostac dodany dzwiek otrzymanej wiadomosci prywatnej z mozliwoscia wlaczenia i wylaczenia dla kazdego jak mu wygodniej
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
@Azulena
Obecnie, poza głównym wątkiem gildyjnym nie ma innych rozmów gildyjnych - są rozmowy grupowe, gdzie w wielu przypadkach są prowadzone jak wątki gildyjne.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by Wasza gildia cały czas korzystała z takich rozmów - będą się one znajdowały w kategorii Społeczność i będziecie mogli je sobie uaktualniać tak, jak Wam to pasuje.

Co do "znikających" rozmów - od lat były usuwane wiadomości wysłane ponad 60 dni wstecz. Jeśli była to jedyna wiadomość w danej rozmowie, to cała rozmowa zostaje usunięta.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Przeceniacie moc tych zmian. Tak naprawdę to zmieni się tylko to, że nie będzie tych ogłoszeń widać i nie będą zajmować slotu, podobnie główny wątek gildii nie będzie zajmował slotu, a reszta życia gildii może pozostać w zakładce społecznej.
Z całą pewnością łańcuszków do zakładki gildia nie przeniosę, nie chce aby byle kto kto dołączy do gildii, tak, mam wstęp wolny, mieszał i wyłudzał PR w łańcuszku.

Przystosujecie się szybciej niż myślicie, tak jak przyzwyczailiście się do negocjacji.
 

skrzyniia

Szlachcic zagrodowy
Po co psuć jak jest dobrze ? Jak dla mnie to bezcelowe. Są ważniejsze rzeczy do poprawienia niż okno wiadomości... Moja ocena 2/10.
 
Do góry