Karnawał 2018 - dyskusja

DeletedUser16730

Guest
To najwidoczniej Twoje sąsiedztwo mało wrzuca, co nawet jakby kupki powinny rosnąć.

Bingo! Dlatego takie strategie trochę brzmią jak "wygrałem milion w totka i teraz mam sposób na życie dla każdego".

Niestety w losowaniu ticketów mamy bardzo mały wpływ na wynik bo zależy to wyłącznie od sąsiedztwa. Na altach w niskich epokach jest kilka osób aktywnych. Na H mam sąsiedztwo w topce, tam idzie dużo diaxów i są nolajfy, jak jest w środkowej 80 licznik rusza jak pralka przy wirowaniu.
Nie jestem fanem sprawiedliwości, ale ciężko tutaj w ogóle coś polecać, albo porównywać bo jej praktycznie nie ma.
 

DeletedUser16730

Guest
Podziel się swoim sposobem grania

Ale tu nie chodzi o sposób, bo innego nie ma i też nie jest to jakaś super tajna broń.
Chodzi o to:
Przyznaje się bez bicia że sam tu atmosfere podgrzewałem, za co dostałem zjebke od szefa, a zarazem brata.

Niesłusznie dostałeś bo nic nie podgrzewasz. Taka jest atmosfera bo takie są fakty w 90%. Brat zwyczajnie ma farta z sąsiedztwem i nie jest to wynik super sposobu.
 

OliverJr.

Hrabia
Rozumiem w pełni, z tym że gdyby tylko on miał takiego farta nie byłoby tematu. Sam już mam 2, jeszcze w garażu, kolejna osoba z gildii wylosowane 3, kolejna 2.

Nie gram długo ale fakt, takie losowe eventy mi się nie podobają, można się natrzaskać a na koniec dupa
 

DeletedUser16730

Guest
Rozumiem w pełni, z tym że gdyby tylko on miał takiego farta nie byłoby tematu. Sam już mam 2, jeszcze w garażu, kolejna osoba z gildii wylosowane 3, kolejna 2.

W tych gildiach w których jestem też jedna ma 2, a druga ma 3, a trzecia ma 2... a 65 nie ma nic. Te 3-4-5 osób jest zadowolonych i nie rozumie, że 65 nie jest bo syty głodnego nie zrozumie. Skoro oni się najedli to znaczy, ze da się najeść.
 

OliverJr.

Hrabia
Fakt, z tym że w gildii mam 9 osób, w tym 1 do usunięcia za nieaktywność, a nie 65. Z resztą musze się zgodzić. Zobaczymy jaki event będzie po Napoleonie, bo ten nie będzie bazował na losowości
 

DeletedUser16730

Guest
Zobaczymy jaki event będzie po Napoleonie, bo ten nie będzie bazował na losowości

Bo krótkie eventy historyczne na niej nie bazują.
Losowe będą pewnie w kolejności wiosenny, letnie koło fortuny i jesienny zbiór jabłek. Wszystkie trzy sukcesywnie i konsekwentnie spieprzane. Tak jak spieprzane były budynki łączone których w każdej nowej odsłonie trzeba było więcej wylosować żeby były dobre. Tak jak teraz są spieprzane budynki do podnoszeń poziomów w których trzeba coraz więcej wygrać i mają więcej poziomów żeby był dobry.
Tak eventy są spieprzane, na letnim główną nagrodę w zeszłym roku zmniejszyli z 4 do 1 na kole. W jesiennym zlikwidowali o bardzo duży procent ilość darmowych jabłek i zlikwidowali dobre nagrody do kupienia bez losowania. W wiosennym co roku obcinają ilość darmowych kuponów.
Tak samo w w 4 poziomie WP jest coraz mniej diaxów, w motywkach planów... itd. itp. Można to mnożyć w nieskończoność jak producent odcina kupony graczom.

Tu tylko jak coś nowego powstaje jest szansa coś ugrać, wtedy kiedy nie jest do końca przetestowane i nie wiedzą ile kreatywni gracze mogą z tej nowości wydoić. Ale jak zobaczą to już więcej do tego nie dopuszczą.
 

DeletedUser17801

Guest
ja już sr..am na te 15% lub 5%. To nie evenement tylko żart. Za ciężko zdobyć coś sensownego i dziwie się , że ktoś pakuje diaxy w ewenement. Dla mnie to głupota bo w ten sposób dajemy twórcom do zrozumienia, że to się im opłaca. Co innego jak ktos ma na koncie tyle diaxów , że nie wie co z nimi zrobić :p - ogólnie ? Evenement ,,Porażka"
 

wSCIEKLY23

Wicehrabia
Jak czytam te wasze komentarze, to aż jestem szczęśliwy, że olałem ten ewent i nie muszę przeżywać tego zdenerwowania, a i czasami wkur...nia, które wam towarzyszy podczas losowania :D
 

DeletedUser7795

Guest
Narbardziej denerwuje fakt, że ty wydasz czasem i 30 kuponów i dostajesz figę z makiem a ktoś inny wyda jeden kupon i zgarnia całą pulę.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Narbardziej denerwuje fakt, że ty wydasz czasem i 30 kuponów i dostajesz figę z makiem a ktoś inny wyda jeden kupon i zgarnia całą pulę.

Mnie to lotto.
To niezdrowe uczucie zwane zazdrością? ;)

Ja sie ciesze jak u mnie nabiją chociaż 400 bo moje sąsiedztwo nie chętnie te kupony wydaje ;)
 

DeletedUser7795

Guest
@Natalia przy takich eventach takie uczucie nie występuje. Nie zazdroszczę nikomu zdobycia mostu na najwyższym poziomie. Poziom obecnych eventów jest już bardzo niski. Kiedyś to się chciało robić zadania w evencie Wielkanocnym lub Bożonarodzeniowym - nie to co teraz.

W najgorszym wypadku można mieć most na 3 poziomie, nie znajdując w skrzyni kolejnych ulepszeń. Na taką nagrodę nie będę się wysilał. Zmarnowałem 30 losowań a nie dostałem niczego wartościowego.
 

Natalia16191

Wielki książę
Ex-Team
Nie zazdroszczę nikomu zdobycia mostu na najwyższym poziomie.
Most na najwyższym poziomie, ma 5 gwiazdek ^^

Kiedyś to się chciało robić zadania w evencie Wielkanocnym lub Bożonarodzeniowym - nie to co teraz.
Co ciekawe, od tego czasu kiedyś zauważyłam uproszczenie eventów które wymieniłeś, może problemem jest że dostajemy tak za nic?

W najgorszym wypadku można mieć most na 3 poziomie,
3 gwiazdki to podrzędny motel ;)

Zmarnowałem 30 losowań a nie dostałem niczego wartościowego.
Bardzo mi się podobała jedna skrzynia z ulepszeniem mostu i świątynią (zaraz usłyszę ze lepiej zapłacić za świątynie gotówką a nie losować, jednak nie posłucham, szczęścia w miłości nie mam więc jak na razie mam 3 ulepszenia i 2 świątynie... do tego te łotry od miłości ;<) sądzę ze jakby więcej było skrzyń z ulepszeniem mostu i do tego np galerią, ulepszeniem mostu i kryjówką, były by bardziej atrakcyjne. Już nie piszę o losowości bo tu poematy na ten temat już były. Może taki układ dawałby większa nutkę hazardu.
 

DeletedUser17801

Guest
Most na najwyższym poziomie, ma 5 gwiazdek ^^


więc jak na razie mam 3 ulepszenia i 2 świątynie... do tego te łotry od miłości ;<

O_O - ty jako pierwsza z tylu graczy piszesz, że masz aż 3 ulepszenia :) albo masz farta mega dużego , albo piszesz bo tak trzeba. ja ponowne zaryzykowałem i dupa ,,Azyl Czempiona" śmieć który nie jest mi do niczego potrzebny. A szansa na niego ,,16%" eh..... ;/
 

DeletedUser222

Guest
No nie wierzę że wszyscy mają takiego pecha... U mnie most na 5lv, 2 ulepszenia w inwentarzu, a tu jeszcze jedno dojdzie za 39 quest i nie będzie co z nim zrobić. Po Forge Bowlu zostały 2 ulepszenia kolumny, tylko drugiej kolumny 1lv brak...
 

Fatherland

Książę
Kolejny gniot na siłę a nie event tylko ślepy tego nie dostrzega... Wystarczy prosta analiza... A te procenty w skrzyniach niech sobie niemieckie sknery w tyłek wsadzą. 10 losowań 1 ulepszenie mostu z 20% powtórzone nie tylko u mnie schemat taki sam u innych graczy wiec powtarzam kolorowym nie wciskajcie nam ciemnoty.
 

OliverJr.

Hrabia
No nie wierzę że wszyscy mają takiego pecha... U mnie most na 5lv, 2 ulepszenia w inwentarzu, a tu jeszcze jedno dojdzie za 39 quest i nie będzie co z nim zrobić. Po Forge Bowlu zostały 2 ulepszenia kolumny, tylko drugiej kolumny 1lv brak...

Bo to jest forum jęków i płaczów, tutaj 95% wypowiadających się to Ci, którym nie idzie. Jak ktoś napisze inaczej, opisze jak to robi to jeszcze ochrzan obskoczy. Inna sprawa że ten most to budowla unikatowa, byłaby taką jakby każdy lekko mógł ją na 7 poziom wywindować?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Von Grun

Wicehrabia
Ja pisałem wyżej. Główna nagroda za event powinna być dostępna dla każdego kto ukończy linię zadań. Jeżeli za ukończenie eventu nie dostaje się głównej nagrody, a można ja zdobyć nie kończąc eventu, tylko wylosować to coś jest nie hallo. Z losowania, jak już, to powinna być kolejna główna nagroda ekstra dla tych co chcą mieć więcej tych budynków i tyle. Niech sobie wydaja tony diaxów i losują, ale jedna powinna być pewna na zakończenie linii zadań jako nagroda za ukończenie tejże, jak było w dziesiątkach eventów wcześniej, zanim nie zaczęto w nich grzebać chciwymi łapskami. Koniec kropka. W takiej postaci jak jest teraz to jedno wielkie oszustwo.
 

DeletedUser3155

Guest
Bo to jest forum jęków i płaczów, tutaj 95% wypowiadających się to Ci, którym nie idzie. Jak ktoś napisze inaczej, opisze jak to robi to jeszcze zjebke obskoczy. Inna sprawa że ten most to budowla unikatowa, byłaby taką jakby każdy lekko mógł ją na 7 poziom wywindować?

I to jest prawie synteza znaczenia eventu / loterii. Zadowoleni czy neutralni się nie wypowiadają.

Żeby nie było... sam wylosowałem tylko 1x ulepszenie mostu i 2x Świątynię Wiedzy.
"Straciłem" masę ticketów... darmowych ;)
No i ok. 2k diamentów.
Jedno jest dla mnie jasne:
Bez eventu nie miałbym tych budynków specjalnych a wydanie diamentów to moja świadoma decyzja.

Zawsze jakieś urozmaicenie jest, no i w sumie profit gwarantowany w 100% dla każdego jeśli nie wyda diamentów.
Jeśli wyda diamenty i coś pójdzie nie tak, niech taka osoba zrozumie, że tak działa każda loteria.
Jeśli tego nie zrozumie radzę nigdy nie grać w gry losowe tudzież hazardowe w których jest wymagany wkład własny.

Jeśli każdy event by wymagał tylko wykonania zadań by zdobyć główną nagrodę w każdym prawie mieście mielibyśmy kalkę tych samych zabudowań. I gdzie satysfakcja jakaś z wygranej?

@jan-maria-scyzoryk : jeśli zdecydujesz się odpowiedzieć na ten post, spróbuj odpowiedzieć na całość a/i nie wycinać pojedyncze frazy i je komentować. To takie miałkie i małostkowe jest a sensu żadnego w "dyskusji" nie ma i do niczego nie zmierza.
 
Do góry