Karnawał 2018 - dyskusja

OliverJr.

Hrabia
Ja po ostatnim wylosowaniu 6 kanałów na 10 strzałów poczekam na tą drugą skrzynie z ulepszeniem, tam ta szansa to teoretycznie 20%
 

Zyleta1991

Zespół FoE
Co-Community Manager
Uleczyłem się z wydawania diamentów w tym ewencie. Ile trzeba by wydać, aby wylosować 4 ulepszenia?

W zależności od losowania (szczęścia w losowaniu). Jedna osoba nie będzie musiała wydać ani jednego Diamentu na 4 ulepszenia, innej może nawet 10000 Diamentów nie pomóc w zdobyciu takiej ilości ;)

Wychodzi na to, że żeby zdobyć głóna nagrode w evencie nie trzeba w ogole tego eventu zrobić do końca! Kogoś głowa boli ostatnio i to bardzo.

Główna nagroda, jeśli tak to nazwać, kończy się wraz z ostatnim zadaniem Eventu. Wszystkie inne są nagrodami dodatkowymi, bonusowymi, opcjonalnymi - zwał jak zwał.
Nawet skłonny jestem zaryzykować stwierdzenie, że główna nagroda kończy się na dwudziestym zadaniu, gdyż pozostałe zadania są dodatkiem - nie opowiadają żadnej historii, pomagają w zdobyciu florenów, kuponów, oraz dwóch nagród rzeczowych.
 

Von Grun

Wicehrabia
Nie ma reguły, gość ode mnie z gildii 5x ulepszenie wylosował dzisiaj. Może sobie resztę eventu odpuścić, główna nagrodę już ma.
E:
@Zyleta1991
Jak? Główna nagroda to wielki most na 7 lvl. Drugie ulepszenie jest jako nagroda z ostatnie zadanie, więc ma się most max na 3 poziomie czyli pizzz, a nie główna nagrodę. Główna nagroda to jest most na najwyższym poziomie, a nie jakies pośrednie badziewia. Mozna zgarnąc główna nagrode nie robiąc eventu, jak ktos trafi w losowaniu, albo zrobic cały event i nie trafić. Ani to sprawiedliwe, ani fajne.

W Forge bowl było tak samo, zrobiłem cały event, a nagrody głównej nie dostałem. Zwykłe oszustwo.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19392

Guest
Te szanse nie sprawdzają się w konfrontacji z rachunkiem prawdopodobieństwa więc myślę, że głębiej w skryptach są inne szanse albo dodatkowe AI pilnuje żeby nikt nie dostał za często dobrej nagrody. Zresztą tak samo jak z planami - możesz mieć 50 sztuk a jednego będzie ciągle brakować. Może ktoś lubi robić i robić i nic z tego nie mieć ale znakomita większość graczy nie. Na przyszłość przy takim szarpaniu kasy proszę o alternatywę w postaci konkretnej nagrody za zadanie dzienne i rezygnację z tej całej szopki z pseudolosowaniem i grami hazardowymi.
 

DeletedUser16730

Guest
Nawet skłonny jestem zaryzykować stwierdzenie, że główna nagroda kończy się na dwudziestym zadaniu, gdyż pozostałe zadania są dodatkiem - nie opowiadają żadnej historii

To żeś poszedł szeroko teraz.
1350501881_by_belzeq_inner.gif
 

DeletedUser16028

Guest
Takiego pecha w losowaniu, jak w tym evencie to jeszcze nie miałam. Dzisiaj losowałam skrzynie po raz pierwszy - zebrałam ponad 13000 florenów (trafiłam sporo w kumulacji 5%). Byłam pewna, że przy szansie 15% na ulepszenie mostu, chociaż 1 ulepszenie trafię. Nic bardziej mylnego - z 19 losowań wpadło 6 zestawów do renowacji, 6 kanałów i 7 łotrów - po prostu szczyt szczęścia ;).
Dla mnie ten event raczej już się skończył - nie będę wydawała więcej diamentów na to, żeby mieć iluzoryczną szansę zdobycia 4 ulepszeń budowli 4x3 dającej 3pr. Skoro za 13000 florenów nie zdobyłam ani jednego ulepszenia mostu, to najwyraźniej nie jest to event dla mnie ;).
 

Von Grun

Wicehrabia
Bo to event dla wybranych. Proponuje do następnego eventu zaposić losowo wybrane osoby, a pozostałych dopuscić po wpłacie wpisowego np 500 diaxów. Będzie uczciwie :p
 

OliverJr.

Hrabia
Zaraz się pojawi kilka podstawionych osób że trafili po 3 ulepszenia na 5 strzałów i będzie że event tralala super, ileż to przyjemnej losowości jest w nim zawarte, delikatna nutka zabronionego ależ jak pociągającego i intrygującego ryzyka nie trafienia tych 3 ulepszeń pod rząd. Trochę mi się nadmiar kawy udziela, ale przekaz jasny. Jak pisałem wyżej poczekam i zobacze co mi da skrzynia 20%, jeszcze się okaże że sam będę tym wychwalającym
 

DeletedUser11629

Guest
Ja mam najdroższą Świątynię Wiedzy, jaką do tej pory sprzedało Inno - 5k diaxów i 15k florenów. Chyba napiszę do suportu, żeby mi ją jakoś specjalnie oznaczyli...
 

DeletedUser17054

Guest
Takiego pecha w losowaniu, jak w tym evencie to jeszcze nie miałam. Dzisiaj losowałam skrzynie po raz pierwszy - zebrałam ponad 13000 florenów (trafiłam sporo w kumulacji 5%). Byłam pewna, że przy szansie 15% na ulepszenie mostu, chociaż 1 ulepszenie trafię..
Trafiłabyś jakby to było naprawde 15% bez zadnego kombinowania :)
 

DeletedUser19392

Guest
Przy 20 losowaniach powinny wypaść 3 ulepszenia. Szansa że nie wypadnie żadne jest znikoma. Stąd wnoszę że prawdziwa szansa na ulepszenie jest poniżej 7%.
 

DeletedUser17535

Guest
Dzisiaj widziałem drugą skrzynię z kumulacją 600. Oznacza to, że przy prawdopodobieństwie trafienia 15% nie było trafienia przez 55 losowań. To co przy tym moje 13 losowań skrzyni. Przy takim prawdopodobieństwie w wersji Inno nie miałem najmniejszych szans na trafienie. :)
 

DeletedUser18940

Guest
A już myślałem że to ja takiego pecha miałem. Z wielkim bólem naskladalem sobie 6500 florkow i zapuscilem maszynę losujaca...
9 podejść = 3x renowacja, 2x kanal, 2x lotr, 1x sw, 1x ulepszenie .
 

DeletedUser14806

Guest
A wiecie co jest najlepsze? że ta podwójna szansa wcale nie daje wam większej szansy a wręcz przeciwnie pozbawia was florenów które już zebraliście i zmusza jedynie do zastanowienia się czy jednak wydać prawdziwą gotówkę na diamenty:) testy wykazały że częsciej ma się szansę w tym evencie trafić kumulacje za 5% niż jak się podwoi za 10% :) Robią z nas idiotów.
 

DeletedUser16965

Guest
gdyby ktos zapomniał o co chodzi w tym evencie to przypominam

7b73ae73297cc5f2dd165c82cc28d784440438e44d78de19aece1b06ca1e1089.jpg
 

kasia2389

Arcyksiążę
Ja mam najdroższą Świątynię Wiedzy, jaką do tej pory sprzedało Inno - 5k diaxów i 15k florenów. Chyba napiszę do suportu, żeby mi ją jakoś specjalnie oznaczyli...
Świątynia kosztuje 6500 florenów, jeden floren kosztuje 0,4 diaxa co daje 2600 diax, ale bywały ewenty, ze świątynia kosztowała 1800 diax, ale to pewnie inflacja.
Powinieneś bez losowania mieć 4 świątynie za to co wydałeś. Brawo TY.

Przy 20 losowaniach powinny wypaść 3 ulepszenia. Szansa że nie wypadnie żadne jest znikoma. Stąd wnoszę że prawdziwa szansa na ulepszenie jest poniżej 7%.
Nie taka znikoma, czterech graczy na stu dotknie ta znikomość. Przy 7% był by to co piaty gracz.
 

Von Grun

Wicehrabia
Trafiłem ostanim losowaniem ŚW za jednym podejściem. Poczułem sie wyróżniony, a wręcz dotknięty ręką Inno. Gdzie, nie napisze bo posta usuną ;) :p
 

DeletedUser7795

Guest
30 losowań i figa z makiem zamiast florenów... Zostawię ten event i nie będę się niepotrzebnie stresował ;<
 

DeletedUser16730

Guest
Jest w tym wszystkim nutka optymizmu. Następny event będzie lepszy bo gorszy już być nie może.
 

DeletedUser11629

Guest
Świątynia kosztuje 6500 florenów, jeden floren kosztuje 0,4 diaxa co daje 2600 diax, ale bywały ewenty, ze świątynia kosztowała 1800 diax, ale to pewnie inflacja.
Powinieneś bez losowania mieć 4 świątynie za to co wydałeś. Brawo TY.
.
No chyba raczej brawo Inno...? Dałam się im wkręcić, jak babcia Strasburgerowi. Ale w następnych loteriach usiądę w tylnich rzędach, tam, gdzie leją ciepłym moczem na tę ich "losowość". BTW, diaxy na czwartym w WG też bardzo losowo wypadają, szkoda, że o 50% rzadziej niż dotąd. Czuję, że speca od głodnych skryptów przesunęli do nowego projektu pt. "Oszwab gracza po całości tak, żeby się nawet nie zająknął".

Jest w tym wszystkim nutka optymizmu. Następny event będzie lepszy bo gorszy już być nie może.
I tu rzeczywiście masz rację, następny będzie dużo lepszy, bo historyczny, co oznacza, że po primo: nagroda jest PEWNA dla każdego, kto event ukończy, a secundo: trwa tydzień, a nie ciągnące się jak guma do żucia kilka tygodni... już za samo to dałabym im medal.
 

Von Grun

Wicehrabia
Ta.... Order Virtuti Taborety za walki uliczne pod mordownią. Historycznego nie spieprzą bo nagroda mało atrakcyjne i nikt za diaxy się nie szarpnie. Ja czekam na wiosenny. Obserwując ostatnie eventy to tendencja jest raczej spadkowa ;)
 

OliverJr.

Hrabia
Przyznaje się bez bicia że sam tu atmosfere podgrzewałem, za co dostałem zjebke od szefa, a zarazem brata. Forum przegląda ale się nie udziela, mam polecenie aby to wkleić, może ktoś skorzysta, opracował prostą strategię, z której korzysta nasza gildia od początku, sory że teraz dopiero, ale to jest rywalizacja :)
1.Gram tylko i wyłącznie na prawej 2.Wchodzę do gry tylko i wyłącznie jak mam 10-11 kuponów, jak mam do zebrania 5 kuponów z zadań to czekam aż się pasek załaduje i dopiero wtedy zbieram tak aby mieć 15-16 kuponów. Druga opcja to wykorzystać najpierw pasek, przy niepowodzeniu zebrać kupony za zadanie i dalej atak 3. Zaczynam grę w momencie jak na kupce jest conajmniej 500 florenów 4.Puszczam 4 na szansie 5% a następnie wciskam opcję podwójna szansa 5.Jeśli trafię np za 8 razem i zostaje mi 5 kuponów to patrz pkt 2 6.Stanowczo odradzam używanie diamentów, nie zwiększają szans ani na zebranie florinów ani na wylosowanie ulepszeń. Kolejny punkt strategii dodany po 2 dniach grania. 7.Jeśli na środkowej jest conajmniej 250 a prawa nie spełnia wymagań to atakujemy środek bez podwójnej szansy. Przed pójściem spać pojedyncze kupony wrzucam w lewą aby się nie marnowały. Strategia pozwala przyczaić się na losowanie 2 razy dziennie, więc nie jest to nolajf, chyba że ktoś ma więcej szczęścia to więcej. Na koniec skrzynie 8.Losujemy do momentu trafienia pierwszego ulepszenia po czym stop, zbieramy dalej floreny i czekamy na następną skrzynie.
Oczywistą sprawą jest że nie zadziała to w 100%, ktoś będzie miał mega pecha to żadna strategia nie pomoże. U nas rezultaty są takie że grający według tego mają po 1-3 ulepszenia i dużo tysięcy florenów w zapasie.
Do tego braciak ma 2 maski za najwyższe zbiory i kolejna w drodze, pyta czy jest jakiś bonus za zebranie wszystkich :)
 

DeletedUser16730

Guest
Zaczynam grę w momencie jak na kupce jest conajmniej 500 florenów
Strategia pozwala przyczaić się na losowanie 2 razy dziennie
Na 8 światach, logując się na każdy 6-10 razy dziennie, 500 florenów widziałem może, no może z 10 razy. Do tego zgrać żeby mieć 15 ticketów?


Jeśli na środkowej jest conajmniej 250 a prawa nie spełnia wymagań
Na środkowej widziałem tyle jeszcze mniej razy. Ale pomijając, potrafiłem na środkowej puścić 11 ticketów i 3-4 razy pod rząd przy jakiejś kumulacji nie trafić ANI RAZ.

Czytam to, widzę u siebie i mam dysonans poznawczy.
 

OliverJr.

Hrabia
To najwidoczniej Twoje sąsiedztwo mało wrzuca, co nawet jakby kupki powinny rosnąć. Wygrane powyżej 500 wpadają często, te sporo wieksze też. Sam jak wygrałem maske to z trafieniem na 970, braciak jedną chyba 1345 a drugą ok 1250. Gracz co ściągnął u mnie pierwszą maske miał ponad 2200

ps żeby nie było że to słodkie pierdzenie, mój braciak - serwer Arvahall Endriusza69
 
Ostatnia edycja:
Do góry