Nowe nagrody i dodatki w wyprawach gildyjnych - dyskusja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8110
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser16730

Guest
Też już ich nie chce, ileż można :D
c681b73dc5618c2691e35914626f8693.png

To będzie jakieś 550 w tygodniu. Niezłą losowość ma support, prawie 10 reliktów na jeden konflikt. Teraz już wiem skąd Wam dobra średnia ogólnej losowości w feedbacku wychodzi...

//PablooS
Że ci się chciało to liczyć i sprawdzać kiedy to zostało wprowadzone... ;) :D


Uznałem, że jest to proste i nie potrwa długo :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Nie wiem czy jest sens się chwalić, bo pewnie zaraz to przeczytają i mi zmienią, ale jak ostatnio narzekałem na jedlitowe relikty, że same przechowywajki wpadają, tak teraz jak je dostaje, a wpadają co tydzień to żadnej przechowywajki nie było, tylko 2 x fontanna, raz renowacja a czwartej nagrody nie pamiętam
 

Solshine

Baron
Jakkolwiek nieprawdopodobnie to nie zabrzmi, dziś miałam trzeci raz 100 pr ze złotego reliktu w tym tygodniu, w jednej gildii w ciągu czterech dni. A wcześniej też narzekałam, bo ciągle wrota itp śmieci. Łącznie 4 złote w tym tygodniu, w jednym był plac tubylców.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Czy mi się tylko wydaje, ale przypadkiem wcześniej jedną z nagród za 60 konflikt nie były diamenty, a od jakiś 2-3 tygodni zniknęły one?
 

DeletedUser16730

Guest
Czy mi się tylko wydaje, ale przypadkiem wcześniej jedną z nagród za 60 konflikt nie były diamenty, a od jakiś 2-3 tygodni zniknęły one?

Piszę o tym od jakiegoś czasu.

Ilość głównych konfliktów z diamentami nadal spada, coraz częściej 3 i 4 bez diamentów, czyli 150 diamentów mniej do ewentualnego zdobycia na jednym świecie. To daje 1200 na wszystkich światach i jak widzę dążą do tego żeby w ogóle to odpadło.

3 i 4 główny konflikt 4 wyprawy czyli 56 (50 diaxów) i 60 (100 diaxów). Na początku były tam diaxy zawsze, później w jednym zaczęły znikać, a jeszcze później w drugim. Teraz są rzadko, niedługo pewnie w ogóle nie będzie.
Taka cicha powolna zmiana żeby nie rzucać się w oczy. Bez fanfar, bez chwalenia jak w aktualizacjach.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Piszę o tym od jakiegoś czasu.

Tak mi się wydawało, że coś o tym wspomniałeś kiedyś, ale nie chciało mi się szukać, dlatego to zapytanie poszło.
Póki jeszcze były te diaksy, to można było robić 4 poziom, teraz Inno podjęło za mnie decyzję i nie muszę już jego robić, a zaoszczędzone towary można na handel przeznaczyć więc wszystko się zbalansuje w 133%
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser16730

Guest
3 i 4 główny konflikt 4 wyprawy czyli 56 (50 diaxów) i 60 (100 diaxów). Na początku były tam diaxy zawsze, później w jednym zaczęły znikać, a jeszcze później w drugim. Teraz są rzadko, niedługo pewnie w ogóle nie będzie.

Pytanie mam. Czy to już nastąpiło? W tym tygodniu na żadnym świecie nie było diaxów za 56 i 60 konflikt. Koniec? Finito? Bandycki numer z kuszeniem i schowaniem wszedł już w życie?
 

DeletedUser16730

Guest
Zrobiłem jeszcze na jednym świecie i były diaxy na 60 konflikcie. Z 6 światów czyli 12 konfliktów (56 i 60) były tylko na jednym. Losowość diaxów z 4 poziomu czyli 50% szans teoretycznie, w praktyce 10%.
Ja rozumiem losowość, ale robię dużo wypraw, często w tygodniu siedem 4 poziomów i to raczej jest robienie z nas idiotów.

Grałem też w różne gry i to co tutaj widzę to ewenement. Pierwszy raz się spotykam z sytuacją gdzie producent coś daje, szumnie o tym trąbi na prawo i lewo. Pokazuje na samym początku parametry, sugeruje właściwości, cechy, atrybuty... i po jakimś czasie po cichutku, skrycie, powolutku zmienia je na gorsze. Jak mały, drobny oszust...
Ale przecież jest uczciwy, nic nie napisał, nic nie obiecał. Teraz rozumiem ideę tajemnicy i nie podawania danych. Bo już z góry wiadomo, że się je pozmienia na gorsze. Prawnie jest wszystko w porządku. Etycznie? Dno szamba!
 

DeletedUser16512

Guest
Przeciez od początku pojawienia się 4 poziomu mówiłem, że nagrody na nim to dno w stylu wiez zwycięstwa.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
4 poziom głównie się robiło dla diaksów, to, że po drodze wpadały ****iane nagrody można było przełknąć, ale do pewnego momentu zawsze wpadało od 200-400 diaksów z dwóch światów, teraz zebrać ze 100 jest bardzo ciężko, bo tak nam pozmieniali balans gry.
Pewnie wpływy z kupna diaksów spadły, to trzeba było przykręcić kurek z diaksami na wyprawach
 

DeletedUser8577

Guest
Ogarnijcie się i przestańcie płakać jak dzieci.... bo to już przestaje być śmieszne.
Nazwałbym to inaczej ale dziś nie piję. 200/400 diaxów z 2 światów bo się ktoś...
pomylił... (pewnie programiści z FoE) więc i tak jesteście do przodu. Jakiś czas temu się ogarnęli i każdy teraz trafia mniej niż kiedyś. Jakbyście poczytali troszku... zamiast ... aaaa tego się idzie domyśleć. Po drugie wiecie ile diaxów trzeba dać za 100PR ???
Teraz sobie policz wszystkie zdobycze przez cały tydzień i zauważ różnicę.

Jakkolwiek nieprawdopodobnie to nie zabrzmi, dziś miałam trzeci raz 100 pr ze złotego reliktu w tym tygodniu, w jednej gildii w ciągu czterech dni. A wcześniej też narzekałam, bo ciągle wrota itp śmieci. Łącznie 4 złote w tym tygodniu, w jednym był plac tubylców.

VS

4 poziom głównie się robiło dla diaksów, to, że po drodze wpadały ****iane nagrody można było przełknąć, ale do pewnego momentu zawsze wpadało od 200-400 diaksów z dwóch światów, teraz zebrać ze 100 jest bardzo ciężko, bo tak nam pozmieniali balans gry.
Pewnie wpływy z kupna diaksów spadły, to trzeba było przykręcić kurek z diaksami na wyprawach
 

DeletedUser16730

Guest
Ogarnijcie się i przestańcie płakać jak dzieci.... bo to już przestaje być śmieszne.

Fakt, Twoim wpisom po pijaku nic "śmiesznością" nie dorówna.

200/400 diaxów z 2 światów bo się ktoś...
pomylił... (pewnie programiści z FoE) więc i tak jesteście do przodu. Jakiś czas temu się ogarnęli i każdy teraz trafia mniej niż kiedyś. Jakbyście poczytali troszku... zamiast ... aaaa tego się idzie domyśleć.

Z tym czytaniem troszku to chyba masz rację tylko adresata pomyliłeś z nadawcą. Właściwie to nie wiem co na to odpisać z wyjątkiem tego żebyś kilka razy przeczytał temat... no albo raz, ale ze zrozumieniem.

Po drugie wiecie ile diaxów trzeba dać za 100PR ???

Serio? Programiści to dla Ciebie tacy idole, że jak ustalili cenę 50 za 1PR to tyle to jest warte? Za PR w ogóle nie trzeba dawać diaxów, to tylko oferta z której nie musisz korzystać.

Teraz sobie policz wszystkie zdobycze przez cały tydzień i zauważ różnicę.

To sobie policz średnią z całości, a nie jednego tygodnia który był tak wyjątkowy, że utrwalił w świadomości regułę.

A wcześniej też narzekałam, bo ciągle wrota itp śmieci.
 

DeletedUser8577

Guest
Teraz na poważnie:
Ja tam nie wiem kto dokładnie te ceny, szanse na nagrody i jakiego rodzaju są te nagrody... itd.. itp ustala-
ale za to więcej niż pewne że schrzanili te wyprawy tak, że każdy narzeka. Oni to powinni nam teraz to zablokować i dokładnie dopracować bo takie popraweczki popraweczek to wielki..... no wiadomo.... co daje :/

Wiesz ja to na luzie do tego podchodzę. No nie zawsze się udaje. Jak widać.
 

DeletedUser16730

Guest
Wiesz ja to na luzie do tego podchodzę.

Ja rozumiem, ale luz nie ma nic wspólnego z jakością. To, że gram na luzie nie znaczy, że powinienem biernie patrzyć na dziadostwo.

Teraz na poważnie:

Ok.

ale za to więcej niż pewne że schrzanili te wyprawy tak, że każdy narzeka.

Wiesz, czy wyprawy są schrzanione czy nie i jak bardzo to tutaj jest rzeczą wtórną. Największy problem polega na tym, że nie jest to robione uczciwie. Niemożliwe jest żeby losowość czegoś co w założeniu ma szanse 50% była zawsze na poziomie 20-25% na rzecz słabszych nagród. Probabilistyka w takim przypadku nie rozumie pojęcia diaxy i śmieci, dla niej zawsze średnia jest średnią.
Druga sprawa to potajemne i cykliczne obniżanie wartości nagród. To są zwykłe oszustwa.

Gdyby chociaż to co oferują było uczciwe to wtedy można podjąć decyzję czy chce się w to bawić. A kiedy podejmujesz, że chcesz to czynisz kroki ku temu, często to są czynności długofalowe i zajmujące czas. I tu jest problem, bo tracę czas i okazuje się, że niepotrzebnie to robiłem. Mogę czuć się oszukany? nawet jak gram na luzie? Sorry, ale dla mnie to nie jest zabawne.
 

Fatherland

Książę
Piękne podsumowanie. Dzięki. To jest dokładnie ten problem który już nakreślalem przy zmianie rankingu. Uważny gracz, wieloletni przy tym, dostrzeże że producent kombinuje. Powyższe co napisane nie jeden już wytrawny gracz dostrzegł.
 

Fatherland

Książę
I kolejna ciekawa być może (?) zależność: to samo wojsko, ten sam konflikt - pierwsza walka automatem - 4 martwe i przegrana w drugiej fali. Druga walka automatem - 2 martwe i bezsprzeczna wygrana w drugiej fali. Powtórzone zachowanie się gry na różnych konfliktach w połowie 3 poziomu w Oceanii...
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
I kolejna ciekawa być może (?) zależność: to samo wojsko, ten sam konflikt - pierwsza walka automatem - 4 martwe i przegrana w drugiej fali. Druga walka automatem - 2 martwe i bezsprzeczna wygrana w drugiej fali. Powtórzone zachowanie się gry na różnych konfliktach w połowie 3 poziomu w Oceanii...

I tu widać jak teren może wpływać na rezultat bitew :)
 

DeletedUser15836

Guest
Co do diamentów z wypraw... Ja co tydzień dostaję w miarę przyzwoitą ilość za 4. etap, czasem też za trzeci, imho nie ma źle, ale twarzyczki I wrota faktycznie do wymiany...
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
A tak z innej paki... Czy ktoś postawił wrota czy twarze w swoim mieście?
Ja jeszcze nie spotkałam, a czasami zaglądam do miast (głównie przez zły klik)

Chociaż żeby one po sprzedaniu dawały młotki i złoto :(
 

DeletedUser17201

Guest
Postawiłam kiedyś jak w jakimś zadaniu było: postaw 3(5, czy tam ileś) ozdób z twojej epoki ;) Najtaniej wyszło, a potem wyleciały.
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Ja tam nie raz trzymałem z tydzień lub 2 tygodnie, ale tylko dlatego, że brakowało mi zadowolenia i one były dla mnie najlepszą opcją dopóki nie podniosłem pereł dających zadowolenie do odpowiedniego poziomu
 

Fatherland

Książę
Na pewno Dementorzy z Friesenstraße postawili i sobie chwalą, bo w pytę ładnie wygląda koło tęczowego w brązie.
 

DeletedUser17201

Guest
Tylko, że w brązie nie masz dostępu do tych budynków, bo nie masz dostępu do wypraw ;)
 
Do góry