Jesień w Forge of Empires 2018 - dyskusja

DeletedUser7795

Guest
Wymagania złotej ligi gwałtownie rosną pod koniec eventu, bo ci gracze zbierają potrzebne zasoby i wydają je na samym końcu. Jak jeszcze dokupią za diamenty to już wiadomo, że niektórzy nie utrzymają się w lidze choćby nie wiem co. Gracze słabsi są źle traktowani. Jak oni mają nadążyć?
 

Borisel

Hrabia
Ja bym chciał żeby srebrna liga była "zagwarantowana" dla ludzi którzy zrobią zadania eventowe . Czyli maja wymagana ilość gwiazdek tylko za zrobienie zadań . Zlota liga to już dla ludzi , ktorzy chca sie bawić z diamentami . Mogli tak zrobić z bramkami - 7 bramek mozna było zdobyć minimum bez wydawania diaxów - i to by dało srebrna ligę bez problemu .

Ale to tylko marzenia ściętej głowy .
 

hddk

Hrabia
Z wydawaniem składników do samego końca będzie różnie, bo na Becie zlikwidowano handlarza, który wymieniał składniki 2 nasze za 1 inny, brakujący. I może się zdarzyć że trafi się na 3 ciasta do wyboru z jabłkiem w przepisie, a nie będzie się mieć już jabłek a innych składników np. po 5 :)
Handlarz był, ale pokazywał się na liście zadań, wiele osób myślało, że to zadanie eventowe i wymieniało niepotrzebnie składniki. Może go przywrócą w jakiejś innej formie, zobaczymy.
 

DeletedUser7795

Guest
@kasia2389 słabsi gracze traktowani są źle, bo oni spadną w ostatnim dniu do niższych lig i nie otrzymają tylu nagród. Wymagania rosną wraz ze zdobywaniem gwiazdek przez najlepszych graczy i ci słabsi spadną do niższych lig. Event zrobiony źle pod tym właśnie względem. Chcesz być w najlepszej lidze to płać.
 

kasia2389

Arcyksiążę
Pozwolisz, ze się nie zgodzę, wszyscy gracze, bez względu na ich "silę" czymkolwiek ona jest w/g Ciebie maja dokładnie taką sama możliwość zdobywania składników z zadań i incydentów. A to czy spadną czy nie zależy tylko od nich a nie od tego jak są traktowani, bowiem wydaje się, że wszyscy są traktowani tak samo. Jeśli uważasz, ze jest inaczej to proszę o konkretny przykład. a nie nic nieznaczące ogólniki.

Oczywistym jest, że są osoby poświęcające swój czas na zdobywania środków płatniczych, które to środki mogą zainwestować w diamenty, oraz gracze, którzy inwestowali swój czas w grę na wszystkich światach i stawianie tam studni i fontann z których pozyskali diamenty. Ale nie sądzę by to było wykładnikiem "siły".

Nadal oczekuję definicji, jaki to jest słabszy gracz.


Każdy gracz, nawet zaczynający grę w trakcie ewentu ma szanse zdobycia wiatraka 7 poziomu.
 

DeletedUser19581

Guest
hmm... czyli wg "projektanta tych wiatraków" - 1 pr = 2 towary a 2 pr = 5 towarów tak?
 

DeletedUser7795

Guest
@kasia2389 słabszy gracz to taki, który nie inwestuje pieniędzy w diamenty i nie ma ich dużo na koncie w grze. Przez wzrost wymagań taki gracz spadnie pod koniec eventu do słabszej ligii.
 

DeletedUser11629

Guest
@kasia2389 słabszy gracz to taki, który nie inwestuje pieniędzy w diamenty i nie ma ich dużo na koncie w grze. Przez wzrost wymagań taki gracz spadnie pod koniec eventu do słabszej ligii.
Ale to chyba oczywiste, że ktoś, kto płaci za produkt, może dostać go więcej czy lepszy niż ten, który dostaje go za darmo...? Idź, zrób grę w 100% darmową i zobacz, czy utrzymasz ją za szklankę wody i kromkę chleba od litościwych ludzi.

Każdy otrzyma główną nagrodę, jeśli zrobi zadania. I to słuszne jest i sprawiedliwe, o to żeśmy walczyli. A dalsze wiatraki i ligi są dla płacących realną gotówkę i to też jest sprawiedliwe. Tudzież dla tych, którym się "chce" i którzy poświęcają czas na zdobycie diaxów w grze.

Masz czas na 10 minut gry dziennie i narzekasz, że nie dostajesz tego, co inni, którzy poświęcają jej po kilka godzin dziennie. Kup se fortepian i frak i leć na konkurs szopenowski narzekać, że nie masz szansy go wygrać...
 

DeletedUser11629

Guest
Ja bym chciał żeby srebrna liga była "zagwarantowana" dla ludzi którzy zrobią zadania eventowe . Czyli maja wymagana ilość gwiazdek tylko za zrobienie zadań . Zlota liga to już dla ludzi , ktorzy chca sie bawić z diamentami . Mogli tak zrobić z bramkami - 7 bramek mozna było zdobyć minimum bez wydawania diaxów - i to by dało srebrna ligę bez problemu .

Ale to tylko marzenia ściętej głowy .

Ale niby dlaczego? Liga to wabik dla płacących - i niech płacą, za to my mamy wiatrak za free. Tego portretu tak Wam żal, czy co? Zupełnie tego nie rozumiem :/
 

kasia2389

Arcyksiążę
Wystarczyłby sam frak. ale lepiej bym tego nie ujął.

@kasia2389 słabszy gracz to taki, który nie inwestuje pieniędzy w diamenty i nie ma ich dużo na koncie w grze. Przez wzrost wymagań taki gracz spadnie pod koniec eventu do słabszej ligii.
Zaiste dziwne wybrałeś kryterium "słabości"
A każdy taki wg Ciebie "słaby' gracz może w kilka chwil się stać profesionialistą, to jego wybór.
 
Ostatnia edycja:

Borisel

Hrabia
Ale niby dlaczego? Liga to wabik dla płacących - i niech płacą, za to my mamy wiatrak za free. Tego portretu tak Wam żal, czy co? Zupełnie tego nie rozumiem :/

Żal mi będzie PR za zdobycie ligi . Po to walczyłem o srebrna ligę bo dla mnie 100 PR piechotą nie chodzi . Zresztą w poprzedniej edycji była też walka o ulepszenie , które mi nic nie dało bo nie mam na maksa budynku zrobionego . W tej edycji będzie mi zależało na srebrnej lidze by mieć te 100 PR . Dla niektórych może to nic ale dla mnie to jak prezent na gwiazdkę . No i pędzel tez się przyda w niedalekiej przyszłości .
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser20273

Guest
W tej zabawie w puzzle to proponowałbym w zadaniach dziennych, żeby można byłoby wygrać np. ulepszenie statku.
 

DeletedUser11629

Guest
Żal mi będzie PR za zdobycie ligi . Po to walczyłem o srebrna ligę bo dla mnie 100 PR piechotą nie chodzi . Zresztą w poprzedniej edycji była też walka o ulepszenie , które mi ****o dało bo nie mam na maksa budynku zrobionego . W tej edycji będzie mi zależało na srebrnej lidze by mieć te 100 PR . Dla niektórych może to nic ale dla mnie to jak prezent na gwiazdkę . No i pędzel tez się przyda w niedalekiej przyszłości .
Aaaa, PR. Sorry, zapomniałam o paczce PR. Nie można być za szczupłym i mieć za dużo PR, zawsze to powtarzam.

Przy tolosach złota liga była pożądana, właśnie przez to ulepszenie, też o nią walczyłam. Teraz nie ma takiej potrzeby, a kolejny portret wąsatego dżentelmena raczej odrzuca mnie od walki o ligę, niż do niej zachęca. Osobiście w tym evencie interesują mnie tylko ulepszenia do cydrowni, ale nie na tyle, żebym miała wydawać na nie diaxy. Niezbyt ciekawy event, muszę przyznać, ale lepszy wiatrak w garści niż fragmenty ŚW na dachu...
 

Borisel

Hrabia
Aaaa, PR. Sorry, zapomniałam o paczce PR. Nie można być za szczupłym i mieć za dużo PR, zawsze to powtarzam.

Przy tolosach złota liga była pożądana, właśnie przez to ulepszenie, też o nią walczyłam. Teraz nie ma takiej potrzeby, a kolejny portret wąsatego dżentelmena raczej odrzuca mnie od walki o ligę, niż do niej zachęca. Osobiście w tym evencie interesują mnie tylko ulepszenia do cydrowni, ale nie na tyle, żebym miała wydawać na nie diaxy. Niezbyt ciekawy event, muszę przyznać, ale lepszy wiatrak w garści niż fragmenty ŚW na dachu...

No i widzisz dlaczego pluję się o tą ligę ;D Rzecz jasna wiatrak tez jest moim celem ale w tym evencie mam kilka celów - srebrna liga , wiatrak 7 lvl , ulepszenie cydrowni kilka sztuk . No może jeszcze zmniejszenie kryjówki łotrów . A ŚW to fakt - co za duzo to nie zdrowe dla dachu - biale , obluzowane
 

MacKayla*

Wójt
Uważam tak: skoro są słabsi gracze, to jakby z samej definicji powinni mniej wygrać...
Gdyby było inaczej to przenosząc to np. na biegi - zawodnik słabszy (z powodu niedofinansowania treningów), któremu zaraz po starcie udało się zająć pozycję pierwszą, ale potem prześcignęli go lepiej wytrenowani (bo mieli kasę), powinien zachować swoje miejsce na podium ?

Dla mnie to po prostu kolejny z wielu eventów, które były, są i będą - dodatkowa zabawa. Nie wydaję na to diamentów, co się uda zdobyć, to będę miała, co przepadnie, to nie będę miała. Da się z tym żyć ;)

Tu mam w zasadzie zagwarantowany ulepszony wiatrak, a wcale nie muszę mieć ich więcej, bo za chwilę będzie nowy event i tam kolejne "zdobycze".
I na prawdę wcale mi nie przeszkadza, że sąsiad postawi trzy wiatraki, 7 dodatkowych ŚW i ulepszy cydrownię tak, że będzie produkował whisky :D
 

DeletedUser19741

Guest
Finka nie zostało Ci żadne ulepszenie cydrowni sprzed roku? :p
 

DeletedUser16028

Guest
- cydra już mam nowego bo mi zostało ulepszenie z wcześniejszych lat, więc tego zdobywać nie muszę
Masz nowego cydra z zeszłego roku, ale w tym evencie jest kolejne, nowe ulepszenie cydra, którego mieć nie możesz ;).
To nowe zajmuje 3 kratki więcej 6x3, a nie 5x3 i przy produkcji 24h daje nie 3pr. a 4pr.
Akurat u mnie to ulepszenie się przyda, bo rozlewnię mam postawioną na końcu rozszerzenia terenu i wystarczy, że skasuję 2 kratki drogi i 1 wieżę sygnałową żeby ulepszyć rozlewnię i zdobyć dodatkowy pr.
 

DeletedUser18710

Guest
Masz nowego cydra z zeszłego roku, ale w tym evencie jest kolejne, nowe ulepszenie cydra, którego mieć nie możesz ;).
To nowe zajmuje 3 kratki więcej 6x3, a nie 5x3 i przy produkcji 24h daje nie 3pr. a 4pr.
Akurat u mnie to ulepszenie się przyda, bo rozlewnię mam postawioną na końcu rozszerzenia terenu i wystarczy, że skasuję 2 kratki drogi i 1 wieżę sygnałową żeby ulepszyć rozlewnię i zdobyć dodatkowy pr.
Tyle, że zeszłoroczne rozszerzenie można również wykorzystać. Ja tak zrobiłem i mam już Prosperującą Rozlewnię Cydru o wymiarach 6x3 i produkującą 4pr.
 

Tbnfd

Szlachcic
Ja bym chciał żeby srebrna liga była "zagwarantowana" dla ludzi którzy zrobią zadania eventowe . Czyli maja wymagana ilość gwiazdek tylko za zrobienie zadań . Zlota liga to już dla ludzi , ktorzy chca sie bawić z diamentami . Mogli tak zrobić z bramkami - 7 bramek mozna było zdobyć minimum bez wydawania diaxów - i to by dało srebrna ligę bez problemu
--> powinno być jak ja wspomniałem: Złota liga z 1xŚW dla każdego, kto zrobi 95~100% zadań eventowych [powiedzmy, że jedno ostatnie można darować sobie) a Ci co dodatkowo użyją diaxów, to im nic więcej poza ilością wiatraków NIE ma prawa przyjść z nagród za ligi
Tak powinno też być w ostatnim tego typie evencie z bramkami, gdzie ja zrobiłem 100%, więcej NIC nie można było zdziałać, a spadłem przez takich co sobie dokupili za relaną kase gole !! -to nienormalne by ktoś aktywny w grze robiący 100% zadań nie zdobył nagrody głównej, bo ona jest tylko dla tych co zapłacą DODATKOWO kasę realną !! koniec kropka w tym temacie.


Każdy otrzyma główną nagrodę, jeśli zrobi zadania. I to słuszne jest i sprawiedliwe, o to żeśmy walczyli
--> -hahaha, nie rozśmieszaj ludzi w taki sposób :p
- jakoś w poprzednim evencie tego typu NIE OTRZYMAŁEM ŚW !!! [a to było nagrodą główną jaką można było zdobyć właśnie za złotą ligę. i to wszystko zwalam na tych "BOGATYCH" co im kasa fruwa dookoła nosa i wychodzi [nie powiem gdzie ;p]

Tego portretu tak Wam żal, czy co?
- ŚW z poprzedniego eventu i PR, które powinienem dostać mi żal :|

A każdy taki wg Ciebie "słaby' gracz może w kilka chwil się stać profesionialistą, to jego wybór.
taaa?? a niby jak ? Jakoś ja gram już [BEZ wydawania kasy realnej] od dawna, i jakoś daleko mi do ostatniej epoki, i wszystkich pereł na min 70-80-90 poziomie. i to nie całkowicie z mojej winy, bo w dużej mierze zależy od znalezienia graczy chętnych np na wkładanie PR w moje perły bez potrzeby wymieniania, czy ustalania "1.9 + BLOKADA MIEJSCA z własnych PR (*1) "

---
(*1) -której to blokady nie wiem jak nawet obliczyć na każde z miejsc 1,2,3 na każdym poziomie, każdej perły [a przynajmniej na arke 10~40poziom...
 
Do góry