Jesień w Forge of Empires 2018 - dyskusja

Borisel

Hrabia
No to podstawowe pytanie - czy będzie możliwość zdobycia nagrody głównej bez diaxów ? Czyli wszystkie 7 poziomów wiatraka ? Albo inaczej - czy będzie gwarancja , że dzięki systematyczności wykonywania zadań będzie nagroda główna ?
 

hddk

Hrabia
Tak, trzy ulepszenia są z zadań, potrzebne są trzy jako nagroda główna za gwiazdki. Do zdobycia bez trudu. Jeszcze jedno będzie za minimum srebrną ligę.
 

Borisel

Hrabia
Z tą ligą to bym sie tak nie rozpędzał za bardzo . Ja ledwo utrzymałem sie w srebrnej lidze .

Przy okazji :"Jeśli aktywnie będziecie uczestniczyli w evencie jest spora szansa, że będziecie wspinać się w tabeli ligowej, podczas gdy Gracze z mniejszą aktywnością pozostaną w niższych ligach."
Prosze zamienić na : "Jeśli będziecie ładowali diaxy w evencie jest spora szansa, że będziecie wspinać się w tabeli ligowej, podczas gdy Gracze z mniejszą liościa diaxów pozostaną w niższych ligach."
 

kasia2389

Arcyksiążę
Interesująca sprawa to czy będzie do wylosowania ulepszenie w nagrodach dziennych?
Raczej nie, dziś na testowym jest ulepszenie ale cydrowni.


Jeśli nie będzie ich w nagrodach dziennych to drugi wiatrak będzie kosztował prawie 9000 diamentów.
 
Ostatnia edycja:

bartekmod

Książę
Czy jest gdzieś może info co zapewnia dany młyn na 7 poziomie?

u mnie w Gildii pojawiły się takie dane:
"Do wygrania Wiatrak 3x3. Jak przy Statkach, będa do wyboru 3 opcje budowy:
1. 1pr/24h + 10 towarow + mlotki, kasa i medale
2. 2pr/24h + 7 towarow + mlotki, kasa i medale
3. 3pr/24h + 5 towarow + mlotki, kasa i medale"

3 PRy z 9 kratek, hmmm niezły przelicznik, można by jakąś siedzibę lorda czy ptaszarnię skasować i w to miejsce ten wiatrak postawić
- w związku z czym liga srebrna byłaby pożądana, zobaczymy czy jest na to szansa bez wydawania diaxów, z tym różnie bywało podczas poprzedniego eventu z ligami
- cydra już mam nowego bo mi zostało ulepszenie z wcześniejszych lat, więc tego zdobywać nie muszę
- łotry chętnie bym zmniejszył, zawsze to kilka kratek do przodu, można na to polować
- na pobocznych starczy liga brązowa bo tam widzę na grafice zmniejszenie studni już jest, no i z fragmentów złapać dodatkowe studnie byłoby miło
 

DeletedUser7795

Guest
@Borisel Twoja propozycja zamiany tekstu jest w 100% trafiona. Tylko gracze z dużym zapasem diamentów utrzymają się w najlepszej lidze a gracze z mniejszą ilością diamentów spadną do brązowej ligi i nie otrzymają ulepszenia Wiatraka.
 

kasia2389

Arcyksiążę
diamentów spadną do brązowej ligi i nie otrzymają ulepszenia Wiatraka.
To ulepszenie nie będzie im potrzebne, potrzebne jest do drugiego wiatraka.
ktoś na becie rozpisał może skuteczność na różnych wartościach w pieczeniu do tych gwiazdek ?
jeden składnik - jedna gwiazdka

Resztę czyli skuteczność dla nagrody dziennej, możesz sobie wyliczyć, dane są w linku jaki podałem już.
 

DeletedUser13517

Guest
C1cOT5K.png
 

Tbnfd

Szlachcic
drugi wiatrak będzie kosztował prawie 9000 diamentów.
że się tak brzydko wyrażę : ILE K*źwa ????? aż 9k Dx !!! kogo pogięło ? -inaczej mówiąc: czyli BEZ REALNEJ kasy by zakupić ileś tysięcy diaxów, to się NIE da kupić 2go wiatraka!
-ja mam dopiero ok 1000, a zbieram od dawna i staram się nie wydawać na pierdoły poza rozszerzeniami. 9k to bym w tym tempie musiał zbierać kilkadziesiąt lat [zważywszy na mój pech do zdobycia diaxów na wyprawach...]

z tym różnie bywało podczas poprzedniego eventu z ligami
najgorsze było to, że jak dostałem się do najwyższej ligi w pewnym momencie, chyba na 3 dni przed zakończeniem, to następnego dnia z rana już "SPADŁEM" do niższej ligi, pomimo iż ZDOBYŁEM n-goli, które były do tamtego dnia wymagane!! -ale nie, jakiś imbecyl ponoć w foe wydał tysiące diaxów, by zdobyć ponad 40 bramek (co było NIEMOŻLIWE wykonując WSZYSTKIE zadania) w ten sposób z dnia na dzień zmieniając zasadę dla najwyższej ligi, przez co wielu graczy spadło do niższej ligi, w ten sposób nie miało szansy już na zdobycie świątyni wiedzy !! - FoE powinno ODDAĆ ŚW graczom, którzy byli w najwyższej lidze, a przez takie głupie zmiany spadli - ILOŚĆ bramek wtedy, czy teraz ILOŚĆ GWIAZDEK wg. mnie NIE MA PRAWA SIĘ ZMIENIAĆ - jak już ktoś dotrze do najwyższej ligi, BEZ DIAXÓW, bo wykonał (Prawie) WSZYSTKIE zadania, to znaczy, że powinien dostać nagrodę główną, a ci co dodatkowo powydawali diaxy, to i tak nie powinno im się to już liczyć - zrobią zadania BEZ diaxów, to ok, reszta to ich "problem"

Tylko gracze z dużym zapasem diamentów utrzymają się w najlepszej lidze a gracze z mniejszą ilością diamentów spadną do brązowej ligi i nie otrzymają ulepszenia Wiatraka.

O WŁAŚNIE !! - dokłądnie to samo chciałem powiedzieć wyżej... -tylko tu skrótowo napisane

Prosze zamienić na : "Jeśli będziecie ładowali diaxy w evencie jest spora szansa, że będziecie wspinać się w tabeli ligowej, podczas gdy Gracze z mniejszą liościa diaxów pozostaną w niższych ligach."
NAJGŁUPSZE zdanie jakie kiedykolwiek słyszałem - w ŻADNEJ grze NIE powinno być opcji że aby coś wygrać, trzeba najpierw za to "ZAPŁACIĆ REALNĄ KASĄ" [bo diaxy to w foe tak naprawdę realna kasa, aby je mieć w większej ilości niż 1000 w ciągu kilku miesięcy grania ! (licząc iż na WG też się ich nie zdobywa w setkach, a najwyżej jak ja - góra 20-30 na tydzień!]

USTALCIE na zawsze w takich zadaniach już na samym początku , że jest n-lig
1 liga : 0 ~ 10 gwiazdek/pkt/czegoś tam zależnie od zadań
2 liga : 11 ~ 20 gwiazdek/pkt/???
3 liga : 21 ~ 30 gwiazdek/pkt/???
4 liga : 31 ~ 40 gwiazdek/pkt/???
5 liga : 41 ~ 50 gwiazdek/pkt/???
(...)
oraz... :
n'ta liga : "x+1 ~ y" gwiazdek/pkt/??? [x+1 to liczba o 1 większa od ostaniej, y to maxymalna liczba do zdobycia]

Tak by było wg mnie uczciwie, a nie se robicie nie powiem co z graczy, którzy graja dla rozrywki, i nie mają zamiaru wydawać kasy, ale chcą zdobyć uczciwie coś !!!
 

DeletedUser7795

Guest
Skoro ktoś spełnił wymagania aby dostać się do danej ligi to powinien mieć ZAGWARANTOWANE nagrody za daną ligę i wymagania nie powinny się zmieniać w trakcie rozgrywki.

Kiedyś były całkiem inne eventy, w których można było zdobyć dużo dobrych nagród. A teraz? Dojenie graczy jest priorytetem.
 

kasia2389

Arcyksiążę
że się tak brzydko wyrażę : ILE K*źwa ????? aż 9k Dx !!! kogo pogięło ? -inaczej mówiąc: czyli BEZ REALNEJ kasy by zakupić ileś tysięcy diaxów, to się NIE da kupić 2go wiatraka!
Ojej. Jakie to przykre, że nie rozdają ich graczom za robienie zadań.
Trzeci i następne to koszt około 13 tys. diaxów.

Również ubolewam nad tym, ze są ludzie nierozsądni, którzy płaca za nic prawdziwe pieniądze, ale to są ich pieniądze i mogą z nimi robić co chcą.
Ale zapewne diaxy na składniki w większości będą pochodziły ze studni i fontann.

Nagrody za ligi są zagwarantowane przecież, a wymagania się nie zmieniają, trzeba być w określonej procentowo ilości graczy z największą ilością zdobytych gwiazdek, procent ten dla każdej ligi znany jest od początku.

Czy jest jakieś coś, że dostaje się nagrodę za to, ze przez chwile a nawet cały czas było się pierwszym a na końcu już nie?

w ŻADNEJ grze NIE powinno być opcji że aby coś wygrać, trzeba najpierw za to "ZAPŁACIĆ REALNĄ KASĄ
W każdej grze tak jest. Na tym zbudowano Las Vegas i Monte Carlo.

Oczywiście nie ma ustawowego obowiązku (poza pewnymi wyjątkami np. podatki) brania udziału w takich grach.
 

DeletedUser7795

Guest
@kasia2389 wymagania się nie zmieniają? Dobre żarty. Dlaczego w takim razie wzrasta liczba goli / gwiazdek aby być w danej lidze? Co to w takim razie jest jak nie wzrost wymagań?
 

DeletedUser19770

Guest
Wymagania bezwzględne wzrastają wraz ze wzrostem wymagań względnych (%, w stosunku do całkowitej ilości strzelonych goli itp. przez wszystkich uczestników). Nie wystarczy zdobyć z góry określonej ilości, trzeba "nadążać" za resztą graczy.

Ja generalnie nie lubię eventów, w których mój wynik jest uzależniony od wyniku innych.
Tu dodatkowo z tymi wymaganiami względnymi problem polega na tym, że jeżeli diamentowych graczy będzie wystarczająco dużo aby obsadzić całą najwyższą ligę, to ci niediamentowi są z góry bez szansy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15836

Guest
najgorsze było to, że jak dostałem się do najwyższej ligi w pewnym momencie, chyba na 3 dni przed zakończeniem, to następnego dnia z rana już "SPADŁEM" do niższej ligi, pomimo iż ZDOBYŁEM n-goli, które były do tamtego dnia wymagane!! -ale nie, jakiś imbecyl ponoć w foe wydał tysiące diaxów, by zdobyć ponad 40 bramek (co było NIEMOŻLIWE wykonując WSZYSTKIE zadania) w ten sposób z dnia na dzień zmieniając zasadę dla najwyższej ligi, przez co wielu graczy spadło do niższej ligi, w ten sposób nie miało szansy już na zdobycie świątyni wiedzy !! - FoE powinno ODDAĆ ŚW graczom, którzy byli w najwyższej lidze, a przez takie głupie zmiany spadli - ILOŚĆ bramek wtedy, czy teraz ILOŚĆ GWIAZDEK wg. mnie NIE MA PRAWA SIĘ ZMIENIAĆ - jak już ktoś dotrze do najwyższej ligi, BEZ DIAXÓW, bo wykonał (Prawie) WSZYSTKIE zadania, to znaczy, że powinien dostać nagrodę główną, a ci co dodatkowo powydawali diaxy, to i tak nie powinno im się to już liczyć - zrobią zadania BEZ diaxów, to ok, reszta to ich "problem"
To nie wystarczyło, że 1 osoba zrobiła 40 goli. Ligi są liczone procentowo (w stosunku do liczby graczy na serwerze), co oznacza, że po prostu przestałeś być w najlepszych x %, bo np. część osób zostawiło napoje energetyczne (czy jak się to zwało) na koniec, mieli powiedzmy 6 goli, Ty 7 i strzelili 2 gole - wtedy byli w "lepszej" części graczy i mogli zmienić próg na 7 goli.


NAJGŁUPSZE zdanie jakie kiedykolwiek słyszałem - w ŻADNEJ grze NIE powinno być opcji że aby coś wygrać, trzeba najpierw za to "ZAPŁACIĆ REALNĄ KASĄ" [bo diaxy to w foe tak naprawdę realna kasa, aby je mieć w większej ilości niż 1000 w ciągu kilku miesięcy grania ! (licząc iż na WG też się ich nie zdobywa w setkach, a najwyżej jak ja - góra 20-30 na tydzień!]

Inno też się musi jakoś utrzymywać, 1 wiatrak na 7. poziomie masz zapewniony, jak wcześniej było wspomniane.


Ja mam takie pytanie odnośnie fragmentów - one zostaną w grze na stałe, czy tylko na czas eventu?

I drugie - jak duża obecnie jest szansa na złapanie zmniejszajki kryjówki? Pytam w takim kontekście, że w większości miast zapewne wystarczy jedno zmniejszenie. I czy zmniejszenie zachowuje odblokowane za diamenty sloty?

dodatkowy typ nagród dla jednych najbardziej pożądanych budynków (jako alternatywa dla wariantu: albo jeden, albo nic).
Co to znaczy?
 

Azulena

Baron
Miałam nadzieję na powtórkę ubiegłorocznego eventu ze zbieraniem jabłek, "sadzeniem jabłonek" u Znajomych, itd. Był to jak dotąd jedyny event, który dla mnie był dobrą zabawą.
Może już dziecinnieję z wiekiem, ale lubię się bawić - a nie ścigać, rywalizować, przeliczać procenty szans na kilka pixeli więcej, itd.

Wielka szkoda, że zamiast czegoś, co było bardzo fajne, dają to. :(
 

kasia2389

Arcyksiążę
I drugie - jak duża obecnie jest szansa na złapanie zmniejszajki kryjówki? Pytam w takim kontekście, że w większości miast zapewne wystarczy jedno zmniejszenie. I czy zmniejszenie zachowuje odblokowane za diamenty sloty?
To była nagroda dzienna więc praktycznie gwarantowana przy odrobinie szczęścia.

@kasia2389 wymagania się nie zmieniają? Dobre żarty. Dlaczego w takim razie wzrasta liczba goli / gwiazdek aby być w danej lidze? Co to w takim razie jest jak nie wzrost wymagań?
Myślę, że wyjaśniłem to w przystępny, łatwy do zrozumienia sposób, ale jeszcze raz, najwyższa liga to 1% graczy z najwyższą ilością gwiazdek, już teraz to wiemy, i się to nie zmieni.
 

DeletedUser19381

Guest
nie ma to jak pościć filmik w wersji anglojęzycznej- może dla lepszego zrozumienia powinna być to wersja chińska - nie każdy umie perfekt angielski
 

Tbnfd

Szlachcic
najwyższa liga to 1% graczy z najwyższą ilością gwiazdek, już teraz to wiemy, i się to nie zmieni.

A powinno bo 1% na 5 lig, to jak zmieścić 1000 osób na małej łódce na otwartym morzu :|

powinno być to jakoś bardziej liniowo rozmieszczone, np. 0-24% , 25-49% , 50-74% , 75-90% , 91-100% , ewentualnie ŚW do wygrania także dla 2'iej ligi (od góry), a nie tylko 1'ej jak w poprzednim takowym evencie za gole... ten 1% to iście mało!
 
Do góry